Sushi w Ostrołęce

Założony przez freestyleONA
strony: wstecz 1 2
Gość napisał(a):sushi w tym off cafe to kto co lubi, ale cheesburgery to mają lux{jezyk}

Gość

19-03-2010, 14:06
#1
sushi w tym off cafe to kto co lubi, ale cheesburgery to mają lux{jezyk}
Gość napisał(a):Na jakiej ulicy mieści się Off cafe? {jezyk}

Gość

19-03-2010, 14:15
#2
Na jakiej ulicy mieści się Off cafe? {jezyk}
Gość napisał(a):gorbatowa, te frontowe budynki przy wesolej. www.offcafe.pl

Gość

19-03-2010, 14:22
#3
gorbatowa, te frontowe budynki przy wesolej. www.offcafe.pl
Gość napisał(a):dobre????? ludzie, więc wy chyba nie wiecie co to jest SUSHI...mi prawie wypaliło kubki smakowe od jakiegoś badziewnego sosu "sojowego" a "dodatki" w środku = kropeczka koloru zielonego, i kropeczka koloru "łososiowego" ...dla mnie koszmar i cena WYGÓROWANA.jadam sushi w Wawie i za 20zł porcje są o wiele większe plus dodatek na przystawkę...ale jakie miasto takie sushi...

Gość

19-03-2010, 14:59
#4
dobre????? ludzie, więc wy chyba nie wiecie co to jest SUSHI...mi prawie wypaliło kubki smakowe od jakiegoś badziewnego sosu "sojowego" a "dodatki" w środku = kropeczka koloru zielonego, i kropeczka koloru "łososiowego" ...dla mnie koszmar i cena WYGÓROWANA.jadam sushi w Wawie i za 20zł porcje są o wiele większe plus dodatek na przystawkę...ale jakie miasto takie sushi...
Gość napisał(a):koneser sushi sie znalazł.........z Warszawy przyjechał wielkomiejski  burak.Dziewczyna piszę że się zna bo robiła a ty co masz za kwalifikacje w tym zakresie.aaa kubki smakowe Warszawiaka!!

Gość

19-03-2010, 16:04
#5
koneser sushi sie znalazł.........z Warszawy przyjechał wielkomiejski  burak.Dziewczyna piszę że się zna bo robiła a ty co masz za kwalifikacje w tym zakresie.aaa kubki smakowe Warszawiaka!!
Gość napisał(a):[quote=Gość]koneser sushi sie znalazł.........z Warszawy przyjechał wielkomiejski  burak.Dziewczyna piszę że się zna bo robiła a ty co masz za kwalifikacje w tym zakresie.aaa kubki smakowe Warszawiaka!![/quote]kubki smakowe mam, owszem, i to bardzo wrażliwe na wszelkie sushipodobne gnioty.za 20 zł dostałam rozlatujące się kuleczki o średnicy 1,5 cm, nori źle zwinięte, po zamoczeniu w sosie rozpadało się w drobny mak. sos do bani, z wymienionych dodatków nie było w składzie pewnie 2/3.mówię co widziałam, teraz żałuję, że nie zrobiłam zdjęcia i nie mogę tego udokumentować zagorzałemu obrońcy.za 20 zł, powtarzam, dostaję porcję sushi z wyższej półki plus przystawkę startową, a nie takie byle co.nie piszę, by oczerniać, cieszyłam się, że coś w naszym mieście się dzieje. jadłam tam niedługo po otwarciu i byłam w szoku, negatywnie, co do smaku tego czegoś.mam nadzieję, że właściciel weźmie sobie uwagę do serca a nie będzie bronił swego bądź szedł w zaparte, że czarne jest białe.

Gość

22-03-2010, 14:07
#6
[quote=Gość]koneser sushi sie znalazł.........z Warszawy przyjechał wielkomiejski  burak.Dziewczyna piszę że się zna bo robiła a ty co masz za kwalifikacje w tym zakresie.aaa kubki smakowe Warszawiaka!![/quote]kubki smakowe mam, owszem, i to bardzo wrażliwe na wszelkie sushipodobne gnioty.za 20 zł dostałam rozlatujące się kuleczki o średnicy 1,5 cm, nori źle zwinięte, po zamoczeniu w sosie rozpadało się w drobny mak. sos do bani, z wymienionych dodatków nie było w składzie pewnie 2/3.mówię co widziałam, teraz żałuję, że nie zrobiłam zdjęcia i nie mogę tego udokumentować zagorzałemu obrońcy.za 20 zł, powtarzam, dostaję porcję sushi z wyższej półki plus przystawkę startową, a nie takie byle co.nie piszę, by oczerniać, cieszyłam się, że coś w naszym mieście się dzieje. jadłam tam niedługo po otwarciu i byłam w szoku, negatywnie, co do smaku tego czegoś.mam nadzieję, że właściciel weźmie sobie uwagę do serca a nie będzie bronił swego bądź szedł w zaparte, że czarne jest białe.
Gość napisał(a):dodam jeszcze, że sama robię sushi w domu (ŻADNA FILOZOFIA! TYLKO TRZEBA UMIEĆ INWESTOWAĆ), składniki najlepsze jakościowo nie kosztują wcale majątku {jezyk} warto zainwestować w dobry sos sojowy, Yamasa daje radę, koszt nie jest wielki... i podawać go w butelce oryginalnej a nie w jakiejś misce. wiele wiele pracy przed Wami, ale mimo bardzo negatywnych odczuć sprzed kilku miesięcy (byłam raz, więcej nie zamierzam) wierzę, że będziecie się rozwijać i dojdziecie do wyższego poziomu.

