Ile był/a byś wstanie zapłacić za sesję zdjęciową?

Założony przez nomex
strony: 1
nomex napisał(a):Witam, od kilku dni dyskutujemy ze znajomymi na temat kosztów sesji zdjęciowych. Jest on dość burzliwy i z każdym dniem przynosi wiele nowych pytań i argumentów za i przeciw. Wpadliśmy na pomysł, że nie będziemy drążyć tematu tylko wśród fotografów ale zapytamy o zdanie samych mieszkańców - tu dzież potencjalnych klientów {usmiech} [b]Pytanie: Ile był/a byś wstanie zapłacić za sesję zdjęciową?[/b][b]Opcja IOgólne założenie[/b] - sesja studyjna z wykorzystaniem lamp, makijaż fotograficzny, stylizacja włosów, 5h sesji, sesja niekomercyjna, ok. 20 obrobionych zdjęć w wysokiej jakości na płycie, lokalizacja miasto Ostrołęka, dzień sobota.a) 50 - 150złb) 200 - 350złc) 400 - 550złd) 600 - 800złe) 900 - 1500złlub więcej...[b]Opcja IIOgólne założenie[/b] - sesja plenerowa, makijaż fotograficzny, stylizacja włosów i strojów, 5h sesji, sesja niekomercyjna, ok. 20 obrobionych zdjęć w wysokiej jakości na płycie, lokalizacja ok. 50km od Ostrołęki transport w cenie, dzień sobota.a) 50 - 150złb) 200 - 350złc) 400 - 550złd) 600 - 800złe) 900 - 1500złlub więcej...Dziękuje Wszystkim, którzy zechcą wziąć udział w ankiecie. {usmiech}

nomex

Wpisów: 21
Dołączył: 24.06.2011
04-08-2011, 10:38
#1
Witam, od kilku dni dyskutujemy ze znajomymi na temat kosztów sesji zdjęciowych. Jest on dość burzliwy i z każdym dniem przynosi wiele nowych pytań i argumentów za i przeciw. Wpadliśmy na pomysł, że nie będziemy drążyć tematu tylko wśród fotografów ale zapytamy o zdanie samych mieszkańców - tu dzież potencjalnych klientów {usmiech} [b]Pytanie: Ile był/a byś wstanie zapłacić za sesję zdjęciową?[/b][b]Opcja IOgólne założenie[/b] - sesja studyjna z wykorzystaniem lamp, makijaż fotograficzny, stylizacja włosów, 5h sesji, sesja niekomercyjna, ok. 20 obrobionych zdjęć w wysokiej jakości na płycie, lokalizacja miasto Ostrołęka, dzień sobota.a) 50 - 150złb) 200 - 350złc) 400 - 550złd) 600 - 800złe) 900 - 1500złlub więcej...[b]Opcja IIOgólne założenie[/b] - sesja plenerowa, makijaż fotograficzny, stylizacja włosów i strojów, 5h sesji, sesja niekomercyjna, ok. 20 obrobionych zdjęć w wysokiej jakości na płycie, lokalizacja ok. 50km od Ostrołęki transport w cenie, dzień sobota.a) 50 - 150złb) 200 - 350złc) 400 - 550złd) 600 - 800złe) 900 - 1500złlub więcej...Dziękuje Wszystkim, którzy zechcą wziąć udział w ankiecie. {usmiech}
Gość napisał(a):odpowiedz a)  

Gość

04-08-2011, 11:24
#2
odpowiedz a)  
Gość napisał(a):Nomex, patrząc na twoje dokonania jestem skłonna zaproponować anietę pt. "Ile jesteś skłonny zapłacić modelce za sesję, dzięki ktorej w końcu nauczysz się fotografować?"Zamiast w lans zainwestuj w solidnego nauczyciela i wróć z propozycją za rok, bo to co pokazujesz oferuje niejeden amator fotografii pstrykający w wolnym czasie dla przyjemności a nie profesjonalista za jakiego chcesz uchodzić.Daję ci tę radę za darmo.

