Pomóżcie mi wybrać kamerzyste i fotografa na wesele!

Założony przez ka4rolcia
strony: wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... 41 dalej
Gość napisał(a):Polecam usługi legalnie działającej firmy ze Szczytna. Nie dość że prawie o 1/3 taniej to i jeszcze profesjonalnie zmontowane. Podaję linki na Youtube (lub wpisać w wyszukiwarce Youtube "Szczytno śluby"):http://pl.youtube.com/watch?v=r810EwdFDkohttp://pl. youtube.com/watch?v=14DYwXTzEFg

Gość

02-06-2008, 14:47
#1
Polecam usługi legalnie działającej firmy ze Szczytna. Nie dość że prawie o 1/3 taniej to i jeszcze profesjonalnie zmontowane. Podaję linki na Youtube (lub wpisać w wyszukiwarce Youtube "Szczytno śluby"):http://pl.youtube.com/watch?v=r810EwdFDkohttp://pl. youtube.com/watch?v=14DYwXTzEFg
Gość napisał(a):Oglądałem fragment nagrania (legalnej firmy) ze Szczytna. Z wypowiedzi autora w/w artykułu wynika, że w Ostrołęce są tylko nie legalne firmy. Szczerze? Nie powaliło mnie na kolana. Znam kilka firm liczących się na rynku ostrołęckim i o wiele lepiej to im wychodzi niż (legalnej firmie) ze Szczytna. Reasumując; PO PROSTU ZALATUJE MI TO KICZEM!! Nadmieniam, że nie zajmuje się wideofilmowaniem wesel.

Gość

05-06-2008, 10:01
#2
Oglądałem fragment nagrania (legalnej firmy) ze Szczytna. Z wypowiedzi autora w/w artykułu wynika, że w Ostrołęce są tylko nie legalne firmy. Szczerze? Nie powaliło mnie na kolana. Znam kilka firm liczących się na rynku ostrołęckim i o wiele lepiej to im wychodzi niż (legalnej firmie) ze Szczytna. Reasumując; PO PROSTU ZALATUJE MI TO KICZEM!! Nadmieniam, że nie zajmuje się wideofilmowaniem wesel.
Gość napisał(a):Hejka wszystkim a ja polecam fotografa i kamerzystę z fotona na osiedlu centrum.Robi niesamowite zdjęcia (także reportaże) a i płytka z filmem jest super.Gorąco polecam.Pozdrawiam

Gość

05-06-2008, 10:35
#3
Hejka wszystkim a ja polecam fotografa i kamerzystę z fotona na osiedlu centrum.Robi niesamowite zdjęcia (także reportaże) a i płytka z filmem jest super.Gorąco polecam.Pozdrawiam
Gość napisał(a):Człowieku chyba nie wiesz, co czynisz polecając FOTON. Od 5 lat zatrzymany rozwój w fotografii studyjnej. Nadal hitem są foty z laską (czytać: do podpierania się) , parasolka i gitara. Normalnie odpad. A może tekst powyżej to auto reklama?{diabelek}

Gość

05-06-2008, 12:13
#4
Człowieku chyba nie wiesz, co czynisz polecając FOTON. Od 5 lat zatrzymany rozwój w fotografii studyjnej. Nadal hitem są foty z laską (czytać: do podpierania się) , parasolka i gitara. Normalnie odpad. A może tekst powyżej to auto reklama?{diabelek}
Gość napisał(a):Do zdjęć polecam Adama Wołosza.Zakręcony człowiek ale zdjęcia robi najlepsze w Ostrołęce...Kamerzysta to oczywiście wcześniej wspomniane STUDIO PERFEKT

Gość

05-06-2008, 13:21
#5
Do zdjęć polecam Adama Wołosza.Zakręcony człowiek ale zdjęcia robi najlepsze w Ostrołęce...Kamerzysta to oczywiście wcześniej wspomniane STUDIO PERFEKT
Gość napisał(a):Człowieku co do fotona to żadna auto reklama.A co do zdjęć to nikt nie każe ci brać zdjęć studyjnych może wziąść plenaer i nie będziesz miał zdjęć Z laską(do podpierania).

