Po co kamery i co robi policja?

Założony przez n7070
strony: 1 2 dalej
n7070 napisał(a):Codziennie setki kierowców w Ostrołęce przejeżdża przez skrzyżowania na czerwonym świetle (mam tu na myśli warunkowy skręt w prawo). Kodeks Ruchu Drogowego mówi jednoznacznie:[b]paragraf 96. ust.1. Nadawany przez sygnalizator S-2 sygnał czerwony wraz z sygnałem w kształcie strzałki oznacza, że dozwolone jest skręcanie w kierunku wskazanym strzałką w najbliższą jezdnię na skrzyżowaniu, z zastrzeżeniem ust. 3.A ust.3 paragrafu 96 mówi tak:3. Skręcanie lub zawracanie, o których mowa w ust.1 i 2 jest dozwolone pod warunkiem, że kierujący zatrzyma się przed sygnalizatorem i nie spowoduje utrudnienia ruchu innym jego uczestnikom.Taki przejazd jest traktowany nie inaczej, jak zwyczajnym przejazdem na czerwonym świetle. Pytanie co robi policja??? Po co ten cały monitoring??

n7070

Wpisów: 4
Dołączył: 21.10.2008
21-10-2008, 08:57
#1
Codziennie setki kierowców w Ostrołęce przejeżdża przez skrzyżowania na czerwonym świetle (mam tu na myśli warunkowy skręt w prawo). Kodeks Ruchu Drogowego mówi jednoznacznie:[b]paragraf 96. ust.1. Nadawany przez sygnalizator S-2 sygnał czerwony wraz z sygnałem w kształcie strzałki oznacza, że dozwolone jest skręcanie w kierunku wskazanym strzałką w najbliższą jezdnię na skrzyżowaniu, z zastrzeżeniem ust. 3.A ust.3 paragrafu 96 mówi tak:3. Skręcanie lub zawracanie, o których mowa w ust.1 i 2 jest dozwolone pod warunkiem, że kierujący zatrzyma się przed sygnalizatorem i nie spowoduje utrudnienia ruchu innym jego uczestnikom.Taki przejazd jest traktowany nie inaczej, jak zwyczajnym przejazdem na czerwonym świetle. Pytanie co robi policja??? Po co ten cały monitoring??
Gość napisał(a):przez ten cały monitoring nic nie widac, a człowiek który zjamuje sie monitoringiem w mieście nie ma o tym zielonego pojecia, niejaki Pan W. jest jednoosobową firmą która nie ma możliwości ani sprzetu.

Gość

21-10-2008, 09:41
#2
przez ten cały monitoring nic nie widac, a człowiek który zjamuje sie monitoringiem w mieście nie ma o tym zielonego pojecia, niejaki Pan W. jest jednoosobową firmą która nie ma możliwości ani sprzetu.
Gość napisał(a):dokładnie pod "Cymesem" niby monitoring jest a bandy kolesi z Goworoskiej potrafią napaść na ludzi czekających przed :D

Gość

23-10-2008, 22:36
#3
dokładnie pod "Cymesem" niby monitoring jest a bandy kolesi z Goworoskiej potrafią napaść na ludzi czekających przed :D
Gość napisał(a):Ostatnio byłem w Straży Miejskiej i jest tam kilka monitorów mających podgląd na kilkadziesiąt kamer-tylko ze nikt przy nich nie siedział.

Gość

15-11-2008, 21:19
#4
Ostatnio byłem w Straży Miejskiej i jest tam kilka monitorów mających podgląd na kilkadziesiąt kamer-tylko ze nikt przy nich nie siedział.
Gość napisał(a):Teoretycznie nie sposób się z Tobą nie zgodzić. Tylko życie to nie jest sterta aktów prawnych, lecz umiejętna ich interpretacja oraz zastosowanie. Wyobrażasz sobie zatrzymywanie wszystkich na "strzałce" tworzenie gigantycznych korków, dodatkowa praca dla policji, straży miejskiej etc. BRAK w tym sensu, a przede wszystkim EKONOMIKI.więc, zamiast bawić się w super teoretyków, lepiej pomyśleć jak zastapić ten martwy przepis, PRZEPISEM, który będzie ułatwiał życie w praktyce, a nie na kartce papieru.miłych rozważań.

