Pomóżcie mi wybrać kamerzyste i fotografa na wesele!

Założony przez ka4rolcia
strony: wstecz 1 ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 dalej
Gość napisał(a):Wyraziłam komentarz na temat Państwa Piekarskich i Studio Prymus i "nie obrabiam dupy", oceniłam również Studio Borkowski, chyba po to jest to forum????? Żeby coś polecić lub odradzić. A drugi wpis ten długi udostępniłam niechcący musiałam coś przycisnąć;-(Ja nadal podtrzymuję i polecam Państwa Piekarskich, to nie jest autoreklama tylko opinia zadowolonych klientów.

Gość

08-03-2014, 08:08
#1
Wyraziłam komentarz na temat Państwa Piekarskich i Studio Prymus i "nie obrabiam dupy", oceniłam również Studio Borkowski, chyba po to jest to forum????? Żeby coś polecić lub odradzić. A drugi wpis ten długi udostępniłam niechcący musiałam coś przycisnąć;-(Ja nadal podtrzymuję i polecam Państwa Piekarskich, to nie jest autoreklama tylko opinia zadowolonych klientów.
Gość napisał(a):Moim skromny zdaniem wokół ostatnich wpisów unosi się jakiś zapach, nie jest on "świeży".... Krótko mówiąc coś tu śmierdzi!!!Osoba zachwalająca pewne studio, pisząca negatywnie o pozostałych pisze (cytuję): "Jeżeli ktoś jest w stanie polecić innych kamerzystów to proszę o odpowiedź. Chętnie sprawdzę i wyraże swoją opinię." (koniec cytatu)Człowieku, kto zadowolony po swoim weselu dalej chodzi i ocenia konkurencję??? Skąd Ty żeś się urwał??? Ewidentnie widać kto pisze te komentarze.{mruga} Druga sprawa: jeżeli to faktycznie młodzi napisali pochwalny post, to kto z młodych wraca na forum na drugi dzień rano i wydaje kolejne komentarze??? Przecież jest dzień kobiet, trzeba się rpzytulić do swojej "starej", dać jej buzi... że o tulipanie nie wspomnę. {zakochany}Trzecia sprawa: Jeśli piszesz człowieku długiego, kilometrowego maila o konkurencji, tracisz na niego około godziny i potem twierdzisz, że dodałeś go przypadkowo, to po co piszesz i tracisz cenny czas??? Zakładając że nie jesteś z branży, nie trzyma się to wszystko KUPY, za to zapachem KUPĘ przypomina {gafa}

Gość

08-03-2014, 11:20
#2
Moim skromny zdaniem wokół ostatnich wpisów unosi się jakiś zapach, nie jest on "świeży".... Krótko mówiąc coś tu śmierdzi!!!Osoba zachwalająca pewne studio, pisząca negatywnie o pozostałych pisze (cytuję): "Jeżeli ktoś jest w stanie polecić innych kamerzystów to proszę o odpowiedź. Chętnie sprawdzę i wyraże swoją opinię." (koniec cytatu)Człowieku, kto zadowolony po swoim weselu dalej chodzi i ocenia konkurencję??? Skąd Ty żeś się urwał??? Ewidentnie widać kto pisze te komentarze.{mruga} Druga sprawa: jeżeli to faktycznie młodzi napisali pochwalny post, to kto z młodych wraca na forum na drugi dzień rano i wydaje kolejne komentarze??? Przecież jest dzień kobiet, trzeba się rpzytulić do swojej "starej", dać jej buzi... że o tulipanie nie wspomnę. {zakochany}Trzecia sprawa: Jeśli piszesz człowieku długiego, kilometrowego maila o konkurencji, tracisz na niego około godziny i potem twierdzisz, że dodałeś go przypadkowo, to po co piszesz i tracisz cenny czas??? Zakładając że nie jesteś z branży, nie trzyma się to wszystko KUPY, za to zapachem KUPĘ przypomina {gafa}
Gość napisał(a):Dokładnie, my jesteśmy na finiszu wyboru i nie wyobrażam sobie ,że ten temat po ślubie będzie mnie interesował tak aby pisać posty pochwalne ;)

Gość

08-03-2014, 11:45
#3
Dokładnie, my jesteśmy na finiszu wyboru i nie wyobrażam sobie ,że ten temat po ślubie będzie mnie interesował tak aby pisać posty pochwalne ;)
Gość napisał(a):tak, na finiszu :) ale czego ? pochwal się wyboru  