Gość

07-06-2008, 12:28
#6
Człowieku co do fotona to żadna auto reklama.A co do zdjęć to nikt nie każe ci brać zdjęć studyjnych może wziąść plenaer i nie będziesz miał zdjęć Z laską(do podpierania).
Gość napisał(a):a co to jest plenaer??

Gość

26-06-2008, 10:16
#7
a co to jest plenaer??
Gość napisał(a):Kamerzysta tylko z PERFECTU szybko tanio i pełen profesjonalizm{diabelek}

Gość

26-06-2008, 10:24
#8
Kamerzysta tylko z PERFECTU szybko tanio i pełen profesjonalizm{diabelek}
Gość napisał(a):[quote=]Polecam usługi legalnie działającej firmy ze Szczytna[/quote]Domyślam się, że ta legalnie działająca firma ma zgodę na wykorzystanie muzyki ;)A tak poważnie czy ktoś w ogóle ogląda te filmy z wesel, studniówek itp. ? Zdjęcia jak najbardziej, ale film ?

Gość

27-06-2008, 19:57
#9
[quote=]Polecam usługi legalnie działającej firmy ze Szczytna[/quote]Domyślam się, że ta legalnie działająca firma ma zgodę na wykorzystanie muzyki ;)A tak poważnie czy ktoś w ogóle ogląda te filmy z wesel, studniówek itp. ? Zdjęcia jak najbardziej, ale film ?
Gość napisał(a):Hej.A czy znacie jakieś ciekawe i niebanalne miejsca w Ostrołęce i okolicach na sesje plenerowe- ciekawe widoki, ruiny itp.Dzięki z góry.{ok}

Gość

03-07-2008, 17:25
#10
Hej.A czy znacie jakieś ciekawe i niebanalne miejsca w Ostrołęce i okolicach na sesje plenerowe- ciekawe widoki, ruiny itp.Dzięki z góry.{ok}
Gość napisał(a):Stary most kolejowy w Dzneninie jest to rewelacyjne tez miejsce do zdjec oczywiscie jezeli fotograf jest prfesjonalistą{ok}

Gość

10-07-2008, 14:09
#11
Stary most kolejowy w Dzneninie jest to rewelacyjne tez miejsce do zdjec oczywiscie jezeli fotograf jest prfesjonalistą{ok}
Gość napisał(a):znacie tego gościa ? http://deja.digart.pl/ ma ktoś jakiś namiar na niego ?

Gość

16-07-2008, 08:57
#12
znacie tego gościa ? http://deja.digart.pl/ ma ktoś jakiś namiar na niego ?
Gość napisał(a):Jeśli chodzi o zdjęcia to gorąco polecam również chłopaka z kontrastu, ale Tomka. Robi dużo lepsze zdjęcia od Adama. Chłopak ma do tego nosa. Jeśli chodzi o zespół, to śmiało każdemu mogę polecić ten który grał u mnie czyli Darecki band. Ogromnym atutem tego zespołu jest szybka skoczna muzyka a przede wszystkim krótkie przerwy a nie jak u co niektórych po 30 minut.

Gość

16-07-2008, 21:57
#13
Jeśli chodzi o zdjęcia to gorąco polecam również chłopaka z kontrastu, ale Tomka. Robi dużo lepsze zdjęcia od Adama. Chłopak ma do tego nosa. Jeśli chodzi o zespół, to śmiało każdemu mogę polecić ten który grał u mnie czyli Darecki band. Ogromnym atutem tego zespołu jest szybka skoczna muzyka a przede wszystkim krótkie przerwy a nie jak u co niektórych po 30 minut.
Gość napisał(a):"znacie tego gościa ? http://deja.digart.pl/ ma ktoś jakiś namiar na niego ?"super fotki, szkoda, że już jestem po :(

Gość

23-07-2008, 19:57
#14
"znacie tego gościa ? http://deja.digart.pl/ ma ktoś jakiś namiar na niego ?"super fotki, szkoda, że już jestem po :(
Gość napisał(a):W  Ostrołęce jest kilku znaczących fotografów i kilkudziesięciu pseudo fotografów. Żeby trafić na tego, którego prace przypadło do gustu trzeba troszkę się na trudzić, ale na pewno takiego młodzi znajdą. Może być problem z terminem gdyż u niektórych zamawia się z wyprzedzeniem jednego roku. Nie polecam gdyż wychodzę z założenia: „ że o gustach się nie dyskutuje”.{diabelek}

