Wybory samorządowe 2010

Założony przez centy79
strony: wstecz 1 2 3 4 5 dalej
Gość napisał(a):[quote=Lukasz_Kulik]Proszę Państwa, o zdolnością pozyskiwania środków unijnych decyduje jakość i skuteczność urzędników którzy się tym zajmują, a nie przynależność Warszawy do Mazowsza. [/quote]I tu się pan myli, bowiem przekraczając próg dochodu na głowę mieszkańca w regionie (NUTS2) Mazowsze jako całość może być pozbawione środków unijnych jako zbyt bogate.Liczby są bezwzględne.

Gość

09-11-2010, 15:53
#1
[quote=Lukasz_Kulik]Proszę Państwa, o zdolnością pozyskiwania środków unijnych decyduje jakość i skuteczność urzędników którzy się tym zajmują, a nie przynależność Warszawy do Mazowsza. [/quote]I tu się pan myli, bowiem przekraczając próg dochodu na głowę mieszkańca w regionie (NUTS2) Mazowsze jako całość może być pozbawione środków unijnych jako zbyt bogate.Liczby są bezwzględne.
Gość napisał(a):[quote=Gość]Panie Łukaszu, w pana kampanii bardzo dużo słyszy się o młodych osobach, o tworzeniu dla nich przyszłości w mieście, o pracy dla młodych, i o możliwościach rozwoju, czy nie będąc jeszcze prezydentem a będąc po prostu Ostrołęczaninem współpracował pan w jakiś sposób z młodymi, zatrudniał ich w swojej firmie (jeżeli mam złe informacje i nie prowadzi pan własnej działalności to z góry przepraszam), wpierał ich inicjatywy, podpowiadał im jak mogą pewne rzeczy wykonywać?  Bo są kandydaci którzy to robili i nie potrzebne były im żadne wyższe funkcje, więc jak jest z Panem?PozdrawiamMłody wyborca [/quote]Ale na moje pytania to już pan się nie kwapi odpowiedzieć...  

Gość

09-11-2010, 19:34
#2
[quote=Gość]Panie Łukaszu, w pana kampanii bardzo dużo słyszy się o młodych osobach, o tworzeniu dla nich przyszłości w mieście, o pracy dla młodych, i o możliwościach rozwoju, czy nie będąc jeszcze prezydentem a będąc po prostu Ostrołęczaninem współpracował pan w jakiś sposób z młodymi, zatrudniał ich w swojej firmie (jeżeli mam złe informacje i nie prowadzi pan własnej działalności to z góry przepraszam), wpierał ich inicjatywy, podpowiadał im jak mogą pewne rzeczy wykonywać?  Bo są kandydaci którzy to robili i nie potrzebne były im żadne wyższe funkcje, więc jak jest z Panem?PozdrawiamMłody wyborca [/quote]Ale na moje pytania to już pan się nie kwapi odpowiedzieć...  
Gość napisał(a):Ja głosuję na PSL, mam dość tych wojen PO kontra PIS i odwrotnie. Dajmy szanse młodym, nowym. Inaczej nie ruszymy z miejsca. Głosujmy na ludzi, a nie partie. Ja glosuje na PSL, na kobiety, moze one cos zmienia na lepsze.

Gość

09-11-2010, 20:36
#3
Ja głosuję na PSL, mam dość tych wojen PO kontra PIS i odwrotnie. Dajmy szanse młodym, nowym. Inaczej nie ruszymy z miejsca. Głosujmy na ludzi, a nie partie. Ja glosuje na PSL, na kobiety, moze one cos zmienia na lepsze.
Gość napisał(a):[quote=Gość]Ja głosuję na PSL, mam dość tych wojen PO kontra PIS i odwrotnie. Dajmy szanse młodym, nowym. Inaczej nie ruszymy z miejsca. Głosujmy na ludzi, a nie partie. Ja glosuje na PSL, na kobiety, moze one cos zmienia na lepsze. [/quote]Gdzie młodzi, gdzie nowi, a gdzie PSL? Kpisz czy o drogę pytasz?{co}

