H5N1 !!! Bać się, czy nie bać? Oto jest pytanie.

Założony przez sabsysia
strony: 1
sabsysia napisał(a):Cały czas obserwuję, co się dzieje wokół tego "sławnego wirusa" i moim zdaniem ludzie sami sieją panikę i robią igły z widły! Przecież ta odmiana wirusa była już znana w XVIII wieku!!! A patrząc na statystyki to, co najmniej 10 razy więcej ludzi umiera rocznie z powodu zwykłej grypy, niż przez "ptasią grypę". {co} {co}{co}

sabsysia

Wpisów: 19
Dołączył: 07.03.2006
19-03-2006, 22:26
#1
Cały czas obserwuję, co się dzieje wokół tego "sławnego wirusa" i moim zdaniem ludzie sami sieją panikę i robią igły z widły! Przecież ta odmiana wirusa była już znana w XVIII wieku!!! A patrząc na statystyki to, co najmniej 10 razy więcej ludzi umiera rocznie z powodu zwykłej grypy, niż przez "ptasią grypę". {co} {co}{co}
Gość napisał(a):ważne słowo w dyskisji o tym wszystkim. myślę, że dużo w tym jest niepotrzebnego strachu.być może na tym strachu też można dobrze zarobić {diabelek}a dlaczego wirus dotarł do Polski na sam koniec?bo mamy biedne społeczeństwo :) i nie stać nas na szczepionkigdyby były szczepionki wirus też byłby szybciej {jezyk}

Gość

19-03-2006, 22:31
#2
ważne słowo w dyskisji o tym wszystkim. myślę, że dużo w tym jest niepotrzebnego strachu.być może na tym strachu też można dobrze zarobić {diabelek}a dlaczego wirus dotarł do Polski na sam koniec?bo mamy biedne społeczeństwo :) i nie stać nas na szczepionkigdyby były szczepionki wirus też byłby szybciej {jezyk}
mjetek napisał(a):fajnie być takim popularnym wirusemwszyscy się Ciebie boją. hehehehewszystkie karki się uginają przed H5N1 (trafiony zatopiony)

mjetek

Wpisów: 121
Dołączył: 19.03.2006
19-03-2006, 23:17
#3
fajnie być takim popularnym wirusemwszyscy się Ciebie boją. hehehehewszystkie karki się uginają przed H5N1 (trafiony zatopiony)
Gość napisał(a):Też denerwuje mnie to że byle kto zobaczy padniętego ptaszka i zadzwoni to strazy czy policje to zaraz ukazuje sie w mediach i nagłówek na pół strony czy H5N1 jest w Oce ?Nich poczekają na badania i na wyniki zanim cos takiego się ukaże.{zly}

Gość

20-03-2006, 08:26
#4
Też denerwuje mnie to że byle kto zobaczy padniętego ptaszka i zadzwoni to strazy czy policje to zaraz ukazuje sie w mediach i nagłówek na pół strony czy H5N1 jest w Oce ?Nich poczekają na badania i na wyniki zanim cos takiego się ukaże.{zly}
garif napisał(a):Ktos powiedzial ze to " jest ptasia grypa a nie ludzka" wiec nie ma sie czego bac - jak narazie. A i zarobic na tym ludzki strachu to fakt mozna - widzialem na allegro kiedys cudowna wode ktora miala chronic przed zarazeniem :D i co najsmieszniejsze ludzie to kupowali - paranoja :)

garif

Wpisów: 25
Dołączył: 12.03.2006
20-03-2006, 12:38
#5
Ktos powiedzial ze to " jest ptasia grypa a nie ludzka" wiec nie ma sie czego bac - jak narazie. A i zarobic na tym ludzki strachu to fakt mozna - widzialem na allegro kiedys cudowna wode ktora miala chronic przed zarazeniem :D i co najsmieszniejsze ludzie to kupowali - paranoja :)
Gość napisał(a):wlasnie tez slyszalam ze ta ptasia grypa byla znana juz w przeszlosci. tylko wtedy nie bylo mądrych naukowców którzy wykombinowali sobie ze może mutowac na ludzi i mądrych dziennikarzy którzy robią z igły widły.{zdziwko}

Gość

22-03-2006, 11:56
#6
wlasnie tez slyszalam ze ta ptasia grypa byla znana juz w przeszlosci. tylko wtedy nie bylo mądrych naukowców którzy wykombinowali sobie ze może mutowac na ludzi i mądrych dziennikarzy którzy robią z igły widły.{zdziwko}
near napisał(a):Wydaje mi sie ze nie ma powodow do paniki. Jesli bedziesz ostrozny nic Ci nie grozi. Nawet jesli zarazone mieso trafi wam sie na patelni... smazone w temperaturze ponad 70 stopni nadaje sie do zjedzenia. A jajka tylko na twardo :P

near

Wpisów: 18
Dołączył: 10.04.2006
10-04-2006, 11:16
#7
Wydaje mi sie ze nie ma powodow do paniki. Jesli bedziesz ostrozny nic Ci nie grozi. Nawet jesli zarazone mieso trafi wam sie na patelni... smazone w temperaturze ponad 70 stopni nadaje sie do zjedzenia. A jajka tylko na twardo :P
mjetek napisał(a): trzeba unikać kontaktu z ptakami {diabelek}była grypa i prawie jej nie maszczepionka wykupiona - więcej nie będzie

mjetek

Wpisów: 121
Dołączył: 19.03.2006
10-04-2006, 22:20
#8
trzeba unikać kontaktu z ptakami {diabelek}była grypa i prawie jej nie maszczepionka wykupiona - więcej nie będzie

strony: 1
Informacje dodatkowe
Aktualnie na forum jest 0 zalogowanych użytkowników.
Lista zalogowanych użytkowników: Brak użytkowników na forum
Prawa dostępu
  • Dodawanie wpisów