Punkty Przedszkolne - Opinie

Założony przez pelikan
strony: wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 dalej
Gość napisał(a):Dowiedziałam się że rozice 3-4latków będą zobowiązani zapłacić przynajmniej za 1godz (3zł) bo podtawa programowa dla maluszków jest, że zajęcia odbywają się do godz 14. A więc od 8-13 darmowe a później płacimy 3zł za każdą rozpoczętą godz. i podobno stawka żwywieniowa 5zł o ile mleko będzie refundowane. I wszyscy we wrześniu będziemy podpisywać umowy cywilno prawne z przedszkolem. KAsia

Gość

30-06-2011, 11:08
#1
Dowiedziałam się że rozice 3-4latków będą zobowiązani zapłacić przynajmniej za 1godz (3zł) bo podtawa programowa dla maluszków jest, że zajęcia odbywają się do godz 14. A więc od 8-13 darmowe a później płacimy 3zł za każdą rozpoczętą godz. i podobno stawka żwywieniowa 5zł o ile mleko będzie refundowane. I wszyscy we wrześniu będziemy podpisywać umowy cywilno prawne z przedszkolem. KAsia
Gość napisał(a):jest projekt takiego zarządzenia w internecie z kwietnia 2011 i widziałam już je w przedszkolu nr 8. W sumie wychodzi na to, że zostawiając dziecko w przedszkolu do 16.30 (bo tak po pracy będę mogła je odebrać) dopłacam w miesiącu: 4 godz. * 3 zł * 20 dni = 240 zł!! Biorąc pod uwagę opłatę "stałą" z wyżywieniem to jak dziecko "wychodzi" cały miesiąc mam do zapłacenia prawie 500 zł {zdziwko}

Gość

30-06-2011, 14:13
#2
jest projekt takiego zarządzenia w internecie z kwietnia 2011 i widziałam już je w przedszkolu nr 8. W sumie wychodzi na to, że zostawiając dziecko w przedszkolu do 16.30 (bo tak po pracy będę mogła je odebrać) dopłacam w miesiącu: 4 godz. * 3 zł * 20 dni = 240 zł!! Biorąc pod uwagę opłatę "stałą" z wyżywieniem to jak dziecko "wychodzi" cały miesiąc mam do zapłacenia prawie 500 zł {zdziwko}
Gość napisał(a):A stawkę żywieniową jak Pani liczyła? To już taniej w prywatnych punktach przedszkolnych będzie np na Starowiejskiej jak się interesowałam to 350zł wszytsko już kosztuje, tylko dojazd.Pozdr

Gość

30-06-2011, 14:18
#3
A stawkę żywieniową jak Pani liczyła? To już taniej w prywatnych punktach przedszkolnych będzie np na Starowiejskiej jak się interesowałam to 350zł wszytsko już kosztuje, tylko dojazd.Pozdr
Gość napisał(a):4,8 zł stawka żywieniowa i 6,8 zł opieka w godz. 8.00-13.00, ale proszę mnie nie pytać gdzie to wygrzebałam bo już nie pamiętam ;P No chyba, że zniosą opłatę za godziny między 8.00-13.00, wtedy zamiast standardowego ok. 250 zł jak dotychczas byłoby 4,8 zł * 20 dni (96 zł) + dopłata 240 zł (4 godz. * 3 zł * 20 dni) = 346 zł, ale z żadnego dokumentu to nie wynika :(

Gość

30-06-2011, 15:47
#4
4,8 zł stawka żywieniowa i 6,8 zł opieka w godz. 8.00-13.00, ale proszę mnie nie pytać gdzie to wygrzebałam bo już nie pamiętam ;P No chyba, że zniosą opłatę za godziny między 8.00-13.00, wtedy zamiast standardowego ok. 250 zł jak dotychczas byłoby 4,8 zł * 20 dni (96 zł) + dopłata 240 zł (4 godz. * 3 zł * 20 dni) = 346 zł, ale z żadnego dokumentu to nie wynika :(
Gość napisał(a):ZAPRASZAMY DO PUNKTU PRZEDSZKOLNEGO "JAŚ I MAŁGOSIA"KOSZT POBYTU 300ZŁ PLUS 7.50 STAWKA DZIENNA ZA WYŻYWIENIE.PRACUJEMY OD 6.30 DO 18.00