Gość

04-08-2011, 12:26
#3
Nomex, patrząc na twoje dokonania jestem skłonna zaproponować anietę pt. "Ile jesteś skłonny zapłacić modelce za sesję, dzięki ktorej w końcu nauczysz się fotografować?"Zamiast w lans zainwestuj w solidnego nauczyciela i wróć z propozycją za rok, bo to co pokazujesz oferuje niejeden amator fotografii pstrykający w wolnym czasie dla przyjemności a nie profesjonalista za jakiego chcesz uchodzić.Daję ci tę radę za darmo.
nomex napisał(a):[quote=Gość]Nomex, patrząc na twoje dokonania jestem skłonna zaproponować anietę pt. "Ile jesteś skłonny zapłacić modelce za sesję, dzięki ktorej w końcu nauczysz się fotografować?"Zamiast w lans zainwestuj w solidnego nauczyciela i wróć z propozycją za rok, bo to co pokazujesz oferuje niejeden amator fotografii pstrykający w wolnym czasie dla przyjemności a nie profesjonalista za jakiego chcesz uchodzić.Daję ci tę radę za darmo. [/quote]Czy w tym temacie jest coś związanego z moim 'lansem'? Podałem jakiś link czy też wstawiłem zdjęcia, które miały by wzbudzić jakiś podziw czy też jak to nazwałaś "Lans"? {usmiech} Temat jest chyba zrozumiały i skierowany do ewentualnych klientów lub społeczeństwa. Cel chyba równie przejrzysty - Ile był/a byś wstanie zapłacić za sesję zdjęciową? Nie napisałem, że u mnie. Pytam ogólnie ile są wstanie przeznaczyć pieniędzy na sesję osoby przy swoich zarobkach. Jeżeli uważasz, że trzeba jeszcze dopłacać fotografii za zrobienie zdjęć to było tak napisać bez zbędnego obrażania i nerwowych uniesień {mruga}Co do obnoszenia się jako profesjonalny fotograf to chyba nigdzie nie użyłem takiego sformułowania na swój temat. Ale na pewno każdy dąży do tego by profesjonalnie wykonywać swoje usługi i być w czymś dobry (nie tylko w fotografii ale każdej innej branży) Za darmową radę dziękuje. {usmiech}

nomex

Wpisów: 21
Dołączył: 24.06.2011
04-08-2011, 12:47
#4
[quote=Gość]Nomex, patrząc na twoje dokonania jestem skłonna zaproponować anietę pt. "Ile jesteś skłonny zapłacić modelce za sesję, dzięki ktorej w końcu nauczysz się fotografować?"Zamiast w lans zainwestuj w solidnego nauczyciela i wróć z propozycją za rok, bo to co pokazujesz oferuje niejeden amator fotografii pstrykający w wolnym czasie dla przyjemności a nie profesjonalista za jakiego chcesz uchodzić.Daję ci tę radę za darmo. [/quote]Czy w tym temacie jest coś związanego z moim 'lansem'? Podałem jakiś link czy też wstawiłem zdjęcia, które miały by wzbudzić jakiś podziw czy też jak to nazwałaś "Lans"? {usmiech} Temat jest chyba zrozumiały i skierowany do ewentualnych klientów lub społeczeństwa. Cel chyba równie przejrzysty - Ile był/a byś wstanie zapłacić za sesję zdjęciową? Nie napisałem, że u mnie. Pytam ogólnie ile są wstanie przeznaczyć pieniędzy na sesję osoby przy swoich zarobkach. Jeżeli uważasz, że trzeba jeszcze dopłacać fotografii za zrobienie zdjęć to było tak napisać bez zbędnego obrażania i nerwowych uniesień {mruga}Co do obnoszenia się jako profesjonalny fotograf to chyba nigdzie nie użyłem takiego sformułowania na swój temat. Ale na pewno każdy dąży do tego by profesjonalnie wykonywać swoje usługi i być w czymś dobry (nie tylko w fotografii ale każdej innej branży) Za darmową radę dziękuje. {usmiech}
Gość napisał(a):[quote=nomex]Czy w tym temacie jest coś związanego z moim 'lansem'? Podałem jakiś link czy też wstawiłem zdjęcia, które miały by wzbudzić jakiś podziw czy też jak to nazwałaś "Lans"? {usmiech} Temat jest chyba zrozumiały i skierowany do ewentualnych klientów lub społeczeństwa. Cel chyba równie przejrzysty - Ile był/a byś wstanie zapłacić za sesję zdjęciową? Nie napisałem, że u mnie. [/quote]Nie napisałeś, że u ciebie, pewnie nie ty napisałeś tego posta, i pewnie nie jest to twój kolejny tu post związany z fotografowaniem.Jak to nie lans, to co? {co}Nie traktuj ludzi jak naiwniaków, będzie ci łatwiej o klientów.

