Pomóżcie mi wybrać kamerzyste i fotografa na wesele!

Założony przez ka4rolcia
strony: wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... 41 dalej
Gość napisał(a):podobają mi się Twoje wypowiedzi bo jeśli są prawdziwe to są konkretnie uzasadnione. Bez sensu jest gdy ktoś pisze: "Nie polecam Pana X" ale nie powie dlaczego ...Zestawienie byłoby oczywiście Twoim subiektywnym odczuciem ale myślę, że ciekawym, może ktoś inny dołożyłby swoje 5groszy. Tak samo jak każde jedno wesele jest subiektywne. Nawet jeśli już znajdziemy tego "najlepszego" filmowca to nie oczekujmy, że nagranie będzie super, bo na to składa się wiele czynników i okoliczności. Kamerzyści pokazują i prezentują swoje najlepsze prace, gdzie same wesela były naprawdę ciekawe do filmowania. jednak rzeczywistość jest inna..... czasem szara tak jak nagranie ;)

Gość

24-07-2008, 11:54
#1
podobają mi się Twoje wypowiedzi bo jeśli są prawdziwe to są konkretnie uzasadnione. Bez sensu jest gdy ktoś pisze: "Nie polecam Pana X" ale nie powie dlaczego ...Zestawienie byłoby oczywiście Twoim subiektywnym odczuciem ale myślę, że ciekawym, może ktoś inny dołożyłby swoje 5groszy. Tak samo jak każde jedno wesele jest subiektywne. Nawet jeśli już znajdziemy tego "najlepszego" filmowca to nie oczekujmy, że nagranie będzie super, bo na to składa się wiele czynników i okoliczności. Kamerzyści pokazują i prezentują swoje najlepsze prace, gdzie same wesela były naprawdę ciekawe do filmowania. jednak rzeczywistość jest inna..... czasem szara tak jak nagranie ;)
Gość napisał(a):Widzę, że forum ruszyło i że ktoś przybrał się i odrobił lekcje o temacie „Pomóżcie mi wybrać kamerzystę i fotografa na wesele!”Ale tak poważnie chylę czoło przed Panem, który tak  szczegółowo zgłębił i opisał za i przeciw niektórych firm zajmujących się wideofilmowaniem.Jeśli mogę wtrącić swoje zdanie to sukcesem nagrania jest kamerzysta a na drugim miejscu sprzęt. Chodzi mi, że 90% nagrań robionych przez firmy Ostrołęckie nagrywają osoby   „zatrudnione” przez te firmy. Są to osoby, które nikłe mają pojęcie o wideoreportażu. I teraz przechodzę do meritum sprawy tzn. żeby film z wesela miał ręce i nogi musi ten materiał nagrać osoba, która będzie ten film montować. Taki montażysta podczas nagrywanie ma wizję jak ten materiał będzie zrobiony, czego trzeba więcej nagrać, czego mniej. Jemu wyobraźnia podpowiada, co w danej chwili ująć. Osoby „zatrudnione” są nauczone schematu i to wszystko zero inwencji własnych, totalny szablon i później oglądamy wesele firmy X z 2008 roku i nie różni się od wesela kolegi z roku 2006 mało tego muzyka jest ta sama. Wypowiedz dotyczy firm które zostały już wymienione w poprzednich postach.Po prostu większość (nie mówię wszyscy) idzie na ilość nie na jakość. Ale myślę, że czas pokaże, kto przetrwa na rynku. Teraz jest wyż demograficzny, ale za klika latek będzie niż i wtedy klient uda się do osoby, która ma indywidualne podejście do każdego klienta. Moim zdaniem żeby ustrzec się przed taką firmą należy wyszukiwać osobę, która nagrywa wesela, ale posiada max dwie kamery, ponieważ nie mają takiej mocy przerobowej i nad każdym weselem poświęcą więcej czasu niż inni.Nie dawno obiła mi się pozytywna wypowiedz o firmie Cyfra Pan Prusaczek i o Panu Drzazga z osiedla centrum.Nie miałem przyjemności oglądać prac wideo tych dwóch Panów, ale wypowiedzi były bardzo pozytywne.Może ktoś z czytających posty mógłby coś na ten temat napisać?.Pozdrawiam i zachęcam do rozważań i wypowiedzi na w/w temat