Gość

30-06-2011, 19:48
#5
ZAPRASZAMY DO PUNKTU PRZEDSZKOLNEGO "JAŚ I MAŁGOSIA"KOSZT POBYTU 300ZŁ PLUS 7.50 STAWKA DZIENNA ZA WYŻYWIENIE.PRACUJEMY OD 6.30 DO 18.00
Gość napisał(a):To wychodzi, że stawka żywieniowa by nie wzrosła, niemożliwe, przy takim wzroście cen. To co napisała Pani 4,8 i 6,8 to są stare stawki jakie obowiązywały w przedszkolach, tzn obowiązują do 31sierpnia 2011. Od września 2011 w godz od 8-13 jest darmowy pobyt płacimy tylko za wyżywienie, a po godz 13 3zł za każdą rozpoczęta godz. Wszystko jest takie chaotyczne nie powiedzą konkretnie nic każą czekać do września a wiadomo że wolelibyśmy wiedzieć wcześniej co nas czeka! 'Pozdrawiam KAsia

Gość

01-07-2011, 08:20
#6
To wychodzi, że stawka żywieniowa by nie wzrosła, niemożliwe, przy takim wzroście cen. To co napisała Pani 4,8 i 6,8 to są stare stawki jakie obowiązywały w przedszkolach, tzn obowiązują do 31sierpnia 2011. Od września 2011 w godz od 8-13 jest darmowy pobyt płacimy tylko za wyżywienie, a po godz 13 3zł za każdą rozpoczęta godz. Wszystko jest takie chaotyczne nie powiedzą konkretnie nic każą czekać do września a wiadomo że wolelibyśmy wiedzieć wcześniej co nas czeka! 'Pozdrawiam KAsia
Gość napisał(a):[quote=Gość]tak o przedszkola publiczne. Nie mam jej teraz przed sobą ale już dotarla do mnie informacja od P. Dyrektor z przedszkola przy parku, że jak dziecko będzie zostawało w przedszkolu ponad godz 13 czyli od 13do 17 to dodatkowo będzie trzeba zapłacić i opłata miesięczna w takim przypadku wyniesie 370 zł przy założeniu że dziecko chodzi przez cały miesiąc o przedszkola(czyli przez 22dni). Te podwyżki są kolosalne. A w godz od 8-13 nie zapłacimy z apobyt dziecka dojdzie tylko opłata żywnościowa ale nie wiem ile ona będzie wynosiła? Pozdrawiam KAsia [/quote]A więc na moje oko to napewno ustawa nie odnosi się do przedszkoli publicznych tylko do ustawy o innych formach wychowania przedszkolnego dotyczy zakładania lub też przskształcania np. w punkty przedszkolne itp. tam wyrażnie jest napisane ...pobyt dziecka 5 godzin dziennie tylko proponuje na tym spotkaniu zapytać czy będzie to obowiązywać 5 dni razy 5 godzin resztę czasu płaci rodzic. Takie rozwiązanie jest "może i dobre" tylko nie dla plac€wki bo ona z miasta dostaje mniejszą dotację na utrzymanie . Czyli jeśli miasto zaoszczędzi na przedszkolach tworząc punkty może kosztem ich nie zamykania.