Gość

09-11-2010, 21:52
#4
[quote=Gość]Ja głosuję na PSL, mam dość tych wojen PO kontra PIS i odwrotnie. Dajmy szanse młodym, nowym. Inaczej nie ruszymy z miejsca. Głosujmy na ludzi, a nie partie. Ja glosuje na PSL, na kobiety, moze one cos zmienia na lepsze. [/quote]Gdzie młodzi, gdzie nowi, a gdzie PSL? Kpisz czy o drogę pytasz?{co}
Gość napisał(a):[quote=Gość]Panie Łukaszu, w pana kampanii bardzo dużo słyszy się o młodych osobach, o tworzeniu dla nich przyszłości w mieście, o pracy dla młodych, i o możliwościach rozwoju, czy nie będąc jeszcze prezydentem a będąc po prostu Ostrołęczaninem współpracował pan w jakiś sposób z młodymi, zatrudniał ich w swojej firmie (jeżeli mam złe informacje i nie prowadzi pan własnej działalności to z góry przepraszam), wpierał ich inicjatywy, podpowiadał im jak mogą pewne rzeczy wykonywać?  Bo są kandydaci którzy to robili i nie potrzebne były im żadne wyższe funkcje, więc jak jest z Panem?Pozdrawiam Młody wyborca [/quote]Pozwolę sobie zacytować odpowiedź którą udzieliłem na podobne pytanie.[i][b]Witam Panie Łukasz. Mam pytanie w kwestii pracy, jak sam Pan wie wiele ludzi młodych, ludzi po studiach nie ma pracy,”czego sam jestem przykładem i mam niespełnione marzenia w miesicie jakim jest Ostrołęka, w którym prace się dostaje przez korupcje, znajomości układy, firmowanie walorów rodzinnych, bądź tzw. „garba” co Pan zamierza zrobić z tym tematem. Jak zamierza Pan pomóc młody ludziom by odzyskali wiarę w siebie i chęć do życia w znalezieniu do pracy i skończeniu układów. Zaznaczając ze ostrołęcki PUP to dno.[/i][/b]Witam,Jaki jest koń każdy widzi. Jeśli chodzi o dostanie pracy w Ostrołęce, to ma Pan rację. Jeśli chodzi o szansę dostania pracy według uczciwych zasad to są one niewielkie. Znam może kilka firm które tak funkcjonują. Uważam że w tej materii to pierwszy  przykład powinien wynikać z Urzędu Miasta, gdzie konkursy byłyby przeprowadzane według przejrzystych reguł. Dało by to przykład, a zarazem argument w ręku do dyskusji z przedsiębiorcami. W tej kwestii trzeba postawić przede wszystkim na edukację przedsiębiorców i nakłanianie do przestrzegania zasad kodeksu pracy. Swego czasu miałem pomysł powołania programu o roboczej nazwie „Dobra Firma” który zajmowałby się promowaniem firm przestrzegających zasad pracy, projekt jest rozwijany cały czas, i wiem że wiosną przyszłego roku wyjdziemy z pewną inicjatywą.Druga sprawa to praca dla młodych ludzi po studiach. Tu powiem Panu tak. Ja wiem że warto stawiać na ludzi z pasją bo jeśli da im się szansę, to oni swoją pracą potrafią odwdzięczyć się otoczeniu i tworzą tzw. wartość dodaną która podnosi poziom kulturalny, intelektualny oraz społeczny danego miasta. Ja jestem zdania że Ostrołęka – i tu myślę że Urząd Miasta – ma ku temu środki, by tworzyć miejsca pracy dla specjalistów. Nie mówię że przyjadą ich setki, ale stwórzmy szanse kilkunastu z nich, a wierzę że oni swoją kreatywnością dadzą zatrudnienie kolejnym. Jako przykład takiej kreatywności podam jedną dziedzinę – psychologię. Mam znajomą która jest psychologiem z wykształcenia, ale pracuje w innej branży. Gdy rozmawialiśmy opowiadała mi że zawsze chciała to robić ale nie dostała nigdy szansy. Ja w tym momencie pytam sam siebie. Przecież miasto – a konkretnie opieka społeczna potrzebuje psychologów – czemu – bo uważam że dzięki pracy takiego psychologa to człowiek potrzebujący pomocy dostaje wsparcie którego mu potrzeba i motywację by samemu przezwyciężyć chwilowe problemy. Można iść też obecnym torem myślenia i zatrudniać urzędników którzy będą wypłacać marne zasiłki. Kwestia wyboru i decyzji. To tylko jeden przykład, ale myślę że mógłbym podać kilka kolejnych – np. lekarze pediatrzy których w Ostrołęce nie ma, a nic nie stoi na przeszkodzie żeby miasto zatrudniło 3 i pozwoliło im pracować w szkołach. Ktoś powie co z tego. A ja mu odpowiem że te 3 etaty pediatry teraz, to setki tysięcy złotych zaoszczędzone przez rodziców w przyszłości. Pozdrawiam – Łukasz Kulik

