Kultura w Gminie Kadzidło

Założony przez kurp
strony: wstecz 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 dalej
Gość napisał(a):[quote=Gość]Czy pan dziś słabo się czuje? Może lepiej się przespać, odpocząć bo coś palce krzywo w klawisze trafiają ,ha ha ha no i te urojenia... [/quote]Kto się wieprzem urodził i wieprzem zdechnie i jto jest polityk pod Szczytna

Gość

02-03-2015, 19:53
#1
[quote=Gość]Czy pan dziś słabo się czuje? Może lepiej się przespać, odpocząć bo coś palce krzywo w klawisze trafiają ,ha ha ha no i te urojenia... [/quote]Kto się wieprzem urodził i wieprzem zdechnie i jto jest polityk pod Szczytna
Gość napisał(a):Już wtorek... jeszcze pan nie wytrzeźwiał???

Gość

03-03-2015, 10:14
#2
Już wtorek... jeszcze pan nie wytrzeźwiał???
Gość napisał(a):https://www.facebook.com/groups/1545696422337901/

Gość

03-03-2015, 19:47
#3
https://www.facebook.com/groups/1545696422337901/
Gość napisał(a):Mało konstruktywne dzialania Szanowny Panie. Zamiast budować mosty kopie Pan rowy. Szkoda.

Gość

03-03-2015, 21:40
#4
Mało konstruktywne dzialania Szanowny Panie. Zamiast budować mosty kopie Pan rowy. Szkoda.
Gość napisał(a):http://forum.to.com.pl/obiecanki-wojta-wybory-2014-t…/ page-2

Gość

03-03-2015, 22:21
#5
http://forum.to.com.pl/obiecanki-wojta-wybory-2014-t…/ page-2
Gość napisał(a):Proszę użyć rozumu drogi panie, nie kąsać ręki, która karmi, potem głupio prosić

Gość

04-03-2015, 09:19
#6
Proszę użyć rozumu drogi panie, nie kąsać ręki, która karmi, potem głupio prosić
Gość napisał(a):Od kiedy pasożyt (żywi się z podatników) - jest karmicielem

Gość

04-03-2015, 09:59
#7
Od kiedy pasożyt (żywi się z podatników) - jest karmicielem
Gość napisał(a):Subiektywna ocena, poczekamy, zobaczymy...

Gość

04-03-2015, 14:33
#8
Subiektywna ocena, poczekamy, zobaczymy...
Gość napisał(a):https://www.facebook.com/events/762177250563980/

Gość

07-03-2015, 08:25
#9
https://www.facebook.com/events/762177250563980/
Gość napisał(a):Link nie działa.

Gość

07-03-2015, 20:27
#10
Link nie działa.
Gość napisał(a):[quote=Gość]Kto się wieprzem urodził i wieprzem zdechnie i jto jest polityk pod Szczytna [/quote]Trafna charakterystyka.

Gość

13-03-2015, 00:47
#11
[quote=Gość]Kto się wieprzem urodził i wieprzem zdechnie i jto jest polityk pod Szczytna [/quote]Trafna charakterystyka.
Gość napisał(a):a kto pijakiem, ma wykrzywiony obraz świata

Gość

13-03-2015, 12:54
#12
a kto pijakiem, ma wykrzywiony obraz świata
Gość napisał(a):[youtube]CEDiaOiMlto[/youtube]Raz i dwa, raz i dwa,Dziewczynka Wojenka na imię ma.Trzy i cztery, trzy i cztery,Dziwne ona ma maniery.Pięć i sześć, pięć i sześć,Wcale lodów nie chce jeść.Siedem, osiem, siedem, osiem,Wciąż o kości tylko prosi.Dziewięć, dziesięć, dziewięć, dziesięć,Kto z was kości jej przyniesie?Może ja, może ty?Licz od nowa: raz, dwa, trzy.Gdyby do nas przyszła,Skłamałbym, że wyszłaś,że na świat nie przyszłaś.Kłamałbym jak popadnie,Choć kłamać, córeńko nieładnie.Gdy dorosły chmurny - marszczy brew,Wtedy wojna jest i psika krew.Wojna to sport, a sport to zdrowie:Skoki do gardła i rzuty ołowiem.Zawsze jest powód do użycia noża,Płock żąda dostępu do morza!Żołnierz na froncie gnije w okopie,żona pisze: brzuch duży i mały kopie...Myśli żołnierz - w dupie z wami i waszymi wojnami.Gdyby do nas przyszła,Skłamałbym, że wyszłaś,że na świat nie przyszłaś.Kłamałbym jak popadnie,Choć kłamać, córeńko nieładnie.Gdyby do nas przyszła,żeby ją zaraza ścisła,żeby ją zabrała Wisła.Jak mnie słyszysz,Ja Wisła, Ja Wisła!

