- Dlaczego Królowa Karmelu rywalizuje z posłem Czartoryskim?

Założony przez Werbia
strony: 1 2 dalej
Werbia napisał(a):W Urzędzie Miasta Ostrołęki oraz w Kurii Łomżyńskiej znajdują się dokumenty z inicjatywą utworzenia w Ostrołęce w dawnym areszcie na ul. Traugutta Klasztoru Karmelitanek Bosych. Myślę, że gdyby liderzy wspólnot kościelnych z ostrołęckiego ratusza, np. pan Płocha albo pan Dawidczyk, bardzo ładnie poprosili, to Karmel mógłby przemyśleć opiekę nad tymi budynkami przez najbliższe 20-25 lat. Niestety nawet ksiądz proboszcz z ostrołęckiej fary nie ma odwagi poruszyć tego tematu publicznie: w czym problem?

Werbia

Wpisów: 74
Dołączył: 07.11.2014
01-05-2015, 22:11
#1
W Urzędzie Miasta Ostrołęki oraz w Kurii Łomżyńskiej znajdują się dokumenty z inicjatywą utworzenia w Ostrołęce w dawnym areszcie na ul. Traugutta Klasztoru Karmelitanek Bosych. Myślę, że gdyby liderzy wspólnot kościelnych z ostrołęckiego ratusza, np. pan Płocha albo pan Dawidczyk, bardzo ładnie poprosili, to Karmel mógłby przemyśleć opiekę nad tymi budynkami przez najbliższe 20-25 lat. Niestety nawet ksiądz proboszcz z ostrołęckiej fary nie ma odwagi poruszyć tego tematu publicznie: w czym problem?
Gość napisał(a):LUDZIE o co wam chodzi ?

Gość

03-05-2015, 21:46
#2
LUDZIE o co wam chodzi ?
Werbia napisał(a):- O to, że przedstawiciele Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej nie zostali nawet jeden raz zaproszeni przez Prezydenta Miasta Ostrołęki na rozmowę ani w sprawie utworzenia w Ostrołęce Muzeum poświęconego Bożemu Miłosierdziu, ani w sprawie utworzenia Klasztoru Karmelitanek Bosych.  

Werbia

Wpisów: 74
Dołączył: 07.11.2014
03-05-2015, 23:04
#3
- O to, że przedstawiciele Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej nie zostali nawet jeden raz zaproszeni przez Prezydenta Miasta Ostrołęki na rozmowę ani w sprawie utworzenia w Ostrołęce Muzeum poświęconego Bożemu Miłosierdziu, ani w sprawie utworzenia Klasztoru Karmelitanek Bosych.  
Gość napisał(a):ja chętnie zaopiekuję się tym budynkiem na najbliższe 150 lat {usmiech}

Gość

04-05-2015, 23:38
#4
ja chętnie zaopiekuję się tym budynkiem na najbliższe 150 lat {usmiech}
Gość napisał(a):https://www.youtube.com/watch?v=uoCTt0QGrEU

Gość

05-05-2015, 06:44
#5
https://www.youtube.com/watch?v=uoCTt0QGrEU
Gość napisał(a):To po co stawiać prezydenta w trudnej sytuacji?

Gość

05-05-2015, 13:32
#6
To po co stawiać prezydenta w trudnej sytuacji?
Gość napisał(a):****a co to za pi*****lony temat,

Gość

05-05-2015, 14:11
#7
****a co to za pi*****lony temat,
Werbia napisał(a):No tak, anonimowo to można pleść cokolwiek. - Przygotujcie się trochę, zanim podejmiecie dialog w tym temacie. Można zacząć np. od przeczytania "Dar mojej Matki. Rozważania o Szkaplerzu karmelitańskim" albo od popytania wśród rodziny i znajomych o medalik szkaplerzny, przeszukania pod tym kątem domowych szuflad, zastanowienia się ile szkaplerzy i medalików szkaplerznych wraz ze zmarłymi zostało powierzonych naszej ziemi.- Niektórzy walczą z aniołem, a niektórzy z Matką Bożą {usmiech} jaki żołnierz, taka walka ... ... ...  