Gość

12-07-2011, 14:20
#7
[quote=Gość]tak o przedszkola publiczne. Nie mam jej teraz przed sobą ale już dotarla do mnie informacja od P. Dyrektor z przedszkola przy parku, że jak dziecko będzie zostawało w przedszkolu ponad godz 13 czyli od 13do 17 to dodatkowo będzie trzeba zapłacić i opłata miesięczna w takim przypadku wyniesie 370 zł przy założeniu że dziecko chodzi przez cały miesiąc o przedszkola(czyli przez 22dni). Te podwyżki są kolosalne. A w godz od 8-13 nie zapłacimy z apobyt dziecka dojdzie tylko opłata żywnościowa ale nie wiem ile ona będzie wynosiła? Pozdrawiam KAsia [/quote]A więc na moje oko to napewno ustawa nie odnosi się do przedszkoli publicznych tylko do ustawy o innych formach wychowania przedszkolnego dotyczy zakładania lub też przskształcania np. w punkty przedszkolne itp. tam wyrażnie jest napisane ...pobyt dziecka 5 godzin dziennie tylko proponuje na tym spotkaniu zapytać czy będzie to obowiązywać 5 dni razy 5 godzin resztę czasu płaci rodzic. Takie rozwiązanie jest "może i dobre" tylko nie dla plac€wki bo ona z miasta dostaje mniejszą dotację na utrzymanie . Czyli jeśli miasto zaoszczędzi na przedszkolach tworząc punkty może kosztem ich nie zamykania.
Gość napisał(a):[quote=Gość][quote=Gość]tak o przedszkola publiczne. Nie mam jej teraz przed sobą ale już dotarla do mnie informacja od P. Dyrektor z przedszkola przy parku, że jak dziecko będzie zostawało w przedszkolu ponad godz 13 czyli od 13do 17 to dodatkowo będzie trzeba zapłacić i opłata miesięczna w takim przypadku wyniesie 370 zł przy założeniu że dziecko chodzi przez cały miesiąc o przedszkola(czyli przez 22dni). Te podwyżki są kolosalne. A w godz od 8-13 nie zapłacimy z apobyt dziecka dojdzie tylko opłata żywnościowa ale nie wiem ile ona będzie wynosiła? Pozdrawiam KAsia [/quote]A więc na moje oko to napewno ustawa nie odnosi się do przedszkoli publicznych tylko do ustawy o innych formach wychowania przedszkolnego dotyczy zakładania lub też przskształcania np. w punkty przedszkolne itp. tam wyrażnie jest napisane ...pobyt dziecka 5 godzin dziennie tylko proponuje na tym spotkaniu zapytać czy będzie to obowiązywać 5 dni razy 5 godzin resztę czasu płaci rodzic. Takie rozwiązanie jest "może i dobre" tylko nie dla plac€wki bo ona z miasta dostaje mniejszą dotację na utrzymanie . Czyli jeśli miasto zaoszczędzi na przedszkolach tworząc punkty może kosztem ich nie zamykania. [/quote]niestety ta ustawa odnosi się również do placówek państwowych :]przedszkola będą robiły zebrania w sierpniu, żeby poinformować rodziców o zmianach..

Gość

12-07-2011, 17:11
#8
[quote=Gość][quote=Gość]tak o przedszkola publiczne. Nie mam jej teraz przed sobą ale już dotarla do mnie informacja od P. Dyrektor z przedszkola przy parku, że jak dziecko będzie zostawało w przedszkolu ponad godz 13 czyli od 13do 17 to dodatkowo będzie trzeba zapłacić i opłata miesięczna w takim przypadku wyniesie 370 zł przy założeniu że dziecko chodzi przez cały miesiąc o przedszkola(czyli przez 22dni). Te podwyżki są kolosalne. A w godz od 8-13 nie zapłacimy z apobyt dziecka dojdzie tylko opłata żywnościowa ale nie wiem ile ona będzie wynosiła? Pozdrawiam KAsia [/quote]A więc na moje oko to napewno ustawa nie odnosi się do przedszkoli publicznych tylko do ustawy o innych formach wychowania przedszkolnego dotyczy zakładania lub też przskształcania np. w punkty przedszkolne itp. tam wyrażnie jest napisane ...pobyt dziecka 5 godzin dziennie tylko proponuje na tym spotkaniu zapytać czy będzie to obowiązywać 5 dni razy 5 godzin resztę czasu płaci rodzic. Takie rozwiązanie jest "może i dobre" tylko nie dla plac€wki bo ona z miasta dostaje mniejszą dotację na utrzymanie . Czyli jeśli miasto zaoszczędzi na przedszkolach tworząc punkty może kosztem ich nie zamykania. [/quote]niestety ta ustawa odnosi się również do placówek państwowych :]przedszkola będą robiły zebrania w sierpniu, żeby poinformować rodziców o zmianach..
Gość napisał(a):stawka żywieniowa ma byc podobno 5,5 za każdy dzień. Mialo być mleko refundowane ale z tego wychodzi ze tak nie bedzie. Ah te podwyżki...

