Pizza RICA-porażka

Założony przez orzeszek455
strony: 1
orzeszek455 napisał(a):{smutny}pizza rica dotąd najlepsza dla mnie pizza w mieście pisze niestety dotąd bo. Sam kiedyś pracowałem w pizzeri. Przed wejściem do kuchni (miejsce gdzie pan kucharz robi pizze przy ludziach) należało zawsze myć raczki jak się wyszło nawet na krok to już trzeba było znowu myć rączki nikt z kelnerów czy szew czy prezes nie miał tam w stępu, a już nie wyobrażalne żeby robić pizze i trochę na pizze i do gardła.  A tu pan kucharz z bródko i na łyso obstrzyżony pije herbatę czy kawę i robi pizze miedzy czasie chodzi poza kuchnio a najlepsze jak robi pizze i tak trochę na pizze i trochę  do brzucha i znowu trochę na pizze i i do brzuch. I tymi palcami co je oblizuje to robi ci pizze na twoich oczach normalnie ohyda.Mam nadzieje że kolega to przeczyta i wyciągnie z tego wnioski że nie każdy chce jeść czyjąś ślinę i zarazki

orzeszek455

Wpisów: 1
Dołączył: 24.07.2009
24-07-2009, 22:29
#1
{smutny}pizza rica dotąd najlepsza dla mnie pizza w mieście pisze niestety dotąd bo. Sam kiedyś pracowałem w pizzeri. Przed wejściem do kuchni (miejsce gdzie pan kucharz robi pizze przy ludziach) należało zawsze myć raczki jak się wyszło nawet na krok to już trzeba było znowu myć rączki nikt z kelnerów czy szew czy prezes nie miał tam w stępu, a już nie wyobrażalne żeby robić pizze i trochę na pizze i do gardła.  A tu pan kucharz z bródko i na łyso obstrzyżony pije herbatę czy kawę i robi pizze miedzy czasie chodzi poza kuchnio a najlepsze jak robi pizze i tak trochę na pizze i trochę  do brzucha i znowu trochę na pizze i i do brzuch. I tymi palcami co je oblizuje to robi ci pizze na twoich oczach normalnie ohyda.Mam nadzieje że kolega to przeczyta i wyciągnie z tego wnioski że nie każdy chce jeść czyjąś ślinę i zarazki
Korektor napisał(a):[quote=orzeszek455]{smutny}pizza rica dotąd najlepsza dla mnie pizza w mieście pisze niestety dotąd bo. Sam kiedyś pracowałem w pizzeri. Przed wejściem do kuchni (miejsce gdzie pan kucharz robi pizze przy ludziach) należało zawsze myć raczki jak się wyszło nawet na krok to już trzeba było znowu myć rączki nikt z kelnerów czy [b]szew[/b] czy prezes nie miał tam w stępu, a już [b]nie wyobrażalne[/b] żeby robić pizze i trochę na pizze i do gardła.  A tu pan kucharz [b]z bródko[/b] i na łyso [b]obstrzyżony[/b] pije herbatę czy kawę i robi pizze miedzy czasie chodzi poza [b]kuchnio[/b] a najlepsze jak robi pizze i tak trochę na pizze i trochę  do brzucha i znowu trochę na pizze i i do brzuch. I tymi palcami co je oblizuje to robi ci pizze na twoich oczach normalnie ohyda.Mam nadzieje że kolega to przeczyta i wyciągnie z tego wnioski że nie każdy chce jeść czyjąś ślinę i zarazki [/quote]To już przekracza ludzkie pojęcie! Jak można robić takie byki!Eostroleka powinna usuwać posty, których normalny człowiek nie jest w stanie przeczytać.Co z tego gościu, że obsmarujesz (może i słusznie - nie wiem - nie jadam tam) pizzerię, ale błędy, jakie robisz robią z Ciebie człowieka mało wiarygodnego.Zainstalujcie sobie Firefoxa ze sprawdzaniem pisowni! Będzie przyjemniej to czytać.{ok}