Gość

23-07-2008, 22:18
#15
W  Ostrołęce jest kilku znaczących fotografów i kilkudziesięciu pseudo fotografów. Żeby trafić na tego, którego prace przypadło do gustu trzeba troszkę się na trudzić, ale na pewno takiego młodzi znajdą. Może być problem z terminem gdyż u niektórych zamawia się z wyprzedzeniem jednego roku. Nie polecam gdyż wychodzę z założenia: „ że o gustach się nie dyskutuje”.{diabelek}
Gość napisał(a):Masz rację, o gustach się nie dyskutuje a wybór fotografa i kamerzysty jest wyborem młodych. Jednak rozmawiamy tu po to aby zorientować się chociaż kogo z pośród "kilkudzesięciu" fotografów warto brać pod uwagę, czyje prace obejrzeć i z kim porozmawiać...

Gość

24-07-2008, 08:06
#16
Masz rację, o gustach się nie dyskutuje a wybór fotografa i kamerzysty jest wyborem młodych. Jednak rozmawiamy tu po to aby zorientować się chociaż kogo z pośród "kilkudzesięciu" fotografów warto brać pod uwagę, czyje prace obejrzeć i z kim porozmawiać...
Gość napisał(a):Chętnie podzielę się swoimi spostrzeżeniami na temat kamerzystów, ponieważ aktualnie sam objechałem bardziej znane studia w celu zapoznania się z ich twórczością.1. Foton - jedyne wesele jakie można od nich dostać to takie z lipca 2006 r. , ponieważ jak to mi pan wyjaśnił, oni na pokaz to chcą dać płytę gdzie wesele w całości było organizowane przez nich (tzn. zespół + fotograf + kamerzysta)....czyli chyba już teraz to się nikt nie doczeka nowego materiału, bo żeby ktoś skusił się na komplet usług musiałby być zarówno głuchy jak i ślepy.Masa beznadziejnych przejść robionych komputerowo, które w żaden sposób nie oddają atmosfery.2. Studio Perfekt - był to mój faworyt z uwagi na komentarze, jedynie do momentu jak obejrzałem dwa wesela - wizytówki. W studiu perfekt zauważalny jest ten sam problem który dotknął studio borkowki. WESELA ROBIONE HURTOWO!!A tak przecież nie można robić, bo jednak w takiej sytuacji trzeba szanować parę młodych i podejść do nich z odrobiną indywidualizmu. Perfekt chwali się wysoką dostępnością, jednak widać że kamerzyści prezentują zerowy poziom. Uzasadnienie: - pierwsze wesele odbywało się u augustyniaka, gdzie jest duża ilość okien. Ponad połowa nagrania jest raz jasna raz ciemna, kamerzysta stojąc blisko okien a metr od ludzi nagrał tak, że kompletnie nie było widać ich twarzy....chyba że to taki cwany sposób na ustawę o ochronie danych osobowych i zakrywanie twarz gości ;P.- stwierdziłem że może to przypadek, i drugie wesele będzie lepsze....jakże się rozczarowałem....kamerzysta zamiast ingerować w zabawę gości gdy tworzyli kółka, nagrywał ich plecy z bliskiej odległości....tylko współczuć młodym, że dostali takie nagrania ja bym tego nie odpuścił :/.Bardzo istotny plus studia perfekt - możliwość wynajęcia projektora w celu pokazania w dużym formacie na weselu fragmentów nagrania scenek typu randka, trwających zazwyczaj kilka minut. Nie ma jednak róży bez kolców, koszt - 600zł, co w porównaniu do ceny całego nagrania (przyp. 1300zł) to lekka przesada.3. Borkowski - czytaj komentarz dotyczący perfektu. ta sama śpiewka. super dostępni, wielu kamerzystów. Kryterium zatrudniania kamerzysty: - umiejętność trzymania kamery w jednej ręce. Nie pogardzimy osobami potrafiącymi utrzymać kamerę używając obu rąk, ewentualnie służymy statywem.4. Takton albo taktofon;) (sklep muzyk) - biorąc pod uwagę poziom konkurencji, zdecydowanie najlepsze nagranie. Rozpatrując stronę techniczną nagrania. Podczas oglądania materiału z trzech wesel, jedynie na jednym zauważyłem załamania barwy głosu nagrania, czyt. raz ciszej raz głośniej. Sytuacja miała miejsce gdy kamerzysta stał blisko zespołu.Niestety bardzo jestem na to wyczulony z uwagi na moją "chorobę" - audiofilia;)Ogólnie powiedziałbym, że materiał nagrany poprawnie. Poziom jasności obrazu był zachowany, nie występowało zjawisko trzęsących się rąk u kamerzysty. Ograniczone do minimum tandeciarstwo związane z pseudo-bajerami komputerowymi. Jeżeli ktoś jest w stanie polecić innych kamerzystów to proszę o odpowiedź. Chętnie sprawdzę i wyraże swoją opinię.Z góry proszę bez autoreklamy, bo wydaje mi się że trzeba szanować nasz wspólny czas.

