Fotopstryk czy fotograf oto jest pytanie! - oceny wg Patryka :P

Założony przez patryk_oka
strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 dalej
patryk_oka napisał(a):Pozwole sobie na ocenę zdjęć :)Jak wiemy jest temat o fotografach ale jest on nieobiektywny :PW tym watku zamieszczę merytoryczne oceny  konkretnych fotografów i ich konkretnych pracWg kolejności jaka wyświetla się po kliknięciu zakładki\"Fotografia ślubna\"adres strony: www.art-house-foto.pl1.Przesadzona obróbka, zdjecie jest całe błękitne bo autor za bardzo chciał pokazać błękit nieba. Kontrast zbyt duży psuje odbiór zdjęcia.Zbyt duży błekit spowodwał,ze suknia PM jest zamiast biła wyszłą błękitna.2.Ponownie zbyt mocny kontrast i za duże nasycenie błękitnego koloru.Fotograafia przedstawia brzydkie miejsce z PM . Niestety nie podoba mi się.3.To wygięcie nie nadaje smaku a psuje zdjecie. Miało być artystycznie ale wyszłą masakra . Cień na dole zdjecia sugeruje ,że nie umie pan wyciągać z \"CIENI\" zdjęćie ejst po części niedoświetlone i nie ma pomysłu na foto..4.kolejne zdjecie bez pomysłu. Ot pstryk dla pstrtyku, Twarz Młodej ciemna i masa cieni an drzewach :/ Suknia czarno-białą , zbyt duży kontrast i fatalna obróbka.5.Ponownie zła obróbka i nasycenie błękitnego koloru psuje zdjecie. Poza sztuczna któa nic nie wnosi do zdjęcia a je psuje swoją monotonią.Znowu cienie na mundurze Młodego, popracuj nad doświetlaniem.6.Tragedia!! Co ma oznaczać ten widoczny reflektor?? Pan jest po szkole fotografi a nie zna pan podstawowych zasad ekspozycji. Takie rzeczy ukrywamy a ta fotka nic nie pokazuje.. Brzydkie ośiwtlenie i monotonna poza.7.Kolejne zdjecie bez pomysłu. Nie wystarczy  ustawić PM w obskurnym miejscu aby wtyszło artystyczne zdjecie. PM ustawiona centralnie , dyskwalifikacja zdjęcia  jak dla mnie.8.CIENIE, ciemnosc widzę ciemność. Centralny kadr ponownie i zdjecie źle oświetlone bez pomysłu.9.Zły kontrast, zbyt mocny!! Walnałeś lampą na wprost!! Okropne cienie za PM. Co ma oznaczać to wchodzenie po drabinie?? Znowu centralnie umieszczona PM.Brzydkie zdjęcie.10.Znowu ten sam błąd , przesadny kontrast i zbyt mocne wyostrzenie zdjecia. Odcien foto caly żółty. Brzydka poza a Młody w połowie jest ciemny.Znowu centralny ciasny kadr.11.Znowu brak oświetlenia!! Połowa zdjecia ciemna i ciasny kadr. Pomysł ze schodami podpatrzony u innych ale mierna kopia i wykonanie fatalne. Reflektor miałeś za młodymi pod schodami i dało to okropne cienie za młodymi.12. Koszmarna obróbka! Suknia panny młodej wygląda jak by byłą brudna!! Za duży kontrast i ciassny nudny kadr.Znowu problem z oświetleniem i okropna winieta!!13.Zle oświetlenie! Co mają znaczyć te czarne plamy w miejscach drzew? Twarz Młodej nie oświetlona dekold czarny. Poza nie wyszła wielki cien na trawie młodej.Znowu centralny kadr.14.Znowu cienie atakuja, nie doświetlona i ciasne. Zdjęcie bez pomysłu strzelone na siłę.Wielkie plamy cienia za młodymi.15.Znowu  cienie, zła obróbka. Poza na siłe pstryk dla pstryku. Za mocno wyostrzone i ponownie centralny kadr. Poza bez pomysłu.Reasumując pana błędy ze zdjęć plenerowych.- zła obróbka która niszczy zdjęcia- Nadmierna saturacja błękitnego koloru. Prosze nie machac tak suwakami:P- Brak umiejętności pracy światłem , nie umię pan doświetlać zdjęć.- Ciasne kadry- Brak pomysłu na zdjęcia pozy nudne i bezsensowne- Zła ekspozycja- Brak podstawowych umiejętności fotograficznych.Niestety widać,ze jest pan amatorem który znalazł łątwy zarobek. Niestety psuję pan zdjecia trochę wysiłku i inwencji nei zaszkodzi. Po powrocie  ocenię pana zdkjęcia z przygotowań oraz ceremonii. Pozdrawiam :)    

patryk_oka

Wpisów: 40
Dołączył: 24.08.2011
24-08-2011, 21:32
#1
Pozwole sobie na ocenę zdjęć :)Jak wiemy jest temat o fotografach ale jest on nieobiektywny :PW tym watku zamieszczę merytoryczne oceny  konkretnych fotografów i ich konkretnych pracWg kolejności jaka wyświetla się po kliknięciu zakładki\"Fotografia ślubna\"adres strony: www.art-house-foto.pl1.Przesadzona obróbka, zdjecie jest całe błękitne bo autor za bardzo chciał pokazać błękit nieba. Kontrast zbyt duży psuje odbiór zdjęcia.Zbyt duży błekit spowodwał,ze suknia PM jest zamiast biła wyszłą błękitna.2.Ponownie zbyt mocny kontrast i za duże nasycenie błękitnego koloru.Fotograafia przedstawia brzydkie miejsce z PM . Niestety nie podoba mi się.3.To wygięcie nie nadaje smaku a psuje zdjecie. Miało być artystycznie ale wyszłą masakra . Cień na dole zdjecia sugeruje ,że nie umie pan wyciągać z \"CIENI\" zdjęćie ejst po części niedoświetlone i nie ma pomysłu na foto..4.kolejne zdjecie bez pomysłu. Ot pstryk dla pstrtyku, Twarz Młodej ciemna i masa cieni an drzewach :/ Suknia czarno-białą , zbyt duży kontrast i fatalna obróbka.5.Ponownie zła obróbka i nasycenie błękitnego koloru psuje zdjecie. Poza sztuczna któa nic nie wnosi do zdjęcia a je psuje swoją monotonią.Znowu cienie na mundurze Młodego, popracuj nad doświetlaniem.6.Tragedia!! Co ma oznaczać ten widoczny reflektor?? Pan jest po szkole fotografi a nie zna pan podstawowych zasad ekspozycji. Takie rzeczy ukrywamy a ta fotka nic nie pokazuje.. Brzydkie ośiwtlenie i monotonna poza.7.Kolejne zdjecie bez pomysłu. Nie wystarczy  ustawić PM w obskurnym miejscu aby wtyszło artystyczne zdjecie. PM ustawiona centralnie , dyskwalifikacja zdjęcia  jak dla mnie.8.CIENIE, ciemnosc widzę ciemność. Centralny kadr ponownie i zdjecie źle oświetlone bez pomysłu.9.Zły kontrast, zbyt mocny!! Walnałeś lampą na wprost!! Okropne cienie za PM. Co ma oznaczać to wchodzenie po drabinie?? Znowu centralnie umieszczona PM.Brzydkie zdjęcie.10.Znowu ten sam błąd , przesadny kontrast i zbyt mocne wyostrzenie zdjecia. Odcien foto caly żółty. Brzydka poza a Młody w połowie jest ciemny.Znowu centralny ciasny kadr.11.Znowu brak oświetlenia!! Połowa zdjecia ciemna i ciasny kadr. Pomysł ze schodami podpatrzony u innych ale mierna kopia i wykonanie fatalne. Reflektor miałeś za młodymi pod schodami i dało to okropne cienie za młodymi.12. Koszmarna obróbka! Suknia panny młodej wygląda jak by byłą brudna!! Za duży kontrast i ciassny nudny kadr.Znowu problem z oświetleniem i okropna winieta!!13.Zle oświetlenie! Co mają znaczyć te czarne plamy w miejscach drzew? Twarz Młodej nie oświetlona dekold czarny. Poza nie wyszła wielki cien na trawie młodej.Znowu centralny kadr.14.Znowu cienie atakuja, nie doświetlona i ciasne. Zdjęcie bez pomysłu strzelone na siłę.Wielkie plamy cienia za młodymi.15.Znowu  cienie, zła obróbka. Poza na siłe pstryk dla pstryku. Za mocno wyostrzone i ponownie centralny kadr. Poza bez pomysłu.Reasumując pana błędy ze zdjęć plenerowych.- zła obróbka która niszczy zdjęcia- Nadmierna saturacja błękitnego koloru. Prosze nie machac tak suwakami:P- Brak umiejętności pracy światłem , nie umię pan doświetlać zdjęć.- Ciasne kadry- Brak pomysłu na zdjęcia pozy nudne i bezsensowne- Zła ekspozycja- Brak podstawowych umiejętności fotograficznych.Niestety widać,ze jest pan amatorem który znalazł łątwy zarobek. Niestety psuję pan zdjecia trochę wysiłku i inwencji nei zaszkodzi. Po powrocie  ocenię pana zdkjęcia z przygotowań oraz ceremonii. Pozdrawiam :)    
patryk_oka napisał(a):Żeby nie było że jestem stronniczy i pojechałem po jednym fotografie.Jeśli pozwolicie ocenię kolejnego Fotografa ślubnego z Ostrołęki będzi nim pan Tomek Grzyb.Tak jak w poprzednim wypadku aby było sprawiedliwie ocenie plener zastrzegam moim "amatorskim" okiem.Ocena wg kolejnosci wyświetlania w pasku menu:1. Świetnie uchwycony moment , kadr  świetnie dobrany i połączony w dwa zdjecia. Świetna zabawia swiatłem, widać emocję PM która świetnie komponuje się z zabytkowym autem. Świetny portret Panny młodej z wykorzystaniem elementu drzwi. Obróbka delikatna i bardzo przyjemna dla oka.2.Świetne wykorzystanie światła. Ciekawa nieszablonowa poza w której PM świetnie ukazuje  to "coś" . Element krzaków który pojawia sie na pierwszym planie nie zaburza zdjęcia i kadru.3.Świetnie ukazana kobiecoś panny młodej oraz pokazany pan młody w tle. Zdjęcie niby zwykłe i tradycyjne ale  pokazuje emocję, coś sie dzieje, nie wieje nudą.4.Świetny portret, ocena jak w przypadku poprzednich zdjęc . Rewelacja.5. Zdjęcie fajne ale mi juz sie opatrzyły zdjęcia w obskurnych miejscach lub dworkach.6.Piękny kadr, świetnie wykorzystany motyw drzewa. Piękna gra światłą i kolorów. Kapitalna poza Panny młodej.7.  j.w.8.  Świetna konwersja do BW. Pięknie wykorzystany motyw schodów i całowania w rękę. Klasa :)9. Ponownie, świetne światło, kolory i lekki skos nadaje dynamiki zdjęciu które jest zrobione przy zwykłym ogrodzeniu. Brawo Panie Tomku :)10.  J.W. świetne swiatło i Pm na balkonie w prostocie jest piękno jak już ktoś wczesniej napisał :)11.  Ciekawe, ale mi jakos włosy Panny młdej burzą to zdjecie i fakt spojrzenia w obiektyw  troche zaniża ocene zdjęcia. W każdym wypadku zdjęcie ciekawe i się broni solidnie na tle poprzedników.12.  Cóż moze dac lekki skos na zdjeciu widzimy w tym wypadku. Zdjęcie żyje, sa emocje,światło pięknie  współgra z Pm no i kompozycja w swej prostocie ponownie ukazuje klase fotografującego.13.  Hmmm... to zdjecie akurat nie przypada mi do gustu. Wg mnie Panna młoda jakos tak chłopieco wyszla na tym zdjeciu. Ciekawy detal w postaci reflektorów auta dodaje smaczku ale zdjęcie  na tle poprzedników jest no jak by to ując ... ok.14.  Super kadr, Panna młoda w tle ze swoimi emocjami przykuwa  mimo ,że jest an drugim planie. Nie pasuje mi Częśc zdjecia PM z dziewczynką...Ale zdjecie jest świetne i nie pozwala aby przejsc obok niego  bez dłuższej chwili  zastanowienia nad tym co fotografujący chciał pokazać. Świetna jak zwykle gra światłem:)15.  Na koniec zdjęcie z tego cyklu ktore wg mnie jest jednym z najlepszych w tym reportażu. Prostota, prostota i jeszcze raz prostota.Klasyka porywa w tym ujęciu i pokazuej to ,że jest  miłosc, uczucie i tęsknota w czlowieku. Piękne światło i elemt przykuwający uwagę oglądającego to czerwone światła auta niczym oczy które spoglądają na oglądającego...Podsumowanie:Autor ma pomysł na zdjecia. Nie wprowadza dziwnych atrakcji do swoich prac które dzięki temu nie są sztampowe i nie sprowadzaja się do Fotograficznego D-isco Polo.Prostota i klasyka ujmuje widza i nie pozwala przejść obok tych prac bobojętnie. Czasem brakuje określeń by ocenić poszczególne zdjęcia tak aby sie nie powtarzać.Jak widac obiektywy stałoogniskowe pięknie maluja i mają świetną plastykę obrazu.Brawo Panie Tomku  postokroć brawo.:)