Gość

10-11-2010, 08:33
#5
[quote=Gość]Panie Łukaszu, w pana kampanii bardzo dużo słyszy się o młodych osobach, o tworzeniu dla nich przyszłości w mieście, o pracy dla młodych, i o możliwościach rozwoju, czy nie będąc jeszcze prezydentem a będąc po prostu Ostrołęczaninem współpracował pan w jakiś sposób z młodymi, zatrudniał ich w swojej firmie (jeżeli mam złe informacje i nie prowadzi pan własnej działalności to z góry przepraszam), wpierał ich inicjatywy, podpowiadał im jak mogą pewne rzeczy wykonywać?  Bo są kandydaci którzy to robili i nie potrzebne były im żadne wyższe funkcje, więc jak jest z Panem?Pozdrawiam Młody wyborca [/quote]Pozwolę sobie zacytować odpowiedź którą udzieliłem na podobne pytanie.[i][b]Witam Panie Łukasz. Mam pytanie w kwestii pracy, jak sam Pan wie wiele ludzi młodych, ludzi po studiach nie ma pracy,”czego sam jestem przykładem i mam niespełnione marzenia w miesicie jakim jest Ostrołęka, w którym prace się dostaje przez korupcje, znajomości układy, firmowanie walorów rodzinnych, bądź tzw. „garba” co Pan zamierza zrobić z tym tematem. Jak zamierza Pan pomóc młody ludziom by odzyskali wiarę w siebie i chęć do życia w znalezieniu do pracy i skończeniu układów. Zaznaczając ze ostrołęcki PUP to dno.[/i][/b]Witam,Jaki jest koń każdy widzi. Jeśli chodzi o dostanie pracy w Ostrołęce, to ma Pan rację. Jeśli chodzi o szansę dostania pracy według uczciwych zasad to są one niewielkie. Znam może kilka firm które tak funkcjonują. Uważam że w tej materii to pierwszy  przykład powinien wynikać z Urzędu Miasta, gdzie konkursy byłyby przeprowadzane według przejrzystych reguł. Dało by to przykład, a zarazem argument w ręku do dyskusji z przedsiębiorcami. W tej kwestii trzeba postawić przede wszystkim na edukację przedsiębiorców i nakłanianie do przestrzegania zasad kodeksu pracy. Swego czasu miałem pomysł powołania programu o roboczej nazwie „Dobra Firma” który zajmowałby się promowaniem firm przestrzegających zasad pracy, projekt jest rozwijany cały czas, i wiem że wiosną przyszłego roku wyjdziemy z pewną inicjatywą.Druga sprawa to praca dla młodych ludzi po studiach. Tu powiem Panu tak. Ja wiem że warto stawiać na ludzi z pasją bo jeśli da im się szansę, to oni swoją pracą potrafią odwdzięczyć się otoczeniu i tworzą tzw. wartość dodaną która podnosi poziom kulturalny, intelektualny oraz społeczny danego miasta. Ja jestem zdania że Ostrołęka – i tu myślę że Urząd Miasta – ma ku temu środki, by tworzyć miejsca pracy dla specjalistów. Nie mówię że przyjadą ich setki, ale stwórzmy szanse kilkunastu z nich, a wierzę że oni swoją kreatywnością dadzą zatrudnienie kolejnym. Jako przykład takiej kreatywności podam jedną dziedzinę – psychologię. Mam znajomą która jest psychologiem z wykształcenia, ale pracuje w innej branży. Gdy rozmawialiśmy opowiadała mi że zawsze chciała to robić ale nie dostała nigdy szansy. Ja w tym momencie pytam sam siebie. Przecież miasto – a konkretnie opieka społeczna potrzebuje psychologów – czemu – bo uważam że dzięki pracy takiego psychologa to człowiek potrzebujący pomocy dostaje wsparcie którego mu potrzeba i motywację by samemu przezwyciężyć chwilowe problemy. Można iść też obecnym torem myślenia i zatrudniać urzędników którzy będą wypłacać marne zasiłki. Kwestia wyboru i decyzji. To tylko jeden przykład, ale myślę że mógłbym podać kilka kolejnych – np. lekarze pediatrzy których w Ostrołęce nie ma, a nic nie stoi na przeszkodzie żeby miasto zatrudniło 3 i pozwoliło im pracować w szkołach. Ktoś powie co z tego. A ja mu odpowiem że te 3 etaty pediatry teraz, to setki tysięcy złotych zaoszczędzone przez rodziców w przyszłości. Pozdrawiam – Łukasz Kulik
Gość napisał(a):[quote=Lukasz_Kulik][quote=Gość] to ja mam takie: Jakie inwestycje planuje Pan zrobić po wygranych wyborach prezydenckich? Co stawia Pan na pierwszym miejscu? [/quote]Jeśli chodzi o inwestycje to na ten moment Rada Miasta przegłosowała zmiany w budżecie które powodują że z 66 mln złotych na inwestycje w tym roku w przyszłym pozostanie 28 milionów. Do tego część inwestycji która powinna być dokończona w tym roku, została przesunięta na rok przyszły, co też wskazuje że z tych 28 to kilka ładnych milionów pójdzie na dokończenie tego co zaczęto. Proszę wiec oszacować na podstawie przesuniętych inwestycji ile na dziś dzień zostanie środków w budżecie ?? Ja nie będę obiecywał i planował żadnych inwestycji póki nie zobaczę dokumentów finansowych. Może nie jest to chwytliwe, i nie wpisuje się w ton kampanii, ale odpowiedzialni politycy tak robią - taki standard - Europejski i mam nadzieję że kiedyś Polski. [quote=Gość] Doskonale wszyscy wiemy, że przez Warszawę z pozyskiwaniem funduszy unijnych będzie krucho. [/quote]Proszę Państwa, o zdolnością pozyskiwania środków unijnych decyduje jakość i skuteczność urzędników którzy się tym zajmują, a nie przynależność Warszawy do Mazowsza.Serdecznie Pozdrawiam - Łukasz Kulik [/quote]Nie zrozumiał Pan pytania. Nie chodzi o umiejętność pozyskiwania funduszy, ale o fakt, że Warszawa jako bogate miasto zawyża statystyki całemu województwu mazowieckiemu.  Dlatego niektórzy Pana koledzy partyjni myślą o wyłączeniu Warszawy z województwa. Im bogatsze województwo, tym mniej przeznaczonych pieniędzy unijnych na nie.  