Gość

24-07-2008, 15:54
#2
Widzę, że forum ruszyło i że ktoś przybrał się i odrobił lekcje o temacie „Pomóżcie mi wybrać kamerzystę i fotografa na wesele!”Ale tak poważnie chylę czoło przed Panem, który tak  szczegółowo zgłębił i opisał za i przeciw niektórych firm zajmujących się wideofilmowaniem.Jeśli mogę wtrącić swoje zdanie to sukcesem nagrania jest kamerzysta a na drugim miejscu sprzęt. Chodzi mi, że 90% nagrań robionych przez firmy Ostrołęckie nagrywają osoby   „zatrudnione” przez te firmy. Są to osoby, które nikłe mają pojęcie o wideoreportażu. I teraz przechodzę do meritum sprawy tzn. żeby film z wesela miał ręce i nogi musi ten materiał nagrać osoba, która będzie ten film montować. Taki montażysta podczas nagrywanie ma wizję jak ten materiał będzie zrobiony, czego trzeba więcej nagrać, czego mniej. Jemu wyobraźnia podpowiada, co w danej chwili ująć. Osoby „zatrudnione” są nauczone schematu i to wszystko zero inwencji własnych, totalny szablon i później oglądamy wesele firmy X z 2008 roku i nie różni się od wesela kolegi z roku 2006 mało tego muzyka jest ta sama. Wypowiedz dotyczy firm które zostały już wymienione w poprzednich postach.Po prostu większość (nie mówię wszyscy) idzie na ilość nie na jakość. Ale myślę, że czas pokaże, kto przetrwa na rynku. Teraz jest wyż demograficzny, ale za klika latek będzie niż i wtedy klient uda się do osoby, która ma indywidualne podejście do każdego klienta. Moim zdaniem żeby ustrzec się przed taką firmą należy wyszukiwać osobę, która nagrywa wesela, ale posiada max dwie kamery, ponieważ nie mają takiej mocy przerobowej i nad każdym weselem poświęcą więcej czasu niż inni.Nie dawno obiła mi się pozytywna wypowiedz o firmie Cyfra Pan Prusaczek i o Panu Drzazga z osiedla centrum.Nie miałem przyjemności oglądać prac wideo tych dwóch Panów, ale wypowiedzi były bardzo pozytywne.Może ktoś z czytających posty mógłby coś na ten temat napisać?.Pozdrawiam i zachęcam do rozważań i wypowiedzi na w/w temat
Gość napisał(a):Witam, dołącze do tej rzeczowej dyskusji...Jak wiadomo medal ma 2 strony. Rozmawiamy o działających firmach i pewnej rutynie z tym związanej. Z jednej strony jest to pewnym plusem, ponieważ po własnym weselu wiemy czego możemy się spodziewać na płycie. Prawdopodobnie nie spotkamy się z niespodziankami ani z tymi pozytywnymi ani negatywnymi. Nagranie będzie na jakimś tam poziomie, powiedzmy, że nie najgorszym. Natomiast jeśli chcemy "czegoś" więcej i wybieramy kamerzystę indywidualistę, po którym można się spodziewać wiele "pomysłowości" niestety możemy się przekonać, że nie koniecznie to się nam podoba ... no i tu się zaczyna problem...Zgadzam się z przedmówcą, że 90% to umiejętności a nie sprzęt. Niestety większość z najmowanych filmowców nie ma bladego pojęcia o sztuce filmowej i działają wg wyuczonych schematów i szablonów. Często brakuje podstaw związanych z kadrowaniem, zmianą planów, brak wyczucia co do długości ujęć a montaż kojarzy się jedynie z podkładaną muzyką i bajerami a nie z tym, że jest to umiejętne cięcie materiału tak aby widz nie zasnął przy tv ... No coż prawda jest taka, że klienci też nie mają o tym bladego pojęcia więc nikomu to nie przeszkadza ...Kolejna strona medalu, to taka, że reportaż ze ślubu krąży już wg wyrobionego stereotypu, pozostawiając niewielkie pole do popisu kamerzyście/montażyście. Gdybyśmy podłożyli HIPHOP w czołówce, na pewno komuś by się to nie podobało ... a tym bardziej nie nagrać 2h tańca. Każde wesele jest w zasadzie bardzo podobne ... mlody,mloda, kosciol, sala, oczepiny tort i po robocie. Uważam, że pewne pole do popisu pozostaje jedynie w zakresie dodatkowych teledyskow, filmów, życzeń niespodzianek, ciekawych przebitek montażowych i to wszystko .... ale pamiętajmy, że pary bardzo często są "drętwe" i trzeba to powiedzieć wprost. Oczekują świetnego nagrania ale jak kamerzysta chce zrobić ciekawe ujęcie "przejdzie się Pani po trawie i rzuci welon do góry", to Pani Młoda mówi "przecież sukienkę pobrudzę !!!" może ciężko wysnuć wnioski z mojej wypowiedzi ;)generalnie chodzi o to, czy lepiej wybrać standardowe studio ze standardowym nagraniem i wiedzieć na czym się stoi, czy kupić kota w worku i wynająć jakiegoś fascynatę .... a może potem się wtydzić to komuś pokazać, bo nagrał np. "zaplątane włosy w mankiet" ;)PSwww.deja.digart.pl - gratuluję fotek !