Gość

24-07-2008, 08:45
#17
Chętnie podzielę się swoimi spostrzeżeniami na temat kamerzystów, ponieważ aktualnie sam objechałem bardziej znane studia w celu zapoznania się z ich twórczością.1. Foton - jedyne wesele jakie można od nich dostać to takie z lipca 2006 r. , ponieważ jak to mi pan wyjaśnił, oni na pokaz to chcą dać płytę gdzie wesele w całości było organizowane przez nich (tzn. zespół + fotograf + kamerzysta)....czyli chyba już teraz to się nikt nie doczeka nowego materiału, bo żeby ktoś skusił się na komplet usług musiałby być zarówno głuchy jak i ślepy.Masa beznadziejnych przejść robionych komputerowo, które w żaden sposób nie oddają atmosfery.2. Studio Perfekt - był to mój faworyt z uwagi na komentarze, jedynie do momentu jak obejrzałem dwa wesela - wizytówki. W studiu perfekt zauważalny jest ten sam problem który dotknął studio borkowki. WESELA ROBIONE HURTOWO!!A tak przecież nie można robić, bo jednak w takiej sytuacji trzeba szanować parę młodych i podejść do nich z odrobiną indywidualizmu. Perfekt chwali się wysoką dostępnością, jednak widać że kamerzyści prezentują zerowy poziom. Uzasadnienie: - pierwsze wesele odbywało się u augustyniaka, gdzie jest duża ilość okien. Ponad połowa nagrania jest raz jasna raz ciemna, kamerzysta stojąc blisko okien a metr od ludzi nagrał tak, że kompletnie nie było widać ich twarzy....chyba że to taki cwany sposób na ustawę o ochronie danych osobowych i zakrywanie twarz gości ;P.- stwierdziłem że może to przypadek, i drugie wesele będzie lepsze....jakże się rozczarowałem....kamerzysta zamiast ingerować w zabawę gości gdy tworzyli kółka, nagrywał ich plecy z bliskiej odległości....tylko współczuć młodym, że dostali takie nagrania ja bym tego nie odpuścił :/.Bardzo istotny plus studia perfekt - możliwość wynajęcia projektora w celu pokazania w dużym formacie na weselu fragmentów nagrania scenek typu randka, trwających zazwyczaj kilka minut. Nie ma jednak róży bez kolców, koszt - 600zł, co w porównaniu do ceny całego nagrania (przyp. 1300zł) to lekka przesada.3. Borkowski - czytaj komentarz dotyczący perfektu. ta sama śpiewka. super dostępni, wielu kamerzystów. Kryterium zatrudniania kamerzysty: - umiejętność trzymania kamery w jednej ręce. Nie pogardzimy osobami potrafiącymi utrzymać kamerę używając obu rąk, ewentualnie służymy statywem.4. Takton albo taktofon;) (sklep muzyk) - biorąc pod uwagę poziom konkurencji, zdecydowanie najlepsze nagranie. Rozpatrując stronę techniczną nagrania. Podczas oglądania materiału z trzech wesel, jedynie na jednym zauważyłem załamania barwy głosu nagrania, czyt. raz ciszej raz głośniej. Sytuacja miała miejsce gdy kamerzysta stał blisko zespołu.Niestety bardzo jestem na to wyczulony z uwagi na moją "chorobę" - audiofilia;)Ogólnie powiedziałbym, że materiał nagrany poprawnie. Poziom jasności obrazu był zachowany, nie występowało zjawisko trzęsących się rąk u kamerzysty. Ograniczone do minimum tandeciarstwo związane z pseudo-bajerami komputerowymi. Jeżeli ktoś jest w stanie polecić innych kamerzystów to proszę o odpowiedź. Chętnie sprawdzę i wyraże swoją opinię.Z góry proszę bez autoreklamy, bo wydaje mi się że trzeba szanować nasz wspólny czas.
Gość napisał(a):hehe niezłe porównanie, włożyłeś w to pracy chłopie :). Nie podobaja mi się jedynie kryteria Twojej oceny "za jasne, za ciemne" tak nie można oceniac. Sale są różne i różne warunki, momentami jest ciężko i to co oceniłeś za "złe" może okazać się najlepsze z możliwych ...Ale do rzeczy. Proponuję abyś przyjął pewne stałe kryteria oceny i wg nich punktował kamerzystów i ich nagrania, bo tak to robi się bałagan.Oceń np. : jakość nagrania, sposób kadrowania (czy występują zmiany planów i częste ujęcia, czy wszystko leci ciurkiem, dynamika/stabilność kamery, czyli czy np w Kościele ujęcia są stabilne, poprawnie skadrowane a np. podczas zabawy ciekawe dynamiczne, ), montaż (w rozumieniu różnych wstawek, czy nie jest ich za dużo i czy nie są tandetne), montaż (w ujęciu filmowym, czyli czy nie ma zbędnych dłużyzn, czy pokazywane jest to co ważne a nie 15min jak młodzi wsiadają do samochodu), indywidualne podejście do klienta (czyli dodatkowe teledyski, filmiki, zyczenia, ciekawe "nowe" pomysły czyli wszystko co sprawia ze nagranie jest oryginalne i widać że włożono w nie pracę a nie tylko szablonik. Do tego jakieś punkty dodatkowe za coś co szczególnie Cię urzekło. Zsumować punkty i to da jakiś pogląd na Twoją ocenę o ile nie jesteś "jednym z nich" {diabelek}