patryk_oka

Wpisów: 40
Dołączył: 24.08.2011
24-08-2011, 21:36
#2
Żeby nie było że jestem stronniczy i pojechałem po jednym fotografie.Jeśli pozwolicie ocenię kolejnego Fotografa ślubnego z Ostrołęki będzi nim pan Tomek Grzyb.Tak jak w poprzednim wypadku aby było sprawiedliwie ocenie plener zastrzegam moim "amatorskim" okiem.Ocena wg kolejnosci wyświetlania w pasku menu:1. Świetnie uchwycony moment , kadr  świetnie dobrany i połączony w dwa zdjecia. Świetna zabawia swiatłem, widać emocję PM która świetnie komponuje się z zabytkowym autem. Świetny portret Panny młodej z wykorzystaniem elementu drzwi. Obróbka delikatna i bardzo przyjemna dla oka.2.Świetne wykorzystanie światła. Ciekawa nieszablonowa poza w której PM świetnie ukazuje  to "coś" . Element krzaków który pojawia sie na pierwszym planie nie zaburza zdjęcia i kadru.3.Świetnie ukazana kobiecoś panny młodej oraz pokazany pan młody w tle. Zdjęcie niby zwykłe i tradycyjne ale  pokazuje emocję, coś sie dzieje, nie wieje nudą.4.Świetny portret, ocena jak w przypadku poprzednich zdjęc . Rewelacja.5. Zdjęcie fajne ale mi juz sie opatrzyły zdjęcia w obskurnych miejscach lub dworkach.6.Piękny kadr, świetnie wykorzystany motyw drzewa. Piękna gra światłą i kolorów. Kapitalna poza Panny młodej.7.  j.w.8.  Świetna konwersja do BW. Pięknie wykorzystany motyw schodów i całowania w rękę. Klasa :)9. Ponownie, świetne światło, kolory i lekki skos nadaje dynamiki zdjęciu które jest zrobione przy zwykłym ogrodzeniu. Brawo Panie Tomku :)10.  J.W. świetne swiatło i Pm na balkonie w prostocie jest piękno jak już ktoś wczesniej napisał :)11.  Ciekawe, ale mi jakos włosy Panny młdej burzą to zdjecie i fakt spojrzenia w obiektyw  troche zaniża ocene zdjęcia. W każdym wypadku zdjęcie ciekawe i się broni solidnie na tle poprzedników.12.  Cóż moze dac lekki skos na zdjeciu widzimy w tym wypadku. Zdjęcie żyje, sa emocje,światło pięknie  współgra z Pm no i kompozycja w swej prostocie ponownie ukazuje klase fotografującego.13.  Hmmm... to zdjecie akurat nie przypada mi do gustu. Wg mnie Panna młoda jakos tak chłopieco wyszla na tym zdjeciu. Ciekawy detal w postaci reflektorów auta dodaje smaczku ale zdjęcie  na tle poprzedników jest no jak by to ując ... ok.14.  Super kadr, Panna młoda w tle ze swoimi emocjami przykuwa  mimo ,że jest an drugim planie. Nie pasuje mi Częśc zdjecia PM z dziewczynką...Ale zdjecie jest świetne i nie pozwala aby przejsc obok niego  bez dłuższej chwili  zastanowienia nad tym co fotografujący chciał pokazać. Świetna jak zwykle gra światłem:)15.  Na koniec zdjęcie z tego cyklu ktore wg mnie jest jednym z najlepszych w tym reportażu. Prostota, prostota i jeszcze raz prostota.Klasyka porywa w tym ujęciu i pokazuej to ,że jest  miłosc, uczucie i tęsknota w czlowieku. Piękne światło i elemt przykuwający uwagę oglądającego to czerwone światła auta niczym oczy które spoglądają na oglądającego...Podsumowanie:Autor ma pomysł na zdjecia. Nie wprowadza dziwnych atrakcji do swoich prac które dzięki temu nie są sztampowe i nie sprowadzaja się do Fotograficznego D-isco Polo.Prostota i klasyka ujmuje widza i nie pozwala przejść obok tych prac bobojętnie. Czasem brakuje określeń by ocenić poszczególne zdjęcia tak aby sie nie powtarzać.Jak widac obiektywy stałoogniskowe pięknie maluja i mają świetną plastykę obrazu.Brawo Panie Tomku  postokroć brawo.:)
patryk_oka napisał(a):Jeśli pozwolicie ocenię  moim amatorskim okiem pracę pana Jarosława Sendera.stronka: http://www.sebcio.pl/index.php/gallery/plener-slubny/Zdjęci a z Bloga które wyświetlają sie losowo po kliknięciu w zakładkę plener ślubny:1. Fajne zdjęcie, Ciekawa gra kolorów która ożywia zdjęcie.Bardzo fajny kadr , szkoda ,że ostrośc uciekła z panny młodej. Zdjęcie bardzo na plus :)2.  Wg mnie dwa zdjecia w jednym trochę sie kłócą. Lepszy efekt wg mnie dało by rodzielenie tych zdjęć. Szerszy kadr w prawo na ceglany mur dał by ciekawe tło dla panny młodej. Jeśli chodzi o drugie zdjęcie to hmmm...ciut ciasno, szkoda ,że loki zakrywaja oczy panny młodej.3.  To zdjęcie do mnie jakoś nie przemawia :/4.  Przyjemnie zdjęcie, ale na pierwszym nie podoba mi sie "trupi" odcień skóry, Młody strasznie sztywny Panna młoda ratuje zdjęcie i daje  coś co przyciąga oko :) Na drugim zdjeciu dłoń młodego powinna spocząć na biodrze młodej :) Niewielkie przepalenie sukni mlodej na bocznym prawym zdjęciu  przez co tracimy szczegóły sukni.5. Przepalone centrum, nie widac sukienki świadkowej a nad mostem mamy wielka biała plame :/ Tu nie przypada mi równiez do gustu nienaturalna mina młodej . Wyszłą niekorzystnie wg mnie.Pomysł na kadr fajny :)6. Ponownie przepalenie w centrum. Nie widac sukienki świadkowej. Wg mnie lepszy efekt dał by fakt spojrzenia sie poza obiektyw aparatu.7.  Świetne zdjęcie:) można przy nim sie na chwile zatrzymac i podziwiać  udany kadr i kompozycje :)Naprawdę to zdjecie moze sie podobac:) Brawo.8.  Troche za centralnie ale moze to moje skrzywienie i awers do centralnych kladrów. Widział bym to  bardziej w poziomie niż z lekkiej"górki" Drobne przepalenie na czole młodej ale dla większosci niezauważalne :) Zdjęcie jak najbardziej na plus :)9.  Wow, zdjęcie z drzewem klasa. Mistrzostwo świata jak dla mnie. Świetne światło, ekspozycja i trafiony pomysł na zdjęcie, boczne zdjecie równiez fajne ale tu bym widział lekkie zamyślenie zamiast uśmiechu tak jak by młodzi z boku spoglądali na siebie :)Ale za to zdjęcie BRAWA się należa :)10.  młoda z kieliszkiem klasycznie wygląda ale zdjęcie ma coś w sobie. Jeśli chodzi o most to  ostrośc poszła na barierkę ale nie wiem czy nie był to zamysł autora.  Całokształt świetny, super światło i obróbka też na duży plus :)11.Ne podoba mi sie :/ Jestem przeciwnikiem ślubnego dico polo w fotografii ślubnej. Znudziły mnie zdjęcia w obskurnych miejscach :/12.  Zdjęcie moze sie podobac ale  emocje są grane, niestety trochę brak naturalnosci ale to już działka młodych. Bardzo fajne zdjęcie :)13.  Zdjęcie bez pomysłu wg mnie :/ Lepszy efekt dało by  zrobienie go pod innym kątem mając młodych w tle.14.  Zdjęcie klasyczne jakich wiele, PM może się podobac :)15.  J.W.Reasumując:Zdjecie wykonane solidnie sa perełki które zapadają w pamięc jak również klasyczne często spotykane pstryki. Obróbka przyjemna dla oka i zarazem miłą w odbiorze. Sa pomysły na zdjecia więc fotograf godny uwagi któremu nie zawahał bym sie w ciemno powierzyć mojego ślubu. Róniez na ocenianianych zdjęciach nie ma wprowadzonych na siłe wariacji w stylu fotograficznego Disco polo. Fotograf godny polecenia :) Dobra kompozycja oraz wykorzystane światło :)