Korektor

Wpisów: 1
Dołączył: 26.07.2009
26-07-2009, 10:06
#2
[quote=orzeszek455]{smutny}pizza rica dotąd najlepsza dla mnie pizza w mieście pisze niestety dotąd bo. Sam kiedyś pracowałem w pizzeri. Przed wejściem do kuchni (miejsce gdzie pan kucharz robi pizze przy ludziach) należało zawsze myć raczki jak się wyszło nawet na krok to już trzeba było znowu myć rączki nikt z kelnerów czy [b]szew[/b] czy prezes nie miał tam w stępu, a już [b]nie wyobrażalne[/b] żeby robić pizze i trochę na pizze i do gardła.  A tu pan kucharz [b]z bródko[/b] i na łyso [b]obstrzyżony[/b] pije herbatę czy kawę i robi pizze miedzy czasie chodzi poza [b]kuchnio[/b] a najlepsze jak robi pizze i tak trochę na pizze i trochę  do brzucha i znowu trochę na pizze i i do brzuch. I tymi palcami co je oblizuje to robi ci pizze na twoich oczach normalnie ohyda.Mam nadzieje że kolega to przeczyta i wyciągnie z tego wnioski że nie każdy chce jeść czyjąś ślinę i zarazki [/quote]To już przekracza ludzkie pojęcie! Jak można robić takie byki!Eostroleka powinna usuwać posty, których normalny człowiek nie jest w stanie przeczytać.Co z tego gościu, że obsmarujesz (może i słusznie - nie wiem - nie jadam tam) pizzerię, ale błędy, jakie robisz robią z Ciebie człowieka mało wiarygodnego.Zainstalujcie sobie Firefoxa ze sprawdzaniem pisowni! Będzie przyjemniej to czytać.{ok}
Gość napisał(a):pizza Rica feee{!}kiedyś zamówiłam tam pizze,powiedziano mi,że będzie za 1 godz. a przywieźli za 15min. Jak to możliwe przy dużej ilości zamówień? A tak,że po jej skonsumowaniu przez 3 dni nie wychodziłam z łazienki.Więcej już tam nie jadłam i nie zamierzam {!}

Gość

30-07-2009, 01:07
#3
pizza Rica feee{!}kiedyś zamówiłam tam pizze,powiedziano mi,że będzie za 1 godz. a przywieźli za 15min. Jak to możliwe przy dużej ilości zamówień? A tak,że po jej skonsumowaniu przez 3 dni nie wychodziłam z łazienki.Więcej już tam nie jadłam i nie zamierzam {!}
Gość napisał(a):Komuś zależy na zrobieniu anty reklamy.

Gość

30-07-2009, 13:36
#4
Komuś zależy na zrobieniu anty reklamy.
Gość napisał(a):a ja zawsze zamawiam pizzę riccę, bo jest najlepsza w oce, no może jeszcze dobra jest w avalonie, więc nie wiem o co wam chodzi z tą pizzą.... całkiem możliwe że to antyreklama...{chytry}

Gość

30-07-2009, 20:30
#5
a ja zawsze zamawiam pizzę riccę, bo jest najlepsza w oce, no może jeszcze dobra jest w avalonie, więc nie wiem o co wam chodzi z tą pizzą.... całkiem możliwe że to antyreklama...{chytry}
Gość napisał(a):mi osobiscie pizza z z tej pizzerii smakuje. w avalonie również.

Gość

30-07-2009, 22:01
#6
mi osobiscie pizza z z tej pizzerii smakuje. w avalonie również.
Gość napisał(a):Dla mnie Pizza Rica jest najlepsza w mieście i niech się wszystkie inne schowają, nawet ta w Avalonie, natomiast Avalon pochwalę zapyszne  PYZY

Gość

31-07-2009, 09:23
#7
Dla mnie Pizza Rica jest najlepsza w mieście i niech się wszystkie inne schowają, nawet ta w Avalonie, natomiast Avalon pochwalę zapyszne  PYZY
Gość napisał(a):Ja również, już od kilku lat, pizze zamawiam tylko tam {usmiech}

Gość

31-07-2009, 11:55
#8
Ja również, już od kilku lat, pizze zamawiam tylko tam {usmiech}
Gość napisał(a):dla mnie tez są oki ale lokal jest w soboty za krótko otwarty dlatego zmieniła na Grasso

