Co do szpitala

Założony przez Joy
strony: 1 2 dalej
Joy napisał(a):Witajcie! Niedlugo czeka mnie porod w zwiazku z czym mam kilka pytan do pan ktore juz rodzily w naszym szpitalu. Zarowno SN jaki i CC. Co nalezy zabrac dla siebie? Czy jest specjalny wymog stosowania jednorazowych majteczek czy mozna uzyc zwyklych? No i kwestia podpasek czy podkladow? Bardzo prosze o porade  

Joy

Wpisów: 10
Dołączył: 23.02.2010
01-06-2010, 12:06
#1
Witajcie! Niedlugo czeka mnie porod w zwiazku z czym mam kilka pytan do pan ktore juz rodzily w naszym szpitalu. Zarowno SN jaki i CC. Co nalezy zabrac dla siebie? Czy jest specjalny wymog stosowania jednorazowych majteczek czy mozna uzyc zwyklych? No i kwestia podpasek czy podkladow? Bardzo prosze o porade  
Gość napisał(a):witam obowiązkowo jednorazowe majteczki kupione w aptece lub sklepie medycznym co do podkładów również są potrzebne bo oddział ma tylko jeden dla ciebie a jeśli przebywasz dłużej to żadają swoich, co do podpasek najlepiej kup te pooprodowe.

Gość

01-06-2010, 22:54
#2
witam obowiązkowo jednorazowe majteczki kupione w aptece lub sklepie medycznym co do podkładów również są potrzebne bo oddział ma tylko jeden dla ciebie a jeśli przebywasz dłużej to żadają swoich, co do podpasek najlepiej kup te pooprodowe.
Gość napisał(a):Tak majteczki wymagają te jednorazowe, ale to dla naszego dobra - po porodzie dzięki nim jest dostęp powietrza, bo zwykłe majtki jak są z jakiegoś sztucznego materiału.

Gość

02-06-2010, 12:27
#3
Tak majteczki wymagają te jednorazowe, ale to dla naszego dobra - po porodzie dzięki nim jest dostęp powietrza, bo zwykłe majtki jak są z jakiegoś sztucznego materiału.
Gość napisał(a):weź kilka koszul rozpinanych, ułatwiają karmienie. Dobrze jest mieć jakoś maść na bolące brodawki. a i zapomniała bym potrzebne są też podkłady na łóżko.szpital daje tylko jeden, a na pewno przyda się więcej.Można je kupić w każdej aptece

Gość

02-06-2010, 13:07
#4
weź kilka koszul rozpinanych, ułatwiają karmienie. Dobrze jest mieć jakoś maść na bolące brodawki. a i zapomniała bym potrzebne są też podkłady na łóżko.szpital daje tylko jeden, a na pewno przyda się więcej.Można je kupić w każdej aptece
Joy napisał(a):A dwuczesciowe pizamy nie sprawdza sie ? Za wszytskie rady dziekuje serdecznie.  

Joy

Wpisów: 10
Dołączył: 23.02.2010
02-06-2010, 13:56
#5
A dwuczesciowe pizamy nie sprawdza sie ? Za wszytskie rady dziekuje serdecznie.  
Gość napisał(a):co do piżam dwu częściowych to chyba nie jest najlepszy pomysł.Jeżeli chodzi o CC to mogą podrażniać szew a znów po porodzie SN nie będą dopuszczać powietrza co będzie powodować powolniejsze gojenie. Więc radzę zaopatrzyć się raczej w koszule bo można dostać kilka niemiłych komentarzy od personelu