Gość

09-03-2014, 01:39
#4
tak, na finiszu :) ale czego ? pochwal się wyboru  
Gość napisał(a):Gdybym wiedziała, że taki hejt będzie leciał w moim kierunku za to że chciałam pochwalić studio PRYMUS to bym w życiu tego nie napisała, teraz boje się, że im zaszkodzę..Ile razy mam powtarzać, że ten esej odnośnie innych kamerzystów udostępniłam przypadkowo....... ten program jest porostu dziwny nacisnęłam cytuj i tyle....A pochwaliłam w różnych miejscach żeby zrobić im miłą opinię a wyszło jak zawsze, teraz już wiem że nigdy niczego nie skomentuje.Iza  

Gość

09-03-2014, 18:55
#5
Gdybym wiedziała, że taki hejt będzie leciał w moim kierunku za to że chciałam pochwalić studio PRYMUS to bym w życiu tego nie napisała, teraz boje się, że im zaszkodzę..Ile razy mam powtarzać, że ten esej odnośnie innych kamerzystów udostępniłam przypadkowo....... ten program jest porostu dziwny nacisnęłam cytuj i tyle....A pochwaliłam w różnych miejscach żeby zrobić im miłą opinię a wyszło jak zawsze, teraz już wiem że nigdy niczego nie skomentuje.Iza  
Gość napisał(a):jassne ;]

Gość

09-03-2014, 19:31
#6
jassne ;]
Gość napisał(a):[quote=Gość]IP: 89.67.13.219zmień chociaż IP jak chwalisz pod niebiosa tylko jedną firmę i obrabiasz dupę całej konkurencji tej jedynej firmy {diabelek}normalny klient pisze że się albo coś podobało albo nie, a wyliczanki zmyślonych nieudanych ujęć to podchodzą pod "FACHOWCA"moim zdaniem krytykuje się ta konkurencję której ktoś się boi :)żal D ściska że nie ma roboty ;)Pary Młode pochodźcie po tych najgorszych firmach i poprzeglądajcie ich prace, nie słuchajcie anonimowych super znawców, bo złych komentarzy na konkurencję każdy może w godzinę zrobić dziesiątki i w ciągu chwili te "najlepsze" firmy nie będą już takie super {diabelek} [/quote]Witam,widzę, że albo jakiś bardzo zadowolony klient pisze komentarze, albo konkurencja żeby wywołać burzę na forum. Osobiście unikam takiej reklamy bo jest zbędna, a jeśli byłaby taka konieczność  to wiem jak zmienić IP. Bardzo rzadko wspominano o nas na Ostrołęckich forach, co mnie nawet cieszyło, bo forum to nie najlepszy doradca, a dość często jest polem bitwy konkurencji.PozdrawiamMarcin PiekarskiStudio PRYMUS

Gość

10-03-2014, 09:23
#7
[quote=Gość]IP: 89.67.13.219zmień chociaż IP jak chwalisz pod niebiosa tylko jedną firmę i obrabiasz dupę całej konkurencji tej jedynej firmy {diabelek}normalny klient pisze że się albo coś podobało albo nie, a wyliczanki zmyślonych nieudanych ujęć to podchodzą pod "FACHOWCA"moim zdaniem krytykuje się ta konkurencję której ktoś się boi :)żal D ściska że nie ma roboty ;)Pary Młode pochodźcie po tych najgorszych firmach i poprzeglądajcie ich prace, nie słuchajcie anonimowych super znawców, bo złych komentarzy na konkurencję każdy może w godzinę zrobić dziesiątki i w ciągu chwili te "najlepsze" firmy nie będą już takie super {diabelek} [/quote]Witam,widzę, że albo jakiś bardzo zadowolony klient pisze komentarze, albo konkurencja żeby wywołać burzę na forum. Osobiście unikam takiej reklamy bo jest zbędna, a jeśli byłaby taka konieczność  to wiem jak zmienić IP. Bardzo rzadko wspominano o nas na Ostrołęckich forach, co mnie nawet cieszyło, bo forum to nie najlepszy doradca, a dość często jest polem bitwy konkurencji.PozdrawiamMarcin PiekarskiStudio PRYMUS
Gość napisał(a):zauwazyliscie ile firm powstało które zajmują sie robienie zdjec?widac to studniówkach wiecej fotografów niz maturzystówwiekszosc z nich dyma za darmo bo chce zbudować sobie portfolio a ze ich nikt nie bierze do zlecen to robią za free i cykają rodzinę i znajomych na lewo i prawona przykład: dostaniesz ode mnie super prezent zdjecia zrobione przeze mnie haha umieram ze smiechu nad takimi prezentami i mówię NIE DZIĘKUJĘ!!!

