Jaki aparat lustrzanka

Założony przez brylancik79
strony: 1
brylancik79 napisał(a):Jaki aparat lustrzanka możecie poleci dla porządkującego?  

brylancik79

Wpisów: 1
Dołączył: 15.03.2013
15-03-2013, 14:16
#1
Jaki aparat lustrzanka możecie poleci dla porządkującego?  
Gość napisał(a):Moim zdaniem dla porządkującego  na dobry początek będzie idealny zestaw z Velidy{usmiech}

Gość

15-03-2013, 14:34
#2
Moim zdaniem dla porządkującego  na dobry początek będzie idealny zestaw z Velidy{usmiech}
Gość napisał(a):Wystarczy, mop, szczotka i odkurzacz.

Gość

15-03-2013, 17:38
#3
Wystarczy, mop, szczotka i odkurzacz.
Gość napisał(a):daj się na spokój - zacznij od Smieny {jezyk}

Gość

16-03-2013, 21:42
#4
daj się na spokój - zacznij od Smieny {jezyk}
Gość napisał(a):[quote=Gość]Wystarczy, mop, szczotka i odkurzacz. [/quote]Az przykro czytać, taki jesteś pomysłowy/a

Gość

16-03-2013, 23:35
#5
[quote=Gość]Wystarczy, mop, szczotka i odkurzacz. [/quote]Az przykro czytać, taki jesteś pomysłowy/a
Gość napisał(a):Są dwie wiodące firmy: Canon i Nikon. Za nimi Sony który dla amatora nie chcącego zagłębiać się w obróbkę plików raw i chcącego mieć niezłe zdjęcia od razu z aparatu, będzie dobrym wyborem. W podobnej cenie można kupić sprzęt o podobnych parametrach obu powyższych firm. Ważne jest też co komu lepiej lepiej leży w reku. Jednym lepiej fotografuje się canonem innym nikonem. Moim zdaniem nie jest tak ważny korpus jak obiektyw. To co współcześnie na rynku możemy kupić w podstawowej klasie lustrzanek da nam porządną jakość obrazu. Jednak zdarza się że młodzi adepci fotografii inwestują w lustrzankę ale..w zestawie z podstawowym obiektywem zoom (który zazwyczaj jest w komplecie w podstawowej cenie). Nie jest to nawet średniej klasy obiektyw a jedynie namiastką tego ważnego narzędzia. Obraz który dają zoomy np:17-55 f3,5-5,5 jest mało kontrastowy, często nieostry, obarczony wieloma wadami optycznymi (aberracje, dystorsje, znaczne winietowania) oraz jest "ciemny" czyli w ciemnych pomieszczeniach daje nam mniejsze pole manewru oraz uniemożliwia mocne rozmycie tła np. przy fotografowaniu portretu (ważna właściwość dobrych obiektywów). Warto więc pomyśleć o lustrzance (może być używana-kupiona w komisie będzie miała trzy miesięczną gwarancję) ale za to z lepszym szkłem-najlepiej stałoogniskowym (takim się nie pokręci by przybliżyć lub oddalić :))) Jeśli ktoś chce rozwijać się w tym kierunku za jakiś czas, czy będzie chciał czy też nie, będzie musiał kupić lustrzankę pełnoklatkową np: canon 6D lub 5D mk II lub III bądź też któregoś z Nokonów. To są aparaty które Dają dużo większe możliwości plastyczne (głębia przestrzeni) oraz posiadają lepsze procesory obrazu-wpływa to na jakość kolorów, poziom szumów, możliwości obróbki. Warto więc na początek nie wysilać się zbytnio i kupić jakąś podstawową lustrzankę z obiektywem stałoogniskowym którego posiadanie narzuca wytworzenie cennych nawyków-np. zamiast oddalać zoomem robiąc portret (co spowoduje wykonanie go przy szerokim kącie i zniekształcenie twarzy) ze stałką 50mm f1,8 odsuniemy się na odpowiednią odległość i uzyskamy lepsze zdjęcie. Poza tym nie inwestując wielkich kwot, warto sprawdzić czy zabawa nas wciągnie, czy też nie odnajdziemy się w niej i w ten sposób zaoszczędzimy kilka tysięcy złotych już na początku. Udanych zakupów :)