Gość

02-06-2010, 16:03
#6
co do piżam dwu częściowych to chyba nie jest najlepszy pomysł.Jeżeli chodzi o CC to mogą podrażniać szew a znów po porodzie SN nie będą dopuszczać powietrza co będzie powodować powolniejsze gojenie. Więc radzę zaopatrzyć się raczej w koszule bo można dostać kilka niemiłych komentarzy od personelu
Gość napisał(a):Ja tez raczej polecam koszulę zamiast pizam i to taka z przekłądanym dekoltem lub na guziki. Napewno potrzebny bedzie podkład na łóżko bo tak jak wczesniej ktos pisał daja jeden a to moze nie wystarczyc. Do tego majtki poporodowe takie siatkowane nazywaja sie Horman kupiłam w medycznym czy jakos tak i wkładki poporodowe Absorgyn u mnie te sie sprawdziły. Masc na brodawki Bephanten której mozna uzywac tez do pupci dzieciatka poza tym duuuużo wody niegazowanej.Pozdrawienia dla wszystkich przyszłych Mamuś :)

Gość

02-06-2010, 21:19
#7
Ja tez raczej polecam koszulę zamiast pizam i to taka z przekłądanym dekoltem lub na guziki. Napewno potrzebny bedzie podkład na łóżko bo tak jak wczesniej ktos pisał daja jeden a to moze nie wystarczyc. Do tego majtki poporodowe takie siatkowane nazywaja sie Horman kupiłam w medycznym czy jakos tak i wkładki poporodowe Absorgyn u mnie te sie sprawdziły. Masc na brodawki Bephanten której mozna uzywac tez do pupci dzieciatka poza tym duuuużo wody niegazowanej.Pozdrawienia dla wszystkich przyszłych Mamuś :)
Gość napisał(a):właśnie dużo wody niegazowanej i oczywiście nie smakowej. I dodam jeszcze że trzeba uważać na to co się je. W szpitalu często dają jedzenie, które silnie uczula typu pomidor.Wcale nie myśląc o tym,że kobiety po porodzie nie powinny od razu jeść takich rzeczy.Maluszek może po tym marudzić więc trzeba uważać

Gość

02-06-2010, 22:26
#8
właśnie dużo wody niegazowanej i oczywiście nie smakowej. I dodam jeszcze że trzeba uważać na to co się je. W szpitalu często dają jedzenie, które silnie uczula typu pomidor.Wcale nie myśląc o tym,że kobiety po porodzie nie powinny od razu jeść takich rzeczy.Maluszek może po tym marudzić więc trzeba uważać
Gość napisał(a):A kwiestia ubranek dla dziecka? Takie jakie mi pasuja czy moze szpital odgornie narzuca w co maja byc ubrane bobasy? I kto je ubiera? Matka? Jesli ktoras z mam moze to niech przedstawi jak  to u nas w szpitalu jest

Gość

13-06-2010, 15:32
#9
A kwiestia ubranek dla dziecka? Takie jakie mi pasuja czy moze szpital odgornie narzuca w co maja byc ubrane bobasy? I kto je ubiera? Matka? Jesli ktoras z mam moze to niech przedstawi jak  to u nas w szpitalu jest
Gość napisał(a):Wybór ubranek należy do ciebie. Mi osobiście na początku było łatwiej ubierać dzidziusia w rozpinane body i jakieś śpiochy bądź pół śpiochy. Co do tego kto ubiera dzidzie to jest różnie.Ja byłam po cc i po pierwszej kąpieli ubierał mój przerażony mąż:) za to na drugi dzień pomagała mi położna.To zależy na kogo trafisz.Nie ma się co martwić.Na pewno dasz radę.Bobasek wcale nie jest taki delikatny na jakiego wygląda;)p.s.nie musisz brać ręcznika z kapturkiem dla dziecka,weż kilka pieluch tetrowych bo to nimi karzą wycierać dziecko