Gość

24-07-2008, 09:55
#18
hehe niezłe porównanie, włożyłeś w to pracy chłopie :). Nie podobaja mi się jedynie kryteria Twojej oceny "za jasne, za ciemne" tak nie można oceniac. Sale są różne i różne warunki, momentami jest ciężko i to co oceniłeś za "złe" może okazać się najlepsze z możliwych ...Ale do rzeczy. Proponuję abyś przyjął pewne stałe kryteria oceny i wg nich punktował kamerzystów i ich nagrania, bo tak to robi się bałagan.Oceń np. : jakość nagrania, sposób kadrowania (czy występują zmiany planów i częste ujęcia, czy wszystko leci ciurkiem, dynamika/stabilność kamery, czyli czy np w Kościele ujęcia są stabilne, poprawnie skadrowane a np. podczas zabawy ciekawe dynamiczne, ), montaż (w rozumieniu różnych wstawek, czy nie jest ich za dużo i czy nie są tandetne), montaż (w ujęciu filmowym, czyli czy nie ma zbędnych dłużyzn, czy pokazywane jest to co ważne a nie 15min jak młodzi wsiadają do samochodu), indywidualne podejście do klienta (czyli dodatkowe teledyski, filmiki, zyczenia, ciekawe "nowe" pomysły czyli wszystko co sprawia ze nagranie jest oryginalne i widać że włożono w nie pracę a nie tylko szablonik. Do tego jakieś punkty dodatkowe za coś co szczególnie Cię urzekło. Zsumować punkty i to da jakiś pogląd na Twoją ocenę o ile nie jesteś "jednym z nich" {diabelek}
Gość napisał(a):no i ocenie proponuję poddać kolejnych filmowców:Adam Piekarski, Marek Kupis, Marek Gawryś, Wiśniazrób z tego jakieś zestawienie i opublikuj w necie - będzie ciekawie i będzie o czym dyskutować !pozdro