Gość

22-03-2010, 14:10
#7
dodam jeszcze, że sama robię sushi w domu (ŻADNA FILOZOFIA! TYLKO TRZEBA UMIEĆ INWESTOWAĆ), składniki najlepsze jakościowo nie kosztują wcale majątku {jezyk} warto zainwestować w dobry sos sojowy, Yamasa daje radę, koszt nie jest wielki... i podawać go w butelce oryginalnej a nie w jakiejś misce. wiele wiele pracy przed Wami, ale mimo bardzo negatywnych odczuć sprzed kilku miesięcy (byłam raz, więcej nie zamierzam) wierzę, że będziecie się rozwijać i dojdziecie do wyższego poziomu.
Gość napisał(a):niestety muszę sie zgodzić- jadłam i ....to była najdroższa porcja ryżu jaka kupiłam. Bo ryby nie mogłam tam znaleźć :) sos obrzydliwy. Nigdy więcejW Leclercu znalazłam sushi za 14 zł. było o NIEBO lepsze niż te które zaserwowano mi w knajpie  

Gość

26-11-2010, 12:51
#8
niestety muszę sie zgodzić- jadłam i ....to była najdroższa porcja ryżu jaka kupiłam. Bo ryby nie mogłam tam znaleźć :) sos obrzydliwy. Nigdy więcejW Leclercu znalazłam sushi za 14 zł. było o NIEBO lepsze niż te które zaserwowano mi w knajpie  
Gość napisał(a):W Artcafe jest shushi całkiem niezłe, ale chyba w piątki podają tylko.

Gość

28-11-2010, 19:14
#9
W Artcafe jest shushi całkiem niezłe, ale chyba w piątki podają tylko.
Gość napisał(a):Witam,Jeżeli na forum jest ktoś kto zajmował się robieniem sushi zawodowo bądź jest to jego 'pasja' proszę o kontakt; mam tu na uwadzę sushimastera bądź osoby aspirujące do roli i chcące wykonywać ww. sztukę kulinarną zawodowo.

Gość

02-04-2012, 15:03
#10
Witam,Jeżeli na forum jest ktoś kto zajmował się robieniem sushi zawodowo bądź jest to jego 'pasja' proszę o kontakt; mam tu na uwadzę sushimastera bądź osoby aspirujące do roli i chcące wykonywać ww. sztukę kulinarną zawodowo.
Gość napisał(a):mój mail neverteless @ op. pl

Gość

02-04-2012, 15:03
#11
mój mail neverteless @ op. pl
Gość napisał(a):Ja też od kilku lat robię sama w domu. Dla siebie, dla znajomych. Nauczyłam się, bo uwielbiam sushi, a że w Ostrołęce nie ma gdzie zjeść, najłatwiej więc było spróbować samemu. Faktycznie największy problem z dostępnością składników i w ich wyborze. W Leclercu jeden nadający się rodzaj ryżu, jeden rodzaj alg. To samo z pozostałymi składnikami. Ogólnie skromniutko, a szkoda, bo można byłoby poszaleć, gdyby było z czego :(

Gość

03-04-2012, 10:51
#12
Ja też od kilku lat robię sama w domu. Dla siebie, dla znajomych. Nauczyłam się, bo uwielbiam sushi, a że w Ostrołęce nie ma gdzie zjeść, najłatwiej więc było spróbować samemu. Faktycznie największy problem z dostępnością składników i w ich wyborze. W Leclercu jeden nadający się rodzaj ryżu, jeden rodzaj alg. To samo z pozostałymi składnikami. Ogólnie skromniutko, a szkoda, bo można byłoby poszaleć, gdyby było z czego :(
Gość napisał(a):I jeszcze jedno: sushi p. Leszka faktycznie genialne. Miałam okazję jeść kilkakrotnie i chylę czoła.  

Gość

03-04-2012, 10:55
#13
I jeszcze jedno: sushi p. Leszka faktycznie genialne. Miałam okazję jeść kilkakrotnie i chylę czoła.  
Gość napisał(a):bardzo dziekuje , Leszek{usmiech}

Gość

11-11-2012, 15:17
#14
bardzo dziekuje , Leszek{usmiech}
Gość napisał(a):..potwierdzam, w off caffe robią kiepskie sushi-maki z powodu znikomej zawartości w środku - sam ryż:( nie polecam. Przydałaby się miła knajpka z wyspą i właściecielem który by nie żałował składników. Kto lubi - robi w domu, w Ostrołęce nie ma gdzie zjeść :(

Gość

11-11-2012, 17:05
#15
..potwierdzam, w off caffe robią kiepskie sushi-maki z powodu znikomej zawartości w środku - sam ryż:( nie polecam. Przydałaby się miła knajpka z wyspą i właściecielem który by nie żałował składników. Kto lubi - robi w domu, w Ostrołęce nie ma gdzie zjeść :(
Gość napisał(a):chyba niedlugo bedzie gdzie zjesc sushi:)

Gość

07-03-2013, 20:38
#16
chyba niedlugo bedzie gdzie zjesc sushi:)
Gość napisał(a):w "Art caffe" na Gołębiej podają sushi w piątki

Gość

24-03-2013, 11:59
#17
w "Art caffe" na Gołębiej podają sushi w piątki
Gość napisał(a):na Bogusławskiego 11 jest duży napis że wkrótce otwarcie pierwszej restauracji sushi w Ostrołęce... może ktoś wie coś więcej??

Gość

24-03-2013, 13:48
#18
na Bogusławskiego 11 jest duży napis że wkrótce otwarcie pierwszej restauracji sushi w Ostrołęce... może ktoś wie coś więcej??

strony: wstecz 1 2
Informacje dodatkowe
Aktualnie na forum jest 0 zalogowanych użytkowników.
Lista zalogowanych użytkowników: Brak użytkowników na forum
Prawa dostępu
  • Dodawanie wpisów