Gość

10-11-2010, 11:23
#6
[quote=Lukasz_Kulik][quote=Gość] to ja mam takie: Jakie inwestycje planuje Pan zrobić po wygranych wyborach prezydenckich? Co stawia Pan na pierwszym miejscu? [/quote]Jeśli chodzi o inwestycje to na ten moment Rada Miasta przegłosowała zmiany w budżecie które powodują że z 66 mln złotych na inwestycje w tym roku w przyszłym pozostanie 28 milionów. Do tego część inwestycji która powinna być dokończona w tym roku, została przesunięta na rok przyszły, co też wskazuje że z tych 28 to kilka ładnych milionów pójdzie na dokończenie tego co zaczęto. Proszę wiec oszacować na podstawie przesuniętych inwestycji ile na dziś dzień zostanie środków w budżecie ?? Ja nie będę obiecywał i planował żadnych inwestycji póki nie zobaczę dokumentów finansowych. Może nie jest to chwytliwe, i nie wpisuje się w ton kampanii, ale odpowiedzialni politycy tak robią - taki standard - Europejski i mam nadzieję że kiedyś Polski. [quote=Gość] Doskonale wszyscy wiemy, że przez Warszawę z pozyskiwaniem funduszy unijnych będzie krucho. [/quote]Proszę Państwa, o zdolnością pozyskiwania środków unijnych decyduje jakość i skuteczność urzędników którzy się tym zajmują, a nie przynależność Warszawy do Mazowsza.Serdecznie Pozdrawiam - Łukasz Kulik [/quote]Nie zrozumiał Pan pytania. Nie chodzi o umiejętność pozyskiwania funduszy, ale o fakt, że Warszawa jako bogate miasto zawyża statystyki całemu województwu mazowieckiemu.  Dlatego niektórzy Pana koledzy partyjni myślą o wyłączeniu Warszawy z województwa. Im bogatsze województwo, tym mniej przeznaczonych pieniędzy unijnych na nie.  
Gość napisał(a):[quote=Gość]Panie Łukaszu, w pana kampanii bardzo dużo słyszy się o młodych osobach, o tworzeniu dla nich przyszłości w mieście, o pracy dla młodych, i o możliwościach rozwoju, czy nie będąc jeszcze prezydentem a będąc po prostu Ostrołęczaninem współpracował pan w jakiś sposób z młodymi, zatrudniał ich w swojej firmie (jeżeli mam złe informacje i nie prowadzi pan własnej działalności to z góry przepraszam), wpierał ich inicjatywy, podpowiadał im jak mogą pewne rzeczy wykonywać?  Bo są kandydaci którzy to robili i nie potrzebne były im żadne wyższe funkcje, więc jak jest z Panem?PozdrawiamMłody wyborca [/quote]Panie Łukaszu nie zrozumiał pan pytania, ja się nie pytam co BY PAN ZROBIŁ  gdyby pan został prezydentem, ale CO PAN ZROBIŁ DO TEJ PORY JAKO OSTROŁĘCZANIN? Ilu młodych zatrudnia pan w swojej firmie, proszę o rzeczową odpowiedź a nie polityczne lanie wody.PozdrawiamMłody wyborca  

Gość

10-11-2010, 12:45
#7
[quote=Gość]Panie Łukaszu, w pana kampanii bardzo dużo słyszy się o młodych osobach, o tworzeniu dla nich przyszłości w mieście, o pracy dla młodych, i o możliwościach rozwoju, czy nie będąc jeszcze prezydentem a będąc po prostu Ostrołęczaninem współpracował pan w jakiś sposób z młodymi, zatrudniał ich w swojej firmie (jeżeli mam złe informacje i nie prowadzi pan własnej działalności to z góry przepraszam), wpierał ich inicjatywy, podpowiadał im jak mogą pewne rzeczy wykonywać?  Bo są kandydaci którzy to robili i nie potrzebne były im żadne wyższe funkcje, więc jak jest z Panem?PozdrawiamMłody wyborca [/quote]Panie Łukaszu nie zrozumiał pan pytania, ja się nie pytam co BY PAN ZROBIŁ  gdyby pan został prezydentem, ale CO PAN ZROBIŁ DO TEJ PORY JAKO OSTROŁĘCZANIN? Ilu młodych zatrudnia pan w swojej firmie, proszę o rzeczową odpowiedź a nie polityczne lanie wody.PozdrawiamMłody wyborca  
Gość napisał(a):[quote=Gość][quote=Gość]Panie Łukaszu, w pana kampanii bardzo dużo słyszy się o młodych osobach, o tworzeniu dla nich przyszłości w mieście, o pracy dla młodych, i o możliwościach rozwoju, czy nie będąc jeszcze prezydentem a będąc po prostu Ostrołęczaninem współpracował pan w jakiś sposób z młodymi, zatrudniał ich w swojej firmie (jeżeli mam złe informacje i nie prowadzi pan własnej działalności to z góry przepraszam), wpierał ich inicjatywy, podpowiadał im jak mogą pewne rzeczy wykonywać?  Bo są kandydaci którzy to robili i nie potrzebne były im żadne wyższe funkcje, więc jak jest z Panem? Pozdrawiam Młody wyborca [/quote]Panie Łukaszu nie zrozumiał pan pytania, ja się nie pytam co BY PAN ZROBIŁ  gdyby pan został prezydentem, ale CO PAN ZROBIŁ DO TEJ PORY JAKO OSTROŁĘCZANIN? Ilu młodych zatrudnia pan w swojej firmie, proszę o rzeczową odpowiedź a nie polityczne lanie wody.Pozdrawiam Młody wyborca  [/quote]Witam,Czytając Pana wypowiedź mam dziwne wrażenie że odmiennie pojmujemy pewne sprawy. Pracuję w firmie rodzinnej, ale nie jestem jej właścicielem ani współwłaścicielem. Niemniej wszystkie osoby które są na dziś dzień zatrudnione w mojej firmie to osoby w moim wieku lub młodsze, czy kryterium był wiek - nie, ponieważ pracę dostały osoby które były w moim odczuciu najlepsze. Czy wspierałem inicjatywy - tak - czy chcę o tym mówić - nie, bo nie robiłem tego z powodów politycznych. Co do podpowiedzi to nie bardzo rozumiem. Zawsze jeśli ktoś do mnie przyjdzie albo pyta o zdanie, a ja posiadam wiedzę lub umiejętności potrzebne danej osobie to tak. W sumie to widzę że pisze Pan że "są kandydaci którzy to robili i nie potrzebne im były wyższe funkcje", a jaki to ma związek ze mną ?? Czy ja się promuję na tym że pomagam innym ludziom ?? To czysta hipokryzja i wyrafinowanie. Ludziom się pomaga bo to jest słuszne, a nie dlatego że przynosi poparcie albo profity. Dla mnie to kwestia zasad. Natomiast co do samego lania wody to raczy Pan wybaczyć, ale ja nie leję tylko piszę o konkretach. To że czasem ludzie się nie rozumieją nie znaczy zaraz że któreś z nich kłamie ;)Pozdrawiam - Łukasz Kulik

