firmy finansowe ( tzw szybkie pożyczki)

Założony przez cafe
strony: 1
cafe napisał(a):Witam, mam pytanie.... Czy tzw firmy finansowe, które udzielają szybkich pożyczek ( np. Provident, Kredyt OK, Fenix itp działające w naszym mieście) mają prawo do tego aby nachodzić kogoś w domu??!! Mam na myśli sytuację, gdy osoba , która pożyczyła od nich pieniądze spóżniła się z wpłatą jednej raty. Przecież może być taka sytuacja,że w danym miesiącu nie można wpłacić raty lub nie można tego zrobić w konkretnym terminie. Czy taki fakt upoważnia pracowników takich firm do tego aby nachodzić swojego klienta w domu, w pracy ??? Czy pracownik takiej firmy ma prawo mówić innym domownikom po co przyjechał?? Jak to wygląda od strony prawnej?Jestem tym faktem zaskoczona, wiem, że dług się zwraca ale czasami bywają takie sytuacje,że jednej raty nie uda nam się wpłacić w terminie....czy to jest powód do nachodzenia w domu??

cafe

Wpisów: 3
Dołączył: 07.12.2011
17-11-2012, 19:46
#1
Witam, mam pytanie.... Czy tzw firmy finansowe, które udzielają szybkich pożyczek ( np. Provident, Kredyt OK, Fenix itp działające w naszym mieście) mają prawo do tego aby nachodzić kogoś w domu??!! Mam na myśli sytuację, gdy osoba , która pożyczyła od nich pieniądze spóżniła się z wpłatą jednej raty. Przecież może być taka sytuacja,że w danym miesiącu nie można wpłacić raty lub nie można tego zrobić w konkretnym terminie. Czy taki fakt upoważnia pracowników takich firm do tego aby nachodzić swojego klienta w domu, w pracy ??? Czy pracownik takiej firmy ma prawo mówić innym domownikom po co przyjechał?? Jak to wygląda od strony prawnej?Jestem tym faktem zaskoczona, wiem, że dług się zwraca ale czasami bywają takie sytuacje,że jednej raty nie uda nam się wpłacić w terminie....czy to jest powód do nachodzenia w domu??
Gość napisał(a):Lepiej wybrać pożyczkę online np.  wtedy nikt nas nie nachodzi. Provident też ma pożyczkę online i to znacznie tańszą niż z wizytami w domu, a pieniądze wpłaca się na konto.    

Gość

12-03-2016, 22:55
#2
Lepiej wybrać pożyczkę online np.  wtedy nikt nas nie nachodzi. Provident też ma pożyczkę online i to znacznie tańszą niż z wizytami w domu, a pieniądze wpłaca się na konto.    
Gość napisał(a):Najlepiej nie brać pożyczki.Nie bierzcie przykładu z państwa.Ile macie tyle wydawajcie i nie zapominajcie o odkładaniu skromnej kwoty na czarną godzinę.A jeśli kogoś nie stać aby odkładał na czarną godzinę to w jaki sposób go stać na spłatę kredytu ?Biednych ludzi nie stać na kredyt.

Gość

14-03-2016, 07:40
#3
Najlepiej nie brać pożyczki.Nie bierzcie przykładu z państwa.Ile macie tyle wydawajcie i nie zapominajcie o odkładaniu skromnej kwoty na czarną godzinę.A jeśli kogoś nie stać aby odkładał na czarną godzinę to w jaki sposób go stać na spłatę kredytu ?Biednych ludzi nie stać na kredyt.
Gość napisał(a):super stwierdzenie: biednych nie stać na kredyty.Jest w tym wiele prawdy.Zamożni ludzie mogą brać kredyty żeby realizować swoje plany szybciej niż przez oszczędzanie, albo w sytuacji kiedy wiedzą, że przyniesie im to korzyść np. kupują dom bo rata kredytu będzie podobna do opłaty za wynajem.Bogate firmy biorą kredyt wiedząc, że przy użyciu takich pieniędzy będą w stanie więcej zarobić lub zapewnić sobie lepszą pozycje na rynku.Można mieć nadzieję, że teraz program 500+ pozwoli nie brać już pożyczek "na przeżycie".

Gość

17-03-2016, 08:56
#4
super stwierdzenie: biednych nie stać na kredyty.Jest w tym wiele prawdy.Zamożni ludzie mogą brać kredyty żeby realizować swoje plany szybciej niż przez oszczędzanie, albo w sytuacji kiedy wiedzą, że przyniesie im to korzyść np. kupują dom bo rata kredytu będzie podobna do opłaty za wynajem.Bogate firmy biorą kredyt wiedząc, że przy użyciu takich pieniędzy będą w stanie więcej zarobić lub zapewnić sobie lepszą pozycje na rynku.Można mieć nadzieję, że teraz program 500+ pozwoli nie brać już pożyczek "na przeżycie".
Gość napisał(a):Naliczyłam 3 firmy. dobra znajomość rynku ciekawe z jakiego powodu.Dobre "w danym miesiącu nie można wpłacić raty "{usmiech} ciekawe gdzie tak jest. z rachunkami też tak można{gafa}

Gość

21-03-2016, 19:03
#5
Naliczyłam 3 firmy. dobra znajomość rynku ciekawe z jakiego powodu.Dobre "w danym miesiącu nie można wpłacić raty "{usmiech} ciekawe gdzie tak jest. z rachunkami też tak można{gafa}

strony: 1
Informacje dodatkowe
Aktualnie na forum jest 0 zalogowanych użytkowników.
Lista zalogowanych użytkowników: Brak użytkowników na forum
Prawa dostępu
  • Dodawanie wpisów