Gość

13-07-2011, 08:07
#9
stawka żywieniowa ma byc podobno 5,5 za każdy dzień. Mialo być mleko refundowane ale z tego wychodzi ze tak nie bedzie. Ah te podwyżki...
Gość napisał(a):[quote=Gość]stawka żywieniowa ma byc podobno 5,5 za każdy dzień. Mialo być mleko refundowane ale z tego wychodzi ze tak nie bedzie. Ah te podwyżki... [/quote]Dokłądnie..jednak 250zł a 380 to delikatna róznica.. wiem, że zyskają na tym rodzice, którzy posyłaja maluchy na 4-5 godzin, ale.. no większość pracuję ciut dłużej :/

Gość

13-07-2011, 08:51
#10
[quote=Gość]stawka żywieniowa ma byc podobno 5,5 za każdy dzień. Mialo być mleko refundowane ale z tego wychodzi ze tak nie bedzie. Ah te podwyżki... [/quote]Dokłądnie..jednak 250zł a 380 to delikatna róznica.. wiem, że zyskają na tym rodzice, którzy posyłaja maluchy na 4-5 godzin, ale.. no większość pracuję ciut dłużej :/
Gość napisał(a):Ale jak zsumować wyżywienie i stawkę godzinaową ( jak dziecko pozostaje powyżej godz 13 to wyjdzie i 380zł. Ale tylko gdy zostanie do 17). Trzeba sobie policzyć. W moim przypadku to wyżywienie średnio 22dni *5,5=121zł plus 3zł - 3 godz=9 * 22dni=198(pracuję od 7 do 15) to wychodzi 319 miesięcznie. Ale tym plusem jest to że zwracaj gdy dziecka nie ma stawke pobytową tą wielkokrotność 3zł.Pozdr

Gość

13-07-2011, 12:12
#11
Ale jak zsumować wyżywienie i stawkę godzinaową ( jak dziecko pozostaje powyżej godz 13 to wyjdzie i 380zł. Ale tylko gdy zostanie do 17). Trzeba sobie policzyć. W moim przypadku to wyżywienie średnio 22dni *5,5=121zł plus 3zł - 3 godz=9 * 22dni=198(pracuję od 7 do 15) to wychodzi 319 miesięcznie. Ale tym plusem jest to że zwracaj gdy dziecka nie ma stawke pobytową tą wielkokrotność 3zł.Pozdr
Gość napisał(a):Posłuchajcie a co wy na to żeby napisać do Prezydenta żeby te godziny bezpłatne zostały wydłużone, bo w ustawie jest że minimum 5godz, tzn, że może być i więcej. Moglabym się zająć tą petycją tylko, że wiadomo muszę mieć poparcie w Was Rodzicach?Co Wy na to??Pozdr KAsia

Gość

13-07-2011, 12:23
#12
Posłuchajcie a co wy na to żeby napisać do Prezydenta żeby te godziny bezpłatne zostały wydłużone, bo w ustawie jest że minimum 5godz, tzn, że może być i więcej. Moglabym się zająć tą petycją tylko, że wiadomo muszę mieć poparcie w Was Rodzicach?Co Wy na to??Pozdr KAsia
Gość napisał(a):[quote=Gość]Ale jak zsumować wyżywienie i stawkę godzinaową ( jak dziecko pozostaje powyżej godz 13 to wyjdzie i 380zł. Ale tylko gdy zostanie do 17). Trzeba sobie policzyć. W moim przypadku to wyżywienie średnio 22dni *5,5=121zł plus 3zł - 3 godz=9 * 22dni=198(pracuję od 7 do 15) to wychodzi 319 miesięcznie. Ale tym plusem jest to że zwracaj gdy dziecka nie ma stawke pobytową tą wielkokrotność 3zł.Pozdr [/quote]pytanie jest czy poranne godziny (6-7, 7-8) również będą liczyli jako dodatkowe? Pięć godzin bezpłatnych, czyli od 8-13, lub 7-12, itd.KAsia, jestem za ;)

Gość

13-07-2011, 19:31
#13
[quote=Gość]Ale jak zsumować wyżywienie i stawkę godzinaową ( jak dziecko pozostaje powyżej godz 13 to wyjdzie i 380zł. Ale tylko gdy zostanie do 17). Trzeba sobie policzyć. W moim przypadku to wyżywienie średnio 22dni *5,5=121zł plus 3zł - 3 godz=9 * 22dni=198(pracuję od 7 do 15) to wychodzi 319 miesięcznie. Ale tym plusem jest to że zwracaj gdy dziecka nie ma stawke pobytową tą wielkokrotność 3zł.Pozdr [/quote]pytanie jest czy poranne godziny (6-7, 7-8) również będą liczyli jako dodatkowe? Pięć godzin bezpłatnych, czyli od 8-13, lub 7-12, itd.KAsia, jestem za ;)
Gość napisał(a):W ustawie napisali, że w godz. od 6 do 8 opeka jest bezpłatna, więc nie masz się czym martwić. Wybadam teren jak z tą petycją i dam znać!Pozdr KAsia