Gość

10-11-2010, 21:54
#8
[quote=Gość][quote=Gość]Panie Łukaszu, w pana kampanii bardzo dużo słyszy się o młodych osobach, o tworzeniu dla nich przyszłości w mieście, o pracy dla młodych, i o możliwościach rozwoju, czy nie będąc jeszcze prezydentem a będąc po prostu Ostrołęczaninem współpracował pan w jakiś sposób z młodymi, zatrudniał ich w swojej firmie (jeżeli mam złe informacje i nie prowadzi pan własnej działalności to z góry przepraszam), wpierał ich inicjatywy, podpowiadał im jak mogą pewne rzeczy wykonywać?  Bo są kandydaci którzy to robili i nie potrzebne były im żadne wyższe funkcje, więc jak jest z Panem? Pozdrawiam Młody wyborca [/quote]Panie Łukaszu nie zrozumiał pan pytania, ja się nie pytam co BY PAN ZROBIŁ  gdyby pan został prezydentem, ale CO PAN ZROBIŁ DO TEJ PORY JAKO OSTROŁĘCZANIN? Ilu młodych zatrudnia pan w swojej firmie, proszę o rzeczową odpowiedź a nie polityczne lanie wody.Pozdrawiam Młody wyborca  [/quote]Witam,Czytając Pana wypowiedź mam dziwne wrażenie że odmiennie pojmujemy pewne sprawy. Pracuję w firmie rodzinnej, ale nie jestem jej właścicielem ani współwłaścicielem. Niemniej wszystkie osoby które są na dziś dzień zatrudnione w mojej firmie to osoby w moim wieku lub młodsze, czy kryterium był wiek - nie, ponieważ pracę dostały osoby które były w moim odczuciu najlepsze. Czy wspierałem inicjatywy - tak - czy chcę o tym mówić - nie, bo nie robiłem tego z powodów politycznych. Co do podpowiedzi to nie bardzo rozumiem. Zawsze jeśli ktoś do mnie przyjdzie albo pyta o zdanie, a ja posiadam wiedzę lub umiejętności potrzebne danej osobie to tak. W sumie to widzę że pisze Pan że "są kandydaci którzy to robili i nie potrzebne im były wyższe funkcje", a jaki to ma związek ze mną ?? Czy ja się promuję na tym że pomagam innym ludziom ?? To czysta hipokryzja i wyrafinowanie. Ludziom się pomaga bo to jest słuszne, a nie dlatego że przynosi poparcie albo profity. Dla mnie to kwestia zasad. Natomiast co do samego lania wody to raczy Pan wybaczyć, ale ja nie leję tylko piszę o konkretach. To że czasem ludzie się nie rozumieją nie znaczy zaraz że któreś z nich kłamie ;)Pozdrawiam - Łukasz Kulik
Gość napisał(a):[quote=Gość]Ale na moje pytania to już pan się nie kwapi odpowiedzieć...  [/quote]Jeśli raczy Pan wskazać które to z chęcią, niestety jestem jedynym który nie ma nicka Gość więc ciężko mi się odnieść do tego co Pan konkretnie pisze. Jeśli chodzi o czas odpowiedzi to proszę zrozumieć, że ja codziennie jestem wśród ludzi, na przystankach i w miejscach gdzie mieszkańcy robią zakupy. Nie siedzę w domu tylko mam odwagę wyjść do ludzi bo wierzę w to co robię. Dodatkowo jestem jedynym kandydatem który jest tu w tej chwili i stara się odpowiadać na Państwa pytania. Jednak oprócz tej strony jest jeszcze MO i moja osobista strona. Poza tym proszę mi wybaczyć, ale nie jestem osobą która w każdym momencie zna odpowiedź na każde pytanie. Tak, czasem czegoś nie wiem a czasem muszę się zastanowić nad odpowiedzią dłużej, gwarantuję jednak że postaram się odpowiedzieć na wszystkie zawarte tu pytania w najbliższym czasie. Póki co proszę wskazać KTÓRE to Pana pytanie i postaram się na nie odpowiedzieć w pierwszej kolejności.Pozdrawiam - Łukasz Kulik

Gość

10-11-2010, 21:59
#9
[quote=Gość]Ale na moje pytania to już pan się nie kwapi odpowiedzieć...  [/quote]Jeśli raczy Pan wskazać które to z chęcią, niestety jestem jedynym który nie ma nicka Gość więc ciężko mi się odnieść do tego co Pan konkretnie pisze. Jeśli chodzi o czas odpowiedzi to proszę zrozumieć, że ja codziennie jestem wśród ludzi, na przystankach i w miejscach gdzie mieszkańcy robią zakupy. Nie siedzę w domu tylko mam odwagę wyjść do ludzi bo wierzę w to co robię. Dodatkowo jestem jedynym kandydatem który jest tu w tej chwili i stara się odpowiadać na Państwa pytania. Jednak oprócz tej strony jest jeszcze MO i moja osobista strona. Poza tym proszę mi wybaczyć, ale nie jestem osobą która w każdym momencie zna odpowiedź na każde pytanie. Tak, czasem czegoś nie wiem a czasem muszę się zastanowić nad odpowiedzią dłużej, gwarantuję jednak że postaram się odpowiedzieć na wszystkie zawarte tu pytania w najbliższym czasie. Póki co proszę wskazać KTÓRE to Pana pytanie i postaram się na nie odpowiedzieć w pierwszej kolejności.Pozdrawiam - Łukasz Kulik
Gość napisał(a):ODP do pytan o Warszawę.Szanowni Państwo,Skoro zadajecie merytoryczne pytania to ja na nie merytorycznie odpowiadam. Wypowiedź dotyczyła stwierdzenia [b]"przez Warszawę z pozyskiwaniem funduszy unijnych będzie krucho"[/b]. Wobec tego odpowiedziałem zgodnie z prawdą że na POZYSKIWANIE nie ma to żadnego wpływu. Widzę jednak że warto wyjaśnić ten temat do końca. Jest różnica między POZYSKIWANIEM funduszy w ramach ISTNIEJĄCEGO RPO Mazowsze a DOSTĘPNOŚCIĄ środków w ramach NOWYCH priorytetów. Może nie zauważalna ale istotna. Jeśli wykluczymy Warszawę to oczywiście spadnie dochód w ramach NUTS2, jednak pytanie czy jest sens o tym rozmawiać. Gdyby udało się ją wykluczyć to nie wcześniej niż w perspektywie 4 lat - a na lata 2014-2020 są przewidziane istotne zmiany w ramach dostępności funduszy strukturalnych i przeznaczenia dostępnych środków. To po co rozmawiać o czymś, co ma nierealne możliwości realizacji. Czemu - to już pytanie polityczne i tu też mogę odpowiedzieć.Bez Mazowsza Warszawa nie dostanie pieniędzy na EURO, na METRO, na wiele inwestycji. Na ten moment to nie jest kwestia partii ale silnego lobby Warszawskiego. Każda partia ma silne struktury w stolicy i one nie pozwolą na takie rozwiązanie, bo stolica to przepustka do prezydentury, i nikt, dosłownie nikt, PO, PiS czy SLD nie strzeli sobie takiego samobója.Serdecznie Pozdrawiam - Łukasz Kulik