patryk_oka

Wpisów: 40
Dołączył: 24.08.2011
24-08-2011, 21:37
#3
Jeśli pozwolicie ocenię  moim amatorskim okiem pracę pana Jarosława Sendera.stronka: http://www.sebcio.pl/index.php/gallery/plener-slubny/Zdjęci a z Bloga które wyświetlają sie losowo po kliknięciu w zakładkę plener ślubny:1. Fajne zdjęcie, Ciekawa gra kolorów która ożywia zdjęcie.Bardzo fajny kadr , szkoda ,że ostrośc uciekła z panny młodej. Zdjęcie bardzo na plus :)2.  Wg mnie dwa zdjecia w jednym trochę sie kłócą. Lepszy efekt wg mnie dało by rodzielenie tych zdjęć. Szerszy kadr w prawo na ceglany mur dał by ciekawe tło dla panny młodej. Jeśli chodzi o drugie zdjęcie to hmmm...ciut ciasno, szkoda ,że loki zakrywaja oczy panny młodej.3.  To zdjęcie do mnie jakoś nie przemawia :/4.  Przyjemnie zdjęcie, ale na pierwszym nie podoba mi sie "trupi" odcień skóry, Młody strasznie sztywny Panna młoda ratuje zdjęcie i daje  coś co przyciąga oko :) Na drugim zdjeciu dłoń młodego powinna spocząć na biodrze młodej :) Niewielkie przepalenie sukni mlodej na bocznym prawym zdjęciu  przez co tracimy szczegóły sukni.5. Przepalone centrum, nie widac sukienki świadkowej a nad mostem mamy wielka biała plame :/ Tu nie przypada mi równiez do gustu nienaturalna mina młodej . Wyszłą niekorzystnie wg mnie.Pomysł na kadr fajny :)6. Ponownie przepalenie w centrum. Nie widac sukienki świadkowej. Wg mnie lepszy efekt dał by fakt spojrzenia sie poza obiektyw aparatu.7.  Świetne zdjęcie:) można przy nim sie na chwile zatrzymac i podziwiać  udany kadr i kompozycje :)Naprawdę to zdjecie moze sie podobac:) Brawo.8.  Troche za centralnie ale moze to moje skrzywienie i awers do centralnych kladrów. Widział bym to  bardziej w poziomie niż z lekkiej"górki" Drobne przepalenie na czole młodej ale dla większosci niezauważalne :) Zdjęcie jak najbardziej na plus :)9.  Wow, zdjęcie z drzewem klasa. Mistrzostwo świata jak dla mnie. Świetne światło, ekspozycja i trafiony pomysł na zdjęcie, boczne zdjecie równiez fajne ale tu bym widział lekkie zamyślenie zamiast uśmiechu tak jak by młodzi z boku spoglądali na siebie :)Ale za to zdjęcie BRAWA się należa :)10.  młoda z kieliszkiem klasycznie wygląda ale zdjęcie ma coś w sobie. Jeśli chodzi o most to  ostrośc poszła na barierkę ale nie wiem czy nie był to zamysł autora.  Całokształt świetny, super światło i obróbka też na duży plus :)11.Ne podoba mi sie :/ Jestem przeciwnikiem ślubnego dico polo w fotografii ślubnej. Znudziły mnie zdjęcia w obskurnych miejscach :/12.  Zdjęcie moze sie podobac ale  emocje są grane, niestety trochę brak naturalnosci ale to już działka młodych. Bardzo fajne zdjęcie :)13.  Zdjęcie bez pomysłu wg mnie :/ Lepszy efekt dało by  zrobienie go pod innym kątem mając młodych w tle.14.  Zdjęcie klasyczne jakich wiele, PM może się podobac :)15.  J.W.Reasumując:Zdjecie wykonane solidnie sa perełki które zapadają w pamięc jak również klasyczne często spotykane pstryki. Obróbka przyjemna dla oka i zarazem miłą w odbiorze. Sa pomysły na zdjecia więc fotograf godny uwagi któremu nie zawahał bym sie w ciemno powierzyć mojego ślubu. Róniez na ocenianianych zdjęciach nie ma wprowadzonych na siłe wariacji w stylu fotograficznego Disco polo. Fotograf godny polecenia :) Dobra kompozycja oraz wykorzystane światło :)
patryk_oka napisał(a):Zgodnie z życzeniem :)Kolejna ocena wg mojego "amatorskiego" oka :)Jeśli pozwolicie ocenię pana Dariusza Głoska :)Strona WWW: http://www.dariuszglosek.pl/Tak jak w innych przypadkach ocenie 1 losowy plener w liczbie 15 klatek.Zdjęcia wyświetlają się po kliknięciu zakładki PLENER.1.Klasyczne zdjęcie w zbożu tzw. sezonowe. Ciasny kadr który strasznie ściska młodych. Zdjęcie zrobione od "dołu" przez co mamy widok na niebo no ale... twarz młodej nie wygląda zbyt atrakcyjnie.Młody również nie wyszedł tu zbyt dobrze. Jasne zboże zostało doświetlone zbyt mocno przez co przyciąga uwagę w pierwszej kolejności. poza sztampowa i często spotykana mi się nie podoba.2.  Hmmm... zdjęcie zrobione z góry... nie lobię tego typu zdjęć. Ma być atrakcyjne ale wychodzi źle brak pomysłu an zdjęcie którego elementem głównym jest słonecznik :/ Obróbka przesadzona zbyt mocno wygładzone tekstury powodują mydlane rozświetlone postacie młodych. Ponownie ciasny kadr który przyprawia o zawrót głowy. Wielki cień z lewej strony zdjęcia w lewym rogu zlewa się z garniturem młodego co nie  wygląda wygląda ciekawie. Razi mnie fakt ,że zdjęcie robione jest pod słońce co daje ogromne cienie i  młodzi mrużą oczy:/3.   Ponownie ciasny kadr. Zdjęcie spotykane praktycznie u większości fotografów.... Jakiś jest to pomysł na zdjęcie ale jak dla mnie motyw z walizką jest już tak opatrzony,że strach otwierać albumy ze zdjęciami młodych z Ostrołęki ;)Zdjęcie można by uratować jeśli zrobione było by w poziomie... Szeroki kadr w lewą stronę pokazał by,że coś się dzieje a tak to mamy zwykły pstryk... Bez szaleństw.Detalem który mnie razi jest ucięta walizka którą trzyma młody ;)4., ponownie ciasny kadr który ściska młodych. Znowu widzimy  klasyczny motyw butów młodej na pierwszym planie które mimo,ze sa na pierwszym planie to nie grają głównej roli. Poziomu kadr i ustawienie ostrości na Buty tak aby młodzi byli rozmyci dało by lepszy efekt i zdjęcie się by broniło a tak... no cóż sami widzicie. Nie podoba mi się5. ponownie centralny kadr... Zamysłem było zdjęcie artystyczne w Czerni ale co wyszło to widzimy. Obskurny budynek miał nadać magi ale jest tak sobie. Poziomy kadr i ujęcie schodów coś by wyciągnęło ze zdjęcia a tak to jest zwykły pstryk.Ja bym to widział inaczej. Za główny motyw  posłużyło by mi okno a poniżej niego w prawej cześć szerokiego kadru para młoda... Młodzi patrzą sie centralnie w obiektyw ... nie podoba mi się....6.  proszę , coś się dzieje :) Ile wnosi szeroki kadr który jeśli był by ciut szerszy w lewo za młodego wówczas zdjęcie było by całkiem całkiem . Może się podobać , ja bym zdjął marynarkę młodemu ;) Drugi plan fajnie współgra z młodymi. Panna młoda  przyciąga oko ;)7.   Znowu ciasny kadr... Nie widać twarzy młodego, garnitur w wielkim cieniu a wystarczyło błysnąć lekko lampa żeby rozjaśnić cienie a tak to hmmm miało być fajnie i modnie ale wyszło tak sobie:/8.  kompletne nieporozumienie jak dla mnie... Fotochromy młodego strasznie psują zdjęcie.. To one grają pierwszy plan. Ramie młodego ucięte i ciasno zgrane  postacie:/ Ponownie cześć garnituru młodego tonie w cieniu:(9.  Ciasno, ciasno , ciasno!!! Ile zdjęcie w szerokim kadru zyskuje  sami widzicie. Motyw do zdjęcia świetny... zboże i młoda ale... no właśnie mamy tu POTĘŻNE ALE...autor chciał pokazać piękny złoty kolor zboża przez co nasycił zbyt mocno kolor pomarańczowy przez co skóra młodej zrobiła się kurczakowo złota!! Dyskwalifikacja totalna.Aby wyciągnąć niebo pan zaczął machać suwakami nasycenia i pokazał ładne chmury ale nie zauważył ,ze suknia młodej zrobiła sie błękitna!! Dodatkowo zasłonięta welonem twarz nabrała trupiego koloru!Nie wiem po co welon został odpięty z włosów młodej? razi mnie grzebień który wpina sie we włosy... Masakra.10.  Zdjęcie na deptaku... Niby art ale czy oby na pewno?? Zbyt nisko położony aparat dał wrażenie zdjęcia robionego z dołu. Deptak miał nadać  magii i smaczku zdjęciu jednak fota jest brzydka. Cienie za młodymi tradycyjnie  psują zdjęcie ...11.  Znowu CIASNO!! zdjęcie z Serii "a kuku!" Tandetna ramka wokół zdjęcia!! Dlaczego znowu pion?? W poziomie można by pokazać piękny korytarz który  swoi rozmyciem nadał by życie zdjęciu. Nie podoba mi sie kompletnie.12.  Nie podoba mi się poza młodych, cienie na garniturze młodego przypominają łaty. Nienaturalne wygięcie młodej , brak widocznej twarzy i ta parasolka ehhh....13. Kicz i disco polo w jednym!!! Co to za ramka jak dla dzieci z naszej klasy?? Cienie na zdjęciu, ucięta ręka młodej i jej dziwny sztuczny uśmiech  ... żenada. No i tradycyjnie ciasno :)14.  I oto mamy przykład kiczu!! Moda z przed kilku lat na czarn obiałe zdjęcie z jakimś kolorkiem. W tym wypadku mamy zielone liście!!! Fotograf nie wie co to głębia ostrości :) Proszę popracować nad ustawieniem przesłony :P  młoda zgarbiona stoi jak na ścięciu, zero radości i życia... Młody z tyłu ma twarz w cieniu przez co nie wiadomo kto to jest?:P Przepalone białe plamy mieszają się z masa cieni na zdjęciu. Pan fotograf przywalił lampą w te biedne listki :P Świeca się jak ulala :)15.  klękajcie narody... znowu ciasny pionowy kadr! Ucięte głowy młodej i młodego. Wielkie cienie na zdjęciu a całość masakruje ten samochód w tle z podniesiona klapą :P Chyba pan fotograf tego nie zauważył :P Główną role grają na tym zdjęciu winogrona. Brzydkie zdjęcie bez pomysłu.Reasumując:Pan Dariusz proponuje Profesjonalne zdjęcia, reportaże i plenery jednak profesjonalne są one tylko z nazwy.W tym przypadku mamy doczynienia z fotografem który zatrzymał sie kilka lat temu w miejscu i usilnie stoi w bezruchu. Ciasne pionowe kadry psują zdjęcia. Brak życia na każdym zdjęciu. Wprowadzane na sile detale tj. parasolki, winogrona i tym podobne  wprowadzają kicz i tandetę do tych prac. Brak pomysłu na zdjęcia i mierne pojęcie o ekspozycji.  Nie zatrudnił bym tego pana na swoim ślubie ani nie polecił go innym. Amatorskie pstryki dla niewymagającej klienteli;)

