Poetycki quiz dla charyzmatyków

Założony przez Werbia
strony: 1
Werbia napisał(a):1. Pewna pani w Święto Trzech Króli napisała na drzwiach swojego mieszkania K+M+B 2015 a parę dni potem powiesiła na tych drzwiach podkowę na szczęście.- Który z tych znaków jest bardziej przemawiający?2. Przed wjazdem do miasta widnieje herb z orłem, niedźwiedziem oraz napisem HAEC AVIS PROTEGE [w tłumaczeniu: Ochraniaj To Ptaku], radni na patrona tego miasta wybrali świętego Jana Pawła II. - Który z tych znaków jest bardziej przemawiający?  

Werbia

Wpisów: 74
Dołączył: 07.11.2014
22-05-2015, 07:37
#1
1. Pewna pani w Święto Trzech Króli napisała na drzwiach swojego mieszkania K+M+B 2015 a parę dni potem powiesiła na tych drzwiach podkowę na szczęście.- Który z tych znaków jest bardziej przemawiający?2. Przed wjazdem do miasta widnieje herb z orłem, niedźwiedziem oraz napisem HAEC AVIS PROTEGE [w tłumaczeniu: Ochraniaj To Ptaku], radni na patrona tego miasta wybrali świętego Jana Pawła II. - Który z tych znaków jest bardziej przemawiający?  
Gość napisał(a):Kilka pytań do Werbii:Skąd ty się tu wzięłaś/wziąłeś ? (dalej będzie tylko forma żeńska, bo tak będzie mi wygodniej).Jesteś natrętna jak Świadek Jehowy, zindoktrynowana światopoglądowo jak fatantyk islamski. Przedkładasz społeczeństwu te swoje prawdy objawione i sugestie jak gdyby ono było jakąś ciemną, mocno ograniczoną umysłowo masą !!!Odpuść wreszcie sobie. Jest XXI wiek i zdecydowana większość ludzi jest wystarczająco inteligentna, aby się samookreślić jeśli chodzi o religię szeroko pojętą. Rozejrzyj się dookoła i postaraj się dostrzeć drugie dno w różnych działaniach i inicjatywach okołoreligijnych. Przykład pierwszy z brzegu: mianowanie JPII patronem Ostrołęki. Co to, z materialnego p-tu widzenia, da temu miastu ? Kuria, Biskup, a może Watykan, zbudują nam obwodnicę, poprawią stan dróg istniejących, wznowią połączenie kolejowe do Olsztyna ? Oczywiście, ze nie !!! Tego typu inicjatywy to tylko populistyczne działania grupki działaczy politycznych (ugrupowanie nie ma znaczenia), którzy po przeforsowaniu takiego pomysłu będą mogli sobie wpisać do swojego politycznego CV, że z jego inicjatywy partonem Ostrołeki został wielki Polak JPII. Oni ubiją swój indywidualny, partyjny (twu !!!) interes, a przeciętny mieszkaniec miasta absolytnie żadnych korzyści z tego nie odniesie.

Gość

22-05-2015, 12:59
#2
Kilka pytań do Werbii:Skąd ty się tu wzięłaś/wziąłeś ? (dalej będzie tylko forma żeńska, bo tak będzie mi wygodniej).Jesteś natrętna jak Świadek Jehowy, zindoktrynowana światopoglądowo jak fatantyk islamski. Przedkładasz społeczeństwu te swoje prawdy objawione i sugestie jak gdyby ono było jakąś ciemną, mocno ograniczoną umysłowo masą !!!Odpuść wreszcie sobie. Jest XXI wiek i zdecydowana większość ludzi jest wystarczająco inteligentna, aby się samookreślić jeśli chodzi o religię szeroko pojętą. Rozejrzyj się dookoła i postaraj się dostrzeć drugie dno w różnych działaniach i inicjatywach okołoreligijnych. Przykład pierwszy z brzegu: mianowanie JPII patronem Ostrołęki. Co to, z materialnego p-tu widzenia, da temu miastu ? Kuria, Biskup, a może Watykan, zbudują nam obwodnicę, poprawią stan dróg istniejących, wznowią połączenie kolejowe do Olsztyna ? Oczywiście, ze nie !!! Tego typu inicjatywy to tylko populistyczne działania grupki działaczy politycznych (ugrupowanie nie ma znaczenia), którzy po przeforsowaniu takiego pomysłu będą mogli sobie wpisać do swojego politycznego CV, że z jego inicjatywy partonem Ostrołeki został wielki Polak JPII. Oni ubiją swój indywidualny, partyjny (twu !!!) interes, a przeciętny mieszkaniec miasta absolytnie żadnych korzyści z tego nie odniesie.
Gość napisał(a):przeraża mnie krytykowanie innych ,a ku zasttanowieniu  jak trwoga to do Boga................

