Punkty Przedszkolne - Opinie

Założony przez pelikan
strony: wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 dalej
Gość napisał(a):A więc na moje oko to napewno ustawa nie odnosi się do przedszkoli publicznych tylko do ustawy o innych formach wychowania przedszkolnego dotyczy zakładania lub też przskształcania np. w punkty przedszkolne itp. tam wyrażnie jest napisane ...pobyt dziecka 5 godzin dziennie tylko proponuje na tym spotkaniu zapytać czy będzie to obowiązywać 5 dni razy 5 godzin resztę czasu płaci rodzic. Takie rozwiązanie jest "może i dobre" tylko nie dla plac€wki bo ona z miasta dostaje mniejszą dotację na utrzymanie . Czyli jeśli miasto zaoszczędzi na przedszkolach tworząc punkty może kosztem ich nie zamykania. [/quote]USTAWA TO MINISTEROsoba prowadząca wychowanie przedszkolne w innych formach, otrzymuje na każdego ucznia objętego tą formą wychowania przedszkolnego dotację z budżetu gminy w wysokości nie niższej niż 40 % wydatków bieżących ponoszonych na jednego ucznia w przedszkolu publicznym prowadzonym przez gminę – pod warunkiem, że osoba prowadząca niepubliczną formę wychowania przedszkolnego poda organowi właściwemu do udzielania dotacji planowaną liczbę uczniów nie później niż do dnia 30 września roku poprzedzającego rok udzielania dotacji (zgodnie z art. 90 ust. 2 d ustawy o systemie oświaty).

Gość

11-08-2011, 09:41
#1
A więc na moje oko to napewno ustawa nie odnosi się do przedszkoli publicznych tylko do ustawy o innych formach wychowania przedszkolnego dotyczy zakładania lub też przskształcania np. w punkty przedszkolne itp. tam wyrażnie jest napisane ...pobyt dziecka 5 godzin dziennie tylko proponuje na tym spotkaniu zapytać czy będzie to obowiązywać 5 dni razy 5 godzin resztę czasu płaci rodzic. Takie rozwiązanie jest "może i dobre" tylko nie dla plac€wki bo ona z miasta dostaje mniejszą dotację na utrzymanie . Czyli jeśli miasto zaoszczędzi na przedszkolach tworząc punkty może kosztem ich nie zamykania. [/quote]USTAWA TO MINISTEROsoba prowadząca wychowanie przedszkolne w innych formach, otrzymuje na każdego ucznia objętego tą formą wychowania przedszkolnego dotację z budżetu gminy w wysokości nie niższej niż 40 % wydatków bieżących ponoszonych na jednego ucznia w przedszkolu publicznym prowadzonym przez gminę – pod warunkiem, że osoba prowadząca niepubliczną formę wychowania przedszkolnego poda organowi właściwemu do udzielania dotacji planowaną liczbę uczniów nie później niż do dnia 30 września roku poprzedzającego rok udzielania dotacji (zgodnie z art. 90 ust. 2 d ustawy o systemie oświaty).
Gość napisał(a):PROSZĘ PRZECZYTAĆ USTAWY O SYSTEMIE OŚWITY.TAM SĄ PLACÓWKI PRYWATNE , PAŃSTWOWE I INNE FORMY EDUKACJI PRZEDSZKOLNEJ

Gość

11-08-2011, 09:46
#2
PROSZĘ PRZECZYTAĆ USTAWY O SYSTEMIE OŚWITY.TAM SĄ PLACÓWKI PRYWATNE , PAŃSTWOWE I INNE FORMY EDUKACJI PRZEDSZKOLNEJ
Gość napisał(a):Ustawa z dnia 7 września 1991 roku o systemie oświaty (Dz. U. Nr 95, poz. 425 z późn. zm.)Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 10 stycznia 2008 roku w sprawie rodzajów innych form wychowania przedszkolnego, warunków tworzenia i organizowania tych form oraz sposobu ich działania (Dz. U. Nr 7, poz. 38 z późn. zm.)