Gość

04-08-2011, 12:54
#5
[quote=nomex]Czy w tym temacie jest coś związanego z moim 'lansem'? Podałem jakiś link czy też wstawiłem zdjęcia, które miały by wzbudzić jakiś podziw czy też jak to nazwałaś "Lans"? {usmiech} Temat jest chyba zrozumiały i skierowany do ewentualnych klientów lub społeczeństwa. Cel chyba równie przejrzysty - Ile był/a byś wstanie zapłacić za sesję zdjęciową? Nie napisałem, że u mnie. [/quote]Nie napisałeś, że u ciebie, pewnie nie ty napisałeś tego posta, i pewnie nie jest to twój kolejny tu post związany z fotografowaniem.Jak to nie lans, to co? {co}Nie traktuj ludzi jak naiwniaków, będzie ci łatwiej o klientów.
nomex napisał(a):[quote=Gość][quote=nomex]Czy w tym temacie jest coś związanego z moim 'lansem'? Podałem jakiś link czy też wstawiłem zdjęcia, które miały by wzbudzić jakiś podziw czy też jak to nazwałaś "Lans"? {usmiech} Temat jest chyba zrozumiały i skierowany do ewentualnych klientów lub społeczeństwa. Cel chyba równie przejrzysty - Ile był/a byś wstanie zapłacić za sesję zdjęciową? Nie napisałem, że u mnie. [/quote]Nie napisałeś, że u ciebie, pewnie nie ty napisałeś tego posta, i pewnie nie jest to twój kolejny tu post związany z fotografowaniem.Jak to nie lans, to co? {co}Nie traktuj ludzi jak naiwniaków, będzie ci łatwiej o klientów. [/quote]Nie, nie napisałem, że u mnie.Tak, jak widać ja napisałem tego posta (hihi)Tak, to kolejny post związany z fotografią i nie widzę w tym problemu bo chyba od tego jest forum ogólne aby móc dyskutować, pytać i uzyskiwać 'darmowe rady' choć jak widać służy też niektórym do wyładowania frustracji i czasem obrażania innych użytkowników {mruga} Odpowiedź znajduje się w pierwszym moim poście. Jest to włącznie zapytanie opiniotwórcze - ankietowe a nie oferta :)Szanujmy się na wzajem to może łatwiej będzie nam dyskutować.