Gość

31-07-2009, 12:59
#9
dla mnie tez są oki ale lokal jest w soboty za krótko otwarty dlatego zmieniła na Grasso
Gość napisał(a):Pizza jest ochydna nie dość ,że zamawiając na dowóz dostaje się zimną to do jej produkcji właściciel używa wędlin z końcową datą jak i po termninie do spożycia Oszczędzać kosztem klientów to świnstwo Tam się kłania sanepid no i inspekcja pracy Moj znajomy najprawdo podobniej przytrół się tą śmierdzącą pizzą Rica{smutny} Najlepsza pizza jest w AVALONIE{ok} wszystkie dodatki świeżutkie

Gość

11-08-2009, 00:59
#10
Pizza jest ochydna nie dość ,że zamawiając na dowóz dostaje się zimną to do jej produkcji właściciel używa wędlin z końcową datą jak i po termninie do spożycia Oszczędzać kosztem klientów to świnstwo Tam się kłania sanepid no i inspekcja pracy Moj znajomy najprawdo podobniej przytrół się tą śmierdzącą pizzą Rica{smutny} Najlepsza pizza jest w AVALONIE{ok} wszystkie dodatki świeżutkie
Gość napisał(a):A dla mnie najlepsza pizza to jest w Myszyńcu nie to ze tania to jeszcze duza i mozna sie nia najeść .{ok}

Gość

11-08-2009, 10:31
#11
A dla mnie najlepsza pizza to jest w Myszyńcu nie to ze tania to jeszcze duza i mozna sie nia najeść .{ok}
Gość napisał(a):najlepsza pizza to jest wtedy gdy zrobi sie ja samemu..troszkę mąki, drożdże, woda, dodatki i już...mniam {mruga}

Gość

11-08-2009, 16:13
#12
najlepsza pizza to jest wtedy gdy zrobi sie ja samemu..troszkę mąki, drożdże, woda, dodatki i już...mniam {mruga}
Gość napisał(a):Pizza w Myszyncu to porazka{diabelek}

Gość

11-08-2009, 18:30
#13
Pizza w Myszyncu to porazka{diabelek}
Gość napisał(a):[quote=]Pizza jest ochydna nie dość ,że zamawiając na dowóz dostaje się zimną to do jej produkcji właściciel używa wędlin z końcową datą jak i po termninie do spożycia Oszczędzać kosztem klientów to świnstwo Tam się kłania sanepid no i inspekcja pracy Moj znajomy najprawdo podobniej przytrół się tą śmierdzącą pizzą Rica{smutny} Najlepsza pizza jest w AVALONIE{ok} wszystkie dodatki świeżutkie [/quote]Co za głoupota! Pracowalam tam i to wcale nie prawda ze wedlina jest z koncowym terminem do spozycia lub po terminie... Jest swieze wszyswtko zawsze.. A jesli cos sie zapsuje to kaza wyrzucac to niezwłocznie do kosza.A ludzie z goworowskiej moga czekac po 4 godziny na pizze bo im sie dupy ruszyc nie chce i na dowoz czekaja jak taka kolejka jest... A znajomy sie przytrół NAJPRAWDOPODOBNIEJ :D Wiec zrobic mu bylo plukanie zaladka i by sie okazalo ;p A pizza nigdy  nie czekala w torbie zeby ja ktos zawiozł . A jesli lubie sie wrzatek taki zeby morde popazyc to se bylo to do mikrofalowki wsadzic albo cos :D

