Loża masońska ... w Ostrołęce?

Założony przez Werbia
strony: 1
Werbia napisał(a):O masonach słyszałam kiedyś trochę, jak każdy, na lekcjach historii. Jakiś czas temu posłuchałam sobie trochę też o masonerii z płytki CD - dodatku do styczniowo/lutowego Głosu Karmelu 2015.I tak się czasem trochę zastanawiam czy aby zaobserwowany przeze mnie konflikt albo jak kto woli nieporozumienia pomiędzy Władzami Diecezji a Przewielebnym Księdzem Dziekanem Zdzisławem Grzegorczykiem i Prezydentem Miasta Ostrołęki nie ma przypadkiem symptomów działania loży masońskiej? Solidarność i braterstwo pomiędzy ostrołęckim ratuszem i duszpasterzem ostrołęckiego kościoła poklasztornego są wyraźne. [Kiedy z błogosławieństwem Kościoła zbieram podpisy pod wnioskiem do Prezydenta Miasta o założenie w Ostrołęce Muzeum Bożego Miłosierdzia, ksiądz dziekan powiedział, że już założył takie muzeum i zostało wyświęcone przez księdza biskupa Janusza Stepnowskiego, wiceprezydent Miasta potwierdził tą informację.] Wyraźnie jednak brakuje klarownej komunikacji, solidarności i braterstwa pomiędzy Władzami Diecezjalnymi a Duszpasterzem Ostrołęckiego Sanktuarium. [Niezależnie od stwierdzeń księdza kanonika Zdzisława Grzegorczyka i Władz Miasta, Hierarchia Kościoła udzieliła mi błogosławieństwa na utworzenie Muzeum Bożego Miłosierdzia gdziekolwiek w Polsce lub poza jej granicami]. I żadnymi sposobami rozwiązać tej "łamigłówki "się nie daje ... Tematu utworzenia Muzeum Bożego Miłosierdzia mam już powyżej uszu, i nieraz żałuję, że w ogóle wychodziłam z tą inicjatywą, ale niejednokrotnie zastanawiam się, co w tym dekanacie, w tym mieście i w tej diecezji jest grane? - A podobno masoni ani Boga się nie boją, ani z Kościołem i ludźmi spoza własnego masońskiego grona nie liczą…. - Co o tym myślicie?

Werbia

Wpisów: 74
Dołączył: 07.11.2014
10-02-2015, 15:16
#1
O masonach słyszałam kiedyś trochę, jak każdy, na lekcjach historii. Jakiś czas temu posłuchałam sobie trochę też o masonerii z płytki CD - dodatku do styczniowo/lutowego Głosu Karmelu 2015.I tak się czasem trochę zastanawiam czy aby zaobserwowany przeze mnie konflikt albo jak kto woli nieporozumienia pomiędzy Władzami Diecezji a Przewielebnym Księdzem Dziekanem Zdzisławem Grzegorczykiem i Prezydentem Miasta Ostrołęki nie ma przypadkiem symptomów działania loży masońskiej? Solidarność i braterstwo pomiędzy ostrołęckim ratuszem i duszpasterzem ostrołęckiego kościoła poklasztornego są wyraźne. [Kiedy z błogosławieństwem Kościoła zbieram podpisy pod wnioskiem do Prezydenta Miasta o założenie w Ostrołęce Muzeum Bożego Miłosierdzia, ksiądz dziekan powiedział, że już założył takie muzeum i zostało wyświęcone przez księdza biskupa Janusza Stepnowskiego, wiceprezydent Miasta potwierdził tą informację.] Wyraźnie jednak brakuje klarownej komunikacji, solidarności i braterstwa pomiędzy Władzami Diecezjalnymi a Duszpasterzem Ostrołęckiego Sanktuarium. [Niezależnie od stwierdzeń księdza kanonika Zdzisława Grzegorczyka i Władz Miasta, Hierarchia Kościoła udzieliła mi błogosławieństwa na utworzenie Muzeum Bożego Miłosierdzia gdziekolwiek w Polsce lub poza jej granicami]. I żadnymi sposobami rozwiązać tej "łamigłówki "się nie daje ... Tematu utworzenia Muzeum Bożego Miłosierdzia mam już powyżej uszu, i nieraz żałuję, że w ogóle wychodziłam z tą inicjatywą, ale niejednokrotnie zastanawiam się, co w tym dekanacie, w tym mieście i w tej diecezji jest grane? - A podobno masoni ani Boga się nie boją, ani z Kościołem i ludźmi spoza własnego masońskiego grona nie liczą…. - Co o tym myślicie?
Gość napisał(a):czy chcesz nam przez to powiedzieć, że należysz do loży masońskiej???bo przecież napisałaś:"masoni ani Boga się nie boją, ani z Kościołem i ludźmi spoza własnego masońskiego grona nie liczą…. "