patryk_oka

Wpisów: 40
Dołączył: 24.08.2011
24-08-2011, 21:37
#4
Zgodnie z życzeniem :)Kolejna ocena wg mojego "amatorskiego" oka :)Jeśli pozwolicie ocenię pana Dariusza Głoska :)Strona WWW: http://www.dariuszglosek.pl/Tak jak w innych przypadkach ocenie 1 losowy plener w liczbie 15 klatek.Zdjęcia wyświetlają się po kliknięciu zakładki PLENER.1.Klasyczne zdjęcie w zbożu tzw. sezonowe. Ciasny kadr który strasznie ściska młodych. Zdjęcie zrobione od "dołu" przez co mamy widok na niebo no ale... twarz młodej nie wygląda zbyt atrakcyjnie.Młody również nie wyszedł tu zbyt dobrze. Jasne zboże zostało doświetlone zbyt mocno przez co przyciąga uwagę w pierwszej kolejności. poza sztampowa i często spotykana mi się nie podoba.2.  Hmmm... zdjęcie zrobione z góry... nie lobię tego typu zdjęć. Ma być atrakcyjne ale wychodzi źle brak pomysłu an zdjęcie którego elementem głównym jest słonecznik :/ Obróbka przesadzona zbyt mocno wygładzone tekstury powodują mydlane rozświetlone postacie młodych. Ponownie ciasny kadr który przyprawia o zawrót głowy. Wielki cień z lewej strony zdjęcia w lewym rogu zlewa się z garniturem młodego co nie  wygląda wygląda ciekawie. Razi mnie fakt ,że zdjęcie robione jest pod słońce co daje ogromne cienie i  młodzi mrużą oczy:/3.   Ponownie ciasny kadr. Zdjęcie spotykane praktycznie u większości fotografów.... Jakiś jest to pomysł na zdjęcie ale jak dla mnie motyw z walizką jest już tak opatrzony,że strach otwierać albumy ze zdjęciami młodych z Ostrołęki ;)Zdjęcie można by uratować jeśli zrobione było by w poziomie... Szeroki kadr w lewą stronę pokazał by,że coś się dzieje a tak to mamy zwykły pstryk... Bez szaleństw.Detalem który mnie razi jest ucięta walizka którą trzyma młody ;)4., ponownie ciasny kadr który ściska młodych. Znowu widzimy  klasyczny motyw butów młodej na pierwszym planie które mimo,ze sa na pierwszym planie to nie grają głównej roli. Poziomu kadr i ustawienie ostrości na Buty tak aby młodzi byli rozmyci dało by lepszy efekt i zdjęcie się by broniło a tak... no cóż sami widzicie. Nie podoba mi się5. ponownie centralny kadr... Zamysłem było zdjęcie artystyczne w Czerni ale co wyszło to widzimy. Obskurny budynek miał nadać magi ale jest tak sobie. Poziomy kadr i ujęcie schodów coś by wyciągnęło ze zdjęcia a tak to jest zwykły pstryk.Ja bym to widział inaczej. Za główny motyw  posłużyło by mi okno a poniżej niego w prawej cześć szerokiego kadru para młoda... Młodzi patrzą sie centralnie w obiektyw ... nie podoba mi się....6.  proszę , coś się dzieje :) Ile wnosi szeroki kadr który jeśli był by ciut szerszy w lewo za młodego wówczas zdjęcie było by całkiem całkiem . Może się podobać , ja bym zdjął marynarkę młodemu ;) Drugi plan fajnie współgra z młodymi. Panna młoda  przyciąga oko ;)7.   Znowu ciasny kadr... Nie widać twarzy młodego, garnitur w wielkim cieniu a wystarczyło błysnąć lekko lampa żeby rozjaśnić cienie a tak to hmmm miało być fajnie i modnie ale wyszło tak sobie:/8.  kompletne nieporozumienie jak dla mnie... Fotochromy młodego strasznie psują zdjęcie.. To one grają pierwszy plan. Ramie młodego ucięte i ciasno zgrane  postacie:/ Ponownie cześć garnituru młodego tonie w cieniu:(9.  Ciasno, ciasno , ciasno!!! Ile zdjęcie w szerokim kadru zyskuje  sami widzicie. Motyw do zdjęcia świetny... zboże i młoda ale... no właśnie mamy tu POTĘŻNE ALE...autor chciał pokazać piękny złoty kolor zboża przez co nasycił zbyt mocno kolor pomarańczowy przez co skóra młodej zrobiła się kurczakowo złota!! Dyskwalifikacja totalna.Aby wyciągnąć niebo pan zaczął machać suwakami nasycenia i pokazał ładne chmury ale nie zauważył ,ze suknia młodej zrobiła sie błękitna!! Dodatkowo zasłonięta welonem twarz nabrała trupiego koloru!Nie wiem po co welon został odpięty z włosów młodej? razi mnie grzebień który wpina sie we włosy... Masakra.10.  Zdjęcie na deptaku... Niby art ale czy oby na pewno?? Zbyt nisko położony aparat dał wrażenie zdjęcia robionego z dołu. Deptak miał nadać  magii i smaczku zdjęciu jednak fota jest brzydka. Cienie za młodymi tradycyjnie  psują zdjęcie ...11.  Znowu CIASNO!! zdjęcie z Serii "a kuku!" Tandetna ramka wokół zdjęcia!! Dlaczego znowu pion?? W poziomie można by pokazać piękny korytarz który  swoi rozmyciem nadał by życie zdjęciu. Nie podoba mi sie kompletnie.12.  Nie podoba mi się poza młodych, cienie na garniturze młodego przypominają łaty. Nienaturalne wygięcie młodej , brak widocznej twarzy i ta parasolka ehhh....13. Kicz i disco polo w jednym!!! Co to za ramka jak dla dzieci z naszej klasy?? Cienie na zdjęciu, ucięta ręka młodej i jej dziwny sztuczny uśmiech  ... żenada. No i tradycyjnie ciasno :)14.  I oto mamy przykład kiczu!! Moda z przed kilku lat na czarn obiałe zdjęcie z jakimś kolorkiem. W tym wypadku mamy zielone liście!!! Fotograf nie wie co to głębia ostrości :) Proszę popracować nad ustawieniem przesłony :P  młoda zgarbiona stoi jak na ścięciu, zero radości i życia... Młody z tyłu ma twarz w cieniu przez co nie wiadomo kto to jest?:P Przepalone białe plamy mieszają się z masa cieni na zdjęciu. Pan fotograf przywalił lampą w te biedne listki :P Świeca się jak ulala :)15.  klękajcie narody... znowu ciasny pionowy kadr! Ucięte głowy młodej i młodego. Wielkie cienie na zdjęciu a całość masakruje ten samochód w tle z podniesiona klapą :P Chyba pan fotograf tego nie zauważył :P Główną role grają na tym zdjęciu winogrona. Brzydkie zdjęcie bez pomysłu.Reasumując:Pan Dariusz proponuje Profesjonalne zdjęcia, reportaże i plenery jednak profesjonalne są one tylko z nazwy.W tym przypadku mamy doczynienia z fotografem który zatrzymał sie kilka lat temu w miejscu i usilnie stoi w bezruchu. Ciasne pionowe kadry psują zdjęcia. Brak życia na każdym zdjęciu. Wprowadzane na sile detale tj. parasolki, winogrona i tym podobne  wprowadzają kicz i tandetę do tych prac. Brak pomysłu na zdjęcia i mierne pojęcie o ekspozycji.  Nie zatrudnił bym tego pana na swoim ślubie ani nie polecił go innym. Amatorskie pstryki dla niewymagającej klienteli;)