Gość

11-08-2011, 09:50
#3
Ustawa z dnia 7 września 1991 roku o systemie oświaty (Dz. U. Nr 95, poz. 425 z późn. zm.)Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 10 stycznia 2008 roku w sprawie rodzajów innych form wychowania przedszkolnego, warunków tworzenia i organizowania tych form oraz sposobu ich działania (Dz. U. Nr 7, poz. 38 z późn. zm.)
Gość napisał(a):Drodzy rodzice tylko nie{nie}{nie}{nie} do AKADEMI MALUCHÓW duże grupy małe zainteresowanie pań. Wpisowe też jest okropnie duże a wyprawka {zdziwko},za każdy dzień nieobecności malucha oddają tylko stawkę żywieniową. W państwowym oddają całą dniówkę plus stawkę żywieniową.

Gość

12-08-2011, 20:46
#4
Drodzy rodzice tylko nie{nie}{nie}{nie} do AKADEMI MALUCHÓW duże grupy małe zainteresowanie pań. Wpisowe też jest okropnie duże a wyprawka {zdziwko},za każdy dzień nieobecności malucha oddają tylko stawkę żywieniową. W państwowym oddają całą dniówkę plus stawkę żywieniową.
Gość napisał(a):poczekajcie, będą zebrania i wszystkiego się dowiecie. Przecież i tak dzieci z przedszkola państwowego nie zabierzecie. Nawet jeśli to będzie 380zł. Bo w zamian? rezygnacja z pracy? czy punkty przedszkolne? z paniami opiekunkami bez żadnego przygotowania do pracy z dziećmi.  

Gość

13-08-2011, 22:32
#5
poczekajcie, będą zebrania i wszystkiego się dowiecie. Przecież i tak dzieci z przedszkola państwowego nie zabierzecie. Nawet jeśli to będzie 380zł. Bo w zamian? rezygnacja z pracy? czy punkty przedszkolne? z paniami opiekunkami bez żadnego przygotowania do pracy z dziećmi.  
Gość napisał(a):Drodzy rodzice  co tak narzekacie na prywatne przedszkola. to dobrze że one sa bo chociaz wiesz gdzie je zostawic . Opiekunka tez nie wiadomo co to. To co czytam na forum ze panie sa nie miłe że nie można uzyskac żadnej informacji o dziecku .Te panie co pracują w prywatnych przedszkolach to naprawdę pracują cięzko, wycierają waszym dzieciom tyłki ,karmią , wycierają nos i do tego słuchaja dercia przez wiele godzin. To nie bądzcie takie wybredne mamusie tylko same siedzcie z waszymi dziecmi jak wam się tak panie nie podobają.   A co do tego to nie są aż takie duże pieniądze jakie płacicie za przedszkola.    

Gość

13-08-2011, 23:31
#6
Drodzy rodzice  co tak narzekacie na prywatne przedszkola. to dobrze że one sa bo chociaz wiesz gdzie je zostawic . Opiekunka tez nie wiadomo co to. To co czytam na forum ze panie sa nie miłe że nie można uzyskac żadnej informacji o dziecku .Te panie co pracują w prywatnych przedszkolach to naprawdę pracują cięzko, wycierają waszym dzieciom tyłki ,karmią , wycierają nos i do tego słuchaja dercia przez wiele godzin. To nie bądzcie takie wybredne mamusie tylko same siedzcie z waszymi dziecmi jak wam się tak panie nie podobają.   A co do tego to nie są aż takie duże pieniądze jakie płacicie za przedszkola.    
Gość napisał(a):Za darmo tego nie robią!!! jaką pracę sobie wybrały taką mają!! A zainteresowanie powinny okazać a nie jak zawsze sie widzi ze w ogrodach dzievi sięą i robią co chcą a Panie sobie oplotkują!! Akademia Maluchów zdecydowanie NIE!!!