nomex

Wpisów: 21
Dołączył: 24.06.2011
04-08-2011, 13:28
#6
[quote=Gość][quote=nomex]Czy w tym temacie jest coś związanego z moim 'lansem'? Podałem jakiś link czy też wstawiłem zdjęcia, które miały by wzbudzić jakiś podziw czy też jak to nazwałaś "Lans"? {usmiech} Temat jest chyba zrozumiały i skierowany do ewentualnych klientów lub społeczeństwa. Cel chyba równie przejrzysty - Ile był/a byś wstanie zapłacić za sesję zdjęciową? Nie napisałem, że u mnie. [/quote]Nie napisałeś, że u ciebie, pewnie nie ty napisałeś tego posta, i pewnie nie jest to twój kolejny tu post związany z fotografowaniem.Jak to nie lans, to co? {co}Nie traktuj ludzi jak naiwniaków, będzie ci łatwiej o klientów. [/quote]Nie, nie napisałem, że u mnie.Tak, jak widać ja napisałem tego posta (hihi)Tak, to kolejny post związany z fotografią i nie widzę w tym problemu bo chyba od tego jest forum ogólne aby móc dyskutować, pytać i uzyskiwać 'darmowe rady' choć jak widać służy też niektórym do wyładowania frustracji i czasem obrażania innych użytkowników {mruga} Odpowiedź znajduje się w pierwszym moim poście. Jest to włącznie zapytanie opiniotwórcze - ankietowe a nie oferta :)Szanujmy się na wzajem to może łatwiej będzie nam dyskutować.
Gość napisał(a):[quote=nomex]choć jak widać służy też niektórym do wyładowania frustracji i czasem obrażania innych użytkowników {mruga} [/quote]Jeśli można to poproszę o cytat, w którym miejscu kogokolwiek obrażam.

Gość

04-08-2011, 13:59
#7
[quote=nomex]choć jak widać służy też niektórym do wyładowania frustracji i czasem obrażania innych użytkowników {mruga} [/quote]Jeśli można to poproszę o cytat, w którym miejscu kogokolwiek obrażam.
Gość napisał(a):he he no i dyskusja powstała ale nie w tym temacie{gafa}{gafa} ja tam płaciłam około 3  tyś plus album {ok} i dla mnie piękne są zdjęcia:){ok}{ok}{ok}{mruga}

Gość

04-08-2011, 14:26
#8
he he no i dyskusja powstała ale nie w tym temacie{gafa}{gafa} ja tam płaciłam około 3  tyś plus album {ok} i dla mnie piękne są zdjęcia:){ok}{ok}{ok}{mruga}
nomex napisał(a):[quote=Gość]he he no i dyskusja powstała ale nie w tym temacie{gafa}{gafa} ja tam płaciłam około 3  tyś plus album {ok} i dla mnie piękne są zdjęcia:){ok}{ok}{ok}{mruga} [/quote]Faktycznie zrobił się mały offtopic w temacie. Dla tego skupmy się na odpowiedziach. Sprawy kunsztu pozostawimy na kolejny rok ;) Te 3 tyś. z albumem to pewnie mowa o zdjęciach ślubnych gdzie cena na rynku faktycznie waha się w takich granicach u dobrych fotografów. Ja zapytałem o konkretne 2 sesje - studio i plener :) Dzięki, że zabrałeś głos w dyskusji.

nomex

Wpisów: 21
Dołączył: 24.06.2011
04-08-2011, 22:06
#9
[quote=Gość]he he no i dyskusja powstała ale nie w tym temacie{gafa}{gafa} ja tam płaciłam około 3  tyś plus album {ok} i dla mnie piękne są zdjęcia:){ok}{ok}{ok}{mruga} [/quote]Faktycznie zrobił się mały offtopic w temacie. Dla tego skupmy się na odpowiedziach. Sprawy kunsztu pozostawimy na kolejny rok ;) Te 3 tyś. z albumem to pewnie mowa o zdjęciach ślubnych gdzie cena na rynku faktycznie waha się w takich granicach u dobrych fotografów. Ja zapytałem o konkretne 2 sesje - studio i plener :) Dzięki, że zabrałeś głos w dyskusji.
Gość napisał(a):zabralaś :) bo ja to kobitka{ok}tak to byly zdjecia slubne i to 2 lata temu:)))pozdrawiam{usmiech}

Gość

05-08-2011, 08:22
#10
zabralaś :) bo ja to kobitka{ok}tak to byly zdjecia slubne i to 2 lata temu:)))pozdrawiam{usmiech}
nomex napisał(a):[quote=Gość]zabralaś :) bo ja to kobitka{ok}tak to byly zdjecia slubne i to 2 lata temu:)))pozdrawiam{usmiech} [/quote] hihi przepraszam {gafa}ale przez możliwość pisania na tym forum jako gość ciężko czasem rozróżnić kto tu kim jest {mruga}Ślubne zdjęcia to trochę odrębny temat choć na czasie teraz to jednak postaramy się go uniknąć w tym temacie.