patryk_oka napisał(a):WitamI dziękuje za możliwość oceny Pana prac :) Tak jak w przypadku poprzednich ocen jest to ocena :amatorskim" okiem dokonana niejako przez potencjalnego klienta :)Zdjęcia z linku:http://tomeklendo.viewbook.com/album/sweetnothings#11.     Na wstępnie świetne zdjęcie. Kolory, obróbka i moment gra pięknie. Nie każdy  rozumie z tego co można zauważyć ,że ślub to nie tylko PM , ślub to również otoczenie w tym wypadku pięknie wkomponowała się matka (tak podejrzewam) widzimy jak fotograf uchwycił moment w którym pojawiła się matka , pięknie wkomponowana rozmyta młoda która jest malowana :) Brawo, bardzo przyjemne w odbiorze zdjęcie :)2.  Fajny kadr, młody z ojcem, świetna obróbka i światło :) Miło popatrzeć na emocje które pokazuje to zdjęcie.3.  Klasycznie i fajnie . Chyba jeden z bardziej tradycyjnych zdjęć podczas przygotowań.4.  Ajjjjj.... rzekł bym zdjęcie świetne.... proszę co daje  sprawne oko i wyczucie chwili:) Niepozowane zdjęcie ale jaka ma moc! Chwila zawahania młodego hehehe  super po prostu super:0 Kadr, emocje i fajna kompozycja :) Przy tym zdjęciu można a nawet trzeba zatrzymać sie na dłużej :)5.  Hmmm... zdjęcie przeciętne na tle poprzedników. Fajna konwersja do BW. Chyba dostrzegam tam pana fotografa w odbiciu ;)6.  Bardzo miły kadr dla odbiorcy. Fajna konwersja do czerni :) Mimo,że zdjęcie robione w ostrym słońce to twarze nie biją po oczach cieniami :)7.  Trochę krzywo no i szkoda uciętej wódeczki ;) zdjęcie mnie nie porywa.8.  To zdjęcie nie przypadło mi do gustu :/ młody dziwnie wyszedł jak zapaśnik ;)9. Kolejna klasyka :) Fajny portrecik z detalem jakim jest kolczyk :) Szkoda tylko uciętej głowy młodej ale poza tym fajny i miły kadr :)10.  J.w , klasyka ale smaczku dodaje jej.... 3-cia ręka :) Fajne zdjęcie :)11.  świetna obróbka , kolory wypływają z monitora :) Ale to zdjęcie mnie nie porywa jakoś tak :/12.  Fajny kadr, widać jak detal może grać pierwsze skrzypce u kogoś kto umie go wykorzystać :) Super:)13.  Bardzo fajny kadr ;) w tym wypadku mi sie podoba bardzo tło , te obrazki są świetne,  pięknie współgrają z całością. Oczywiście obróbka bardzo dobra , kolory piękne , ostrość rewelacyjna i bardzo miłe dla oka rozmycie :) Jedyne co mi sie nie podoba to dziwny odcień kwiatów z lewej strony.14.  Kadr ok, przeciętny na tle poprzedników ale nic więcej nie można w takim wypadku zrobić:)15.  Bardzo fajny kadr, bardzo fajne rozmycie:) Na plus :)Reasumując:Świetny fotograf który widać zna sie na tym co robi . Piękna obróbka , świetne kadry i genialna kompozycja i ostrość. Super wykorzystanie światła no i to co lubię... zdjęcia wykonane obiektywem stało ogniskowym :) Podejrzewam ,że cały reportaż był zrobiony szeroko kątną stalką :)Widząc ten reportaż bez zastanowienia zatrudnił bym tego pana na swoim ślubie bez obaw o co kol wiek :)Odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu :)Brawo :)

patryk_oka

Wpisów: 40
Dołączył: 24.08.2011
24-08-2011, 21:38
#5
WitamI dziękuje za możliwość oceny Pana prac :) Tak jak w przypadku poprzednich ocen jest to ocena :amatorskim" okiem dokonana niejako przez potencjalnego klienta :)Zdjęcia z linku:http://tomeklendo.viewbook.com/album/sweetnothings#11.     Na wstępnie świetne zdjęcie. Kolory, obróbka i moment gra pięknie. Nie każdy  rozumie z tego co można zauważyć ,że ślub to nie tylko PM , ślub to również otoczenie w tym wypadku pięknie wkomponowała się matka (tak podejrzewam) widzimy jak fotograf uchwycił moment w którym pojawiła się matka , pięknie wkomponowana rozmyta młoda która jest malowana :) Brawo, bardzo przyjemne w odbiorze zdjęcie :)2.  Fajny kadr, młody z ojcem, świetna obróbka i światło :) Miło popatrzeć na emocje które pokazuje to zdjęcie.3.  Klasycznie i fajnie . Chyba jeden z bardziej tradycyjnych zdjęć podczas przygotowań.4.  Ajjjjj.... rzekł bym zdjęcie świetne.... proszę co daje  sprawne oko i wyczucie chwili:) Niepozowane zdjęcie ale jaka ma moc! Chwila zawahania młodego hehehe  super po prostu super:0 Kadr, emocje i fajna kompozycja :) Przy tym zdjęciu można a nawet trzeba zatrzymać sie na dłużej :)5.  Hmmm... zdjęcie przeciętne na tle poprzedników. Fajna konwersja do BW. Chyba dostrzegam tam pana fotografa w odbiciu ;)6.  Bardzo miły kadr dla odbiorcy. Fajna konwersja do czerni :) Mimo,że zdjęcie robione w ostrym słońce to twarze nie biją po oczach cieniami :)7.  Trochę krzywo no i szkoda uciętej wódeczki ;) zdjęcie mnie nie porywa.8.  To zdjęcie nie przypadło mi do gustu :/ młody dziwnie wyszedł jak zapaśnik ;)9. Kolejna klasyka :) Fajny portrecik z detalem jakim jest kolczyk :) Szkoda tylko uciętej głowy młodej ale poza tym fajny i miły kadr :)10.  J.w , klasyka ale smaczku dodaje jej.... 3-cia ręka :) Fajne zdjęcie :)11.  świetna obróbka , kolory wypływają z monitora :) Ale to zdjęcie mnie nie porywa jakoś tak :/12.  Fajny kadr, widać jak detal może grać pierwsze skrzypce u kogoś kto umie go wykorzystać :) Super:)13.  Bardzo fajny kadr ;) w tym wypadku mi sie podoba bardzo tło , te obrazki są świetne,  pięknie współgrają z całością. Oczywiście obróbka bardzo dobra , kolory piękne , ostrość rewelacyjna i bardzo miłe dla oka rozmycie :) Jedyne co mi sie nie podoba to dziwny odcień kwiatów z lewej strony.14.  Kadr ok, przeciętny na tle poprzedników ale nic więcej nie można w takim wypadku zrobić:)15.  Bardzo fajny kadr, bardzo fajne rozmycie:) Na plus :)Reasumując:Świetny fotograf który widać zna sie na tym co robi . Piękna obróbka , świetne kadry i genialna kompozycja i ostrość. Super wykorzystanie światła no i to co lubię... zdjęcia wykonane obiektywem stało ogniskowym :) Podejrzewam ,że cały reportaż był zrobiony szeroko kątną stalką :)Widząc ten reportaż bez zastanowienia zatrudnił bym tego pana na swoim ślubie bez obaw o co kol wiek :)Odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu :)Brawo :)
dariuszpogorzelski napisał(a):Rewelacyjny post pod którym ktoś się wreszcie podpisał. Wchodzę w to ;-) i zapraszam wszystkich do obejrzenia moich pełnych materiałów! http://dariuszpogorzelski.pl/index.php/2011/08/tysiace-rawow -na-dyskach/http://dariuszpogorzelski.pl/index.php/2011/07/1 00-kadrow-1-bonusowyMiłegoD a r i u s z  P o g o r z e l s k iwww.dariuszpogorzelski.pl        