Gość

10-11-2010, 22:14
#10
ODP do pytan o Warszawę.Szanowni Państwo,Skoro zadajecie merytoryczne pytania to ja na nie merytorycznie odpowiadam. Wypowiedź dotyczyła stwierdzenia [b]"przez Warszawę z pozyskiwaniem funduszy unijnych będzie krucho"[/b]. Wobec tego odpowiedziałem zgodnie z prawdą że na POZYSKIWANIE nie ma to żadnego wpływu. Widzę jednak że warto wyjaśnić ten temat do końca. Jest różnica między POZYSKIWANIEM funduszy w ramach ISTNIEJĄCEGO RPO Mazowsze a DOSTĘPNOŚCIĄ środków w ramach NOWYCH priorytetów. Może nie zauważalna ale istotna. Jeśli wykluczymy Warszawę to oczywiście spadnie dochód w ramach NUTS2, jednak pytanie czy jest sens o tym rozmawiać. Gdyby udało się ją wykluczyć to nie wcześniej niż w perspektywie 4 lat - a na lata 2014-2020 są przewidziane istotne zmiany w ramach dostępności funduszy strukturalnych i przeznaczenia dostępnych środków. To po co rozmawiać o czymś, co ma nierealne możliwości realizacji. Czemu - to już pytanie polityczne i tu też mogę odpowiedzieć.Bez Mazowsza Warszawa nie dostanie pieniędzy na EURO, na METRO, na wiele inwestycji. Na ten moment to nie jest kwestia partii ale silnego lobby Warszawskiego. Każda partia ma silne struktury w stolicy i one nie pozwolą na takie rozwiązanie, bo stolica to przepustka do prezydentury, i nikt, dosłownie nikt, PO, PiS czy SLD nie strzeli sobie takiego samobója.Serdecznie Pozdrawiam - Łukasz Kulik
Gość napisał(a):[quote]Szkoda, że nie otrzymałem odpowiedzi na swoje pytanie. Nalegam na odpowiedź. Jakakolwiek namacalna rzecz - poszerzam katalog o kartkę pocztową, piosenkę, skecz kabaretowy - cokolwiek przeznaczone dla ludzi.Ja również podpisuję się pod swoimi słowami. Jak zaznaczylem, nie planuję tego typu kampanii w internecie.Na wymyślone przeze mnie pytanie chętnie odpowiem prywatnie, lub po wyborach. {usmiech} [/quote]Szanowny Kandydacie,W tym momencie to już czysty cynizm. Chce Pan być radnym, czyli osobą publiczną - transparentną czy nie. Jeśli zdecydował się Pan kandydować to powinien mieć Pan świadomość tego, że wyborcy mają prawo wiedzieć o Panu wszystko, także to jakie ma Pan poglądy. Nie da się być osobą publiczną i jednocześnie anonimową. Poza tym już śmielej stwierdzę - czy wstydzi się Pan swoich poglądów, myślę że nie, więc w czym rzecz ?Miałem okazję wielokrotnie dyskutować z osobami o takim podejściu jak Pan, wobec tego nie wciągnie mnie Pan w ten bezsensowny spór. Rzucając tak ogólne pytania szuka Pan punktu zaczepienia który doprowadzi do krytyki. Pan wybaczy ale to czysta retoryka. Kiedyś mi to imponowało, obecnie z tego wyrosłem. Kwestia dojrzałości i odpowiedzialności. Można się kłócić o szczegóły albo budować rzeczy wielkie. Proponuję zmianę podejścia. Nie byłbym jednak sobą gdybym nie rzucił wyzwania. Proszę wobec tego napisać. Jakiej odpowiedzi na zadane przez Pana pytanie spodziewałby się Pan po idealnym według Pana kandydacie ? Który z obecnych kandydatów odpowiada tej charakterystyce (któryś musi bo w końcu go Pan wspiera jako kandydat do rady) ?Pozdrawiam - Łukasz Kulik