Gość

24-07-2008, 16:30
#3
Witam, dołącze do tej rzeczowej dyskusji...Jak wiadomo medal ma 2 strony. Rozmawiamy o działających firmach i pewnej rutynie z tym związanej. Z jednej strony jest to pewnym plusem, ponieważ po własnym weselu wiemy czego możemy się spodziewać na płycie. Prawdopodobnie nie spotkamy się z niespodziankami ani z tymi pozytywnymi ani negatywnymi. Nagranie będzie na jakimś tam poziomie, powiedzmy, że nie najgorszym. Natomiast jeśli chcemy "czegoś" więcej i wybieramy kamerzystę indywidualistę, po którym można się spodziewać wiele "pomysłowości" niestety możemy się przekonać, że nie koniecznie to się nam podoba ... no i tu się zaczyna problem...Zgadzam się z przedmówcą, że 90% to umiejętności a nie sprzęt. Niestety większość z najmowanych filmowców nie ma bladego pojęcia o sztuce filmowej i działają wg wyuczonych schematów i szablonów. Często brakuje podstaw związanych z kadrowaniem, zmianą planów, brak wyczucia co do długości ujęć a montaż kojarzy się jedynie z podkładaną muzyką i bajerami a nie z tym, że jest to umiejętne cięcie materiału tak aby widz nie zasnął przy tv ... No coż prawda jest taka, że klienci też nie mają o tym bladego pojęcia więc nikomu to nie przeszkadza ...Kolejna strona medalu, to taka, że reportaż ze ślubu krąży już wg wyrobionego stereotypu, pozostawiając niewielkie pole do popisu kamerzyście/montażyście. Gdybyśmy podłożyli HIPHOP w czołówce, na pewno komuś by się to nie podobało ... a tym bardziej nie nagrać 2h tańca. Każde wesele jest w zasadzie bardzo podobne ... mlody,mloda, kosciol, sala, oczepiny tort i po robocie. Uważam, że pewne pole do popisu pozostaje jedynie w zakresie dodatkowych teledyskow, filmów, życzeń niespodzianek, ciekawych przebitek montażowych i to wszystko .... ale pamiętajmy, że pary bardzo często są "drętwe" i trzeba to powiedzieć wprost. Oczekują świetnego nagrania ale jak kamerzysta chce zrobić ciekawe ujęcie "przejdzie się Pani po trawie i rzuci welon do góry", to Pani Młoda mówi "przecież sukienkę pobrudzę !!!" może ciężko wysnuć wnioski z mojej wypowiedzi ;)generalnie chodzi o to, czy lepiej wybrać standardowe studio ze standardowym nagraniem i wiedzieć na czym się stoi, czy kupić kota w worku i wynająć jakiegoś fascynatę .... a może potem się wtydzić to komuś pokazać, bo nagrał np. "zaplątane włosy w mankiet" ;)PSwww.deja.digart.pl - gratuluję fotek !
Gość napisał(a):Już, co nie coś wiemy o firmach kaperujących wesela. Na chwilę obecną też na weselach są fotografowie może teraz czas na dogłębny test tej działalności.