dariuszpogorzelski

Wpisów: 2
Dołączył: 24.08.2011
24-08-2011, 23:08
#6
Rewelacyjny post pod którym ktoś się wreszcie podpisał. Wchodzę w to ;-) i zapraszam wszystkich do obejrzenia moich pełnych materiałów! http://dariuszpogorzelski.pl/index.php/2011/08/tysiace-rawow -na-dyskach/http://dariuszpogorzelski.pl/index.php/2011/07/1 00-kadrow-1-bonusowyMiłegoD a r i u s z  P o g o r z e l s k iwww.dariuszpogorzelski.pl        
krytyk_nr_2 napisał(a):Witam,dołączę do dyskusji i odniosę się do:http://tomeklendo.viewbook.com/album/sweetnothings#1Nadmi enię, że nie jestem fotografem, nie mam wiele wspólnego z fotografią. Wyrażana opinia jest wyłącznie moją prywatną i subiektywną opinią opartą na poczuciu własnej estetyki. Nie zamierzam nikogo obrażać a jeśli ktoś poczuje się urażony, to z góry przepraszam.1. foto nr 1słaba obróbka zdjęcia. niewłaściwy i rażący balans kolorów, silnie uciekający w kolor niebieski. Kadr jest zbyt ciasny z lewej strony, pomimo dużego rozmycia pierwszego planu, razi mnie obcięta postać oraz bliskość nosa PM do krawędzi. Delikatne pochylenie horyzontu świadczy o pewnej niedbałości fotografa a nie o celowym przechyleniu. Zdjęcie przedstawia nic ciekawego albo jak kto woli, nie przedstawia nic. Ukazanie modela w tej sytuacji mamy PM - z miną niewyrażającą jakichkolwiek emocji mija się z celem (nie widać ani zdenerwowania, ani radości - nic ). Ponadto ustawienie Pani jest na tyle niekorzystne, że w oczy bardzo rzuca się otyła ręka. W połączeniu z silnym kontrastem zdjęcia i tym "kolorem niebieskim" efekt jest naprawdę mało estetyczny. Myślę, że ta Pani na pewno nie jest zadowolona z tego zdjęcia i pierwsze co powiedziała po obejrzeniu to: "ale brzydko wyszłam, proszę to skasować". 2. foto nr 2są jakieś emocje - relacja Pan Młody - tata. światło gra ciekawie ale balans kolorów pozostawia wiele do życzenia. Pan Młody wygląda trochę jak różowy prosiaczek w niebieskiej koszuli. kadr zbyt centralny do tego znów to niedbałe pochylenie.3. foto nr 3nothing special. w zasadzie można zrobić takie jedno zdjęcie i wklejać do każdego wesela. Tego typu fotografie nie wnoszą zupełnie nic do reportażu4. foto nr 4Bravo jest temat! Świadek czy kto by to nie był staje przed trudnym wyborem - " Koniec wolności czy droga do raju" ??duży "-" za obróbkę. Ręce ciemne i sino - fioletowe. Błękity na koszuli. Fotograf ma duży problem z ustawieniem temperatury barwowej. Światło trudne, mocno kontrastowe ale ekspozycja nie jest poprawna. Drażnią mnie również ucięte od dołu tabliczki. Kadr nie potrzebnie aż tak ciasny.5. foto nr 5ciekawe ale pomijam6. foto nr 6bardzo dobre z emocjami. fotograf znacznie lepiej radzi sobie z konwersją na czerń i biel niż ze zdjęciami w kolorze7. foto nr 7zbędne i sztampowe - patrz pkt. 38. foto nr 8duży problem z ekspozycją stąd próba ratowania zdjęcia przez konwersję do BW. do tego sporo przepaleń.  ujęcie nieciekawe. Pan młody wyszedł jak by był bardzo otyły.9. foto nr 9ogólnie ok - pomijam10. foto nr 10kadr zbyt ciasny. poucinane dłonie, kompozycja średnio udana. obróbka jest bardzo "odrażająca" nie sądzę aby te Panie miały tak brzydkie ręce w rzeczywistości. całe ujęcie wygląda trochę tak, jakby te 3 koszmarne ręce chciały tę sukienkę z niej zedrzeć.11. foto nr 11ciekawe ujęcie, akceptowalna obróbka, troszkę przeszkadza ten "prawie ucięty łokieć"12. foto nr 12w zasadzie nic ciekawego - pominę w ocenie13. foto nr 13pierwszy raz napotykam interesującą kompozycję kadru. podoba mi się ta równowaga pomiędzy wiązanką i Panią Młodą. Przeszkadza znów niebieski kolor, którego jest za dużo oraz znów niechlujne pochylenie kadru. Krzywe obrazy odwracają uwagę.14. foto nr 14zupełny standard ślubny. czyli coś co w zasadzie spotkamy u każdego fotografa ślubnego. Totalnie nieudana obróbka. Na zdjęciu mamy paletę barw - ale nienaturalnych. odbitka papierowa musi wyglądać koszmarnie. Światło dzienne gryzie się ze światłem żarówki. Może rozwiązaniem byłaby ucieczka w BW15. foto nr 15kolejny niewyróżniający się standard ślubny. ucieczka w BW czyli znów zapewne problem z kolorami. przeszkadza mi nadmierna winieta przez co ręka Pani młodej wygląda jak ręka usmolonego węglem górnika.Dwa zdania podsumowaniaNie ulega wątpliwości, że fotograf jest fotografem dobrym, znającym się na rzeczy.Jednak w moim odczuciu obróbka jest nieodpowiednia i chyba trochę nieumiejętna. Zamiast pokazywać piękno tego dnia, fotograf jakby na siłę doszukiwał się tej mrocznej strony wesela. Mało w tym wszystkim emocji a szczególnie tych pozytywnych i radosnych, których zazwyczaj w takich chwilach nie brakuje. Fotograf zabiera nas w surowy, chłodny, mało estetyczny świat. Może dopiero w trakcie zabawy jest więcej ujęć powodujących uśmiech na mojej twarzy ale mimo wszystko wciąż klimat zdjęć jest dość ponury.  Fotografa poleciłbym raczej na zawody sportowe np.  bokserskie lub na wiec polityczny. Jeśli chodzi o uroczystości okolicznościowe to klimat zdjęć odpowiada mi imprezom z natury raczej smutnym.na koniec podkreślę po raz wtóry, że to tylko moja własna prywatna i  nic nieznacząca opinia.pozdrawiam i śledzę z uwagąmoże kiedyś pokuszę się o kolejne oceny  