Gość

11-03-2014, 20:02
#8
zauwazyliscie ile firm powstało które zajmują sie robienie zdjec?widac to studniówkach wiecej fotografów niz maturzystówwiekszosc z nich dyma za darmo bo chce zbudować sobie portfolio a ze ich nikt nie bierze do zlecen to robią za free i cykają rodzinę i znajomych na lewo i prawona przykład: dostaniesz ode mnie super prezent zdjecia zrobione przeze mnie haha umieram ze smiechu nad takimi prezentami i mówię NIE DZIĘKUJĘ!!!
Gość napisał(a):"Nie bądź jeleń, weź paragon"Paragon jest najprostszym dowodem zakupu - potwierdza, co kupiono, od kogo, kiedy i po jakiej cenie. Dzięki niemu można reklamować produkty lub usługi, które okażą się niezgodne z umową.

Gość

11-03-2014, 22:51
#9
"Nie bądź jeleń, weź paragon"Paragon jest najprostszym dowodem zakupu - potwierdza, co kupiono, od kogo, kiedy i po jakiej cenie. Dzięki niemu można reklamować produkty lub usługi, które okażą się niezgodne z umową.
Gość napisał(a):A faktura też się liczy lub rachunek ?:P  

Gość

12-03-2014, 22:55
#10
A faktura też się liczy lub rachunek ?:P  
Gość napisał(a):Powiem Wam krótką rzecz. Wystarczy żeby ktoś przejrzał te fora i wysłał listę z nr. tel do urzędu skarbowego i szybko będzie wiadomo co to za studia foto-video. Najczęściej to osoby którym się wydaje że umieją i  w razie czego nie macie ich jak nawet do odpowiedzialności pociągnąc bo "umowa" która podpisujecie jest tylko nieważnym świstkiem papieru. Zaniżone ceny i brak odpowiedzialności ze strony tych osób które nie płacą Zus i żadnych podatków powodują że równie dobrze możecie sobie wybierać w ciemno. portfolio złozone z kilkunastu wybranych przez rok klatek to kpina. kilka zdjęć to nawet wasz wójek za darmo by dobrze zrobił. Ilu tych z forumowych samochwał może pochwalić się porządnym portfolio? Nie będe wymieniała firm z nazwy żeby mnie nikt nie posądził o reklamę ale każdy z was sam może to szybko sprawdzić. Sama szukając fotografa i kamerzysty obeszłam sporo tych prywaciarzy w ich mieszkankach gdzie robia to na czarno po godzinach. Szkoda czasu. porządne firmy maja konkretne portfolio na stronach internetowych. Nie wierzcie w te ochy i achy kreatywnych .... itd. naprawdę szkoda czasu.