Gość

31-07-2008, 18:50
#4
Już, co nie coś wiemy o firmach kaperujących wesela. Na chwilę obecną też na weselach są fotografowie może teraz czas na dogłębny test tej działalności.
Gość napisał(a):problem w tym, że ciężko znaleźć fotki naszych fotografów w necie żeby je porównać ....dla zainteresowanych polecam stronkę http://www.fotograf-wesele.pl/ można zobaczyć jakie fotki robi się w innych regionach

Gość

07-08-2008, 10:34
#5
problem w tym, że ciężko znaleźć fotki naszych fotografów w necie żeby je porównać ....dla zainteresowanych polecam stronkę http://www.fotograf-wesele.pl/ można zobaczyć jakie fotki robi się w innych regionach
Gość napisał(a):my wybraliśmy też studio Perfect. Ogólnie film bardzo fajnie zrobiony, moment uchwycone odpowiednio :) jeśli chodzi o długość w czasie, obróbka ciekawa. Mieliśmy dodatkowe oświetlenie sali, mocne nakierowanie światła na twarz przez oświetleniowca odrazu odbija sie na jakości filmu- nienaturalny kolor twarzy. Być może zależy to od sprzetu albo kamerzysta źle zrobił ujecie. Pozdrawiam

Gość

08-08-2008, 22:38
#6
my wybraliśmy też studio Perfect. Ogólnie film bardzo fajnie zrobiony, moment uchwycone odpowiednio :) jeśli chodzi o długość w czasie, obróbka ciekawa. Mieliśmy dodatkowe oświetlenie sali, mocne nakierowanie światła na twarz przez oświetleniowca odrazu odbija sie na jakości filmu- nienaturalny kolor twarzy. Być może zależy to od sprzetu albo kamerzysta źle zrobił ujecie. Pozdrawiam
Gość napisał(a):ups spora dysproporcja pomiędzy panami z Ostroleki w serwisie fotograf-wesele.pl {diabelek}

Gość

11-08-2008, 21:16
#7
ups spora dysproporcja pomiędzy panami z Ostroleki w serwisie fotograf-wesele.pl {diabelek}
Gość napisał(a):no tak jest kilku kilku dobrych fotografów w ostrołęce ale zeby trafic na wolny termin to trzeba planowac ślub specjalnie pod fotografa :) a sa i tez tacy ktorzy caly czas mają wolne terminy :p z wiadomego powodu. Sam sie tym zajmuje wiec cos o tym wiem :) Pozdrawiam i życze wlasciwych wyborów.

Gość

13-08-2008, 21:54
#8
no tak jest kilku kilku dobrych fotografów w ostrołęce ale zeby trafic na wolny termin to trzeba planowac ślub specjalnie pod fotografa :) a sa i tez tacy ktorzy caly czas mają wolne terminy :p z wiadomego powodu. Sam sie tym zajmuje wiec cos o tym wiem :) Pozdrawiam i życze wlasciwych wyborów.
Gość napisał(a):Bardzo polecam zespół MEDIUM i studio PRYMUS (kamera+aparat) bo byli na moim weselu i lepszego sobie nie wyobrażam

Gość

14-08-2008, 12:44
#9
Bardzo polecam zespół MEDIUM i studio PRYMUS (kamera+aparat) bo byli na moim weselu i lepszego sobie nie wyobrażam
Gość napisał(a):"bo byli na Twoim weselu" .... heheheee świetny argument

Gość

14-08-2008, 18:35
#10
"bo byli na Twoim weselu" .... heheheee świetny argument
Gość napisał(a):Pan Drzazga z Centrum jest wart polecenia. Oglądałam kilka jego studniówek i wesel. Widać indywidualne podejcie do klienta (sam nagrywa i montuje). Ja osobiście polecam.