Gość

14-07-2011, 07:15
#14
W ustawie napisali, że w godz. od 6 do 8 opeka jest bezpłatna, więc nie masz się czym martwić. Wybadam teren jak z tą petycją i dam znać!Pozdr KAsia
Gość napisał(a):[quote=Gość]W ustawie napisali, że w godz. od 6 do 8 opeka jest bezpłatna, więc nie masz się czym martwić. Wybadam teren jak z tą petycją i dam znać!Pozdr KAsia [/quote]możesz mi podać źródło tej ustawy, tzn. wkleić linka? Ja znalazłam tylko taką informację, gdzie 5 godzin jest za darmo, które to godziny - to już ustala gmina.. :)Mam nadzieję, że jest tak jak Ty piszesz :)

Gość

14-07-2011, 08:52
#15
[quote=Gość]W ustawie napisali, że w godz. od 6 do 8 opeka jest bezpłatna, więc nie masz się czym martwić. Wybadam teren jak z tą petycją i dam znać!Pozdr KAsia [/quote]możesz mi podać źródło tej ustawy, tzn. wkleić linka? Ja znalazłam tylko taką informację, gdzie 5 godzin jest za darmo, które to godziny - to już ustala gmina.. :)Mam nadzieję, że jest tak jak Ty piszesz :)
Gość napisał(a):Bardzo proszę: http://www.ostroleka.pl/dokumenty/s8.6.projekt_7.pdfPozdr KAsia

Gość

14-07-2011, 10:58
#16
Bardzo proszę: http://www.ostroleka.pl/dokumenty/s8.6.projekt_7.pdfPozdr KAsia
Gość napisał(a):Mam dwoje dzieci ktore uczeszczaja do Akademii Malochow, polecila mi je kolezanka,dzieciaki chetnie chodza do przedszkola a panie sa rewelacyjne.Polecam.

Gość

04-08-2011, 07:37
#17
Mam dwoje dzieci ktore uczeszczaja do Akademii Malochow, polecila mi je kolezanka,dzieciaki chetnie chodza do przedszkola a panie sa rewelacyjne.Polecam.
Gość napisał(a):Witam Drodzy rodzice zapraszam na spotkanie informacyjne dzieci żłobkowych  w dniu 11.08.2011r. Spotkanie odbędzie się w budynku Punktu Przedszkolnego "Jaś i Małgosia".

Gość

04-08-2011, 22:41
#18
Witam Drodzy rodzice zapraszam na spotkanie informacyjne dzieci żłobkowych  w dniu 11.08.2011r. Spotkanie odbędzie się w budynku Punktu Przedszkolnego "Jaś i Małgosia".
Gość napisał(a):[quote=Gość]Bardzo proszę: http://www.ostroleka.pl/dokumenty/s8.6.projekt_7.pdfPozdr KAsia [/quote]TO NIE JEST USTAWA DROGA PANI !!! TO JEST UCHWAŁA RADY MIASTA  a to spora różnica. TO JEST COŚ WEWNĘTRZNEGO.  

Gość

11-08-2011, 09:35
#19
[quote=Gość]Bardzo proszę: http://www.ostroleka.pl/dokumenty/s8.6.projekt_7.pdfPozdr KAsia [/quote]TO NIE JEST USTAWA DROGA PANI !!! TO JEST UCHWAŁA RADY MIASTA  a to spora różnica. TO JEST COŚ WEWNĘTRZNEGO.  
Gość napisał(a):może i uchwała, ale tyczy się tego czym się wszyscy teraz interesujemy i jest sednem sprawy!!

Gość

11-08-2011, 09:39
#20
może i uchwała, ale tyczy się tego czym się wszyscy teraz interesujemy i jest sednem sprawy!!

strony: wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 dalej
Informacje dodatkowe
Aktualnie na forum jest 0 zalogowanych użytkowników.
Lista zalogowanych użytkowników: Brak użytkowników na forum
Prawa dostępu
  • Dodawanie wpisów