hiszpańscy krzyzowcy 20 wieku

Założony przez fan
strony: 1 2 3 dalej
fan napisał(a):hymn krzyżowców, proszę słuchać od 10 sekundyhttp://crusadenr.com/index.php?option=com_hwdvideosha re&task=viewvideo&Itemid=300&video_id=5

fan

Wpisów: 57
Dołączył: 04.02.2009
21-11-2010, 22:12
#1
hymn krzyżowców, proszę słuchać od 10 sekundyhttp://crusadenr.com/index.php?option=com_hwdvideosha re&task=viewvideo&Itemid=300&video_id=5
Gość napisał(a):Han Pasado!{ok}

Gość

23-11-2010, 12:42
#2
Han Pasado!{ok}
fan napisał(a):  Hymn krzyżowców  nawiązuje do obrony  twierdzy Toledo. Obroną dowodził Lew Toledo płk Moscardo - komendant Szkoły Oficerskiej. Komuniści pochwycili 14letniego syna Komendanta i telefonicznie zażądali poddania twierdzy, bo zabiją chłopca.  Komendant powiedział: synu szykuj się na śmierć, bo twój tata nigdy się nie podda. Na to Pułkownik usłyszał w słuchawce strzał z rewolweru, bo komuniści zamordowali dziecko  ... W końcu przyszła odsiecz i Obrońca Wiary generał  Francisco Franco y Bahamonde wyzwolił Madryt i Toledo z komunistycznego terroru. A jednak przeszli ...

fan

Wpisów: 57
Dołączył: 04.02.2009
24-11-2010, 20:43
#3
  Hymn krzyżowców  nawiązuje do obrony  twierdzy Toledo. Obroną dowodził Lew Toledo płk Moscardo - komendant Szkoły Oficerskiej. Komuniści pochwycili 14letniego syna Komendanta i telefonicznie zażądali poddania twierdzy, bo zabiją chłopca.  Komendant powiedział: synu szykuj się na śmierć, bo twój tata nigdy się nie podda. Na to Pułkownik usłyszał w słuchawce strzał z rewolweru, bo komuniści zamordowali dziecko  ... W końcu przyszła odsiecz i Obrońca Wiary generał  Francisco Franco y Bahamonde wyzwolił Madryt i Toledo z komunistycznego terroru. A jednak przeszli ...
Gość napisał(a):[quote=fan]Komuniści pochwycili 14letniego syna Komendanta i telefonicznie zażądali poddania twierdzy, bo zabiją chłopca.  Komendant powiedział: synu szykuj się na śmierć, bo twój tata nigdy się nie podda. Na to Pułkownik usłyszał w słuchawce strzał z rewolweru, bo komuniści zamordowali dziecko  ... [/quote]Bardzo interesująca reklama telefonii komórkowej. Pewnie telefony mieli w "plus dla firm" więc po pierwszej minucie rozmawiali za darmo.

Gość

25-11-2010, 14:08
#4
[quote=fan]Komuniści pochwycili 14letniego syna Komendanta i telefonicznie zażądali poddania twierdzy, bo zabiją chłopca.  Komendant powiedział: synu szykuj się na śmierć, bo twój tata nigdy się nie podda. Na to Pułkownik usłyszał w słuchawce strzał z rewolweru, bo komuniści zamordowali dziecko  ... [/quote]Bardzo interesująca reklama telefonii komórkowej. Pewnie telefony mieli w "plus dla firm" więc po pierwszej minucie rozmawiali za darmo.
Gość napisał(a):Wielka szkoda że teledysk nie wspomina o tym że "obrońców wiary" wspierał niemiecki Legion Kondor, który trenował bombardowanie cywilnych obiektów by później doskonale to robić w 1939 w innym kraju europy. Niemiecka Grupa Imker, która trenowała jazdę czołgami.No i po obronieniu wiary uruchomienie obozów koncentracyjnych, gdzie w Miranda de Ebro przebywało ok. 2000 Polaków, którzy uciekli z Francji po jej upadku.  