Gość

13-03-2015, 18:06
#13
[youtube]CEDiaOiMlto[/youtube]Raz i dwa, raz i dwa,Dziewczynka Wojenka na imię ma.Trzy i cztery, trzy i cztery,Dziwne ona ma maniery.Pięć i sześć, pięć i sześć,Wcale lodów nie chce jeść.Siedem, osiem, siedem, osiem,Wciąż o kości tylko prosi.Dziewięć, dziesięć, dziewięć, dziesięć,Kto z was kości jej przyniesie?Może ja, może ty?Licz od nowa: raz, dwa, trzy.Gdyby do nas przyszła,Skłamałbym, że wyszłaś,że na świat nie przyszłaś.Kłamałbym jak popadnie,Choć kłamać, córeńko nieładnie.Gdy dorosły chmurny - marszczy brew,Wtedy wojna jest i psika krew.Wojna to sport, a sport to zdrowie:Skoki do gardła i rzuty ołowiem.Zawsze jest powód do użycia noża,Płock żąda dostępu do morza!Żołnierz na froncie gnije w okopie,żona pisze: brzuch duży i mały kopie...Myśli żołnierz - w dupie z wami i waszymi wojnami.Gdyby do nas przyszła,Skłamałbym, że wyszłaś,że na świat nie przyszłaś.Kłamałbym jak popadnie,Choć kłamać, córeńko nieładnie.Gdyby do nas przyszła,żeby ją zaraza ścisła,żeby ją zabrała Wisła.Jak mnie słyszysz,Ja Wisła, Ja Wisła!
Gość napisał(a):[quote=Gość]Panie Kleszcz bez jądra jak tam ma się CKK jeszcze dyrektor jest czy już go wykończyłeś? [/quote]Żadnej odpowiedzi póki co.

Gość

12-04-2015, 10:45
#14
[quote=Gość]Panie Kleszcz bez jądra jak tam ma się CKK jeszcze dyrektor jest czy już go wykończyłeś? [/quote]Żadnej odpowiedzi póki co.
Gość napisał(a):[quote=Gość]Brawo Zdzisław, piękna akcja.Powodzenia.Tylko włodarz Kadzidła Wójt Łukaszewski nie może się latami zdecydować czy naprawić drogę prowadzącą do Muzeum. Czeka pewnie aż ktoś się w błocie utopi. [/quote]No właśnie Wójt nie pomaga, tylko przeszkadza jak tylko może. A na uroczystościach w Muzeum Bziukiewiecza stawia się i wykorzystuje obecność różnych gości i mediów dla osobistego lansu.

Gość

12-04-2015, 10:48
#15
[quote=Gość]Brawo Zdzisław, piękna akcja.Powodzenia.Tylko włodarz Kadzidła Wójt Łukaszewski nie może się latami zdecydować czy naprawić drogę prowadzącą do Muzeum. Czeka pewnie aż ktoś się w błocie utopi. [/quote]No właśnie Wójt nie pomaga, tylko przeszkadza jak tylko może. A na uroczystościach w Muzeum Bziukiewiecza stawia się i wykorzystuje obecność różnych gości i mediów dla osobistego lansu.
Gość napisał(a):zamiast mędzić to pogoń dziada a nie kłaniaj się w pas, żenada  