krytyk_nr_2

Wpisów: 5
Dołączył: 24.08.2011
24-08-2011, 23:47
#7
Witam,dołączę do dyskusji i odniosę się do:http://tomeklendo.viewbook.com/album/sweetnothings#1Nadmi enię, że nie jestem fotografem, nie mam wiele wspólnego z fotografią. Wyrażana opinia jest wyłącznie moją prywatną i subiektywną opinią opartą na poczuciu własnej estetyki. Nie zamierzam nikogo obrażać a jeśli ktoś poczuje się urażony, to z góry przepraszam.1. foto nr 1słaba obróbka zdjęcia. niewłaściwy i rażący balans kolorów, silnie uciekający w kolor niebieski. Kadr jest zbyt ciasny z lewej strony, pomimo dużego rozmycia pierwszego planu, razi mnie obcięta postać oraz bliskość nosa PM do krawędzi. Delikatne pochylenie horyzontu świadczy o pewnej niedbałości fotografa a nie o celowym przechyleniu. Zdjęcie przedstawia nic ciekawego albo jak kto woli, nie przedstawia nic. Ukazanie modela w tej sytuacji mamy PM - z miną niewyrażającą jakichkolwiek emocji mija się z celem (nie widać ani zdenerwowania, ani radości - nic ). Ponadto ustawienie Pani jest na tyle niekorzystne, że w oczy bardzo rzuca się otyła ręka. W połączeniu z silnym kontrastem zdjęcia i tym "kolorem niebieskim" efekt jest naprawdę mało estetyczny. Myślę, że ta Pani na pewno nie jest zadowolona z tego zdjęcia i pierwsze co powiedziała po obejrzeniu to: "ale brzydko wyszłam, proszę to skasować". 2. foto nr 2są jakieś emocje - relacja Pan Młody - tata. światło gra ciekawie ale balans kolorów pozostawia wiele do życzenia. Pan Młody wygląda trochę jak różowy prosiaczek w niebieskiej koszuli. kadr zbyt centralny do tego znów to niedbałe pochylenie.3. foto nr 3nothing special. w zasadzie można zrobić takie jedno zdjęcie i wklejać do każdego wesela. Tego typu fotografie nie wnoszą zupełnie nic do reportażu4. foto nr 4Bravo jest temat! Świadek czy kto by to nie był staje przed trudnym wyborem - " Koniec wolności czy droga do raju" ??duży "-" za obróbkę. Ręce ciemne i sino - fioletowe. Błękity na koszuli. Fotograf ma duży problem z ustawieniem temperatury barwowej. Światło trudne, mocno kontrastowe ale ekspozycja nie jest poprawna. Drażnią mnie również ucięte od dołu tabliczki. Kadr nie potrzebnie aż tak ciasny.5. foto nr 5ciekawe ale pomijam6. foto nr 6bardzo dobre z emocjami. fotograf znacznie lepiej radzi sobie z konwersją na czerń i biel niż ze zdjęciami w kolorze7. foto nr 7zbędne i sztampowe - patrz pkt. 38. foto nr 8duży problem z ekspozycją stąd próba ratowania zdjęcia przez konwersję do BW. do tego sporo przepaleń.  ujęcie nieciekawe. Pan młody wyszedł jak by był bardzo otyły.9. foto nr 9ogólnie ok - pomijam10. foto nr 10kadr zbyt ciasny. poucinane dłonie, kompozycja średnio udana. obróbka jest bardzo "odrażająca" nie sądzę aby te Panie miały tak brzydkie ręce w rzeczywistości. całe ujęcie wygląda trochę tak, jakby te 3 koszmarne ręce chciały tę sukienkę z niej zedrzeć.11. foto nr 11ciekawe ujęcie, akceptowalna obróbka, troszkę przeszkadza ten "prawie ucięty łokieć"12. foto nr 12w zasadzie nic ciekawego - pominę w ocenie13. foto nr 13pierwszy raz napotykam interesującą kompozycję kadru. podoba mi się ta równowaga pomiędzy wiązanką i Panią Młodą. Przeszkadza znów niebieski kolor, którego jest za dużo oraz znów niechlujne pochylenie kadru. Krzywe obrazy odwracają uwagę.14. foto nr 14zupełny standard ślubny. czyli coś co w zasadzie spotkamy u każdego fotografa ślubnego. Totalnie nieudana obróbka. Na zdjęciu mamy paletę barw - ale nienaturalnych. odbitka papierowa musi wyglądać koszmarnie. Światło dzienne gryzie się ze światłem żarówki. Może rozwiązaniem byłaby ucieczka w BW15. foto nr 15kolejny niewyróżniający się standard ślubny. ucieczka w BW czyli znów zapewne problem z kolorami. przeszkadza mi nadmierna winieta przez co ręka Pani młodej wygląda jak ręka usmolonego węglem górnika.Dwa zdania podsumowaniaNie ulega wątpliwości, że fotograf jest fotografem dobrym, znającym się na rzeczy.Jednak w moim odczuciu obróbka jest nieodpowiednia i chyba trochę nieumiejętna. Zamiast pokazywać piękno tego dnia, fotograf jakby na siłę doszukiwał się tej mrocznej strony wesela. Mało w tym wszystkim emocji a szczególnie tych pozytywnych i radosnych, których zazwyczaj w takich chwilach nie brakuje. Fotograf zabiera nas w surowy, chłodny, mało estetyczny świat. Może dopiero w trakcie zabawy jest więcej ujęć powodujących uśmiech na mojej twarzy ale mimo wszystko wciąż klimat zdjęć jest dość ponury.  Fotografa poleciłbym raczej na zawody sportowe np.  bokserskie lub na wiec polityczny. Jeśli chodzi o uroczystości okolicznościowe to klimat zdjęć odpowiada mi imprezom z natury raczej smutnym.na koniec podkreślę po raz wtóry, że to tylko moja własna prywatna i  nic nieznacząca opinia.pozdrawiam i śledzę z uwagąmoże kiedyś pokuszę się o kolejne oceny  
patryk_oka napisał(a):Witam ponownie.Jeśli Autor nie ma nic pzreciw ocenię jego pracę.Autor : Darisuz Pogorzelskistrona internetowa: http://dariuszpogorzelski.plLink oceniany: http://dariuszpogorzelski.pl/Portfolio/przygotowania/Zaznacz am iż jest to moja prywatna opinia wystawiona przez "amatora" :)1. Pierwsze zdjęcie i już zaskoczenie. Świetny kadr i uchwycony detal... Oko PM cudownie na ans patrzy... ma się wrażenie ,że jest po drugiej stronie monitora żywa osoba. Piękna obróbka, zdjęcie jest czyste i wyraźne. Obiektyw Stało ogniskowy (tak podejrzewam) pięknie rysuje. Świetna konwersja do czerni i bieli. Kapitalne zdjęcie.2. Bardzo przyjemny dla oka portret, piękna panna młoda :) Dodane ziarno podczas obróbki nadaje charakteru całej fotografii. Zdjęcie się podoba i można na nie patrzeć i patrzeć :) Piękne rozmycie :)3.  Motyw z butami... opatrzona klasyka którą sie robi i wypada robić bo co jeśli tego zabraknie? Hmmm trudne pytanie ktoś na pewno zaburczy,ze tego nie ma :pZdjęcie poprawne ale mnie nie zachwyca :/4.  Ulala :) miły kadr, Uchwycona kobiecość z detalem  w tle czyli suknią... Miło się ogląda takie kadry ;)Ponownie widzimy,że ślub to nie tylko kościół oraz wesele... to emocje i zdarzenia które są jego elementami składowymi :)5. Bardzo ciekawa kompozycja :) Subtelny kadr jednak faktura skóry  troszkę hmmm... zbyt ostra .. no ale tak miało być... ja bym widział to lekko wygładzone ale to tylko moje odczucie :)6.  Kolejny kadr z typu "klasyki" fotek ślubnych. Moze sie podobać ale dla mnie za dużo tego już sie opatrzyło no ale... czy można wymyślić ponownie koło? Zdecydowanie nie więc  kadr jak najbardziej ok z małym minusem za cień w lewym rogu który łączy sie z winiętą  ;)7.  Bardzo udany kadr ;) Lubie takie zdjęcia :p Z zaskoczenia nie reżyserowane pokazujące emocje :) Brawo , fajne światło, fajny grający detal brawo :)8.  No... ok... ale młoda trochę przerysowana wg mnie :/ Wygląda jak ołówek :/9.  Miłe dla oka urozmaicenie reportażu:)10.  Kolejny świetny kadr!!!! Uwielbiam takie zdjęcia tak jak wspomniałem wcześniej :) Dzieci są niestety niedoceniane podczas reportaży ślubnych a zobaczmy ile radości wnoszą jeśli widzimy je na zdjęciach:)Lekkie przepalenie ale wybaczalne i niezauważalne ;)11.  Fajne zdjęcie . Ostre, czytelne i prostotę bez żadnych sztampowych detali. Świetna obróbka i konwersja do Czerni i Bieli :) Może się podobać jako urozmaicenie reportażu.  12. Cudne kolory, świetna obróbka :) Zdjęcie żyje :) Podoba mi sie diabelnie :)13.  Opatrzone, blednie na tle poprzedników. Wykorzystany motyw tła  ponownie 14.  Ot przygotowania... zdjęcie poprawne ale do mnie nie trafia :/15.  Super, super , super :) Dobrze trafiony moment , fajna obróbka i konwersja :) Może sie podobac :)Jako bonus 5 dodatkowych klatek z "Przyjęcia"oceniany link: http://dariuszpogorzelski.pl/Portfolio/przyjecie/1.bardzo fajny moment :0 Młoda świetnie wyszła :0 Szkoda tylko,że lampa kamer una ugryzła kawałek jej nosa :p Moze i musi sie podobać :) Świetna obróbka i konwersja do Bieli i czerni :)2.  Super ujęcie i te kolory ajjjjj... miód dla oka :) Po bokach głowy gości nienaturalnie rozciągnięte ale to wina obiektywu :0 Całe zdjęcie i kompozycja na Giga PLUS :)3.  Co daje dodatkowe oświetlenie którym fotograf umie się posłużyć?? Spójrzcie na to zdjęcie a sami znajdziecie odpowiedź!Cudne kolory, zero Cieni, świetna kompozycja i gra kobiet na zdjęciu. Subtelny przekaz zdjęcia zatrzymuje na dłużej oko widza :) Tu widzimy umiejętne podkreślenie nieba :) Tak to sie robi moi panowie ;)BRAWO!! ręce same składają sie do oklasków :)4.  Co daje fotograf w odpowiednim miejscu?? Każdy widzi to an tym zdjęciu. Świetne ujęcie :)5.  Cudowne, piękne, rewelacyjne  ( wybierzcie sami określenie tego zdjęcia) Co napisać o tym zdjęciu?? Sam nie wiem co bym nie napisał to za mało :p Kolory super, obróbka kapitalna, detale i światło mistrzowskie :0 Cała kompozycja jest genialna. Znowu widzimy ,że reportaż to nie tylko zabawa weselna , przygotowania i ślub :PTo Całą układanka detali która składa się w całość :)Reasumując:Fotograf? Być może, Reporter ? zdecydowanie :) Artysta?? Bez dwóch zdań. Mistrz operowania światłem i kompozycją. Zdjęcia żyją i przemawiają do widza. Genialna gra światła, i detali które subtelnie prowadzą widza do tego co jest głównym elementem reportażu... czyli ślubu :)Jak dla mnie , Najlepszy fachowiec W Ostrołęce :) Zdjęcia oglądam na bieżąco i wiem jedno  móc podpatrzyć tego pana przy pracy to niebywała okazja aby swój warsztat pchnąć w ciągu  kilkunastu godzin o kilka lat do przodu :)Zdecydowanie zdjęcia warte wydania kilku tyś ;)Zdecydowanie profesjonalista.POLECAM ZDECYDOWANIE!!!  