Gość

17-03-2013, 00:54
#6
Są dwie wiodące firmy: Canon i Nikon. Za nimi Sony który dla amatora nie chcącego zagłębiać się w obróbkę plików raw i chcącego mieć niezłe zdjęcia od razu z aparatu, będzie dobrym wyborem. W podobnej cenie można kupić sprzęt o podobnych parametrach obu powyższych firm. Ważne jest też co komu lepiej lepiej leży w reku. Jednym lepiej fotografuje się canonem innym nikonem. Moim zdaniem nie jest tak ważny korpus jak obiektyw. To co współcześnie na rynku możemy kupić w podstawowej klasie lustrzanek da nam porządną jakość obrazu. Jednak zdarza się że młodzi adepci fotografii inwestują w lustrzankę ale..w zestawie z podstawowym obiektywem zoom (który zazwyczaj jest w komplecie w podstawowej cenie). Nie jest to nawet średniej klasy obiektyw a jedynie namiastką tego ważnego narzędzia. Obraz który dają zoomy np:17-55 f3,5-5,5 jest mało kontrastowy, często nieostry, obarczony wieloma wadami optycznymi (aberracje, dystorsje, znaczne winietowania) oraz jest "ciemny" czyli w ciemnych pomieszczeniach daje nam mniejsze pole manewru oraz uniemożliwia mocne rozmycie tła np. przy fotografowaniu portretu (ważna właściwość dobrych obiektywów). Warto więc pomyśleć o lustrzance (może być używana-kupiona w komisie będzie miała trzy miesięczną gwarancję) ale za to z lepszym szkłem-najlepiej stałoogniskowym (takim się nie pokręci by przybliżyć lub oddalić :))) Jeśli ktoś chce rozwijać się w tym kierunku za jakiś czas, czy będzie chciał czy też nie, będzie musiał kupić lustrzankę pełnoklatkową np: canon 6D lub 5D mk II lub III bądź też któregoś z Nokonów. To są aparaty które Dają dużo większe możliwości plastyczne (głębia przestrzeni) oraz posiadają lepsze procesory obrazu-wpływa to na jakość kolorów, poziom szumów, możliwości obróbki. Warto więc na początek nie wysilać się zbytnio i kupić jakąś podstawową lustrzankę z obiektywem stałoogniskowym którego posiadanie narzuca wytworzenie cennych nawyków-np. zamiast oddalać zoomem robiąc portret (co spowoduje wykonanie go przy szerokim kącie i zniekształcenie twarzy) ze stałką 50mm f1,8 odsuniemy się na odpowiednią odległość i uzyskamy lepsze zdjęcie. Poza tym nie inwestując wielkich kwot, warto sprawdzić czy zabawa nas wciągnie, czy też nie odnajdziemy się w niej i w ten sposób zaoszczędzimy kilka tysięcy złotych już na początku. Udanych zakupów :)
Gość napisał(a):[quote=Gość][quote=Gość]Wystarczy, mop, szczotka i odkurzacz. [/quote]Az przykro czytać, taki jesteś pomysłowy/a [/quote]Taaa chyba słuchać.Bo ty nie umiesz czytać tylko tobie to przeczytano.Ciekawe kto za ciebie ten post napisał.

Gość

18-03-2013, 12:17
#7
[quote=Gość][quote=Gość]Wystarczy, mop, szczotka i odkurzacz. [/quote]Az przykro czytać, taki jesteś pomysłowy/a [/quote]Taaa chyba słuchać.Bo ty nie umiesz czytać tylko tobie to przeczytano.Ciekawe kto za ciebie ten post napisał.
Gość napisał(a):Sony produkuje matryce do wszystkich producenow lustrzanek. Wiec kazdy ma w srodku sony.A kazda marka jest do czegos lepsza nie ma najlepszych lustrzanek, kazda jest do czegos innego przydatna.

Gość

17-09-2013, 08:48
#8
Sony produkuje matryce do wszystkich producenow lustrzanek. Wiec kazdy ma w srodku sony.A kazda marka jest do czegos lepsza nie ma najlepszych lustrzanek, kazda jest do czegos innego przydatna.
Gość napisał(a):[quote=Gość]Sony produkuje matryce do wszystkich producenow lustrzanek. Wiec kazdy ma w srodku sony.A kazda marka jest do czegos lepsza nie ma najlepszych lustrzanek, kazda jest do czegos innego przydatna. [/quote]I bardzo dobra odpowiedż. Na marginesie dla początkującego doradzę system bezlusterkowców. Takie lustrzanki, bez lustra.