Gość

13-04-2015, 09:59
#16
zamiast mędzić to pogoń dziada a nie kłaniaj się w pas, żenada  
Gość napisał(a):W ostatnim konkursie w OCK niby taka kulturalna gmina jak Kadzidło nie wystawiła żadnej reprezentacji. Nie było widać tej "znakomitej" kapeli Kurpianka Cepelia, nie zaśpiewała Apolonia Nowak, nie wystąpiły grupy śpiewacze, których wysyp obserwujemy od pewnego czasu. Wygląda na to, że mobilizacja następuje przed wyborami a głównym zadaniem artystów jest zapewnienie darmowego występu podczas niedziel na wsi i lokalnych "świąt" torfu, zurawiny, kartofla, fafernucha, mlika, wycinanki etc. podczas których pomysłodawca i sponsor moze sie zaprezentować wraz z połowicą swoim poddanym i przyjąć wyrazy uwielbienia tudziez stosowne dary od wdzięcznych poddanych.  W nagrodę artyści mają szansę wystąpić (oczywiście gratis) na scenie Wesela Kurpiowskiego i Niedzieli Kadzidlańskiej gdzie obok słynnego rzutu gumofilcem mogą stać się niemałą atrakcją dla uczestników spędu.  Nawet w Wielka Sobotę nie oszczędzono nam rumieńca wstydu pokazując nieprawdziwy obraz tradycji kurpiowskiej, skoczną muzykę w stodole, prace domowe - pieczenie chleba w odświętnych strojach czy tez tkanie na krosnach a gwara ludowa brzmiała sztucznie i na siłę. Całkowity brak profesjionalizmu. I to wszystko w Skansenie, który powinien być punktem odniesienia wyznaczającym poziom kultury ludowej w naszym pięknym regionie. Widocznie osoby odpowiedzialne wzięły sobie "wolne"... a może powinny zmienic zawód?

Gość

14-04-2015, 11:58
#17
W ostatnim konkursie w OCK niby taka kulturalna gmina jak Kadzidło nie wystawiła żadnej reprezentacji. Nie było widać tej "znakomitej" kapeli Kurpianka Cepelia, nie zaśpiewała Apolonia Nowak, nie wystąpiły grupy śpiewacze, których wysyp obserwujemy od pewnego czasu. Wygląda na to, że mobilizacja następuje przed wyborami a głównym zadaniem artystów jest zapewnienie darmowego występu podczas niedziel na wsi i lokalnych "świąt" torfu, zurawiny, kartofla, fafernucha, mlika, wycinanki etc. podczas których pomysłodawca i sponsor moze sie zaprezentować wraz z połowicą swoim poddanym i przyjąć wyrazy uwielbienia tudziez stosowne dary od wdzięcznych poddanych.  W nagrodę artyści mają szansę wystąpić (oczywiście gratis) na scenie Wesela Kurpiowskiego i Niedzieli Kadzidlańskiej gdzie obok słynnego rzutu gumofilcem mogą stać się niemałą atrakcją dla uczestników spędu.  Nawet w Wielka Sobotę nie oszczędzono nam rumieńca wstydu pokazując nieprawdziwy obraz tradycji kurpiowskiej, skoczną muzykę w stodole, prace domowe - pieczenie chleba w odświętnych strojach czy tez tkanie na krosnach a gwara ludowa brzmiała sztucznie i na siłę. Całkowity brak profesjionalizmu. I to wszystko w Skansenie, który powinien być punktem odniesienia wyznaczającym poziom kultury ludowej w naszym pięknym regionie. Widocznie osoby odpowiedzialne wzięły sobie "wolne"... a może powinny zmienic zawód?
Gość napisał(a):Mistrzostwo świata w propagandzie sukcesu{diabelek}

Gość

14-04-2015, 14:09
#18
Mistrzostwo świata w propagandzie sukcesu{diabelek}
Gość napisał(a):Mistrzostwo świata w propagandzie sukcesu{diabelek}

Gość

14-04-2015, 16:09
#19
Mistrzostwo świata w propagandzie sukcesu{diabelek}
Gość napisał(a):Czyżby? W Ostrołęce wystąpiły zespoły z Jazgarki i Klimk. Apolonia Nowak zasiadała w jury, więc śpiewać Jej nie wypadało. Po co pleść banialuki?  

Gość

14-04-2015, 18:37
#20
Czyżby? W Ostrołęce wystąpiły zespoły z Jazgarki i Klimk. Apolonia Nowak zasiadała w jury, więc śpiewać Jej nie wypadało. Po co pleść banialuki?  

strony: wstecz 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 dalej
Informacje dodatkowe
Aktualnie na forum jest 0 zalogowanych użytkowników.
Lista zalogowanych użytkowników: Brak użytkowników na forum
Prawa dostępu
  • Dodawanie wpisów