Gość

15-03-2014, 14:44
#11
Powiem Wam krótką rzecz. Wystarczy żeby ktoś przejrzał te fora i wysłał listę z nr. tel do urzędu skarbowego i szybko będzie wiadomo co to za studia foto-video. Najczęściej to osoby którym się wydaje że umieją i  w razie czego nie macie ich jak nawet do odpowiedzialności pociągnąc bo "umowa" która podpisujecie jest tylko nieważnym świstkiem papieru. Zaniżone ceny i brak odpowiedzialności ze strony tych osób które nie płacą Zus i żadnych podatków powodują że równie dobrze możecie sobie wybierać w ciemno. portfolio złozone z kilkunastu wybranych przez rok klatek to kpina. kilka zdjęć to nawet wasz wójek za darmo by dobrze zrobił. Ilu tych z forumowych samochwał może pochwalić się porządnym portfolio? Nie będe wymieniała firm z nazwy żeby mnie nikt nie posądził o reklamę ale każdy z was sam może to szybko sprawdzić. Sama szukając fotografa i kamerzysty obeszłam sporo tych prywaciarzy w ich mieszkankach gdzie robia to na czarno po godzinach. Szkoda czasu. porządne firmy maja konkretne portfolio na stronach internetowych. Nie wierzcie w te ochy i achy kreatywnych .... itd. naprawdę szkoda czasu.
Gość napisał(a):[quote=Gość]Powiem Wam krótką rzecz. Wystarczy żeby ktoś przejrzał te fora i wysłał listę z nr. tel do urzędu skarbowego i szybko będzie wiadomo co to za studia foto-video. Najczęściej to osoby którym się wydaje że umieją i  w razie czego nie macie ich jak nawet do odpowiedzialności pociągnąc bo "umowa" która podpisujecie jest tylko nieważnym świstkiem papieru. Zaniżone ceny i brak odpowiedzialności ze strony tych osób które nie płacą Zus i żadnych podatków powodują że równie dobrze możecie sobie wybierać w ciemno. portfolio złozone z kilkunastu wybranych przez rok klatek to kpina. kilka zdjęć to nawet wasz wójek za darmo by dobrze zrobił. Ilu tych z forumowych samochwał może pochwalić się porządnym portfolio? Nie będe wymieniała firm z nazwy żeby mnie nikt nie posądził o reklamę ale każdy z was sam może to szybko sprawdzić. Sama szukając fotografa i kamerzysty obeszłam sporo tych prywaciarzy w ich mieszkankach gdzie robia to na czarno po godzinach. Szkoda czasu. porządne firmy maja konkretne portfolio na stronach internetowych. Nie wierzcie w te ochy i achy kreatywnych .... itd. naprawdę szkoda czasu. [/quote]wiesz strone www to teraz kazdy goopol potrafi zrobic wiec to tez o niczym nie swiadczywrzuci na strone tylko zdjecia ktore wyszyly to znaczy z 500 zdjec z wesela wrzuci 20, ktore akurat sa ostre i doswietloneprzy takim prawdopodobienstwo to i malpa daje rade ;)

Gość

15-03-2014, 23:06
#12
[quote=Gość]Powiem Wam krótką rzecz. Wystarczy żeby ktoś przejrzał te fora i wysłał listę z nr. tel do urzędu skarbowego i szybko będzie wiadomo co to za studia foto-video. Najczęściej to osoby którym się wydaje że umieją i  w razie czego nie macie ich jak nawet do odpowiedzialności pociągnąc bo "umowa" która podpisujecie jest tylko nieważnym świstkiem papieru. Zaniżone ceny i brak odpowiedzialności ze strony tych osób które nie płacą Zus i żadnych podatków powodują że równie dobrze możecie sobie wybierać w ciemno. portfolio złozone z kilkunastu wybranych przez rok klatek to kpina. kilka zdjęć to nawet wasz wójek za darmo by dobrze zrobił. Ilu tych z forumowych samochwał może pochwalić się porządnym portfolio? Nie będe wymieniała firm z nazwy żeby mnie nikt nie posądził o reklamę ale każdy z was sam może to szybko sprawdzić. Sama szukając fotografa i kamerzysty obeszłam sporo tych prywaciarzy w ich mieszkankach gdzie robia to na czarno po godzinach. Szkoda czasu. porządne firmy maja konkretne portfolio na stronach internetowych. Nie wierzcie w te ochy i achy kreatywnych .... itd. naprawdę szkoda czasu. [/quote]wiesz strone www to teraz kazdy goopol potrafi zrobic wiec to tez o niczym nie swiadczywrzuci na strone tylko zdjecia ktore wyszyly to znaczy z 500 zdjec z wesela wrzuci 20, ktore akurat sa ostre i doswietloneprzy takim prawdopodobienstwo to i malpa daje rade ;)
Gość napisał(a):najlepszym przykładem w/w argumentów niech będzie np: http://ogloszenia.eostroleka.pl/--fotografia-slubna--,114790 .html