Gość

16-11-2008, 11:50
#5
Teoretycznie nie sposób się z Tobą nie zgodzić. Tylko życie to nie jest sterta aktów prawnych, lecz umiejętna ich interpretacja oraz zastosowanie. Wyobrażasz sobie zatrzymywanie wszystkich na "strzałce" tworzenie gigantycznych korków, dodatkowa praca dla policji, straży miejskiej etc. BRAK w tym sensu, a przede wszystkim EKONOMIKI.więc, zamiast bawić się w super teoretyków, lepiej pomyśleć jak zastapić ten martwy przepis, PRZEPISEM, który będzie ułatwiał życie w praktyce, a nie na kartce papieru.miłych rozważań.
Gość napisał(a):To co się dzieje w związku z tą strzałką to jest mały pikuś w porównaniu z tym jak u nas się jeździ po rondach. To jest dopiero cyrk. Nigdy nie wiesz z której strony dostaniesz, "kierowcy" nortorycznie nie używają kierunkowskazów, wpychają się, jeżdżą dwoma pasami jednocześnie. To wszystko ludzkie pojęcie przechodzi. A jeszcze żeby wszystkim było łatwiej i ruch był płynniejszy mamy pełno "L" ze wszystkich możliwych okolicznych miast.

Gość

17-11-2008, 14:11
#6
To co się dzieje w związku z tą strzałką to jest mały pikuś w porównaniu z tym jak u nas się jeździ po rondach. To jest dopiero cyrk. Nigdy nie wiesz z której strony dostaniesz, "kierowcy" nortorycznie nie używają kierunkowskazów, wpychają się, jeżdżą dwoma pasami jednocześnie. To wszystko ludzkie pojęcie przechodzi. A jeszcze żeby wszystkim było łatwiej i ruch był płynniejszy mamy pełno "L" ze wszystkich możliwych okolicznych miast.
n7070 napisał(a):Masz racje co do "ronda" {usmiech} cyrk{!}Przepis mówiący o tym, że trzeba się zatrzymać na "strzałce" nie jest przestarzały. To właśnie dawniej można było się nie zatrzymać (chodziło o bezpieczeństwo pieszych).Wyobraź sobie sytuacje: Skręcasz w lewo -(światło czerwone)- idzie sobie dzieciaczek na przejściu (ma zielone) widzi że stoisz wzbudza to jego zaufanie ze jest bezpieczny a tu nagle "pan uplynniacz ruchu" z pełna prędkością  w niego. i co Ty na to??{zly}Co do nauki jazdy to potrzebna jest wyrozumiałość. Też się uczyliście{!}Nie którzy muszą uczyć się w naszym mieście bo w ich miastach nie ma takiej możliwości. Np. ludzie z Ostrowi Maz., Makowa Maz,. Krasnosielca, Przasnysza, Goworowo itp.Pozdrawiam.

n7070

Wpisów: 4
Dołączył: 21.10.2008
18-11-2008, 12:23
#7
Masz racje co do "ronda" {usmiech} cyrk{!}Przepis mówiący o tym, że trzeba się zatrzymać na "strzałce" nie jest przestarzały. To właśnie dawniej można było się nie zatrzymać (chodziło o bezpieczeństwo pieszych).Wyobraź sobie sytuacje: Skręcasz w lewo -(światło czerwone)- idzie sobie dzieciaczek na przejściu (ma zielone) widzi że stoisz wzbudza to jego zaufanie ze jest bezpieczny a tu nagle "pan uplynniacz ruchu" z pełna prędkością  w niego. i co Ty na to??{zly}Co do nauki jazdy to potrzebna jest wyrozumiałość. Też się uczyliście{!}Nie którzy muszą uczyć się w naszym mieście bo w ich miastach nie ma takiej możliwości. Np. ludzie z Ostrowi Maz., Makowa Maz,. Krasnosielca, Przasnysza, Goworowo itp.Pozdrawiam.
Gość napisał(a):Ja też nie wiem po co nam monitoring.Mieszkam 50 metrów od kamery i ...1. Złamane drzewko.2. Zasprajowane w całości okno i drzwi w jednym ze sklepów.3. Podpalony samochód.4. Zbity szyld.5. Włamanie do fryzjera.6. Powywalane śmietniki.7. Rozbite skrzynki gazowe.8. Rozjeżdżony "trawnik" koło Cymesa.9. Bieganie po dachach samochodów.10. Przechodzenie środkiem skrzyżowania.11. Zaplute szyby wystawowe.12. Pokopane rynny.13. Nocne wycia (tego niestety nie słychać na kamerze, ale pozostałych rzeczy też nie widać, więc żadna różnica).Czy potrzebny do tego jakiś komentarz ?