Gość

24-07-2008, 09:57
#19
no i ocenie proponuję poddać kolejnych filmowców:Adam Piekarski, Marek Kupis, Marek Gawryś, Wiśniazrób z tego jakieś zestawienie i opublikuj w necie - będzie ciekawie i będzie o czym dyskutować !pozdro
Gość napisał(a):Dziękuje za docenienie wkładu, jednak traktuję to jedynie jako informację poglądową dla zainteresowanych;) stąd też oczywiście pewien brak profesjonalizmu co do schematu oceniania. Bardziej traktuje to jako wypunktowanie tego co mnie "urzekło" w sposób negatywny.Najwyraźniej źle się określiłem co do stwierdzenia "raz jaśniej, raz ciemniej".Fakt ten dotyczył nagrania z sali Augustyniak, gdzie faktycznie od kamerzysty wiele jest wymagane aby materiał coś sobą reprezentował. Traf chciał, że miałem dla porównania dwa wesela z tej sali odbywające się w odstępie tygodnia, bo nawet te same słoneczniki były w dekoracji;P. Dla zainteresowanych - lipiec 2007.Jedno z nagrań było wykonywane przez perfekt - kamerzysta nie radził sobie kompletnie z oświetleniem (dokładniejszy opis w poście powyżej), drugie zaś było wykonane przez Takton (albo Taktofon), gdzie tu np. kamerzysta podołał jasnej sali. Dowodzi to tym samym, że jeśli ktoś ma predyspozycje oraz sprzęt to jest w stanie stworzyć nagranie na poziomie.Oczywiście mogę wykonać tego typu zestawienie, jednak będzie to zestawienie tylko kilku kamerzystów z uwagi na to, że ja już zdecydowałem kogo wybiorę i reszta, nowo poznanych materiałów mogłaby się spotkać z subiektywną oceną....Wspomnę tylko jeszcze odrobinę na temat pana Gawrysia, bo akurat jego nagranie utkwiło mi w pamięci. Mój "przyszły szwagier" był na weselu kręconym przez niego stąd też miałem próbkę możliwości szanownego Pana. Jest to idealny dowód na to jak łatwo w życiu dokonać złego wyboru co do drogi kariery. Kompletny antytalent. Przez połowę materiału nagrywane były jakieś kompletnie nieciekawe bzdury: - 20 minut nagrywania gości pod domem, w sposób tak stateczny że ciężko odnotować ruch kamery - pół mszy w kościele  - nagrywanie gości za stołami jak jedzą, również przez zbyt długi okresWydaje mi się, że nie jest sztuką nagrać 5 godzin ciurkiem z wesela. Problem w tym, że każdy po pół godziny zrezygnuje z oglądania takiego chłamu. Przez pewien czas miałem również wrażenie, że oglądam materiał przed obróbką (dopiero po pewnym czasie zostałem uświadomiony, że to materiał który właśnie ujrzał światło dzienne i wyruszył do rodziny pary młodej). Skąd moje zdezorientowanie?! Otóż materiał w wielu momentach "drżał", mało profesjonalne określenie, jednak chodzi mi o kompletnie niestabilny obraz. W nagraniu pojawił się kilku minutowy fragment nagrania bez dzwięku. Oczywiście na koniec należy zostawiać najlepsze, stąd też opiszę jedną z sytuacji, która kamerzysta postanowił uwiecznić.Dziewczynie tańczącej ze starszym panem zaczepiły się włosy o spinkę z mankietu koszuli. Widać że dziewczynę bardzo to bolało bo pan zaczął ją ciągnąć, miała wielkie problemy żeby wydostać włosy, poważnie to wyglądało.Chwila moment i już było wielkie zbiegowisko. Jednak kamerzysta "stanął na wysokości zadania" i znalazł się w środku całej afery żeby dokładnie nagrać nieszczęście dziewczyny, która przez blisko pięć minut prawie z łzami w oczach wyciągała włosy spod spinki od koszuli.Wydaje mi się że odpowiedniejszym byłoby udzielenie pomocy w tej sytuacji. Podsumować to zdarzenie można tylko w jeden sposób....kompletny brak taktu i kultury.