Gość

25-11-2010, 20:11
#5
Wielka szkoda że teledysk nie wspomina o tym że "obrońców wiary" wspierał niemiecki Legion Kondor, który trenował bombardowanie cywilnych obiektów by później doskonale to robić w 1939 w innym kraju europy. Niemiecka Grupa Imker, która trenowała jazdę czołgami.No i po obronieniu wiary uruchomienie obozów koncentracyjnych, gdzie w Miranda de Ebro przebywało ok. 2000 Polaków, którzy uciekli z Francji po jej upadku.  
Gość napisał(a):No a jak ma wspominać, o tym co niewygodne się nie wspomina, lub wręcz neguje. Teledysk zrobiony jest w myśl zasady:"[i]Moja jest tylko racja i to święta racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza. Że właśnie moja racja jest racja najmojsza![/i]"Czyli stanowisko identyczne z tym, które prezentuje Jarosław Chwilowo-Odmieniony-Kaczyński oraz głowa Kościoła Toruńsko-Katolickiego.

Gość

25-11-2010, 21:08
#6
No a jak ma wspominać, o tym co niewygodne się nie wspomina, lub wręcz neguje. Teledysk zrobiony jest w myśl zasady:"[i]Moja jest tylko racja i to święta racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza. Że właśnie moja racja jest racja najmojsza![/i]"Czyli stanowisko identyczne z tym, które prezentuje Jarosław Chwilowo-Odmieniony-Kaczyński oraz głowa Kościoła Toruńsko-Katolickiego.
Gość napisał(a):No, Franco i jego ludzie to PRAWDZIWI katolicy, przestrzegali dekalogu (no może z wyjątkiem niektórych przykazań, np. szóstego) i każdego bliźniego miłowali jak siebie samego.

Gość

25-11-2010, 21:15
#7
No, Franco i jego ludzie to PRAWDZIWI katolicy, przestrzegali dekalogu (no może z wyjątkiem niektórych przykazań, np. szóstego) i każdego bliźniego miłowali jak siebie samego.
Gość napisał(a):Przy wojnach domowych zawsze sprawa jest skomplikowana, obie strony zwykle popłnają zbrodnie wojenne.Według mnie w starciu, w którym strony wspierane były przez systemy totalitarne wygrało mniejsze zło. Hitler i Mussolini nie mieli aż takiego wpływu na Franco, jak ZSRR na przywódców republikańskich. Franco nie dał wciągnąć się do wojny po stronie III Rzeszy (Hiszpania wysłała tylko ochotniczą Błękitną Dywizję na front wschodni).Z tego co wyczytałem ze źródeł internetowych w Hiszpanii po dojściu do władzy socjalistów weszła w życie ustawa nakazująca usuwanie wszystkich tablic, pomników upamiętniających Franco i jego ludzi.

Gość

26-11-2010, 12:13
#8
Przy wojnach domowych zawsze sprawa jest skomplikowana, obie strony zwykle popłnają zbrodnie wojenne.Według mnie w starciu, w którym strony wspierane były przez systemy totalitarne wygrało mniejsze zło. Hitler i Mussolini nie mieli aż takiego wpływu na Franco, jak ZSRR na przywódców republikańskich. Franco nie dał wciągnąć się do wojny po stronie III Rzeszy (Hiszpania wysłała tylko ochotniczą Błękitną Dywizję na front wschodni).Z tego co wyczytałem ze źródeł internetowych w Hiszpanii po dojściu do władzy socjalistów weszła w życie ustawa nakazująca usuwanie wszystkich tablic, pomników upamiętniających Franco i jego ludzi.
fan napisał(a):czy Franco i jego ludzie przestrzegali 6 przykazanie ? Pewnie są niewinni, którzy zachowują to przykazanie - kilka osób  w każdym mieście, bo ten grzeszny świat jeszcze istnieje. Moja skromna wiedza bierze się z książki HISZPANIA BOHATERSKA, tj relacja reporterska Jędrzeja Giertycha z wojny domowej. Giertych spotkał rodzinę hrabiego, któremu komuniści zajęli 600 ha pastwiska, sprowadzili ciągniki i zgodnie  ideologią zaorali. A że to pastwisko, płytka gleba tylko dla lekkich baranów, to na wierzch wyszła martwica i tak nieodwracalnie zdegradowali grunty. W tej książce podano nazwisko hrabiego, ale  komuś komuś ją  dałem i nie pamiętam nazwiska hrabiego