Gość

15-08-2008, 23:00
#11
Pan Drzazga z Centrum jest wart polecenia. Oglądałam kilka jego studniówek i wesel. Widać indywidualne podejcie do klienta (sam nagrywa i montuje). Ja osobiście polecam.
Gość napisał(a):HEJ A MOZE KTOS SIE WYPOWIEDZIEC NA TEMAT STUDIA ALEXATELIER? PAN M. RYCAK???????????

Gość

13-09-2008, 10:14
#12
HEJ A MOZE KTOS SIE WYPOWIEDZIEC NA TEMAT STUDIA ALEXATELIER? PAN M. RYCAK???????????
Gość napisał(a):Polecam Studio Kolor ... bardzo dobzi kamerzysci i fotograf ... pozdrawiam i polecam {usmiech}{ok}{ok}

Gość

14-09-2008, 12:01
#13
Polecam Studio Kolor ... bardzo dobzi kamerzysci i fotograf ... pozdrawiam i polecam {usmiech}{ok}{ok}
Gość napisał(a):polecam siebie :) 696 336 272

Gość

14-09-2008, 21:00
#14
polecam siebie :) 696 336 272
Gość napisał(a):Kłaniam się: Maciek Rycak - ALEXATELIER :   Chociaż  się staram, to jednak oczekiwania absolutnie wszystkich  klientów,  niekiedy  ciężko spełnić.    Ja, mogę klientom coś zaproponować, ale ważne  jest  również, aby narzeczeni  potrafili  też się określić czego mniej więcej oczekują, tak aby obydwie strony potrafiły się dobrze  zrozumieć. Czy to ma być coś -"szalonego", czy ma to być  bardziej tradycyjnieuporządkowane  i stonowane w treści.       Każdy z fotografujących posiada  swój niepowtarzalny styl, specyfikę swojej pracy. Przy okazji  osoby zainteresowane serdecznie zapraszam na moją stronę - www.alexatelier.plPozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie !Maciej Rycak

Gość

15-09-2008, 19:38
#15
Kłaniam się: Maciek Rycak - ALEXATELIER :   Chociaż  się staram, to jednak oczekiwania absolutnie wszystkich  klientów,  niekiedy  ciężko spełnić.    Ja, mogę klientom coś zaproponować, ale ważne  jest  również, aby narzeczeni  potrafili  też się określić czego mniej więcej oczekują, tak aby obydwie strony potrafiły się dobrze  zrozumieć. Czy to ma być coś -"szalonego", czy ma to być  bardziej tradycyjnieuporządkowane  i stonowane w treści.       Każdy z fotografujących posiada  swój niepowtarzalny styl, specyfikę swojej pracy. Przy okazji  osoby zainteresowane serdecznie zapraszam na moją stronę - www.alexatelier.plPozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie !Maciej Rycak
Gość napisał(a):Taka moja mała rada przy wyborze fotografa.- Przed spotkaniem poczytać troszkę o fotografii: wystarczy o głębi ostrości i podziale kadru - zajmie to 2 godziny- Przejrzeć portfolia fotografów - nie tylko tych z Ostrołęki, ocenić zdjęcia z nowo poznaną wiedzą, zobaczyć dlaczego zdjęcia się podobają i zapisać te cechy - zajmie to 4 godziny- iść na spotkanie, obejrzeć zdjęcia fotografa, niech zaprezentuje całe fotoreportaż a nie tylko wybrane najlepsze zdjęcia - każdemu uda się zrobić 1 dobre zdjęcie na weselu- spytać czemu taka duża głębia ostrości, spytać o jakich ogniskowych ma obiektywy i jakiej jasności (o tym nie trzeba wiedzieć, ale można przekonać się jak sprawnie i jak rzeczowo odpowiada na pytania techniczne)- spytać czy może pokazać zdjęcia przed obróbką photoshopem- jeżeli uważasz, że byle wujek jest w stanie zrobić takie zdjęcia to iść do następnego fotografa, a jak nie ma lepszego to temu z najlepszą znajomością photoshopa dać zdjęcia wujka do obróbkiKlientowi bardziej świadomemu trudniej wcisnąć coś kiepskiego. Jeśli nie macie czasu na czytanie o fotografii to proponuję na spotkanie zabrać znajomego co coś wie.