Gość

14-06-2010, 09:38
#10
Wybór ubranek należy do ciebie. Mi osobiście na początku było łatwiej ubierać dzidziusia w rozpinane body i jakieś śpiochy bądź pół śpiochy. Co do tego kto ubiera dzidzie to jest różnie.Ja byłam po cc i po pierwszej kąpieli ubierał mój przerażony mąż:) za to na drugi dzień pomagała mi położna.To zależy na kogo trafisz.Nie ma się co martwić.Na pewno dasz radę.Bobasek wcale nie jest taki delikatny na jakiego wygląda;)p.s.nie musisz brać ręcznika z kapturkiem dla dziecka,weż kilka pieluch tetrowych bo to nimi karzą wycierać dziecko
Gość napisał(a):Dzieciaczka do kąpieli przeważnie rozbiera i ubiera mama,ale tak jak napisała koleżanka wyżej to naprawdę nic strasznego, ja też niedawno rodziłam pierwsze dziecko i mimo tego ze wcześniej nie miałam kontaktu z takimi maluszkami to świetnie dałam sobie radę- to jest taki instynkt że nie będziesz się zastanawiała jak masz ubrać czy przewinąć swoją dzidzię będziesz po prostu to robić i wszystko wyjdzie ok:) Ja radziłabym zabrać do szpitala nie tylko pieluszki tetrowe ale tez flanelowe i jakiś kocyk, wiadomo ze maluszka będziesz przewijała na swoim łóżku, w nocy najprawdopodobniej też dzidzia będzie chciała często ssać cycuszka i będzie spała z Tobą także musisz mieć na co położyć dziecko żeby nie leżało bezpośrednio na Twojej pościeli, świetnie sprawdzają się pieluszki flanelowe ew.kocyk,wiadomo weź ich więcej.Jeśli chodzi o ubranka to ubierasz jak chcesz - mi tylko zwrócili uwagę na czapeczkę,żeby jej nie zakładać a rodziłam w grudniu.

Gość

14-06-2010, 10:44
#11
Dzieciaczka do kąpieli przeważnie rozbiera i ubiera mama,ale tak jak napisała koleżanka wyżej to naprawdę nic strasznego, ja też niedawno rodziłam pierwsze dziecko i mimo tego ze wcześniej nie miałam kontaktu z takimi maluszkami to świetnie dałam sobie radę- to jest taki instynkt że nie będziesz się zastanawiała jak masz ubrać czy przewinąć swoją dzidzię będziesz po prostu to robić i wszystko wyjdzie ok:) Ja radziłabym zabrać do szpitala nie tylko pieluszki tetrowe ale tez flanelowe i jakiś kocyk, wiadomo ze maluszka będziesz przewijała na swoim łóżku, w nocy najprawdopodobniej też dzidzia będzie chciała często ssać cycuszka i będzie spała z Tobą także musisz mieć na co położyć dziecko żeby nie leżało bezpośrednio na Twojej pościeli, świetnie sprawdzają się pieluszki flanelowe ew.kocyk,wiadomo weź ich więcej.Jeśli chodzi o ubranka to ubierasz jak chcesz - mi tylko zwrócili uwagę na czapeczkę,żeby jej nie zakładać a rodziłam w grudniu.
Gość napisał(a):Ale rzeczywiście rozpinane body jest bardzo dobre , łatwiejsze do ubrania przy chwiejnej główce maluszka.

Gość

14-06-2010, 10:48
#12
Ale rzeczywiście rozpinane body jest bardzo dobre , łatwiejsze do ubrania przy chwiejnej główce maluszka.
Gość napisał(a):ja pierwsza ciąże miałam CCI TAK na pewno koszula rozpinana przynajmniej 2 , podkład na łóżko, podpaski poporodowe, majtki jednorazowe wiadomo ile ja miałam 7 par , woda do picia niegazowana, do mycia się ręczniki 2 i mydełko ja to właśnie miałam {tak}{usmiech}{!}{!}

Gość

01-02-2011, 16:29
#13
ja pierwsza ciąże miałam CCI TAK na pewno koszula rozpinana przynajmniej 2 , podkład na łóżko, podpaski poporodowe, majtki jednorazowe wiadomo ile ja miałam 7 par , woda do picia niegazowana, do mycia się ręczniki 2 i mydełko ja to właśnie miałam {tak}{usmiech}{!}{!}
Gość napisał(a):ja pierwsza ciąże miałam CCI TAK na pewno koszula rozpinana przynajmniej 2 , podkład na łóżko, podpaski poporodowe, majtki jednorazowe wiadomo ile ja miałam 7 par , woda do picia niegazowana, do mycia się ręczniki 2 i mydełko ja to właśnie miałam {tak}{usmiech}{!}{!}