Gość

22-05-2015, 17:43
#3
przeraża mnie krytykowanie innych ,a ku zasttanowieniu  jak trwoga to do Boga................
Werbia napisał(a):[quote=Gość]Kilka pytań do Werbii:Skąd ty się tu wzięłaś/wziąłeś ? [/quote]Ze wsi :). Aktualnie mieszkam na wsi, która właściwie jest przedmieściem Ostrołęki - pamiętam nawet inicjatywy dotyczące włączenia Laskowca i Teodorowa do Ostrołęki. Ale wychowałam się nie za górami i lasami tylko w Żebry Sławkach: odkąd pamiętam na na początku wioski stoi krzyż a na jej końcu figura Matki Bożej. Domy za wioską na koloniach miały swój krzyż, teraz chyba krzyże stoją przy każdej posesji na koloniach.Byłam nauczona - przez babcię - przed krzyżem na początku wioski mówić: kłaniam Ci się, Panie Jezu Chryste, żeś przez krzyż i mękę świat odkupić raczył. A przed figurą Matki Bożej: Maryjo, bez zmazy pierworodnej poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy. - Cały świat, którego nauczyłam się w domu rodzinnym, należał do Boga. - Ale na lekcjach albo wykładach z wiedzy o kulturze (i etnografii) - mam za sobą 9 lat edukacji uniwersyteckiej - próbowano mnie już parę razy przekonać, że świat należy dzielić na sacrum i profanum - nie uwzględniając przy tym, że chrześcijaństwo bardzo różni się od kultur i religii plemiennych, na których oparto te naukowe wnioski. Przed 1989 rokiem i prawo, i kulturę w Polsce dostosowywano do dyrektyw ze Wschodu, teraz i prawo, i kulturę dostosowuje się do dyrektyw z Zachodu. Sądzę, że zdecydowana większość mieszkańców Ostrołęki pochodzi właśnie z takich niewielkich wiosek jak ta, na której ja się wychowałam. - Jeśli nie będziemy umieli bronić swojej tożsamości, to te nasze Małe Ojczyzny i z serc, i z sumień powymiatają nam i wiatry ze Wschodu, i wiatry z Zachodu.  