Gość

14-08-2011, 09:07
#7
Za darmo tego nie robią!!! jaką pracę sobie wybrały taką mają!! A zainteresowanie powinny okazać a nie jak zawsze sie widzi ze w ogrodach dzievi sięą i robią co chcą a Panie sobie oplotkują!! Akademia Maluchów zdecydowanie NIE!!!
Gość napisał(a):[quote=Gość]Drodzy rodzice  co tak narzekacie na prywatne przedszkola. to dobrze że one sa bo chociaz wiesz gdzie je zostawic . Opiekunka tez nie wiadomo co to. To co czytam na forum ze panie sa nie miłe że nie można uzyskac żadnej informacji o dziecku .Te panie co pracują w prywatnych przedszkolach to naprawdę pracują cięzko, wycierają waszym dzieciom tyłki ,karmią , wycierają nos i do tego słuchaja dercia przez wiele godzin. To nie bądzcie takie wybredne mamusie tylko same siedzcie z waszymi dziecmi jak wam się tak panie nie podobają.   A co do tego to nie są aż takie duże pieniądze jakie płacicie za przedszkola.    [/quote]   Jak wyżej, nie robią tego za darmo. Każde przedszkole w reklamach gwarantuje że moje dziecko będzie miało doskonała opiekę, a wierz mi że tak nie jest. I nie obarczam winą pań opiekunek tylko dyrekcję przedszkola. Mi jest żal i pań i dzieci. Dla maluszków w wieku 2-3l. potrzeba więcej pań na sali. Będzie im lżej, a dzieci będą bardziej dopilnowane. Moja córcia w Akademii Maluchów wróciła do pieluch i smoczka. I jak możesz mówić ze to nie wielkie pieniądze?! 500zł? może dla Ciebie. Dla większości jednak to duża suma.  

Gość

15-08-2011, 22:35
#8
[quote=Gość]Drodzy rodzice  co tak narzekacie na prywatne przedszkola. to dobrze że one sa bo chociaz wiesz gdzie je zostawic . Opiekunka tez nie wiadomo co to. To co czytam na forum ze panie sa nie miłe że nie można uzyskac żadnej informacji o dziecku .Te panie co pracują w prywatnych przedszkolach to naprawdę pracują cięzko, wycierają waszym dzieciom tyłki ,karmią , wycierają nos i do tego słuchaja dercia przez wiele godzin. To nie bądzcie takie wybredne mamusie tylko same siedzcie z waszymi dziecmi jak wam się tak panie nie podobają.   A co do tego to nie są aż takie duże pieniądze jakie płacicie za przedszkola.    [/quote]   Jak wyżej, nie robią tego za darmo. Każde przedszkole w reklamach gwarantuje że moje dziecko będzie miało doskonała opiekę, a wierz mi że tak nie jest. I nie obarczam winą pań opiekunek tylko dyrekcję przedszkola. Mi jest żal i pań i dzieci. Dla maluszków w wieku 2-3l. potrzeba więcej pań na sali. Będzie im lżej, a dzieci będą bardziej dopilnowane. Moja córcia w Akademii Maluchów wróciła do pieluch i smoczka. I jak możesz mówić ze to nie wielkie pieniądze?! 500zł? może dla Ciebie. Dla większości jednak to duża suma.  
Gość napisał(a):Popieram wypowiedz powyżej zdecydowanie!!

Gość

16-08-2011, 07:42
#9
Popieram wypowiedz powyżej zdecydowanie!!
Gość napisał(a):Osobiście bardzo polecam przedszkole niepubliczne na ul.Wiejskiej na Stacji{ok}Super miłe Panie (od poczatku te same) i co najważniejsze mój syn zawsze z chęcią tam idzie.Polecam

Gość

30-08-2011, 12:04
#10
Osobiście bardzo polecam przedszkole niepubliczne na ul.Wiejskiej na Stacji{ok}Super miłe Panie (od poczatku te same) i co najważniejsze mój syn zawsze z chęcią tam idzie.Polecam
Gość napisał(a):Zapraszamy dzieci w wieku 1-3 lata do Klubu Malucha. Oferujemy:• troskliwa opiekę nad maluszkami w godzinach 7:00 do 17:00  od poniedziałku do piątku, w małych grupach• po wcześniejszym uzgodnieniu możliwość opieki po godzinie 17:00  oraz w weekendy,• ciekawe zabawy w domowej atmosferze, • kontakt z rówieśnikami stymulujący prawidłowy rozwój,•zajęcia wychowawcze i dydaktyczne uwzględniające właściwy rozwój psychomotoryczny dziecka•wspomaganie indywidualnego rozwoju dziecka•zapewnienie dziecku warunków bytowych zbliżonych do warunków domowych, zgodnie z jego potrzebamiInformacje i zapisy pod numerem telefonu : 514-254-106