nomex

Wpisów: 21
Dołączył: 24.06.2011
05-08-2011, 08:47
#11
[quote=Gość]zabralaś :) bo ja to kobitka{ok}tak to byly zdjecia slubne i to 2 lata temu:)))pozdrawiam{usmiech} [/quote] hihi przepraszam {gafa}ale przez możliwość pisania na tym forum jako gość ciężko czasem rozróżnić kto tu kim jest {mruga}Ślubne zdjęcia to trochę odrębny temat choć na czasie teraz to jednak postaramy się go uniknąć w tym temacie.
Gość napisał(a):tylko i wyłącznie A. Obrobić zdjecia w dobrym programie graficznym to juz nie problem dla kazdej osoby troszkę znającej sie na komputerze, która chce poznac jakis dobry program graficzny. A co do aparatu jest wiele aparatów cena do 2 tys ktore robioa dobre jakosciowo zdjecia, a co do tego cop te zdjecia pokazują, to trzeba poprostu mieć "oko". Więc morał z tego taki - nawet amator zrobi dobre zdjecia :P

Gość

05-08-2011, 13:43
#12
tylko i wyłącznie A. Obrobić zdjecia w dobrym programie graficznym to juz nie problem dla kazdej osoby troszkę znającej sie na komputerze, która chce poznac jakis dobry program graficzny. A co do aparatu jest wiele aparatów cena do 2 tys ktore robioa dobre jakosciowo zdjecia, a co do tego cop te zdjecia pokazują, to trzeba poprostu mieć "oko". Więc morał z tego taki - nawet amator zrobi dobre zdjecia :P
Gość napisał(a):To zależy... np. od tego, jakie  doświadczenie ma fotograf, czy będzie to profesjonalna wizarzystka,jaki będzie temat sesji etc. Ale myślę,że na te chwile, gdzie jest wielu amatorow fotografii i obrobki graficznej, ktorzy za niewielkie pieniadze potrafia zadowolić klienta bedzie to A, A . Pozdrawiam

Gość

06-08-2011, 13:46
#13
To zależy... np. od tego, jakie  doświadczenie ma fotograf, czy będzie to profesjonalna wizarzystka,jaki będzie temat sesji etc. Ale myślę,że na te chwile, gdzie jest wielu amatorow fotografii i obrobki graficznej, ktorzy za niewielkie pieniadze potrafia zadowolić klienta bedzie to A, A . Pozdrawiam
nomex napisał(a):[quote=Gość]To zależy... np. od tego, jakie  doświadczenie ma fotograf, czy będzie to profesjonalna wizarzystka,jaki będzie temat sesji etc. Ale myślę,że na te chwile, gdzie jest wielu amatorow fotografii i obrobki graficznej, ktorzy za niewielkie pieniadze potrafia zadowolić klienta bedzie to A, A . Pozdrawiam [/quote]Dziękuje za odpowiedzi. Staram się nie odpowiadać na wszystkie komentarze bo nie chodzi o to żebym na siłę starał się zmieniać Wasze danie. Chodzi zwyczajnie o szczere odpowiedzi.P.S - To tak jeszcze na szybko zapytam kobiet - Ile płacicie za wymodelowanie włosów u fryzjera np. na wesele czy tam studniówkę oraz za makijaż (nie koniecznie u profesjonalistki) {usmiech}. Panowie też mogą odpowiedzieć ile w Ostrołęce kosztuje strzyżenie włosów.