Gość

17-09-2013, 15:37
#9
[quote=Gość]Sony produkuje matryce do wszystkich producenow lustrzanek. Wiec kazdy ma w srodku sony.A kazda marka jest do czegos lepsza nie ma najlepszych lustrzanek, kazda jest do czegos innego przydatna. [/quote]I bardzo dobra odpowiedż. Na marginesie dla początkującego doradzę system bezlusterkowców. Takie lustrzanki, bez lustra.
justysz napisał(a):Nie wiem czy warto jako pierwszy aparat brać od razu lustrzanke ;)  

justysz

Wpisów: 2
Dołączył: 19.03.2014
19-03-2014, 18:09
#10
Nie wiem czy warto jako pierwszy aparat brać od razu lustrzanke ;)  
Gość napisał(a):Canony polecam, nawet te z niższej półki są ok  

Gość

02-02-2015, 14:31
#11
Canony polecam, nawet te z niższej półki są ok  
Gość napisał(a):Czy ZENIT jeszcze istnieje?

Gość

14-03-2015, 12:06
#12
Czy ZENIT jeszcze istnieje?
hauabaua69 napisał(a):Polecę po prostu bloga;weselnykamerzysta.pl

hauabaua69

Wpisów: 2
Dołączył: 20.08.2015
20-08-2015, 09:54
#13
Polecę po prostu bloga;weselnykamerzysta.pl
virgo napisał(a):a co zamierzasz fotografować? opis wyżej całkiem szczegółowo wyjaśnia na co trzeba zwrócić uwagę i o czym pomyśleć, poza tym polecam poczytanie blogów o fotografii - pozwoli Ci to lepiej zrozumieć czego potrzebujesz w swoim pierwszym aparacie. Z taką wiedzą łatwiej będzie Ci zdecydować "jaki aparat do nauki będzie najlepszy".Nie zgodzę się ze stwierdzeniem "zacznij od zwykłego aparatu zamiast lustrzanki" - lepiej wyrabiaj sobie dobre nawyki od początku :)

virgo

Wpisów: 5
Dołączył: 07.05.2016
07-05-2016, 20:47
#14
a co zamierzasz fotografować? opis wyżej całkiem szczegółowo wyjaśnia na co trzeba zwrócić uwagę i o czym pomyśleć, poza tym polecam poczytanie blogów o fotografii - pozwoli Ci to lepiej zrozumieć czego potrzebujesz w swoim pierwszym aparacie. Z taką wiedzą łatwiej będzie Ci zdecydować "jaki aparat do nauki będzie najlepszy".Nie zgodzę się ze stwierdzeniem "zacznij od zwykłego aparatu zamiast lustrzanki" - lepiej wyrabiaj sobie dobre nawyki od początku :)
Gość napisał(a):Może wystarczy aparat w telefonie.

Gość

06-08-2016, 20:13
#15
Może wystarczy aparat w telefonie.
babette89 napisał(a):Warto jeszcze w ogóle kupować lustrzankę?  ___ [url=http://konta-oszczednosciowe.blogspot.com]konta -oszczednosciowe.blogspot.com[/url]  

babette89

Wpisów: 2
Dołączył: 16.11.2016
21-11-2016, 13:30
#16
Warto jeszcze w ogóle kupować lustrzankę?  ___ [url=http://konta-oszczednosciowe.blogspot.com]konta -oszczednosciowe.blogspot.com[/url]  
miedziany napisał(a):canon zawsze na topie

miedziany

Wpisów: 1
Dołączył: 02.06.2017
02-06-2017, 23:39
#17
canon zawsze na topie
Gość napisał(a):

Witam bardzo serdecznie wszystkich poszukuje aparatu na początek jaki polecacie?.

Gość

19-03-2020, 12:26
#18

Witam bardzo serdecznie wszystkich poszukuje aparatu na początek jaki polecacie?.

Gość napisał(a):

Ja polecam aparat geodezyjny, każdego typu. W zestawie najczęściej odrazu ze statywem, ze świetnym powiększeniem.
Brylancik79 - to będzie idealne dla tego jak napisałeś, dla "porządkującego".

Gość

19-03-2020, 14:29
#19

Ja polecam aparat geodezyjny, każdego typu. W zestawie najczęściej odrazu ze statywem, ze świetnym powiększeniem.
Brylancik79 - to będzie idealne dla tego jak napisałeś, dla "porządkującego".


strony: 1
Informacje dodatkowe
Aktualnie na forum jest 0 zalogowanych użytkowników.
Lista zalogowanych użytkowników: Brak użytkowników na forum
Prawa dostępu
  • Dodawanie wpisów