Gość

04-10-2011, 09:40
#11
Zapraszamy dzieci w wieku 1-3 lata do Klubu Malucha. Oferujemy:• troskliwa opiekę nad maluszkami w godzinach 7:00 do 17:00  od poniedziałku do piątku, w małych grupach• po wcześniejszym uzgodnieniu możliwość opieki po godzinie 17:00  oraz w weekendy,• ciekawe zabawy w domowej atmosferze, • kontakt z rówieśnikami stymulujący prawidłowy rozwój,•zajęcia wychowawcze i dydaktyczne uwzględniające właściwy rozwój psychomotoryczny dziecka•wspomaganie indywidualnego rozwoju dziecka•zapewnienie dziecku warunków bytowych zbliżonych do warunków domowych, zgodnie z jego potrzebamiInformacje i zapisy pod numerem telefonu : 514-254-106
Gość napisał(a):ZapraszamyŻłobek i punkt przedszkolny "Jaś i Małgosia" zapraszają maluchy w wieku od 6miesięcy do 5lat. Żłobek mieści się przy ul.Kilińskiego 24, Przedszkole przy ul. Kilińskiego 6a. Wszelkie informacje pod numerem tel. 518 - 044 - 771 lub osobiście w placówkach.

Gość

21-10-2011, 16:42
#12
ZapraszamyŻłobek i punkt przedszkolny "Jaś i Małgosia" zapraszają maluchy w wieku od 6miesięcy do 5lat. Żłobek mieści się przy ul.Kilińskiego 24, Przedszkole przy ul. Kilińskiego 6a. Wszelkie informacje pod numerem tel. 518 - 044 - 771 lub osobiście w placówkach.
Gość napisał(a):Prowadzę przedszkole niepubliczne i nie wyobrażam sobie tak licznej grupy maluchów u nas jest 15 dzieci i dwie panie mają co robić no oczywiście nie ma u nas TV najwyżej sporadycznie kino z programami edukacyjnymi dla grupy starszej liczącej 22 dzieci. Uważam, że TV w przedszkolu to jakieś nieporozumienie przecież dzieci lubią ruch i zabawę co do placu zabaw spędzamy całe dni letnie i cieplejsze nawet jesienne a jeśli pogoda pozwala to nawet posiłki są na świeżym powietrzu. Dzieci mają od najmłodszej grupy Język Angielski, rytmikę i opiekę logopedy i dużo czasu na zabawę. Czesne od 35zł do 50zł w zależności od godzin pobytu. Przedszkole czynne od 6.30 do 16.30. Życzę, by wszystkie dzieci mogły korzystać z "przedszkola dla dziecka" a nie z "przedszkola miejsca pracy czy dochodowe placówki"

Gość

04-11-2011, 22:27
#13
Prowadzę przedszkole niepubliczne i nie wyobrażam sobie tak licznej grupy maluchów u nas jest 15 dzieci i dwie panie mają co robić no oczywiście nie ma u nas TV najwyżej sporadycznie kino z programami edukacyjnymi dla grupy starszej liczącej 22 dzieci. Uważam, że TV w przedszkolu to jakieś nieporozumienie przecież dzieci lubią ruch i zabawę co do placu zabaw spędzamy całe dni letnie i cieplejsze nawet jesienne a jeśli pogoda pozwala to nawet posiłki są na świeżym powietrzu. Dzieci mają od najmłodszej grupy Język Angielski, rytmikę i opiekę logopedy i dużo czasu na zabawę. Czesne od 35zł do 50zł w zależności od godzin pobytu. Przedszkole czynne od 6.30 do 16.30. Życzę, by wszystkie dzieci mogły korzystać z "przedszkola dla dziecka" a nie z "przedszkola miejsca pracy czy dochodowe placówki"
Gość napisał(a):Zapraszam na nasza stronę http://www.ochronkakrzywin.republika.pl/pso-08.htm