nomex

Wpisów: 21
Dołączył: 24.06.2011
06-08-2011, 15:01
#14
[quote=Gość]To zależy... np. od tego, jakie  doświadczenie ma fotograf, czy będzie to profesjonalna wizarzystka,jaki będzie temat sesji etc. Ale myślę,że na te chwile, gdzie jest wielu amatorow fotografii i obrobki graficznej, ktorzy za niewielkie pieniadze potrafia zadowolić klienta bedzie to A, A . Pozdrawiam [/quote]Dziękuje za odpowiedzi. Staram się nie odpowiadać na wszystkie komentarze bo nie chodzi o to żebym na siłę starał się zmieniać Wasze danie. Chodzi zwyczajnie o szczere odpowiedzi.P.S - To tak jeszcze na szybko zapytam kobiet - Ile płacicie za wymodelowanie włosów u fryzjera np. na wesele czy tam studniówkę oraz za makijaż (nie koniecznie u profesjonalistki) {usmiech}. Panowie też mogą odpowiedzieć ile w Ostrołęce kosztuje strzyżenie włosów.
Gość napisał(a):Fryzjer w salonie ok 50-100zlMak. w salonie ok 60-90zl Dziewczyny 'po kursach' z ogłoszen zrobią to taniej i rownie dobrze, uzywajac dobrych kosmetykow. {usmiech}  Ja znam osobiscie : fryzjer 30, mak ok 50.

Gość

06-08-2011, 15:30
#15
Fryzjer w salonie ok 50-100zlMak. w salonie ok 60-90zl Dziewczyny 'po kursach' z ogłoszen zrobią to taniej i rownie dobrze, uzywajac dobrych kosmetykow. {usmiech}  Ja znam osobiscie : fryzjer 30, mak ok 50.
nomex napisał(a):[quote=Gość]Fryzjer w salonie ok 50-100zlMak. w salonie ok 60-90zl Dziewczyny 'po kursach' z ogłoszen zrobią to taniej i rownie dobrze, uzywajac dobrych kosmetykow. {usmiech}  Ja znam osobiscie : fryzjer 30, mak ok 50. [/quote]Dzięki. To wyciągając wnioski pod rozwagę z powyższego.Większość wybiera opcję A, gdzie jest to suma za sesję 50-150zł.Zakładamy uśredniając, że Fryzjer 65zł + Makijaż 75zł = 140zł Fotograf 150zł - 140zł = 10zł za 5h pracy podczas sesji w tym własne paliwo i amortyzacja sprzętu (pomijam już wynajęcie studia) i + 2h obróbki zdjęć = 1,43zł/1h.  [b]Ktoś z Was chwiałby tyle zarabiać na godzinę? {diabelek}[/b]Może przy kolejnych odpowiedziach będzie przemawiał rozsądek a nie zazdrość :)

nomex

Wpisów: 21
Dołączył: 24.06.2011
06-08-2011, 15:50
#16
[quote=Gość]Fryzjer w salonie ok 50-100zlMak. w salonie ok 60-90zl Dziewczyny 'po kursach' z ogłoszen zrobią to taniej i rownie dobrze, uzywajac dobrych kosmetykow. {usmiech}  Ja znam osobiscie : fryzjer 30, mak ok 50. [/quote]Dzięki. To wyciągając wnioski pod rozwagę z powyższego.Większość wybiera opcję A, gdzie jest to suma za sesję 50-150zł.Zakładamy uśredniając, że Fryzjer 65zł + Makijaż 75zł = 140zł Fotograf 150zł - 140zł = 10zł za 5h pracy podczas sesji w tym własne paliwo i amortyzacja sprzętu (pomijam już wynajęcie studia) i + 2h obróbki zdjęć = 1,43zł/1h.  [b]Ktoś z Was chwiałby tyle zarabiać na godzinę? {diabelek}[/b]Może przy kolejnych odpowiedziach będzie przemawiał rozsądek a nie zazdrość :)
Gość napisał(a):Pytasz, więc ludzie odpowiadaja. Szczerze... za 100 zl, np. na mm mozna znalezc fotografa, ktory zapewni stylizacje, makijaz i zrobi dobre zdjecia. Taka jest prawda. Moze lepiej bylo by zapytac o sama place za prace fotografa {mruga} A reszte, makijaz czy stylizacje liczyc osobno. Popularnosc portali typu mm rosnie bardzo szybko, wiec konkurencja jest ogromna. Nie ma sie wiec co dziwic {usmiech} Fotograf, ktory ma naprawde dobre zdjecia, super sprzet, duze doswiadczenie moze mowic o wiekszych pieniadzach.  