Werbia

Wpisów: 74
Dołączył: 07.11.2014
06-05-2015, 09:34
#8
No tak, anonimowo to można pleść cokolwiek. - Przygotujcie się trochę, zanim podejmiecie dialog w tym temacie. Można zacząć np. od przeczytania "Dar mojej Matki. Rozważania o Szkaplerzu karmelitańskim" albo od popytania wśród rodziny i znajomych o medalik szkaplerzny, przeszukania pod tym kątem domowych szuflad, zastanowienia się ile szkaplerzy i medalików szkaplerznych wraz ze zmarłymi zostało powierzonych naszej ziemi.- Niektórzy walczą z aniołem, a niektórzy z Matką Bożą {usmiech} jaki żołnierz, taka walka ... ... ...  
Gość napisał(a):[quote=Werbia]Przygotujcie się trochę, zanim podejmiecie dialog w tym temacie.[/quote]Kobieto, czy Ty nie widzisz, że nikt z Tobą dialogu nie podejmuje.Sama ze sobą tylko dyskutujesz.

Gość

06-05-2015, 09:53
#9
[quote=Werbia]Przygotujcie się trochę, zanim podejmiecie dialog w tym temacie.[/quote]Kobieto, czy Ty nie widzisz, że nikt z Tobą dialogu nie podejmuje.Sama ze sobą tylko dyskutujesz.
Werbia napisał(a):- Ale przynajmniej ludzie oswajają się z tematem. {usmiech}- Za poparcie wystarczy mi dialogu z Prowincjałem Karmelitów Bosych, Zakonem Karmelitanek Bosych i Świeckim Zakonem Karmelitańskim. {usmiech}  

Werbia

Wpisów: 74
Dołączył: 07.11.2014
06-05-2015, 10:58
#10
- Ale przynajmniej ludzie oswajają się z tematem. {usmiech}- Za poparcie wystarczy mi dialogu z Prowincjałem Karmelitów Bosych, Zakonem Karmelitanek Bosych i Świeckim Zakonem Karmelitańskim. {usmiech}  
Gość napisał(a):a Ty jak widzę zawsze chcesz coś załatwić, zawsze szukasz potwierdzenia.Bardzo lubię chrześcijańskie podejście do życia. Dam przykład:chcesz utworzyć salon bożego miłosierdzia, biletówka itd.jak wszystko idzie OK to mówisz: TO ZNAK - wszystko idzie dobrze, pewnie taka jest wola Panaa jak nie idzie dobrze to mówisz: TO ZNAK - dobro wymaga poświęcenia, trzeba nieść swój krzyż... więc zawsze jesteś zwycięzcą :)... jesteś zwycięzcą (wiesz {diabelek} bracie o czym pomyślałem) hehehehehPrzechodzę więc do rzeczy:Werbia, bardzo Ci zazdroszczę Twojego szczęściaja, niestety żeby mieć taki odlot muszę zapalić

Gość

06-05-2015, 23:24
#11
a Ty jak widzę zawsze chcesz coś załatwić, zawsze szukasz potwierdzenia.Bardzo lubię chrześcijańskie podejście do życia. Dam przykład:chcesz utworzyć salon bożego miłosierdzia, biletówka itd.jak wszystko idzie OK to mówisz: TO ZNAK - wszystko idzie dobrze, pewnie taka jest wola Panaa jak nie idzie dobrze to mówisz: TO ZNAK - dobro wymaga poświęcenia, trzeba nieść swój krzyż... więc zawsze jesteś zwycięzcą :)... jesteś zwycięzcą (wiesz {diabelek} bracie o czym pomyślałem) hehehehehPrzechodzę więc do rzeczy:Werbia, bardzo Ci zazdroszczę Twojego szczęściaja, niestety żeby mieć taki odlot muszę zapalić
Werbia napisał(a):Filia muzeum diecezjalnego to żaden odlot tylko bardzo praktyczne i konkretne podejście do dziedzictwa chrześcijańskiego.A jeśli chodzi o wątek związany z Karmelem, to z dosyć wiarygodnego źródła dowiedziałam się, że budynek po byłym areszcie na ul. Traugutta w Ostrołęce nie nadaje się na żadne muzeum [i najprawdopodobniej dlatego Ministerstwo Kultury odmawia na taki projekt środków] a jeśli do tego budynku Karmelitanki Bose sprowadzą relikwie Świętej Teresy od Jezusa [co wydaje się wielce prawdopodobne w przypadku utworzenia klasztoru], to kiedyś do Ostrołęki może nawet będzie przyjeżdżało więcej pielgrzymów niż do Czernej.    

