Wątpliwości Donka

Założony przez Benon
strony: 1 2 dalej
Benon napisał(a):[b]Wątpliwości Donka[/b]31 maja 2012 r. Donald Tusk odebrał w Berlinie nagrodę im. Walthera Rathenaua. W swoim przemówieniu Tusk powiedział: „…zastanawiałem, jakby on (Rathenau – wyjaśnienie moje) przyjął tę wiadomość. Byłby zdziwiony jak potoczyła się historia, która doprowadziła do tego, że nagroda jego imienia przypadała polskiemu premierowi. Mógłby się nawet bardzo zdziwić. Ten przedsiębiorca ukształtowany przez cesarskie Niemcy, nie wyobrażał sobie niepodległej Polski jako sąsiada Niemiec.”Walther Rathenau był w 1922 roku ministrem spraw zagranicznych Republiki Weimarskiej. Dążył do rewizji postanowień Traktatu Wersalskiego. W kwietniu 1922 roku podpisał układ w Rapallo, stanowiący początek sowiecko-niemieckiego aliansu.Donald Tusk wątpliwość miałGdy nagrodę w Niemczech brał:Czy jej patron tak by chciał –Jest nim Walther Rathenau.Myślę: gdyby Tuska znał,To by z chęcią mu ją dał.I z przekąsem by się śmiałPatrząc w stronę Warthegau…  

Benon

Wpisów: 35
Dołączył: 23.03.2010
01-06-2012, 00:10
#1
[b]Wątpliwości Donka[/b]31 maja 2012 r. Donald Tusk odebrał w Berlinie nagrodę im. Walthera Rathenaua. W swoim przemówieniu Tusk powiedział: „…zastanawiałem, jakby on (Rathenau – wyjaśnienie moje) przyjął tę wiadomość. Byłby zdziwiony jak potoczyła się historia, która doprowadziła do tego, że nagroda jego imienia przypadała polskiemu premierowi. Mógłby się nawet bardzo zdziwić. Ten przedsiębiorca ukształtowany przez cesarskie Niemcy, nie wyobrażał sobie niepodległej Polski jako sąsiada Niemiec.”Walther Rathenau był w 1922 roku ministrem spraw zagranicznych Republiki Weimarskiej. Dążył do rewizji postanowień Traktatu Wersalskiego. W kwietniu 1922 roku podpisał układ w Rapallo, stanowiący początek sowiecko-niemieckiego aliansu.Donald Tusk wątpliwość miałGdy nagrodę w Niemczech brał:Czy jej patron tak by chciał –Jest nim Walther Rathenau.Myślę: gdyby Tuska znał,To by z chęcią mu ją dał.I z przekąsem by się śmiałPatrząc w stronę Warthegau…  
Gość napisał(a):Tak - Traktat Wersalski był dla Polski większym sukcesem  niż Bitwa pod Grunwaldem /fan/

Gość

01-06-2012, 10:37
#2
Tak - Traktat Wersalski był dla Polski większym sukcesem  niż Bitwa pod Grunwaldem /fan/

strony: 1 2 dalej
Informacje dodatkowe
Aktualnie na forum jest 0 zalogowanych użytkowników.
Lista zalogowanych użytkowników: Brak użytkowników na forum
Prawa dostępu
  • Dodawanie wpisów