Gość

06-08-2011, 16:48
#17
Pytasz, więc ludzie odpowiadaja. Szczerze... za 100 zl, np. na mm mozna znalezc fotografa, ktory zapewni stylizacje, makijaz i zrobi dobre zdjecia. Taka jest prawda. Moze lepiej bylo by zapytac o sama place za prace fotografa {mruga} A reszte, makijaz czy stylizacje liczyc osobno. Popularnosc portali typu mm rosnie bardzo szybko, wiec konkurencja jest ogromna. Nie ma sie wiec co dziwic {usmiech} Fotograf, ktory ma naprawde dobre zdjecia, super sprzet, duze doswiadczenie moze mowic o wiekszych pieniadzach.  
nomex napisał(a):[quote=Gość]Pytasz, więc ludzie odpowiadaja. Szczerze... za 100 zl, np. na mm mozna znalezc fotografa, ktory zapewni stylizacje, makijaz i zrobi dobre zdjecia. Taka jest prawda. Moze lepiej bylo by zapytac o sama place za prace fotografa {mruga} A reszte, makijaz czy stylizacje liczyc osobno. Popularnosc portali typu mm rosnie bardzo szybko, wiec konkurencja jest ogromna. Nie ma sie wiec co dziwic {usmiech} Fotograf, ktory ma naprawde dobre zdjecia, super sprzet, duze doswiadczenie moze mowic o wiekszych pieniadzach.  [/quote]Nie bardzo wiem jak się mam zwracać do Ciebie bo każdy tu jest tylko gościem {mruga} Też korzystam/y z serwisów typu mm ale nie oszukujmy się większość fotografów robi sesje TFP aby wzbogacić własne portfolio. Zazwyczaj są to zaczynający fotografowie lub "modelki". Robią tak do czasu kiedy osiągną pewien pułap uznania i techniki, później też przenoszą się na płatne sesje. Poza tym nie każdy potencjalny klient zgadza się aby jego zdjęcia wędrowały po internecie a taka jest zasada TFP. Dla tych którzy cenią sobie anonimowość i chcą mieć zdjęcia dla siebie np. akt, sesję ciążową lub też buduarową dla męża na prezent nie będą szukać fotografów na mm.Fajnie, że masz chęć odpowiadać {ok}- Jeżeli chodzi o pytanie tylko o płace za fotografa to z tym bywa różnie bo zazwyczaj "modelka" wybiera tańszą linię oporu i maluje się do sesji sama lub prosi o to koleżankę. Ale nie OSZUKUJMY się taki makijaż ma się nijak do makijażu fotograficznego i to da się zauważyć na zdjęciach. Być może jest też na forum jakaś wizażystka, która zajmuje się makijażem fotograficznym i sama by zabrała głos jak istotny jest taki makijaż i ile kosztuje przygotowanie takiego makijażu.- Cenę 100zł przyjmuję jako odpowiedź A. :)