Werbia

Wpisów: 74
Dołączył: 07.11.2014
07-05-2015, 20:07
#12
Filia muzeum diecezjalnego to żaden odlot tylko bardzo praktyczne i konkretne podejście do dziedzictwa chrześcijańskiego.A jeśli chodzi o wątek związany z Karmelem, to z dosyć wiarygodnego źródła dowiedziałam się, że budynek po byłym areszcie na ul. Traugutta w Ostrołęce nie nadaje się na żadne muzeum [i najprawdopodobniej dlatego Ministerstwo Kultury odmawia na taki projekt środków] a jeśli do tego budynku Karmelitanki Bose sprowadzą relikwie Świętej Teresy od Jezusa [co wydaje się wielce prawdopodobne w przypadku utworzenia klasztoru], to kiedyś do Ostrołęki może nawet będzie przyjeżdżało więcej pielgrzymów niż do Czernej.    
Gość napisał(a):[quote=Gość]a .....Przechodzę więc do rzeczy:Werbia, bardzo Ci zazdroszczę Twojego szczęściaja, niestety żeby mieć taki odlot muszę zapalić [/quote]Dobre!

Gość

08-05-2015, 14:38
#13
[quote=Gość]a .....Przechodzę więc do rzeczy:Werbia, bardzo Ci zazdroszczę Twojego szczęściaja, niestety żeby mieć taki odlot muszę zapalić [/quote]Dobre!
Gość napisał(a):W tym kraju jedyna nadzieja w BOGU.

Gość

13-05-2015, 19:35
#14
W tym kraju jedyna nadzieja w BOGU.
Werbia napisał(a):[quote=Gość]W tym kraju jedyna nadzieja w BOGU. [/quote]Zamiast szafować frazesami, lepiej powtórz sobie Katechizm: Trzy cnoty Boskie

Werbia

Wpisów: 74
Dołączył: 07.11.2014
14-05-2015, 13:42
#15
[quote=Gość]W tym kraju jedyna nadzieja w BOGU. [/quote]Zamiast szafować frazesami, lepiej powtórz sobie Katechizm: Trzy cnoty Boskie
Gość napisał(a):Werbia, a Ty powtórz sobie 7 grzechów głównych {ok}

Gość

18-05-2015, 12:39
#16
Werbia, a Ty powtórz sobie 7 grzechów głównych {ok}
Werbia napisał(a):- Na pewno dobry moment {usmiech}

Werbia

Wpisów: 74
Dołączył: 07.11.2014
18-05-2015, 13:05
#17
- Na pewno dobry moment {usmiech}
Gość napisał(a):O matko czy ty naprawdę jesteś tak pi......lnięta czy po prostu masz niezły towar po co muzeum po co zakon do okoła tyle ludzi żyjących w nędzy a ci kase na jakieś pierdoły chcą wydawać. Kościołów i tak mamy pełno w Ostrołęce a czarna mafia wozi się bajeranckimi brykami to jeszcze tym mocherom świętości mało. A i kolejna sprawa jakoś tak mało komfortowo bym się czuł idąc do muzeum i myśląc jak osadzeni się cwelowali w celach gdzie wiszą aktualnie święte medaliki czy co tam jeszcze.