Gość

01-02-2011, 16:30
#14
ja pierwsza ciąże miałam CCI TAK na pewno koszula rozpinana przynajmniej 2 , podkład na łóżko, podpaski poporodowe, majtki jednorazowe wiadomo ile ja miałam 7 par , woda do picia niegazowana, do mycia się ręczniki 2 i mydełko ja to właśnie miałam {tak}{usmiech}{!}{!}
Gość napisał(a):Czy na czas porodu szpital daje koszulę szpitalna czy trzeba mieć swoją?

Gość

09-08-2011, 21:13
#15
Czy na czas porodu szpital daje koszulę szpitalna czy trzeba mieć swoją?
Gość napisał(a):zarówno na czas porodu jak i po porodzie musisz mieć swoją koszulę :)

Gość

10-08-2011, 19:25
#16
zarówno na czas porodu jak i po porodzie musisz mieć swoją koszulę :)
Gość napisał(a):Hmmmm przed kąpielą i po kąpieli same ubierałyście swoje dzieci? U mnie robiły to pielęgniarki. może dlatego, że po cc? ale raczej nie bo jakie to ma znaczenie? kazały mi wszystko przygotować dla dziecka łącznie z pampersem i same wszystko robiły {wstyd} u koleżanki obok też {usmiech}

Gość

10-08-2011, 23:29
#17
Hmmmm przed kąpielą i po kąpieli same ubierałyście swoje dzieci? U mnie robiły to pielęgniarki. może dlatego, że po cc? ale raczej nie bo jakie to ma znaczenie? kazały mi wszystko przygotować dla dziecka łącznie z pampersem i same wszystko robiły {wstyd} u koleżanki obok też {usmiech}
Gość napisał(a):ja rodziłam naturalnie przed i po pierwszej kąpieli ubierała pielęgniarka, później pytała czy chcę sama to zrobić więc już przebierałam malutką sama, ale w razie czego służyły pomocą ( a przynajmniej niektóre;) )

Gość

11-08-2011, 20:00
#18
ja rodziłam naturalnie przed i po pierwszej kąpieli ubierała pielęgniarka, później pytała czy chcę sama to zrobić więc już przebierałam malutką sama, ale w razie czego służyły pomocą ( a przynajmniej niektóre;) )
Gość napisał(a):na stronie ostrołęckiego szpitala jest napisane co trzeba zabrać.http://www.szpital.ostroleka.pl/oddzialy-szpitalne/o ddzial-polozniczo-ginekologiczny

Gość

14-08-2011, 17:30
#19
na stronie ostrołęckiego szpitala jest napisane co trzeba zabrać.http://www.szpital.ostroleka.pl/oddzialy-szpitalne/o ddzial-polozniczo-ginekologiczny
Gość napisał(a):www.szpital.ostroleka.pltrzeba wejść w zakładkę ODDZIAŁY SZPITALNE-->później po lewej stronie w Oddział Położniczo-Ginekologiczny. I tam wszystko jest opisane dokładnie {mruga}

Gość

14-08-2011, 17:34
#20
www.szpital.ostroleka.pltrzeba wejść w zakładkę ODDZIAŁY SZPITALNE-->później po lewej stronie w Oddział Położniczo-Ginekologiczny. I tam wszystko jest opisane dokładnie {mruga}

strony: 1 2 dalej
Informacje dodatkowe
Aktualnie na forum jest 0 zalogowanych użytkowników.
Lista zalogowanych użytkowników: Brak użytkowników na forum
Prawa dostępu
  • Dodawanie wpisów