Gość

11-02-2015, 14:19
#2
czy chcesz nam przez to powiedzieć, że należysz do loży masońskiej???bo przecież napisałaś:"masoni ani Boga się nie boją, ani z Kościołem i ludźmi spoza własnego masońskiego grona nie liczą…. "
Werbia napisał(a):zużyta zagrywka .... - A kto w Ostrołęce bezczelnie robi sobie żarty z Administracji Kościelnej, z Pracowników Kurii i z Ordynariusza Diecezji? - Choć uważam, że już od dwóch lat powinna z Ostrołęki do Łagiewnik wyruszać pielgrzymka pokutna, to jeśli zobaczę jedno [i]przepraszam[/i] z Urzędu Miasta Ostrołęki i od Księdza Dziekana Zdzisława Grzegorczyka, uznam sprawę za zamkniętą.  

Werbia

Wpisów: 74
Dołączył: 07.11.2014
11-02-2015, 18:28
#3
zużyta zagrywka .... - A kto w Ostrołęce bezczelnie robi sobie żarty z Administracji Kościelnej, z Pracowników Kurii i z Ordynariusza Diecezji? - Choć uważam, że już od dwóch lat powinna z Ostrołęki do Łagiewnik wyruszać pielgrzymka pokutna, to jeśli zobaczę jedno [i]przepraszam[/i] z Urzędu Miasta Ostrołęki i od Księdza Dziekana Zdzisława Grzegorczyka, uznam sprawę za zamkniętą.  
Szorstkimar napisał(a):Przydaliby się. W końcu Loże wzorują się na Jezuitach, mają nawet niemal identyczne słowa przysięgi. Czekaj czekaj... Papież jest Jezuitą... Hmm...

Szorstkimar

Wpisów: 4
Dołączył: 29.09.2015
30-09-2015, 11:23
#4
Przydaliby się. W końcu Loże wzorują się na Jezuitach, mają nawet niemal identyczne słowa przysięgi. Czekaj czekaj... Papież jest Jezuitą... Hmm...
Werbia napisał(a):- Jezuitów to można co najwyżej kojarzyć z chyba mało popularną w Kościele teologią wyzwolenia ... a loże masońskie to się raczej kojarzą z baaaardzo niepopularnym w Kościele satanizmem i okultyzmem ... ... ...  

Werbia

Wpisów: 74
Dołączył: 07.11.2014
01-10-2015, 09:50
#5
- Jezuitów to można co najwyżej kojarzyć z chyba mało popularną w Kościele teologią wyzwolenia ... a loże masońskie to się raczej kojarzą z baaaardzo niepopularnym w Kościele satanizmem i okultyzmem ... ... ...  

strony: 1
Informacje dodatkowe
Aktualnie na forum jest 0 zalogowanych użytkowników.
Lista zalogowanych użytkowników: Brak użytkowników na forum
Prawa dostępu
  • Dodawanie wpisów