fan

Wpisów: 57
Dołączył: 04.02.2009
26-11-2010, 16:03
#9
czy Franco i jego ludzie przestrzegali 6 przykazanie ? Pewnie są niewinni, którzy zachowują to przykazanie - kilka osób  w każdym mieście, bo ten grzeszny świat jeszcze istnieje. Moja skromna wiedza bierze się z książki HISZPANIA BOHATERSKA, tj relacja reporterska Jędrzeja Giertycha z wojny domowej. Giertych spotkał rodzinę hrabiego, któremu komuniści zajęli 600 ha pastwiska, sprowadzili ciągniki i zgodnie  ideologią zaorali. A że to pastwisko, płytka gleba tylko dla lekkich baranów, to na wierzch wyszła martwica i tak nieodwracalnie zdegradowali grunty. W tej książce podano nazwisko hrabiego, ale  komuś komuś ją  dałem i nie pamiętam nazwiska hrabiego
Gość napisał(a):Heh, czyli hrabiemu nie chodziło o obronę swojej katolickiej wiary, tylko o ziemię, inaczej kasę. Co to za katolik, któremu zależy na dobrach doczesnych? Prędzej wielbłąd przejdzie przez ucho igielne ...

Gość

26-11-2010, 19:30
#10
Heh, czyli hrabiemu nie chodziło o obronę swojej katolickiej wiary, tylko o ziemię, inaczej kasę. Co to za katolik, któremu zależy na dobrach doczesnych? Prędzej wielbłąd przejdzie przez ucho igielne ...
Gość napisał(a):[quote=Gość]Przy wojnach domowych zawsze sprawa jest skomplikowana, obie strony zwykle popłnają zbrodnie wojenne.Według mnie w starciu, w którym strony wspierane były przez systemy totalitarne wygrało mniejsze zło. Hitler i Mussolini nie mieli aż takiego wpływu na Franco, jak ZSRR na przywódców republikańskich. Franco nie dał wciągnąć się do wojny po stronie III Rzeszy (Hiszpania wysłała tylko ochotniczą Błękitną Dywizję na front wschodni).Z tego co wyczytałem ze źródeł internetowych w Hiszpanii po dojściu do władzy socjalistów weszła w życie ustawa nakazująca usuwanie wszystkich tablic, pomników upamiętniających Franco i jego ludzi. [/quote]ciekawa opinia, czekam na wiadomosc prywatna, bo chcialabym rozwinac ten watekmoj adres forumto@tlen.pl

Gość

27-11-2010, 16:32
#11
[quote=Gość]Przy wojnach domowych zawsze sprawa jest skomplikowana, obie strony zwykle popłnają zbrodnie wojenne.Według mnie w starciu, w którym strony wspierane były przez systemy totalitarne wygrało mniejsze zło. Hitler i Mussolini nie mieli aż takiego wpływu na Franco, jak ZSRR na przywódców republikańskich. Franco nie dał wciągnąć się do wojny po stronie III Rzeszy (Hiszpania wysłała tylko ochotniczą Błękitną Dywizję na front wschodni).Z tego co wyczytałem ze źródeł internetowych w Hiszpanii po dojściu do władzy socjalistów weszła w życie ustawa nakazująca usuwanie wszystkich tablic, pomników upamiętniających Franco i jego ludzi. [/quote]ciekawa opinia, czekam na wiadomosc prywatna, bo chcialabym rozwinac ten watekmoj adres forumto@tlen.pl
Gość napisał(a):wygramy {usmiech}