Gość

29-08-2009, 22:40
#14
[quote=]Pizza jest ochydna nie dość ,że zamawiając na dowóz dostaje się zimną to do jej produkcji właściciel używa wędlin z końcową datą jak i po termninie do spożycia Oszczędzać kosztem klientów to świnstwo Tam się kłania sanepid no i inspekcja pracy Moj znajomy najprawdo podobniej przytrół się tą śmierdzącą pizzą Rica{smutny} Najlepsza pizza jest w AVALONIE{ok} wszystkie dodatki świeżutkie [/quote]Co za głoupota! Pracowalam tam i to wcale nie prawda ze wedlina jest z koncowym terminem do spozycia lub po terminie... Jest swieze wszyswtko zawsze.. A jesli cos sie zapsuje to kaza wyrzucac to niezwłocznie do kosza.A ludzie z goworowskiej moga czekac po 4 godziny na pizze bo im sie dupy ruszyc nie chce i na dowoz czekaja jak taka kolejka jest... A znajomy sie przytrół NAJPRAWDOPODOBNIEJ :D Wiec zrobic mu bylo plukanie zaladka i by sie okazalo ;p A pizza nigdy  nie czekala w torbie zeby ja ktos zawiozł . A jesli lubie sie wrzatek taki zeby morde popazyc to se bylo to do mikrofalowki wsadzic albo cos :D
Gość napisał(a):pizza powinna być gorąca to fakt, i nie podlega żadnej dyskusji! i nie ważne czy to goworoska czy olszewo borki skoro jest dowóz to trzeba dowozić,  osobiście nie smakuje mi pizza z Rici miałem okazje jedzenia jej kilkakrotnie i jest średnia, Avalon - nigdy więcej odkąd na pizzy z owocami morza znalazłem kawałki NIEBIESKIEJ foliowej torebki,największą porażką ostrołęckich pizz jest nowe Diavolo, litości jak można podać pizze na naleśniku?? tego nie można jest !! osobiście preferuje New York Pizza na halera jako jedyni maja profesjonalną maszynę do pizzy gdzie pizza piecze się zawsze tak samo i tyle samo jest idealnie wypieczona i dopieczona.

Gość

30-08-2009, 01:50
#15
pizza powinna być gorąca to fakt, i nie podlega żadnej dyskusji! i nie ważne czy to goworoska czy olszewo borki skoro jest dowóz to trzeba dowozić,  osobiście nie smakuje mi pizza z Rici miałem okazje jedzenia jej kilkakrotnie i jest średnia, Avalon - nigdy więcej odkąd na pizzy z owocami morza znalazłem kawałki NIEBIESKIEJ foliowej torebki,największą porażką ostrołęckich pizz jest nowe Diavolo, litości jak można podać pizze na naleśniku?? tego nie można jest !! osobiście preferuje New York Pizza na halera jako jedyni maja profesjonalną maszynę do pizzy gdzie pizza piecze się zawsze tak samo i tyle samo jest idealnie wypieczona i dopieczona.
Gość napisał(a):Ja tam nie jem już ze 3 lata. kiedyś zamówiłem na dowóz i trafił mi się WŁOS dość długi. Zadzwoniłem do nich informując ich o tym fakcie, ale nic sobie z tego nie zrobili. Powiedzieli tylko że to niemożliwe.

Gość

30-08-2009, 07:24
#16
Ja tam nie jem już ze 3 lata. kiedyś zamówiłem na dowóz i trafił mi się WŁOS dość długi. Zadzwoniłem do nich informując ich o tym fakcie, ale nic sobie z tego nie zrobili. Powiedzieli tylko że to niemożliwe.
Gość napisał(a):Pizza w Myszyńcu jest rewelacyjna.Rica też nie jest najgorsza.Jakiś dup.... chciał obsmarować konkurencję.Jak widać najłatwiej to zrobić na forum.

Gość

30-08-2009, 18:09
#17
Pizza w Myszyńcu jest rewelacyjna.Rica też nie jest najgorsza.Jakiś dup.... chciał obsmarować konkurencję.Jak widać najłatwiej to zrobić na forum.
Gość napisał(a):Rica jest jedna z najleprzych,super dodatki warzywa,ale  ma  jeden minus co jakiś czas nie wiem dlaczego,może inny kucharz pizza jest niewypieczona tzn. środek pływa w oleju i jest miałki.Generalnie super tylko miej oleju lejcie na nią.{ok}

Gość

30-08-2009, 23:56
#18
Rica jest jedna z najleprzych,super dodatki warzywa,ale  ma  jeden minus co jakiś czas nie wiem dlaczego,może inny kucharz pizza jest niewypieczona tzn. środek pływa w oleju i jest miałki.Generalnie super tylko miej oleju lejcie na nią.{ok}

strony: 1
Informacje dodatkowe
Aktualnie na forum jest 0 zalogowanych użytkowników.
Lista zalogowanych użytkowników: Brak użytkowników na forum
Prawa dostępu
  • Dodawanie wpisów