witaminy w ciązy

Założony przez miska
strony: 1
miska napisał(a):czy któras z was brała witaminy (np. FEminatal N)od początku ciązy?kończe pierwsze opakowanie feminatalu, zaczełam go brać jeszcze przed zajściem w ciąze, teraz jestem w 5 tygodniu ciązy. nie wiem czy nie zaszkodze tymi witaminkami.brałyście witaminy od początku i dziecko było zdrowe?lekarz jak spytałam czy odstawić witaminy to powiedział zebym brala do końca ciązy ale sczyatałam też ze najlepiej przyjmowac witaminy od II trymestru.jak to było u was/przeciez aby zmagazynować zapas witamin trzeba 3 miesiace. a poz atym na opakowaniu pisze - dla kobiet panujacych ciąze i juz w niej bedących. wiec chyba nie ma niebezpieczenstwa. co myslicie.

miska

Wpisów: 1
Dołączył: 24.08.2007
24-08-2007, 18:48
#1
czy któras z was brała witaminy (np. FEminatal N)od początku ciązy?kończe pierwsze opakowanie feminatalu, zaczełam go brać jeszcze przed zajściem w ciąze, teraz jestem w 5 tygodniu ciązy. nie wiem czy nie zaszkodze tymi witaminkami.brałyście witaminy od początku i dziecko było zdrowe?lekarz jak spytałam czy odstawić witaminy to powiedział zebym brala do końca ciązy ale sczyatałam też ze najlepiej przyjmowac witaminy od II trymestru.jak to było u was/przeciez aby zmagazynować zapas witamin trzeba 3 miesiace. a poz atym na opakowaniu pisze - dla kobiet panujacych ciąze i juz w niej bedących. wiec chyba nie ma niebezpieczenstwa. co myslicie.
Gość napisał(a):Hej,ja rowniez bralam Feminatal w ciazy. Od momentu kiedy tylko sie dowiedzialam, ze jestem w ciazy az do czasu gdy przestalam karmic maluszka (karmilam przez 10 miesiecy). I Ty i dziecko potrzebujecie teraz wiecej witamin, a po porodzie tym bardziej. Jezeli tylko bedziesz brac odpowiednia dawke (taka jak zaleci lekarz) to napewno nic zlego sie nie stanie. Pozdrawiam

Gość

24-08-2007, 19:33
#2
Hej,ja rowniez bralam Feminatal w ciazy. Od momentu kiedy tylko sie dowiedzialam, ze jestem w ciazy az do czasu gdy przestalam karmic maluszka (karmilam przez 10 miesiecy). I Ty i dziecko potrzebujecie teraz wiecej witamin, a po porodzie tym bardziej. Jezeli tylko bedziesz brac odpowiednia dawke (taka jak zaleci lekarz) to napewno nic zlego sie nie stanie. Pozdrawiam
Gość napisał(a):Ja brałam kwas foliowy a dopiero potem witaminy. W pierwszej ciąży brałam maternę ale od  4 miesiąca ciąży, a teraz w drugiej ciąży biorę feminatal ale zaczęłam od drugiego trymestru. Tak mi zalecił lekarz. Trzeba jeść dużo owoców. Z tego co się orientuję to za dużo witaminy A na początku ciąży jest niewskazane.

Gość

25-08-2007, 17:51
#3
Ja brałam kwas foliowy a dopiero potem witaminy. W pierwszej ciąży brałam maternę ale od  4 miesiąca ciąży, a teraz w drugiej ciąży biorę feminatal ale zaczęłam od drugiego trymestru. Tak mi zalecił lekarz. Trzeba jeść dużo owoców. Z tego co się orientuję to za dużo witaminy A na początku ciąży jest niewskazane.
Gość napisał(a):w feminatalu nie ma wit. a tylko beta karoten który jest przekształcany w organizmie wg potrzeb wiec mysle z enie ma mozliwości przedawkowania

Gość

28-08-2007, 21:02
#4
w feminatalu nie ma wit. a tylko beta karoten który jest przekształcany w organizmie wg potrzeb wiec mysle z enie ma mozliwości przedawkowania
Gość napisał(a):hej ja juz jestem mama 2 letniego fantastycznego chlopca i przed ciaza i przez caly okres jej trwania bralam witaminy bralam feminatal, prenatal a tagze kwas foliowy do 3 miesiaca poniewaz twoj organizm jest przemeczony ta zmiana ktura zaistniala a wszystkie witaminki zabiera ci dzidzius staraj sie brac je regularnire abys i ty nie miala ich w takiej ilosci jaka ci jest potrzebna zebys nie miala aniemi czy cukrzycy ciazowej dbaj o siebie. zycze powodzenia