Gość

10-11-2010, 22:25
#11
[quote]Szkoda, że nie otrzymałem odpowiedzi na swoje pytanie. Nalegam na odpowiedź. Jakakolwiek namacalna rzecz - poszerzam katalog o kartkę pocztową, piosenkę, skecz kabaretowy - cokolwiek przeznaczone dla ludzi.Ja również podpisuję się pod swoimi słowami. Jak zaznaczylem, nie planuję tego typu kampanii w internecie.Na wymyślone przeze mnie pytanie chętnie odpowiem prywatnie, lub po wyborach. {usmiech} [/quote]Szanowny Kandydacie,W tym momencie to już czysty cynizm. Chce Pan być radnym, czyli osobą publiczną - transparentną czy nie. Jeśli zdecydował się Pan kandydować to powinien mieć Pan świadomość tego, że wyborcy mają prawo wiedzieć o Panu wszystko, także to jakie ma Pan poglądy. Nie da się być osobą publiczną i jednocześnie anonimową. Poza tym już śmielej stwierdzę - czy wstydzi się Pan swoich poglądów, myślę że nie, więc w czym rzecz ?Miałem okazję wielokrotnie dyskutować z osobami o takim podejściu jak Pan, wobec tego nie wciągnie mnie Pan w ten bezsensowny spór. Rzucając tak ogólne pytania szuka Pan punktu zaczepienia który doprowadzi do krytyki. Pan wybaczy ale to czysta retoryka. Kiedyś mi to imponowało, obecnie z tego wyrosłem. Kwestia dojrzałości i odpowiedzialności. Można się kłócić o szczegóły albo budować rzeczy wielkie. Proponuję zmianę podejścia. Nie byłbym jednak sobą gdybym nie rzucił wyzwania. Proszę wobec tego napisać. Jakiej odpowiedzi na zadane przez Pana pytanie spodziewałby się Pan po idealnym według Pana kandydacie ? Który z obecnych kandydatów odpowiada tej charakterystyce (któryś musi bo w końcu go Pan wspiera jako kandydat do rady) ?Pozdrawiam - Łukasz Kulik
Lukasz_Kulik napisał(a):Pytanie do admina który siedzi i śledzi ten wątek ;) Czy nie można coś zrobić żeby podpiąć moje posty pod mojego nicka bo mi się ciągle przeglądarka nie chce zalogować automatycznie ;).Pozdrawiam - Łukasz Kulik

Lukasz_Kulik

Wpisów: 18
Dołączył: 07.11.2010
10-11-2010, 22:27
#12
Pytanie do admina który siedzi i śledzi ten wątek ;) Czy nie można coś zrobić żeby podpiąć moje posty pod mojego nicka bo mi się ciągle przeglądarka nie chce zalogować automatycznie ;).Pozdrawiam - Łukasz Kulik
Gość napisał(a):[quote=Gość]Szanowny Kandydacie,W tym momencie to już czysty cynizm. Chce Pan być radnym, czyli osobą publiczną - transparentną czy nie. Jeśli zdecydował się Pan kandydować to powinien mieć Pan świadomość tego, że wyborcy mają prawo wiedzieć o Panu wszystko, także to jakie ma Pan poglądy. Nie da się być osobą publiczną i jednocześnie anonimową. Poza tym już śmielej stwierdzę - czy wstydzi się Pan swoich poglądów, myślę że nie, więc w czym rzecz ?Miałem okazję wielokrotnie dyskutować z osobami o takim podejściu jak Pan, wobec tego nie wciągnie mnie Pan w ten bezsensowny spór. Rzucając tak ogólne pytania szuka Pan punktu zaczepienia który doprowadzi do krytyki. Pan wybaczy ale to czysta retoryka. Kiedyś mi to imponowało, obecnie z tego wyrosłem. Kwestia dojrzałości i odpowiedzialności. Można się kłócić o szczegóły albo budować rzeczy wielkie. Proponuję zmianę podejścia. Nie byłbym jednak sobą gdybym nie rzucił wyzwania. Proszę wobec tego napisać. Jakiej odpowiedzi na zadane przez Pana pytanie spodziewałby się Pan po idealnym według Pana kandydacie ? Który z obecnych kandydatów odpowiada tej charakterystyce (któryś musi bo w końcu go Pan wspiera jako kandydat do rady) ?Pozdrawiam - Łukasz Kulik [/quote]Szanowny kandydacie,napisałem dość jednoznacznie - nie zamierzam prowadzić kampanii [u]w internecie[/u]. Dziwię się, że nie potrafisz mojego wyboru zwyczajnie i po ludzku uszanować.Chętnie podejmę wyzwanie i odpowiem, jeśli w końcu przestaniesz stosować uniki i wprost odpowiesz na moje pytanie. Ponowię je:Czy jest chociaż jedna namacalna (zaznaczam namacalna) rzecz, jaką stworzyłeś, na której napisane byłoby "Ostrołęka".Może to być jakieś wydawnictwo książkowe, współorganizacja imprezy, sponsorning koncertu, zdjęcie, obraz, wiersz, piosenka... wszystko jedno co.Jeśli tak, to co to jest, jeśli nie, proszę o odpowiedź, że nie.Unikanie odpowiedzi jest dziecinne, zasłanianie się retoryką to już czysta demagogia. Tym bardziej, że to pan zaprosił do zadawania pytań, nie ja.