Gość

27-11-2010, 17:59
#12
wygramy {usmiech}
fan napisał(a):chodzi o wszytko, ale najgorsze, ze został nieodwołalnie zdegradowany przez komunistów wielki majątek. Pastwisko zamienione w pustynie. Podobnie w b, ZSRR kilka unikalnych regionów zostało bezpowrotnie zdegradowanych, jak zasolone Jezioro Aralskie.  

fan

Wpisów: 57
Dołączył: 04.02.2009
30-11-2010, 19:04
#13
chodzi o wszytko, ale najgorsze, ze został nieodwołalnie zdegradowany przez komunistów wielki majątek. Pastwisko zamienione w pustynie. Podobnie w b, ZSRR kilka unikalnych regionów zostało bezpowrotnie zdegradowanych, jak zasolone Jezioro Aralskie.  
fan napisał(a):chodzi o wszystko co zabiera komuna człowiekowi  - ziemia, kasa i wolność. Bogactwo w Rosji carskiej było nieprzebrane. Człowiek który był w Rosji w czasie 1 wojny opowiadał, że po miasteczku chodziła kobieta, co sprzedawała koszyk bułek za kopiejkę. Gdy przyszli bolszewicy, wszystko zostało rozkradzione lub zdemolowane, nawet zielone gruszki z czubków zerwane.  Oczywiste, że bogactwo magnatów powinno służyć wszystkim, ale rewolucja bolszewicka to kradzież całymi pociągami bogactwa i kosztowności rosyjskich książąt i wywóz z Rosji.  Wg Wołoszańskiego w Rosji bolszewickiej 11 milionów ludzi jednocześnie poddanych było śledztwu

fan

Wpisów: 57
Dołączył: 04.02.2009
02-12-2010, 17:03
#14
chodzi o wszystko co zabiera komuna człowiekowi  - ziemia, kasa i wolność. Bogactwo w Rosji carskiej było nieprzebrane. Człowiek który był w Rosji w czasie 1 wojny opowiadał, że po miasteczku chodziła kobieta, co sprzedawała koszyk bułek za kopiejkę. Gdy przyszli bolszewicy, wszystko zostało rozkradzione lub zdemolowane, nawet zielone gruszki z czubków zerwane.  Oczywiste, że bogactwo magnatów powinno służyć wszystkim, ale rewolucja bolszewicka to kradzież całymi pociągami bogactwa i kosztowności rosyjskich książąt i wywóz z Rosji.  Wg Wołoszańskiego w Rosji bolszewickiej 11 milionów ludzi jednocześnie poddanych było śledztwu
Gość napisał(a):Skoro wszystkim tak wspaniale i dostanio żyło się w carskiej Rosji to komu do głowy (by) przyszło wywracać ten cały ład, skąd w ogóle wzieli się ci bolszewicy?

Gość

02-12-2010, 20:42
#15
Skoro wszystkim tak wspaniale i dostanio żyło się w carskiej Rosji to komu do głowy (by) przyszło wywracać ten cały ład, skąd w ogóle wzieli się ci bolszewicy?
fan napisał(a):to ciekawe pytanie, to paradoxy historii - do których wrócę. Ale pilna sprawa bieżąca dot. finansowania gangów politycznych. Nie ma żadnego uzasadnienia na okradanie porządnych ludzi przez gangi, czyli na dotowanie partii politycznych. Mam nadzieję, że Platforma i D Tusk nie ustąpią jak ustąpili  w spr zapowiadanego zniesienia abonamenty RTV

fan

Wpisów: 57
Dołączył: 04.02.2009
03-12-2010, 10:39
#16
to ciekawe pytanie, to paradoxy historii - do których wrócę. Ale pilna sprawa bieżąca dot. finansowania gangów politycznych. Nie ma żadnego uzasadnienia na okradanie porządnych ludzi przez gangi, czyli na dotowanie partii politycznych. Mam nadzieję, że Platforma i D Tusk nie ustąpią jak ustąpili  w spr zapowiadanego zniesienia abonamenty RTV
Gość napisał(a):cóż, w sprawie dofinansu dla partii{zly}ale i tak wygramy{usmiech}TEMPLARIUSZ