Gość

29-08-2007, 14:44
#5
hej ja juz jestem mama 2 letniego fantastycznego chlopca i przed ciaza i przez caly okres jej trwania bralam witaminy bralam feminatal, prenatal a tagze kwas foliowy do 3 miesiaca poniewaz twoj organizm jest przemeczony ta zmiana ktura zaistniala a wszystkie witaminki zabiera ci dzidzius staraj sie brac je regularnire abys i ty nie miala ich w takiej ilosci jaka ci jest potrzebna zebys nie miala aniemi czy cukrzycy ciazowej dbaj o siebie. zycze powodzenia
Gość napisał(a):Hej!Ja od początku ciąży brałam wyłącznie Prenatal,który nie zawiera wit.A.Uważałam co jem,unikałam produktów zawierających tą witaminę.I chyba robiłam dobrze,bo urodziłam pięknego, zdrowego,ponad 4-kg syncia :) Pozdrawiam :)

Gość

30-08-2007, 11:13
#6
Hej!Ja od początku ciąży brałam wyłącznie Prenatal,który nie zawiera wit.A.Uważałam co jem,unikałam produktów zawierających tą witaminę.I chyba robiłam dobrze,bo urodziłam pięknego, zdrowego,ponad 4-kg syncia :) Pozdrawiam :)
ja napisał(a):Przez I trymestr brałam kwas foliowy, dopiero w drugim zaczęłam brać feminatal n. A Wy kobietki jakie witaminy bierzecie?

ja

Wpisów: 1
Dołączył: 24.11.2007
24-11-2007, 22:05
#7
Przez I trymestr brałam kwas foliowy, dopiero w drugim zaczęłam brać feminatal n. A Wy kobietki jakie witaminy bierzecie?
Gość napisał(a):Jstem w 7 m-cu ciąży i od 4 tc biorę Feminatal. Mój lekarz powiedział, że nie potrzeba brać dodatkowo kwasu foliowego, gdyż Feminatal to pełen pakiet witamin dla ciężarnej, no i co za dużo to nie zdrowo {jezyk} pozdrawiam

Gość

13-01-2008, 15:30
#8
Jstem w 7 m-cu ciąży i od 4 tc biorę Feminatal. Mój lekarz powiedział, że nie potrzeba brać dodatkowo kwasu foliowego, gdyż Feminatal to pełen pakiet witamin dla ciężarnej, no i co za dużo to nie zdrowo {jezyk} pozdrawiam
Gość napisał(a):Witaminki powinno sie brać od II trymestru.Ja brałam Prenatal i dzidzia jest zdrowa jak ryba.Na poczatku, a raczej przed planowaną ciążą powinno się brać kwas foliowy.:)

Gość

17-01-2008, 20:38
#9
Witaminki powinno sie brać od II trymestru.Ja brałam Prenatal i dzidzia jest zdrowa jak ryba.Na poczatku, a raczej przed planowaną ciążą powinno się brać kwas foliowy.:)
Gość napisał(a):a mnie znajoma namówiła na "daily nutrilite" z amway i przedstawiła przy tym opinię znanej pani profesor. czy któraś z pań brała takie witaminy w ciąży, a może nie powinnam ich brać{co} lekarz radził żebym brała "prenatal " ale jak go brałam to miałam niemiłosiernie wilczy apetyt jadłam wszystko i bez przerwy a z daily jem normalnie{usmiech}

Gość

08-09-2008, 14:47
#10
a mnie znajoma namówiła na "daily nutrilite" z amway i przedstawiła przy tym opinię znanej pani profesor. czy któraś z pań brała takie witaminy w ciąży, a może nie powinnam ich brać{co} lekarz radził żebym brała "prenatal " ale jak go brałam to miałam niemiłosiernie wilczy apetyt jadłam wszystko i bez przerwy a z daily jem normalnie{usmiech}

strony: 1
Informacje dodatkowe
Aktualnie na forum jest 0 zalogowanych użytkowników.
Lista zalogowanych użytkowników: Brak użytkowników na forum
Prawa dostępu
  • Dodawanie wpisów