nomex

Wpisów: 21
Dołączył: 24.06.2011
06-08-2011, 21:32
#18
[quote=Gość]Pytasz, więc ludzie odpowiadaja. Szczerze... za 100 zl, np. na mm mozna znalezc fotografa, ktory zapewni stylizacje, makijaz i zrobi dobre zdjecia. Taka jest prawda. Moze lepiej bylo by zapytac o sama place za prace fotografa {mruga} A reszte, makijaz czy stylizacje liczyc osobno. Popularnosc portali typu mm rosnie bardzo szybko, wiec konkurencja jest ogromna. Nie ma sie wiec co dziwic {usmiech} Fotograf, ktory ma naprawde dobre zdjecia, super sprzet, duze doswiadczenie moze mowic o wiekszych pieniadzach.  [/quote]Nie bardzo wiem jak się mam zwracać do Ciebie bo każdy tu jest tylko gościem {mruga} Też korzystam/y z serwisów typu mm ale nie oszukujmy się większość fotografów robi sesje TFP aby wzbogacić własne portfolio. Zazwyczaj są to zaczynający fotografowie lub "modelki". Robią tak do czasu kiedy osiągną pewien pułap uznania i techniki, później też przenoszą się na płatne sesje. Poza tym nie każdy potencjalny klient zgadza się aby jego zdjęcia wędrowały po internecie a taka jest zasada TFP. Dla tych którzy cenią sobie anonimowość i chcą mieć zdjęcia dla siebie np. akt, sesję ciążową lub też buduarową dla męża na prezent nie będą szukać fotografów na mm.Fajnie, że masz chęć odpowiadać {ok}- Jeżeli chodzi o pytanie tylko o płace za fotografa to z tym bywa różnie bo zazwyczaj "modelka" wybiera tańszą linię oporu i maluje się do sesji sama lub prosi o to koleżankę. Ale nie OSZUKUJMY się taki makijaż ma się nijak do makijażu fotograficznego i to da się zauważyć na zdjęciach. Być może jest też na forum jakaś wizażystka, która zajmuje się makijażem fotograficznym i sama by zabrała głos jak istotny jest taki makijaż i ile kosztuje przygotowanie takiego makijażu.- Cenę 100zł przyjmuję jako odpowiedź A. :)
Gość napisał(a):600 zl. Uwazam,ze to wystarczajaca kwota,  o ile sesja z zaangazowaniem {usmiech}  Ale nie licz na wiecej takich odpowiedzi , hehe Wiadomo dlaczego.  

Gość

08-08-2011, 13:59
#19
600 zl. Uwazam,ze to wystarczajaca kwota,  o ile sesja z zaangazowaniem {usmiech}  Ale nie licz na wiecej takich odpowiedzi , hehe Wiadomo dlaczego.  
nomex napisał(a):[quote=Gość]600 zl. Uwazam,ze to wystarczajaca kwota,  o ile sesja z zaangazowaniem {usmiech}  Ale nie licz na wiecej takich odpowiedzi , hehe Wiadomo dlaczego.  [/quote]Dzięki za odpowiedź {usmiech} Ja nie oczekuję, że od razu wszyscy muszą zaznaczać wysokie stawki. Bardziej liczę na rozsądne i szczere odpowiedzi. Przymierzam się do napisania artykuły dla siebie, stąd fajnie żeby oprzeć to na jakichś konkretnych przykładach. Podobne pytanie zadałem też na innych forach i wszędzie wywołuje różne emocje ale to normalne.Zapraszam kolejne osoby do udziału w mini ankiecie ;)

nomex

Wpisów: 21
Dołączył: 24.06.2011
08-08-2011, 16:56
#20
[quote=Gość]600 zl. Uwazam,ze to wystarczajaca kwota,  o ile sesja z zaangazowaniem {usmiech}  Ale nie licz na wiecej takich odpowiedzi , hehe Wiadomo dlaczego.  [/quote]Dzięki za odpowiedź {usmiech} Ja nie oczekuję, że od razu wszyscy muszą zaznaczać wysokie stawki. Bardziej liczę na rozsądne i szczere odpowiedzi. Przymierzam się do napisania artykuły dla siebie, stąd fajnie żeby oprzeć to na jakichś konkretnych przykładach. Podobne pytanie zadałem też na innych forach i wszędzie wywołuje różne emocje ale to normalne.Zapraszam kolejne osoby do udziału w mini ankiecie ;)

strony: 1
Informacje dodatkowe
Aktualnie na forum jest 0 zalogowanych użytkowników.
Lista zalogowanych użytkowników: Brak użytkowników na forum
Prawa dostępu
  • Dodawanie wpisów