Gość

20-03-2009, 11:17
#8
Ja też nie wiem po co nam monitoring.Mieszkam 50 metrów od kamery i ...1. Złamane drzewko.2. Zasprajowane w całości okno i drzwi w jednym ze sklepów.3. Podpalony samochód.4. Zbity szyld.5. Włamanie do fryzjera.6. Powywalane śmietniki.7. Rozbite skrzynki gazowe.8. Rozjeżdżony "trawnik" koło Cymesa.9. Bieganie po dachach samochodów.10. Przechodzenie środkiem skrzyżowania.11. Zaplute szyby wystawowe.12. Pokopane rynny.13. Nocne wycia (tego niestety nie słychać na kamerze, ale pozostałych rzeczy też nie widać, więc żadna różnica).Czy potrzebny do tego jakiś komentarz ?
Gość napisał(a):A Ja mam pytanie do Szanownej Policji czy można byłoby dać rozkaz kierowania ruchem, a przy okazji pomóc kierowcom wyjechać z dróg: z Lelisa, Łęgu Przedmiejskiego oraz z Przasnysza między godziną 7:30 a 8:00??? Jest to praca dla zaledwie trzech policjantów przez okres pół godzinny, a ułatwi wyjazd i pomoże uniknąć kolejnych wypadków i zgonów na drogach!!! Myślę że taka odrobina bezpieczeństwa należy się Nam, obywatelom.

Gość

20-03-2009, 18:32
#9
A Ja mam pytanie do Szanownej Policji czy można byłoby dać rozkaz kierowania ruchem, a przy okazji pomóc kierowcom wyjechać z dróg: z Lelisa, Łęgu Przedmiejskiego oraz z Przasnysza między godziną 7:30 a 8:00??? Jest to praca dla zaledwie trzech policjantów przez okres pół godzinny, a ułatwi wyjazd i pomoże uniknąć kolejnych wypadków i zgonów na drogach!!! Myślę że taka odrobina bezpieczeństwa należy się Nam, obywatelom.
Gość napisał(a):14. Jeszcze powykręcane znaki, nawet na samym skrzyżowaniu.15. Grafitti na murku przy fryzjerze.16. Czasami bijatyki pod "Cymesem".17. Powybijane szybki w szafkach energetycznych.18. Ogłoszenia na szafkach.I jeśli ktoś zgłosi się o interwencję lub pomoc w znalezieniu sprawcy to nikt nic nie widział na tej kamerze.50 metrów !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gość

23-03-2009, 12:16
#10
14. Jeszcze powykręcane znaki, nawet na samym skrzyżowaniu.15. Grafitti na murku przy fryzjerze.16. Czasami bijatyki pod "Cymesem".17. Powybijane szybki w szafkach energetycznych.18. Ogłoszenia na szafkach.I jeśli ktoś zgłosi się o interwencję lub pomoc w znalezieniu sprawcy to nikt nic nie widział na tej kamerze.50 metrów !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Gość napisał(a):jeśli tak dalej pójdzie, to jeszcze :19) śliwka pod okiem będzie też {diabelek}

Gość

14-04-2009, 20:41
#11
jeśli tak dalej pójdzie, to jeszcze :19) śliwka pod okiem będzie też {diabelek}
Gość napisał(a):20. Skradziony rower. Przypięty łańcuchem, a odcięty nożycami !!!

Gość

27-04-2009, 12:59
#12
20. Skradziony rower. Przypięty łańcuchem, a odcięty nożycami !!!
Gość napisał(a):20. 2 sklepy monopolowe przy kamerze i wychodzące z niego małolaty z kupionym alkoholem.21. Zniszczony ogródek przy barze 50 metrów od kamery.Weźcie kochani stóże prawa i je lepiej zdemontujcie, przyjamniej człowiek będzie miał mniej powodów się denerwować !!!