Gość

19-05-2015, 22:38
#18
O matko czy ty naprawdę jesteś tak pi......lnięta czy po prostu masz niezły towar po co muzeum po co zakon do okoła tyle ludzi żyjących w nędzy a ci kase na jakieś pierdoły chcą wydawać. Kościołów i tak mamy pełno w Ostrołęce a czarna mafia wozi się bajeranckimi brykami to jeszcze tym mocherom świętości mało. A i kolejna sprawa jakoś tak mało komfortowo bym się czuł idąc do muzeum i myśląc jak osadzeni się cwelowali w celach gdzie wiszą aktualnie święte medaliki czy co tam jeszcze.
Werbia napisał(a):- To Ty się obudź; w Ostrołęce Kościołowi Katolickiemu nie przewodzi Ordynariusz Diecezji tylko "archidiecezja" z ratusza z panem posłem Arkadiuszem Czartoryskim na czele i panem Norbertem Dawidczykiem w roli rzecznika tejże "archidiecezji". - Nasuwają mi się skojarzenia z historią Odnowy w Duchu Świętym w Krapkowicach, którą biskup w końcu uznał za sektę.  [http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20091127/REPOR TAZ/645096768 ]

Werbia

Wpisów: 74
Dołączył: 07.11.2014
20-05-2015, 09:11
#19
- To Ty się obudź; w Ostrołęce Kościołowi Katolickiemu nie przewodzi Ordynariusz Diecezji tylko "archidiecezja" z ratusza z panem posłem Arkadiuszem Czartoryskim na czele i panem Norbertem Dawidczykiem w roli rzecznika tejże "archidiecezji". - Nasuwają mi się skojarzenia z historią Odnowy w Duchu Świętym w Krapkowicach, którą biskup w końcu uznał za sektę.  [http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20091127/REPOR TAZ/645096768 ]
Gość napisał(a):[quote=Werbia]- To Ty się obudź; w Ostrołęce Kościołowi Katolickiemu nie przewodzi Ordynariusz Diecezji tylko "archidiecezja" z ratusza z panem posłem Arkadiuszem Czartoryskim na czele i panem Norbertem Dawidczykiem w roli rzecznika tejże "archidiecezji". - Nasuwają mi się skojarzenia z historią Odnowy w Duchu Świętym w Krapkowicach, którą biskup w końcu uznał za sektę.  [http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20091127/REPOR TAZ/645096768 ] [/quote]Werbia zapraszam do Kościoła na Wojciechowicach, tutaj nikt z ratusza nie przewodzi a można spokojnie pomodlić się i wyciszyć.Nie rozumiem, czemu chcesz walczyć z Czartoryskim? Czemu nakręcasz się? Odpuść sobie, luzzzzzzzzz {usmiech}

Gość

20-05-2015, 09:29
#20
[quote=Werbia]- To Ty się obudź; w Ostrołęce Kościołowi Katolickiemu nie przewodzi Ordynariusz Diecezji tylko "archidiecezja" z ratusza z panem posłem Arkadiuszem Czartoryskim na czele i panem Norbertem Dawidczykiem w roli rzecznika tejże "archidiecezji". - Nasuwają mi się skojarzenia z historią Odnowy w Duchu Świętym w Krapkowicach, którą biskup w końcu uznał za sektę.  [http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20091127/REPOR TAZ/645096768 ] [/quote]Werbia zapraszam do Kościoła na Wojciechowicach, tutaj nikt z ratusza nie przewodzi a można spokojnie pomodlić się i wyciszyć.Nie rozumiem, czemu chcesz walczyć z Czartoryskim? Czemu nakręcasz się? Odpuść sobie, luzzzzzzzzz {usmiech}

strony: 1 2 dalej
Informacje dodatkowe
Aktualnie na forum jest 0 zalogowanych użytkowników.
Lista zalogowanych użytkowników: Brak użytkowników na forum
Prawa dostępu
  • Dodawanie wpisów