Gość

24-07-2008, 10:51
#20
Dziękuje za docenienie wkładu, jednak traktuję to jedynie jako informację poglądową dla zainteresowanych;) stąd też oczywiście pewien brak profesjonalizmu co do schematu oceniania. Bardziej traktuje to jako wypunktowanie tego co mnie "urzekło" w sposób negatywny.Najwyraźniej źle się określiłem co do stwierdzenia "raz jaśniej, raz ciemniej".Fakt ten dotyczył nagrania z sali Augustyniak, gdzie faktycznie od kamerzysty wiele jest wymagane aby materiał coś sobą reprezentował. Traf chciał, że miałem dla porównania dwa wesela z tej sali odbywające się w odstępie tygodnia, bo nawet te same słoneczniki były w dekoracji;P. Dla zainteresowanych - lipiec 2007.Jedno z nagrań było wykonywane przez perfekt - kamerzysta nie radził sobie kompletnie z oświetleniem (dokładniejszy opis w poście powyżej), drugie zaś było wykonane przez Takton (albo Taktofon), gdzie tu np. kamerzysta podołał jasnej sali. Dowodzi to tym samym, że jeśli ktoś ma predyspozycje oraz sprzęt to jest w stanie stworzyć nagranie na poziomie.Oczywiście mogę wykonać tego typu zestawienie, jednak będzie to zestawienie tylko kilku kamerzystów z uwagi na to, że ja już zdecydowałem kogo wybiorę i reszta, nowo poznanych materiałów mogłaby się spotkać z subiektywną oceną....Wspomnę tylko jeszcze odrobinę na temat pana Gawrysia, bo akurat jego nagranie utkwiło mi w pamięci. Mój "przyszły szwagier" był na weselu kręconym przez niego stąd też miałem próbkę możliwości szanownego Pana. Jest to idealny dowód na to jak łatwo w życiu dokonać złego wyboru co do drogi kariery. Kompletny antytalent. Przez połowę materiału nagrywane były jakieś kompletnie nieciekawe bzdury: - 20 minut nagrywania gości pod domem, w sposób tak stateczny że ciężko odnotować ruch kamery - pół mszy w kościele  - nagrywanie gości za stołami jak jedzą, również przez zbyt długi okresWydaje mi się, że nie jest sztuką nagrać 5 godzin ciurkiem z wesela. Problem w tym, że każdy po pół godziny zrezygnuje z oglądania takiego chłamu. Przez pewien czas miałem również wrażenie, że oglądam materiał przed obróbką (dopiero po pewnym czasie zostałem uświadomiony, że to materiał który właśnie ujrzał światło dzienne i wyruszył do rodziny pary młodej). Skąd moje zdezorientowanie?! Otóż materiał w wielu momentach "drżał", mało profesjonalne określenie, jednak chodzi mi o kompletnie niestabilny obraz. W nagraniu pojawił się kilku minutowy fragment nagrania bez dzwięku. Oczywiście na koniec należy zostawiać najlepsze, stąd też opiszę jedną z sytuacji, która kamerzysta postanowił uwiecznić.Dziewczynie tańczącej ze starszym panem zaczepiły się włosy o spinkę z mankietu koszuli. Widać że dziewczynę bardzo to bolało bo pan zaczął ją ciągnąć, miała wielkie problemy żeby wydostać włosy, poważnie to wyglądało.Chwila moment i już było wielkie zbiegowisko. Jednak kamerzysta "stanął na wysokości zadania" i znalazł się w środku całej afery żeby dokładnie nagrać nieszczęście dziewczyny, która przez blisko pięć minut prawie z łzami w oczach wyciągała włosy spod spinki od koszuli.Wydaje mi się że odpowiedniejszym byłoby udzielenie pomocy w tej sytuacji. Podsumować to zdarzenie można tylko w jeden sposób....kompletny brak taktu i kultury.

strony: wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... 41 dalej
Informacje dodatkowe
Aktualnie na forum jest 0 zalogowanych użytkowników.
Lista zalogowanych użytkowników: Brak użytkowników na forum
Prawa dostępu
  • Dodawanie wpisów