Gość

04-11-2011, 22:30
#14
Zapraszam na nasza stronę http://www.ochronkakrzywin.republika.pl/pso-08.htm
Gość napisał(a):witam nie działa ta strona... {gafa}

Gość

07-11-2011, 19:38
#15
witam nie działa ta strona... {gafa}
Gość napisał(a):witam nie działa ta strona... {gafa}

Gość

07-11-2011, 19:38
#16
witam nie działa ta strona... {gafa}
Gość napisał(a):Mam córcię w Akademii Maluchów i  nie polecam niestety żadnej matce posyłania swojej pociechy tam,moje dziecko jest ciągle głodne, mówi że dostaje pół kotleta na obiad a co gorsze pół pulpeta!!!! podwieczorki to malutki rogalik lub paluszki albo mandarynka ze skórką bo niestety maluszki nie zawsze potrafią twardą skórkę obrać! dzieciaczki są kładzione w kapciach na dzemkę- ciekawa jestem czy sama kładzie się do łóżka w butach!!! Nie podobają mi się te młode przedszkolanki, często się zmieniają.W grupie biedroneczek dzieci mają odruchy wymiotne tak bardzo nie chcą iść przedszkola, jest tam bardzo głośno włączony telewizor i muzyka aby zagłuszyć ciągły płacz a przecież to już trzeci miesiąc się rozpoczął.Moje znajome które mają swoje dzieci już myślą dzieci zabrać ale nie ma gdzie.Przetrwamy ten rok ale na pewno będziemy szukać inego przedszkola. NIE POLECAM  

Gość

08-11-2011, 18:59
#17
Mam córcię w Akademii Maluchów i  nie polecam niestety żadnej matce posyłania swojej pociechy tam,moje dziecko jest ciągle głodne, mówi że dostaje pół kotleta na obiad a co gorsze pół pulpeta!!!! podwieczorki to malutki rogalik lub paluszki albo mandarynka ze skórką bo niestety maluszki nie zawsze potrafią twardą skórkę obrać! dzieciaczki są kładzione w kapciach na dzemkę- ciekawa jestem czy sama kładzie się do łóżka w butach!!! Nie podobają mi się te młode przedszkolanki, często się zmieniają.W grupie biedroneczek dzieci mają odruchy wymiotne tak bardzo nie chcą iść przedszkola, jest tam bardzo głośno włączony telewizor i muzyka aby zagłuszyć ciągły płacz a przecież to już trzeci miesiąc się rozpoczął.Moje znajome które mają swoje dzieci już myślą dzieci zabrać ale nie ma gdzie.Przetrwamy ten rok ale na pewno będziemy szukać inego przedszkola. NIE POLECAM  
Gość napisał(a):gdyby panstwo troszkę wiecej czasu spedzili na czytanie pouczjących artykułow o zachowaniach dzieci ,kóre wdrażają sie do nowego środowiska wiedzielibyscie, ze odruchy wymiotne wynikają z silnego stresu spowodowanego z rozstania się dziecka z rodzicem,z którym przed pojsciem do przedszkola spędzało calutki swoj czas. Kazde z dzieci inaczej reguje na nowe otoczenie i kazde zanim się w pelni zaadaptuje do nowego otoczenia uplynie kawal czasu . Czy dziecko , kóre uśnie w bucikach na leżaczku to tragedia? Panstwo powinniscie uszanowac fakt,że dzieci są pod fachową opieką miłych i opiekunczych pan,ktore poswiecaja swoj czas ucząc dzieci chociażby manier zachowania się przy stole, zmieniając pampersy mimo tego ,że dzieci w tym wieku juz dawno nie powinny z nich korzystac. itp itd