Werbia

Wpisów: 74
Dołączył: 07.11.2014
23-05-2015, 21:28
#4
[quote=Gość]Kilka pytań do Werbii:Skąd ty się tu wzięłaś/wziąłeś ? [/quote]Ze wsi :). Aktualnie mieszkam na wsi, która właściwie jest przedmieściem Ostrołęki - pamiętam nawet inicjatywy dotyczące włączenia Laskowca i Teodorowa do Ostrołęki. Ale wychowałam się nie za górami i lasami tylko w Żebry Sławkach: odkąd pamiętam na na początku wioski stoi krzyż a na jej końcu figura Matki Bożej. Domy za wioską na koloniach miały swój krzyż, teraz chyba krzyże stoją przy każdej posesji na koloniach.Byłam nauczona - przez babcię - przed krzyżem na początku wioski mówić: kłaniam Ci się, Panie Jezu Chryste, żeś przez krzyż i mękę świat odkupić raczył. A przed figurą Matki Bożej: Maryjo, bez zmazy pierworodnej poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy. - Cały świat, którego nauczyłam się w domu rodzinnym, należał do Boga. - Ale na lekcjach albo wykładach z wiedzy o kulturze (i etnografii) - mam za sobą 9 lat edukacji uniwersyteckiej - próbowano mnie już parę razy przekonać, że świat należy dzielić na sacrum i profanum - nie uwzględniając przy tym, że chrześcijaństwo bardzo różni się od kultur i religii plemiennych, na których oparto te naukowe wnioski. Przed 1989 rokiem i prawo, i kulturę w Polsce dostosowywano do dyrektyw ze Wschodu, teraz i prawo, i kulturę dostosowuje się do dyrektyw z Zachodu. Sądzę, że zdecydowana większość mieszkańców Ostrołęki pochodzi właśnie z takich niewielkich wiosek jak ta, na której ja się wychowałam. - Jeśli nie będziemy umieli bronić swojej tożsamości, to te nasze Małe Ojczyzny i z serc, i z sumień powymiatają nam i wiatry ze Wschodu, i wiatry z Zachodu.  
Gość napisał(a):[quote=Werbia]mam za sobą 9 lat edukacji uniwersyteckiej[/quote]Tak to jest, jak ktoś nie ma pomysłu na życie to czasem nie tylko, każdy rok dwa razy powtarza, ale nawet całe życie tak się edukuje, a potem umiera głupi {diabelek}

Gość

23-05-2015, 22:28
#5
[quote=Werbia]mam za sobą 9 lat edukacji uniwersyteckiej[/quote]Tak to jest, jak ktoś nie ma pomysłu na życie to czasem nie tylko, każdy rok dwa razy powtarza, ale nawet całe życie tak się edukuje, a potem umiera głupi {diabelek}
Werbia napisał(a):[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=JuBpXOh9BPQ[/youtub e]https://www.youtube.com/watch?v=JuBpXOh9BPQ

Werbia

Wpisów: 74
Dołączył: 07.11.2014
23-05-2015, 22:43
#6
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=JuBpXOh9BPQ[/youtub e]https://www.youtube.com/watch?v=JuBpXOh9BPQ
Gość napisał(a):Werbia pokaż c***i {diabelek}

Gość

23-05-2015, 23:05
#7
Werbia pokaż c***i {diabelek}
Gość napisał(a):Duda nas wyduda{zly}{smutny}

Gość

25-05-2015, 11:44
#8
Duda nas wyduda{zly}{smutny}
Gość napisał(a):{nie}

Gość

25-05-2015, 16:46
#9
{nie}
Werbia napisał(a):- Też głosowałam na Andrzeja Dudę, ale w Kościele Katolickim to nawet każdy Diakon ma większą władzę od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej ... ... ... ale, kto wie, może Prezydent Elekt rozważa również kandydowanie na diakona stałego  w Kościele ... tak dobrze wypadł na obchodach Święta Dziękczynienia w minioną niedzielę ... {usmiech}    

Werbia

Wpisów: 74
Dołączył: 07.11.2014
10-06-2015, 20:38
#10
- Też głosowałam na Andrzeja Dudę, ale w Kościele Katolickim to nawet każdy Diakon ma większą władzę od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej ... ... ... ale, kto wie, może Prezydent Elekt rozważa również kandydowanie na diakona stałego  w Kościele ... tak dobrze wypadł na obchodach Święta Dziękczynienia w minioną niedzielę ... {usmiech}    
Szorstkimar napisał(a):Już spokój, parafianko. Wrzesień się kończy, za miesiąc dziady a potem grudzień i saturnalia.  Wszystko będziesz ładnie obchodzić i choćby Ci papież sam, w Watykanie, trzymając księgi źródłowe pokazał prawdę, czyli że to wszystko pogańskie, to byś swoje twierdziła i zastanawiała się co jest większym znakiem etc. Opanuj się, bóg nie jest małostkowy i bzdetami się nie przejmuje. Najwyżej może go/ją/to interesować czy jesteś dobrym człowiekiem. Podkowa ma ponad 2500 lat historii w naszej kulturze, a k+m+b ile? 150? Weź... Edukuj się bez klapek.  