Gość

10-11-2010, 22:53
#13
[quote=Gość]Szanowny Kandydacie,W tym momencie to już czysty cynizm. Chce Pan być radnym, czyli osobą publiczną - transparentną czy nie. Jeśli zdecydował się Pan kandydować to powinien mieć Pan świadomość tego, że wyborcy mają prawo wiedzieć o Panu wszystko, także to jakie ma Pan poglądy. Nie da się być osobą publiczną i jednocześnie anonimową. Poza tym już śmielej stwierdzę - czy wstydzi się Pan swoich poglądów, myślę że nie, więc w czym rzecz ?Miałem okazję wielokrotnie dyskutować z osobami o takim podejściu jak Pan, wobec tego nie wciągnie mnie Pan w ten bezsensowny spór. Rzucając tak ogólne pytania szuka Pan punktu zaczepienia który doprowadzi do krytyki. Pan wybaczy ale to czysta retoryka. Kiedyś mi to imponowało, obecnie z tego wyrosłem. Kwestia dojrzałości i odpowiedzialności. Można się kłócić o szczegóły albo budować rzeczy wielkie. Proponuję zmianę podejścia. Nie byłbym jednak sobą gdybym nie rzucił wyzwania. Proszę wobec tego napisać. Jakiej odpowiedzi na zadane przez Pana pytanie spodziewałby się Pan po idealnym według Pana kandydacie ? Który z obecnych kandydatów odpowiada tej charakterystyce (któryś musi bo w końcu go Pan wspiera jako kandydat do rady) ?Pozdrawiam - Łukasz Kulik [/quote]Szanowny kandydacie,napisałem dość jednoznacznie - nie zamierzam prowadzić kampanii [u]w internecie[/u]. Dziwię się, że nie potrafisz mojego wyboru zwyczajnie i po ludzku uszanować.Chętnie podejmę wyzwanie i odpowiem, jeśli w końcu przestaniesz stosować uniki i wprost odpowiesz na moje pytanie. Ponowię je:Czy jest chociaż jedna namacalna (zaznaczam namacalna) rzecz, jaką stworzyłeś, na której napisane byłoby "Ostrołęka".Może to być jakieś wydawnictwo książkowe, współorganizacja imprezy, sponsorning koncertu, zdjęcie, obraz, wiersz, piosenka... wszystko jedno co.Jeśli tak, to co to jest, jeśli nie, proszę o odpowiedź, że nie.Unikanie odpowiedzi jest dziecinne, zasłanianie się retoryką to już czysta demagogia. Tym bardziej, że to pan zaprosił do zadawania pytań, nie ja.
Gość napisał(a):Śmieszny spór {diabelek}

Gość

11-11-2010, 12:46
#14
Śmieszny spór {diabelek}
Gość napisał(a):[quote=Gość]Śmieszny spór {diabelek} [/quote]Popieram... A do animowego kandydata zadam pytanie... czy Ostrołęka zrobiła coś dla mnie? Badz Pan? {diabelek}Umiesz liczyc??? ... {chytry}

Gość

12-11-2010, 02:08
#15
[quote=Gość]Śmieszny spór {diabelek} [/quote]Popieram... A do animowego kandydata zadam pytanie... czy Ostrołęka zrobiła coś dla mnie? Badz Pan? {diabelek}Umiesz liczyc??? ... {chytry}
Gość napisał(a):[quote=Gość]Śmieszny spór {diabelek} [/quote]To nie jest spór, tylko kandydat Kulik poprosił o pytania a nie chce na nie odpowiadać, tylko przestawia jakieś popisy erystyczne. {usmiech}

Gość

12-11-2010, 09:16
#16
[quote=Gość]Śmieszny spór {diabelek} [/quote]To nie jest spór, tylko kandydat Kulik poprosił o pytania a nie chce na nie odpowiadać, tylko przestawia jakieś popisy erystyczne. {usmiech}
Gość napisał(a):[quote=Gość]A do animowego kandydata zadam pytanie... czy Ostrołęka zrobiła coś dla mnie? Badz Pan? {diabelek}[/quote]Czy Ostrołęka, to nie wiem, nie mam aż takiej odpowiedzialności.Czy ja? Parę rzeczy by się znalazło :) Ale nie piszę o tym na moich ulotkach, bo albo ktoś to wie i docenia (więc zagłosuje), albo nie, ale o to akurat nie mam pretensji {usmiech}pozdrawiam nadal anonimowo

Gość

12-11-2010, 09:18
#17
[quote=Gość]A do animowego kandydata zadam pytanie... czy Ostrołęka zrobiła coś dla mnie? Badz Pan? {diabelek}[/quote]Czy Ostrołęka, to nie wiem, nie mam aż takiej odpowiedzialności.Czy ja? Parę rzeczy by się znalazło :) Ale nie piszę o tym na moich ulotkach, bo albo ktoś to wie i docenia (więc zagłosuje), albo nie, ale o to akurat nie mam pretensji {usmiech}pozdrawiam nadal anonimowo
Gość napisał(a):ja głosuje na 777 {diabelek} z PiSu

Gość

12-11-2010, 11:37
#18
ja głosuje na 777 {diabelek} z PiSu
Gość napisał(a):ODDAM SWÓJ GŁOS NA  PANA ŁUKASZA KULIKA , POWODZENIA  

Gość

12-11-2010, 13:15
#19
ODDAM SWÓJ GŁOS NA  PANA ŁUKASZA KULIKA , POWODZENIA  
Gość napisał(a):ja też na Łukasza Kulika, przynajmniej podpisuje się pod tym co pisze a nie na kryjaka coś kombinuje. Może ideałem nie jest ale nie widzę sensowniejszego kandydata.  

Gość

12-11-2010, 23:37
#20
ja też na Łukasza Kulika, przynajmniej podpisuje się pod tym co pisze a nie na kryjaka coś kombinuje. Może ideałem nie jest ale nie widzę sensowniejszego kandydata.  

strony: wstecz 1 2 3 4 5 dalej
Informacje dodatkowe
Aktualnie na forum jest 0 zalogowanych użytkowników.
Lista zalogowanych użytkowników: Brak użytkowników na forum
Prawa dostępu
  • Dodawanie wpisów