Gość

08-11-2011, 22:10
#18
gdyby panstwo troszkę wiecej czasu spedzili na czytanie pouczjących artykułow o zachowaniach dzieci ,kóre wdrażają sie do nowego środowiska wiedzielibyscie, ze odruchy wymiotne wynikają z silnego stresu spowodowanego z rozstania się dziecka z rodzicem,z którym przed pojsciem do przedszkola spędzało calutki swoj czas. Kazde z dzieci inaczej reguje na nowe otoczenie i kazde zanim się w pelni zaadaptuje do nowego otoczenia uplynie kawal czasu . Czy dziecko , kóre uśnie w bucikach na leżaczku to tragedia? Panstwo powinniscie uszanowac fakt,że dzieci są pod fachową opieką miłych i opiekunczych pan,ktore poswiecaja swoj czas ucząc dzieci chociażby manier zachowania się przy stole, zmieniając pampersy mimo tego ,że dzieci w tym wieku juz dawno nie powinny z nich korzystac. itp itd
Gość napisał(a):Moim zdaniem jest to bardzo dobre przedszkole. Miła Pani Dyrektor oraz panie tam pracujące . Zawsze po wejsciu Pani sekretarka wita nas z usmiechem. Moje dziecko po odebraniu z przedszkola nigdy nie jest glodne ani zaniedbane. Jest zadowolone i chętnie uczęszcza do przedszkola. Panie prowadzą ciekawe zajęcia . a sale są bardzo komfortowe i piękne jak nigdzie indziej a to ,ze dzieci ,ktore dopiero zaczynaja swoją przygode z przedszkolem czasem płaczą to jest normalne zjawisko

Gość

09-11-2011, 19:23
#19
Moim zdaniem jest to bardzo dobre przedszkole. Miła Pani Dyrektor oraz panie tam pracujące . Zawsze po wejsciu Pani sekretarka wita nas z usmiechem. Moje dziecko po odebraniu z przedszkola nigdy nie jest glodne ani zaniedbane. Jest zadowolone i chętnie uczęszcza do przedszkola. Panie prowadzą ciekawe zajęcia . a sale są bardzo komfortowe i piękne jak nigdzie indziej a to ,ze dzieci ,ktore dopiero zaczynaja swoją przygode z przedszkolem czasem płaczą to jest normalne zjawisko
Gość napisał(a):tutaj do pani ktora powyzej pisze ze prowadzi przedszkole prywatne i spędza z dziecmi cale letnie i jesienne dnie na dworzu. chcialam uswiadomic ,ze w letnie dni ,gdy swieci slonce i jest gorąco z resztą pani sama powinna o tym doskonale wiedziec ,ze w taką pogode nie mozna spedzac calego dnia na dworzu . czy pani wie ,ze dziecko na upale moze przebywac nie wiecej niz pol godziny i to na dodatek z okryciem glowki? to samo w jesienne pochmurne dni gdzie jest zimno i dziecko narazone jest na przeziebienie. a co najwazniejsze przestancie plotkowac na forum a zajmijcie sie swoja praca!

Gość

09-11-2011, 19:35
#20
tutaj do pani ktora powyzej pisze ze prowadzi przedszkole prywatne i spędza z dziecmi cale letnie i jesienne dnie na dworzu. chcialam uswiadomic ,ze w letnie dni ,gdy swieci slonce i jest gorąco z resztą pani sama powinna o tym doskonale wiedziec ,ze w taką pogode nie mozna spedzac calego dnia na dworzu . czy pani wie ,ze dziecko na upale moze przebywac nie wiecej niz pol godziny i to na dodatek z okryciem glowki? to samo w jesienne pochmurne dni gdzie jest zimno i dziecko narazone jest na przeziebienie. a co najwazniejsze przestancie plotkowac na forum a zajmijcie sie swoja praca!

strony: wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 dalej
Informacje dodatkowe
Aktualnie na forum jest 0 zalogowanych użytkowników.
Lista zalogowanych użytkowników: Brak użytkowników na forum
Prawa dostępu
  • Dodawanie wpisów