Szorstkimar

Wpisów: 4
Dołączył: 29.09.2015
30-09-2015, 11:14
#11
Już spokój, parafianko. Wrzesień się kończy, za miesiąc dziady a potem grudzień i saturnalia.  Wszystko będziesz ładnie obchodzić i choćby Ci papież sam, w Watykanie, trzymając księgi źródłowe pokazał prawdę, czyli że to wszystko pogańskie, to byś swoje twierdziła i zastanawiała się co jest większym znakiem etc. Opanuj się, bóg nie jest małostkowy i bzdetami się nie przejmuje. Najwyżej może go/ją/to interesować czy jesteś dobrym człowiekiem. Podkowa ma ponad 2500 lat historii w naszej kulturze, a k+m+b ile? 150? Weź... Edukuj się bez klapek.  
Werbia napisał(a):[quote=Szorstkimar] Opanuj się, bóg nie jest małostkowy i bzdetami się nie przejmuje. Najwyżej może go/ją/to interesować czy jesteś dobrym człowiekiem. Podkowa ma ponad 2500 lat historii w naszej kulturze, a k+m+b ile? 150? Weź... Edukuj się bez klapek.  [/quote]Zarówno Dekalog jak i Dwa Przykazania Miłości mają określony porządek; w Dekalogu trzy pierwsze przykazania odnoszą się do relacji pomiędzy człowiekiem a Bogiem a w Dwóch Przykazaniach Miłości pierwsze. I przez dwa tysiące lat chrześcijaństwa nikomu nie udało się tych przykazań poprzestawiać, więc chociaż jestem humanistką nawet nie zamierzam próbować :)

Werbia

Wpisów: 74
Dołączył: 07.11.2014
01-10-2015, 09:38
#12
[quote=Szorstkimar] Opanuj się, bóg nie jest małostkowy i bzdetami się nie przejmuje. Najwyżej może go/ją/to interesować czy jesteś dobrym człowiekiem. Podkowa ma ponad 2500 lat historii w naszej kulturze, a k+m+b ile? 150? Weź... Edukuj się bez klapek.  [/quote]Zarówno Dekalog jak i Dwa Przykazania Miłości mają określony porządek; w Dekalogu trzy pierwsze przykazania odnoszą się do relacji pomiędzy człowiekiem a Bogiem a w Dwóch Przykazaniach Miłości pierwsze. I przez dwa tysiące lat chrześcijaństwa nikomu nie udało się tych przykazań poprzestawiać, więc chociaż jestem humanistką nawet nie zamierzam próbować :)
Werbia napisał(a):- Ciekawe ile podatnicy musieliby zapłacić za to, żeby na herbie Ostrołęki pojawił się napis: "Boże, chroń nas"  zamiast "Ochraniaj to ptaku"? I ciekawe jakie, najbardziej zainteresowani taką korektą, mieliby z tego tytułu zyski? {usmiech}

Werbia

Wpisów: 74
Dołączył: 07.11.2014
03-05-2016, 11:11
#13
- Ciekawe ile podatnicy musieliby zapłacić za to, żeby na herbie Ostrołęki pojawił się napis: "Boże, chroń nas"  zamiast "Ochraniaj to ptaku"? I ciekawe jakie, najbardziej zainteresowani taką korektą, mieliby z tego tytułu zyski? {usmiech}

strony: 1
Informacje dodatkowe
Aktualnie na forum jest 0 zalogowanych użytkowników.
Lista zalogowanych użytkowników: Brak użytkowników na forum
Prawa dostępu
  • Dodawanie wpisów