Gość

04-12-2010, 00:37
#17
cóż, w sprawie dofinansu dla partii{zly}ale i tak wygramy{usmiech}TEMPLARIUSZ
fan napisał(a): a tu próbka gwiazdy z bratniej  a zdradzonej Serbiihttp://muzyka.wp.pl/gid,599383,page,7,title,Gwiazda-po nad-prawem,galeria.html

fan

Wpisów: 57
Dołączył: 04.02.2009
06-12-2010, 16:55
#18
a tu próbka gwiazdy z bratniej  a zdradzonej Serbiihttp://muzyka.wp.pl/gid,599383,page,7,title,Gwiazda-po nad-prawem,galeria.html
fan napisał(a):czy ktoś z Państwa wybiera się na uroczystości Pamięci Romana Dmowskiego do Warszawy na 2 stycznia ? Na TVP 3 Regionalne było wiele filmów o przedwojennej Warszawie, że na pogrzebie Reymonta był Dmowski. W innym, z 1939 dłuższa relacja z pochodu pogrzebowego Romana Dmowskiego. Piękne, spodziewano się zamieszek, ale uroczystości przebiegały spokojnie i policja wycofała się na dalsze ulice. Dodam, że pomimo styczniowej aury  delegacje na pochodzie miały przepiękne, kolorowe  stroje: Kurpie, Opolczycy, Hallerczycy, Dowborczycy, uczniowie i korporacje akademickie - oczywiście w mundurkach.  Rozmawiałem z Panią z Kadzidła, która w styczniu 1939 była na uroczystościach Pamięci Romana Dmowskiego w Warszawie

fan

Wpisów: 57
Dołączył: 04.02.2009
28-12-2010, 09:05
#19
czy ktoś z Państwa wybiera się na uroczystości Pamięci Romana Dmowskiego do Warszawy na 2 stycznia ? Na TVP 3 Regionalne było wiele filmów o przedwojennej Warszawie, że na pogrzebie Reymonta był Dmowski. W innym, z 1939 dłuższa relacja z pochodu pogrzebowego Romana Dmowskiego. Piękne, spodziewano się zamieszek, ale uroczystości przebiegały spokojnie i policja wycofała się na dalsze ulice. Dodam, że pomimo styczniowej aury  delegacje na pochodzie miały przepiękne, kolorowe  stroje: Kurpie, Opolczycy, Hallerczycy, Dowborczycy, uczniowie i korporacje akademickie - oczywiście w mundurkach.  Rozmawiałem z Panią z Kadzidła, która w styczniu 1939 była na uroczystościach Pamięci Romana Dmowskiego w Warszawie
fan napisał(a):http://www.youtube.com/watch?v=DZWUEEQrVN0&feature=player_em bedded#!to archiwalny film z 1939 z tych uroczystości z Łomży i Warszawy, Surowy wygląd Katedry Warszawskiej i piękna kratownica Mostu Kierbedzia

fan

Wpisów: 57
Dołączył: 04.02.2009
02-01-2011, 15:23
#20
http://www.youtube.com/watch?v=DZWUEEQrVN0&feature=player_em bedded#!to archiwalny film z 1939 z tych uroczystości z Łomży i Warszawy, Surowy wygląd Katedry Warszawskiej i piękna kratownica Mostu Kierbedzia

strony: 1 2 3 dalej
Informacje dodatkowe
Aktualnie na forum jest 0 zalogowanych użytkowników.
Lista zalogowanych użytkowników: Brak użytkowników na forum
Prawa dostępu
  • Dodawanie wpisów