Gość

16-03-2014, 22:42
#13
najlepszym przykładem w/w argumentów niech będzie np: http://ogloszenia.eostroleka.pl/--fotografia-slubna--,114790 .html
Gość napisał(a):"wiesz strone www to teraz kazdy goopol potrafi zrobic wiec to tez o niczym nie swiadczywrzuci na strone tylko zdjecia ktore wyszyly to znaczy z 500 zdjec z wesela wrzuci 20, ktore akurat sa ostre i doswietloneprzy takim prawdopodobienstwo to i malpa daje rade ;)"To co piszesz to prawda. Ale jesli ktoś ma na stronie kilkanaście ślubów i w każdym widzę interesujące ujęcia to już mogę mieć potencjalnego fotografa. Oczywiście jak ktoś zrobi stronę i ma mix zdjęć z kilku to raczej faktycznie powybierane. Widziałam kilka blogów ostrołęckich fotografów i były tam zdjęcia z całej imprezy i to już daje mi do myślenia że warto zobaczyć więcej. Innych od razu odrzucałam jako posiadaczy aparatu którzy uważają że są fotografami. Potem kilka telefonów i zapytanie o możliwość wystawienia faktury. Szybko i bezboleśnie, zamiast dramatycznych apeli na forum..."pomóżcie wybrać" i czytania autoreklam. Fakt czasem zastanawiałam się przeglądając niektóre strony czy właściciel  patrzył co na nich zamieszcza...Są strony które od razu krzyczą- "trzymaj się ode mnie z daleka". Z video podobnie z tym że na stronach najczęściej są tylko krótkie filmiki więc trzeba wybrać się i obejrzeć cały materiał fragmentami...i to najlepiej nie jeden albo przynajmniej jakiś w miarę nowy. Co do fotografów. Jak można bezczelnie uznać że to po prostu świetna okazja na łatwe pieniądze? Nie mając podstawowej wiedzy o robieniu zdjęć?! I nie łudźcie się że uda się w promocji i dobrze. A do tego zdjęcia mieć na środę. Jak ktoś ma takie założenia to polecam kupić aparat (przyda się też po ślubie) i poprosić kogoś z rodziny albo kolegę który czasem robi zdjęcia ( tu nawet nie trzeba kupować aparatu). Wtedy będzie tanio i niekoniecznie wogóle będzie ale za to tanio. Bez większej różnicy co do tych psełdo-fotografów którzy wybiorą 20 zdjęć z 5 ślubów i z dumą prezentują "portfolio"...

Gość

17-03-2014, 16:24
#14
"wiesz strone www to teraz kazdy goopol potrafi zrobic wiec to tez o niczym nie swiadczywrzuci na strone tylko zdjecia ktore wyszyly to znaczy z 500 zdjec z wesela wrzuci 20, ktore akurat sa ostre i doswietloneprzy takim prawdopodobienstwo to i malpa daje rade ;)"To co piszesz to prawda. Ale jesli ktoś ma na stronie kilkanaście ślubów i w każdym widzę interesujące ujęcia to już mogę mieć potencjalnego fotografa. Oczywiście jak ktoś zrobi stronę i ma mix zdjęć z kilku to raczej faktycznie powybierane. Widziałam kilka blogów ostrołęckich fotografów i były tam zdjęcia z całej imprezy i to już daje mi do myślenia że warto zobaczyć więcej. Innych od razu odrzucałam jako posiadaczy aparatu którzy uważają że są fotografami. Potem kilka telefonów i zapytanie o możliwość wystawienia faktury. Szybko i bezboleśnie, zamiast dramatycznych apeli na forum..."pomóżcie wybrać" i czytania autoreklam. Fakt czasem zastanawiałam się przeglądając niektóre strony czy właściciel  patrzył co na nich zamieszcza...Są strony które od razu krzyczą- "trzymaj się ode mnie z daleka". Z video podobnie z tym że na stronach najczęściej są tylko krótkie filmiki więc trzeba wybrać się i obejrzeć cały materiał fragmentami...i to najlepiej nie jeden albo przynajmniej jakiś w miarę nowy. Co do fotografów. Jak można bezczelnie uznać że to po prostu świetna okazja na łatwe pieniądze? Nie mając podstawowej wiedzy o robieniu zdjęć?! I nie łudźcie się że uda się w promocji i dobrze. A do tego zdjęcia mieć na środę. Jak ktoś ma takie założenia to polecam kupić aparat (przyda się też po ślubie) i poprosić kogoś z rodziny albo kolegę który czasem robi zdjęcia ( tu nawet nie trzeba kupować aparatu). Wtedy będzie tanio i niekoniecznie wogóle będzie ale za to tanio. Bez większej różnicy co do tych psełdo-fotografów którzy wybiorą 20 zdjęć z 5 ślubów i z dumą prezentują "portfolio"...
Gość napisał(a):poczta pantoflowa moim zdaniem sprawdza się  tu najlepiej - popytać znajomych z okolicy, który maja weselicho za sobą, obejrzeć ich filmy, jeśli mają, pogadać, co by zmienili, podpatrzeć czy ujęcia sa ciekawe - ja takim sposobem znalazłam tę firmę http://www.jetmax.pl/ i bylismy zadowoleni - może komuś się przyda również  

