Punkt krwiodastwa

Założony przez Stokrotka
strony: 1
Stokrotka napisał(a):No właśnie może wiecie gdzie takowy znajduje się w Ostrołęce{?} I jakie wymagania trzeba spełniać żeby oddawać krew{?}

Stokrotka

Wpisów: 2
Dołączył: 21.08.2008
16-09-2008, 10:19
#1
No właśnie może wiecie gdzie takowy znajduje się w Ostrołęce{?} I jakie wymagania trzeba spełniać żeby oddawać krew{?}
Gość napisał(a):Z tego co wiem..w starym szpitalu mozna oddawac krew na gorze.. wystarczy wejsc i zapytac gdzie jest taki punkt i Cie pokierują{mruga}

Gość

16-09-2008, 10:47
#2
Z tego co wiem..w starym szpitalu mozna oddawac krew na gorze.. wystarczy wejsc i zapytac gdzie jest taki punkt i Cie pokierują{mruga}
Gość napisał(a):wymagania musisz miec skonczone 18 lat i chyba wszystko :)

Gość

16-09-2008, 11:19
#3
wymagania musisz miec skonczone 18 lat i chyba wszystko :)
Gość napisał(a):pod tym linkiem http://www.narew.info.pl/ostroleka/Narew2608o.pdfznajdziesz artykuł o tym gdzie i kiedy możesz zacząć przygodę z honorowym krwiodawstwem.pozdrawiamy i zapraszamyHarcerski Klub Ratowniczy "OSTROŁĘKA"

Gość

16-09-2008, 11:35
#4
pod tym linkiem http://www.narew.info.pl/ostroleka/Narew2608o.pdfznajdziesz artykuł o tym gdzie i kiedy możesz zacząć przygodę z honorowym krwiodawstwem.pozdrawiamy i zapraszamyHarcerski Klub Ratowniczy "OSTROŁĘKA"
Gość napisał(a):No dobra chętnie bym oddała wtedy krew, ale czy są jakieś ograniczenia (słyszałam że trzeba ważyć co najmniej 50 kg), a i czy to że nigdy jeszcze nie miałam badanej krwi (w sensie nie wiem czy nie mam anemii lub tak podobnych) nie jest przeszkodą{?}

Gość

18-09-2008, 14:38
#5
No dobra chętnie bym oddała wtedy krew, ale czy są jakieś ograniczenia (słyszałam że trzeba ważyć co najmniej 50 kg), a i czy to że nigdy jeszcze nie miałam badanej krwi (w sensie nie wiem czy nie mam anemii lub tak podobnych) nie jest przeszkodą{?}
Gość napisał(a):A no i czy krew w tym punkcie krwiodawstwa (tym opisywanym w artykule) będą pobierać wyspecjalizowani lekarze??

Gość

18-09-2008, 14:50
#6
A no i czy krew w tym punkcie krwiodawstwa (tym opisywanym w artykule) będą pobierać wyspecjalizowani lekarze??
Gość napisał(a):trzeba mieć 18 lat, ważyć ponad 45 kg, w przypadku dziewcząt to nie w czasie miesiączki i nie wcześniej niż 3 dni po, pozatym ogólny stan zdrowia dobry, i po upływie pół roku w przypadku tatuaży, operacji itp. to takie ogólne ograniczenia, jeśli ktoś zostanie zakwalifikowany do oddania krwi to przy następnej wizycie w regionalnym centrum krwiodawstwa otrzyma wyniki badań swojej krwi i równie dobrze 27. 09 przy scenie koło kupca każdy może mieć swój "pierwszy raz". Zbiórkę krwi będzie przeprowadzać Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznicztwa w Warszawie, Oddział w Ostrołęce, czyli Panie z ostrołęckiego punktu krwiodawstawa, wszystko odbywać się będzie w ambulansie do poboru krwii, który do nas przyjedzie.PozdrawiamHarcerski Klub Ratowniczy "Ostrołęka"organizator akcji

Gość

18-09-2008, 23:09
#7
trzeba mieć 18 lat, ważyć ponad 45 kg, w przypadku dziewcząt to nie w czasie miesiączki i nie wcześniej niż 3 dni po, pozatym ogólny stan zdrowia dobry, i po upływie pół roku w przypadku tatuaży, operacji itp. to takie ogólne ograniczenia, jeśli ktoś zostanie zakwalifikowany do oddania krwi to przy następnej wizycie w regionalnym centrum krwiodawstwa otrzyma wyniki badań swojej krwi i równie dobrze 27. 09 przy scenie koło kupca każdy może mieć swój "pierwszy raz". Zbiórkę krwi będzie przeprowadzać Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznicztwa w Warszawie, Oddział w Ostrołęce, czyli Panie z ostrołęckiego punktu krwiodawstawa, wszystko odbywać się będzie w ambulansie do poboru krwii, który do nas przyjedzie.PozdrawiamHarcerski Klub Ratowniczy "Ostrołęka"organizator akcji
Gość napisał(a):Głupi jesteś jak chcesz krew oddać. jak okaze się ze miałeś jakieś zarazki lub inne wirusy to będziesz miał tylko problemy. bo chciałeś byc dobry. :)

Gość

19-09-2008, 14:26
#8
Głupi jesteś jak chcesz krew oddać. jak okaze się ze miałeś jakieś zarazki lub inne wirusy to będziesz miał tylko problemy. bo chciałeś byc dobry. :)

strony: 1
Informacje dodatkowe
Aktualnie na forum jest 0 zalogowanych użytkowników.
Lista zalogowanych użytkowników: Brak użytkowników na forum
Prawa dostępu
  • Dodawanie wpisów