Gość

28-05-2009, 21:30
#13
20. 2 sklepy monopolowe przy kamerze i wychodzące z niego małolaty z kupionym alkoholem.21. Zniszczony ogródek przy barze 50 metrów od kamery.Weźcie kochani stóże prawa i je lepiej zdemontujcie, przyjamniej człowiek będzie miał mniej powodów się denerwować !!!
Gość napisał(a):{nie}

Gość

10-05-2011, 20:39
#14
{nie}
Gość napisał(a):Kamera - JestKamera działa - JestKamera Monitoruje - JestKamera jest obsługiwana - BrakTak wygląda Ostrołęka, miasto pijanych małolatów, słabego żarcia, "świetnych ludzi na który można liczyć" i "najlepszego człowieka pod słońcem, człowieka ambitnego i uczciwego" którego zapraszam do kopania rowów-coffee love

Gość

13-05-2011, 21:14
#15
Kamera - JestKamera działa - JestKamera Monitoruje - JestKamera jest obsługiwana - BrakTak wygląda Ostrołęka, miasto pijanych małolatów, słabego żarcia, "świetnych ludzi na który można liczyć" i "najlepszego człowieka pod słońcem, człowieka ambitnego i uczciwego" którego zapraszam do kopania rowów-coffee love
Gość napisał(a):22. Kamery na skrzyżowaniach, czasami strach patrzeć jak kierowcy przestrzegają przepisów.

Gość

17-05-2011, 23:15
#16
22. Kamery na skrzyżowaniach, czasami strach patrzeć jak kierowcy przestrzegają przepisów.
Gość napisał(a):Podpinam pod ten temat inny wątek. Otóż dostałam[b]. Nieświadomie, zagadałam się z kol. i nie zwróciłam uwagi na znaki, zaparkowałam w pierwszym wolnym miejscu i na chwile weszłam do sklepu; po powrocie- mandat za wycieraczką.... Co mi grozi, jeżeli nie zapłacę? Dodam, że miałam załatwić to od ręki, ale nie mogłam znaleźć siedziby tej "firmy", a potem już musiałam jechać. Gdy wróciłam, gościu biegał z aparatem i pstrykał zdjęcia. Jakim prawem{co} Czy to jest legalne? Pomóżcie! Może ktoś miał podobną sytuacje. Zapłaciliście? Jakie mogą byc konsekwencje?

Gość

18-06-2011, 07:39
#17
Podpinam pod ten temat inny wątek. Otóż dostałam[b]. Nieświadomie, zagadałam się z kol. i nie zwróciłam uwagi na znaki, zaparkowałam w pierwszym wolnym miejscu i na chwile weszłam do sklepu; po powrocie- mandat za wycieraczką.... Co mi grozi, jeżeli nie zapłacę? Dodam, że miałam załatwić to od ręki, ale nie mogłam znaleźć siedziby tej "firmy", a potem już musiałam jechać. Gdy wróciłam, gościu biegał z aparatem i pstrykał zdjęcia. Jakim prawem{co} Czy to jest legalne? Pomóżcie! Może ktoś miał podobną sytuacje. Zapłaciliście? Jakie mogą byc konsekwencje?
Gość napisał(a):konsekwencje - komornikAle zanim do mnie przyszedł minęło tyle czasu,że zdążyli zabrać połowe zwrotu z podatku, a po resztę pofatygował się osobiście

Gość

18-06-2011, 11:23
#18
konsekwencje - komornikAle zanim do mnie przyszedł minęło tyle czasu,że zdążyli zabrać połowe zwrotu z podatku, a po resztę pofatygował się osobiście
Gość napisał(a):Ale odsetki za zwłokę były?

Gość

18-06-2011, 15:09
#19
Ale odsetki za zwłokę były?
Gość napisał(a):wiesz co już nie paniętam i nie chciałbym żebyś się na mnie wzorował/a bo to różnie bywa ale w moim przypadku jak dobrze pamiętam to też już z 3 latka ale od 300zł połowe zabrali z podatku a reszte to jakieś grosze bo spodziewałem się więcej a coś kojaże ok 20złNo ale lepiej zapłacić od razu bo nie zapomną napewno PZDR

Gość

18-06-2011, 22:18
#20
wiesz co już nie paniętam i nie chciałbym żebyś się na mnie wzorował/a bo to różnie bywa ale w moim przypadku jak dobrze pamiętam to też już z 3 latka ale od 300zł połowe zabrali z podatku a reszte to jakieś grosze bo spodziewałem się więcej a coś kojaże ok 20złNo ale lepiej zapłacić od razu bo nie zapomną napewno PZDR

strony: 1 2 dalej
Informacje dodatkowe
Aktualnie na forum jest 0 zalogowanych użytkowników.
Lista zalogowanych użytkowników: Brak użytkowników na forum
Prawa dostępu
  • Dodawanie wpisów