Gość

18-03-2014, 09:49
#15
poczta pantoflowa moim zdaniem sprawdza się  tu najlepiej - popytać znajomych z okolicy, który maja weselicho za sobą, obejrzeć ich filmy, jeśli mają, pogadać, co by zmienili, podpatrzeć czy ujęcia sa ciekawe - ja takim sposobem znalazłam tę firmę http://www.jetmax.pl/ i bylismy zadowoleni - może komuś się przyda również  
Gość napisał(a):Studio Jet-Max miasto Szczecin. Kolejny działający jak chce na rynku  {mruga}a już zaczynało być poważnie  

Gość

18-03-2014, 23:31
#16
Studio Jet-Max miasto Szczecin. Kolejny działający jak chce na rynku  {mruga}a już zaczynało być poważnie  
Gość napisał(a):I jakie z tego wnioski ?:)  

Gość

19-03-2014, 14:43
#17
I jakie z tego wnioski ?:)  
Gość napisał(a):jeżeli ktoś ma problem z wyborem fotografa po obejrzeniu portfolio np. na www, to jest takim samym laikiem jak co niektórzy fotografowie. Więc pewnie zamawiającemu to różnicy nie zrobi. jak ktoś zna się trochę na zdjęciach to problemu nie ma z wyborem, bo wszystko widać jak na dłoni.  

Gość

19-03-2014, 17:48
#18
jeżeli ktoś ma problem z wyborem fotografa po obejrzeniu portfolio np. na www, to jest takim samym laikiem jak co niektórzy fotografowie. Więc pewnie zamawiającemu to różnicy nie zrobi. jak ktoś zna się trochę na zdjęciach to problemu nie ma z wyborem, bo wszystko widać jak na dłoni.  
Gość napisał(a):"Nie bądź jeleń, weź paragon"Paragon jest najprostszym dowodem zakupu - potwierdza, co kupiono, od kogo, kiedy i po jakiej cenie. Dzięki niemu można reklamować produkty lub usługi, które okażą się niezgodne z umową.http://ogloszenia.eostroleka.pl/fotograf,115129.htmlh ttp://ogloszenia.eostroleka.pl/--fotografia-slubna--,114790. html

Gość

22-03-2014, 00:23
#19
"Nie bądź jeleń, weź paragon"Paragon jest najprostszym dowodem zakupu - potwierdza, co kupiono, od kogo, kiedy i po jakiej cenie. Dzięki niemu można reklamować produkty lub usługi, które okażą się niezgodne z umową.http://ogloszenia.eostroleka.pl/fotograf,115129.htmlh ttp://ogloszenia.eostroleka.pl/--fotografia-slubna--,114790. html
Gość napisał(a):Co do pierwszego linku to ten pan robił zdjęcia u znajomych i bardzo sobie go chwalili. Dostali umowę, wszytko z nimi omówił, byli zadowoleni zdjęcia są ładne, do wszytkiego można się czepiać u początkujących ale każdy z tych twz. starych fotografów, kiedyś zaczynał i był początkującym. Dajcie się ludziom wykazać. Ania

Gość

22-03-2014, 08:06
#20
Co do pierwszego linku to ten pan robił zdjęcia u znajomych i bardzo sobie go chwalili. Dostali umowę, wszytko z nimi omówił, byli zadowoleni zdjęcia są ładne, do wszytkiego można się czepiać u początkujących ale każdy z tych twz. starych fotografów, kiedyś zaczynał i był początkującym. Dajcie się ludziom wykazać. Ania

strony: wstecz 1 ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 dalej
Informacje dodatkowe
Aktualnie na forum jest 0 zalogowanych użytkowników.
Lista zalogowanych użytkowników: Brak użytkowników na forum
Prawa dostępu
  • Dodawanie wpisów