Gość

16-09-2008, 15:15
#16
Taka moja mała rada przy wyborze fotografa.- Przed spotkaniem poczytać troszkę o fotografii: wystarczy o głębi ostrości i podziale kadru - zajmie to 2 godziny- Przejrzeć portfolia fotografów - nie tylko tych z Ostrołęki, ocenić zdjęcia z nowo poznaną wiedzą, zobaczyć dlaczego zdjęcia się podobają i zapisać te cechy - zajmie to 4 godziny- iść na spotkanie, obejrzeć zdjęcia fotografa, niech zaprezentuje całe fotoreportaż a nie tylko wybrane najlepsze zdjęcia - każdemu uda się zrobić 1 dobre zdjęcie na weselu- spytać czemu taka duża głębia ostrości, spytać o jakich ogniskowych ma obiektywy i jakiej jasności (o tym nie trzeba wiedzieć, ale można przekonać się jak sprawnie i jak rzeczowo odpowiada na pytania techniczne)- spytać czy może pokazać zdjęcia przed obróbką photoshopem- jeżeli uważasz, że byle wujek jest w stanie zrobić takie zdjęcia to iść do następnego fotografa, a jak nie ma lepszego to temu z najlepszą znajomością photoshopa dać zdjęcia wujka do obróbkiKlientowi bardziej świadomemu trudniej wcisnąć coś kiepskiego. Jeśli nie macie czasu na czytanie o fotografii to proponuję na spotkanie zabrać znajomego co coś wie.
Gość napisał(a):Pary Młode szukające fotografa zapraszam na www.mariofoto.ota.pl  Pozdrawiam

Gość

05-10-2008, 13:27
#17
Pary Młode szukające fotografa zapraszam na www.mariofoto.ota.pl  Pozdrawiam
Gość napisał(a):a ja zapraszam na www.kuba-foto.pl {jezyk}

Gość

05-10-2008, 21:24
#18
a ja zapraszam na www.kuba-foto.pl {jezyk}
Gość napisał(a):Tylko i wyłącznie Studio Borkowski z Centrum. Film jest świetny, efekty no bajka :) Kamerzyści jak i fotografowie to naprawde fajni ludzie. Nie było żadnych problemów z nagraniem jak i zdjęciami. Widziałam prace innych kamerzystów/fotografów i mogę Go spokojnie polecić. A sam szef to super człowiek! polecam!

Gość

06-10-2008, 09:58
#19
Tylko i wyłącznie Studio Borkowski z Centrum. Film jest świetny, efekty no bajka :) Kamerzyści jak i fotografowie to naprawde fajni ludzie. Nie było żadnych problemów z nagraniem jak i zdjęciami. Widziałam prace innych kamerzystów/fotografów i mogę Go spokojnie polecić. A sam szef to super człowiek! polecam!
Gość napisał(a):a mi robil kolega i tez wyszlo fajnie http://freakstyle.digart.pl/digarty/

Gość

07-10-2008, 20:55
#20
a mi robil kolega i tez wyszlo fajnie http://freakstyle.digart.pl/digarty/

strony: wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... 41 dalej
Informacje dodatkowe
Aktualnie na forum jest 0 zalogowanych użytkowników.
Lista zalogowanych użytkowników: Brak użytkowników na forum
Prawa dostępu
  • Dodawanie wpisów