patryk_oka

Wpisów: 40
Dołączył: 24.08.2011
24-08-2011, 23:56
#8
Witam ponownie.Jeśli Autor nie ma nic pzreciw ocenię jego pracę.Autor : Darisuz Pogorzelskistrona internetowa: http://dariuszpogorzelski.plLink oceniany: http://dariuszpogorzelski.pl/Portfolio/przygotowania/Zaznacz am iż jest to moja prywatna opinia wystawiona przez "amatora" :)1. Pierwsze zdjęcie i już zaskoczenie. Świetny kadr i uchwycony detal... Oko PM cudownie na ans patrzy... ma się wrażenie ,że jest po drugiej stronie monitora żywa osoba. Piękna obróbka, zdjęcie jest czyste i wyraźne. Obiektyw Stało ogniskowy (tak podejrzewam) pięknie rysuje. Świetna konwersja do czerni i bieli. Kapitalne zdjęcie.2. Bardzo przyjemny dla oka portret, piękna panna młoda :) Dodane ziarno podczas obróbki nadaje charakteru całej fotografii. Zdjęcie się podoba i można na nie patrzeć i patrzeć :) Piękne rozmycie :)3.  Motyw z butami... opatrzona klasyka którą sie robi i wypada robić bo co jeśli tego zabraknie? Hmmm trudne pytanie ktoś na pewno zaburczy,ze tego nie ma :pZdjęcie poprawne ale mnie nie zachwyca :/4.  Ulala :) miły kadr, Uchwycona kobiecość z detalem  w tle czyli suknią... Miło się ogląda takie kadry ;)Ponownie widzimy,że ślub to nie tylko kościół oraz wesele... to emocje i zdarzenia które są jego elementami składowymi :)5. Bardzo ciekawa kompozycja :) Subtelny kadr jednak faktura skóry  troszkę hmmm... zbyt ostra .. no ale tak miało być... ja bym widział to lekko wygładzone ale to tylko moje odczucie :)6.  Kolejny kadr z typu "klasyki" fotek ślubnych. Moze sie podobać ale dla mnie za dużo tego już sie opatrzyło no ale... czy można wymyślić ponownie koło? Zdecydowanie nie więc  kadr jak najbardziej ok z małym minusem za cień w lewym rogu który łączy sie z winiętą  ;)7.  Bardzo udany kadr ;) Lubie takie zdjęcia :p Z zaskoczenia nie reżyserowane pokazujące emocje :) Brawo , fajne światło, fajny grający detal brawo :)8.  No... ok... ale młoda trochę przerysowana wg mnie :/ Wygląda jak ołówek :/9.  Miłe dla oka urozmaicenie reportażu:)10.  Kolejny świetny kadr!!!! Uwielbiam takie zdjęcia tak jak wspomniałem wcześniej :) Dzieci są niestety niedoceniane podczas reportaży ślubnych a zobaczmy ile radości wnoszą jeśli widzimy je na zdjęciach:)Lekkie przepalenie ale wybaczalne i niezauważalne ;)11.  Fajne zdjęcie . Ostre, czytelne i prostotę bez żadnych sztampowych detali. Świetna obróbka i konwersja do Czerni i Bieli :) Może się podobać jako urozmaicenie reportażu.  12. Cudne kolory, świetna obróbka :) Zdjęcie żyje :) Podoba mi sie diabelnie :)13.  Opatrzone, blednie na tle poprzedników. Wykorzystany motyw tła  ponownie 14.  Ot przygotowania... zdjęcie poprawne ale do mnie nie trafia :/15.  Super, super , super :) Dobrze trafiony moment , fajna obróbka i konwersja :) Może sie podobac :)Jako bonus 5 dodatkowych klatek z "Przyjęcia"oceniany link: http://dariuszpogorzelski.pl/Portfolio/przyjecie/1.bardzo fajny moment :0 Młoda świetnie wyszła :0 Szkoda tylko,że lampa kamer una ugryzła kawałek jej nosa :p Moze i musi sie podobać :) Świetna obróbka i konwersja do Bieli i czerni :)2.  Super ujęcie i te kolory ajjjjj... miód dla oka :) Po bokach głowy gości nienaturalnie rozciągnięte ale to wina obiektywu :0 Całe zdjęcie i kompozycja na Giga PLUS :)3.  Co daje dodatkowe oświetlenie którym fotograf umie się posłużyć?? Spójrzcie na to zdjęcie a sami znajdziecie odpowiedź!Cudne kolory, zero Cieni, świetna kompozycja i gra kobiet na zdjęciu. Subtelny przekaz zdjęcia zatrzymuje na dłużej oko widza :) Tu widzimy umiejętne podkreślenie nieba :) Tak to sie robi moi panowie ;)BRAWO!! ręce same składają sie do oklasków :)4.  Co daje fotograf w odpowiednim miejscu?? Każdy widzi to an tym zdjęciu. Świetne ujęcie :)5.  Cudowne, piękne, rewelacyjne  ( wybierzcie sami określenie tego zdjęcia) Co napisać o tym zdjęciu?? Sam nie wiem co bym nie napisał to za mało :p Kolory super, obróbka kapitalna, detale i światło mistrzowskie :0 Cała kompozycja jest genialna. Znowu widzimy ,że reportaż to nie tylko zabawa weselna , przygotowania i ślub :PTo Całą układanka detali która składa się w całość :)Reasumując:Fotograf? Być może, Reporter ? zdecydowanie :) Artysta?? Bez dwóch zdań. Mistrz operowania światłem i kompozycją. Zdjęcia żyją i przemawiają do widza. Genialna gra światła, i detali które subtelnie prowadzą widza do tego co jest głównym elementem reportażu... czyli ślubu :)Jak dla mnie , Najlepszy fachowiec W Ostrołęce :) Zdjęcia oglądam na bieżąco i wiem jedno  móc podpatrzyć tego pana przy pracy to niebywała okazja aby swój warsztat pchnąć w ciągu  kilkunastu godzin o kilka lat do przodu :)Zdecydowanie zdjęcia warte wydania kilku tyś ;)Zdecydowanie profesjonalista.POLECAM ZDECYDOWANIE!!!  
Gość napisał(a):[quote=krytyk_nr_2]Witam,dołączę do dyskusji i odniosę się do:http://tomeklendo.viewbook.com/album/sweetnothings#1 [/quote]Przed pokuszeniem się o dalsze oceny proponuję:1) prześledzić cały materiał by nie mylić młodych ze świadkami2) skalibrować monitorCo do reszty - każdy ma prawo mieć własne zdanie{usmiech}pozdrawiamTomek

Gość

25-08-2011, 00:10
#9
[quote=krytyk_nr_2]Witam,dołączę do dyskusji i odniosę się do:http://tomeklendo.viewbook.com/album/sweetnothings#1 [/quote]Przed pokuszeniem się o dalsze oceny proponuję:1) prześledzić cały materiał by nie mylić młodych ze świadkami2) skalibrować monitorCo do reszty - każdy ma prawo mieć własne zdanie{usmiech}pozdrawiamTomek
patryk_oka napisał(a):[quote=Gość][quote=krytyk_nr_2]Witam,dołączę do dyskusji i odniosę się do:http://tomeklendo.viewbook.com/album/sweetnothings#1 [/quote]Przed pokuszeniem się o dalsze oceny proponuję:1) prześledzić cały materiał by nie mylić młodych ze świadkami2) skalibrować monitorCo do reszty - każdy ma prawo mieć własne zdanie{usmiech}pozdrawiamTomek [/quote]Popieram :)

patryk_oka

Wpisów: 40
Dołączył: 24.08.2011
25-08-2011, 00:15
#10
[quote=Gość][quote=krytyk_nr_2]Witam,dołączę do dyskusji i odniosę się do:http://tomeklendo.viewbook.com/album/sweetnothings#1 [/quote]Przed pokuszeniem się o dalsze oceny proponuję:1) prześledzić cały materiał by nie mylić młodych ze świadkami2) skalibrować monitorCo do reszty - każdy ma prawo mieć własne zdanie{usmiech}pozdrawiamTomek [/quote]Popieram :)
krytyk_nr_2 napisał(a):Patryk,Żeby nie wdawać się w szczegóły, przychylam się do ogólnej oceny zdjęć D. Pogorzelskiego. Obróbka jest wyjątkowa, perfekcyjna. Może aż za perfekcyjna, że czasem brakuje odrobinę tej naturalności. Jednak zwracam tu szczególną uwagę, na zupełną odmienność obróbki P. Darka i P. Tomka. Ty zachwycasz się zarówno jedną i drugą - tak jakby brakowało Ci konsekwencji w ocenie. To dwa zupełnie różne światy - dla mnie diametralnie różne.Na wesele wybrałbym P.Darka, na wyprawę do Azji zabrałbym P. Tomka ;)Wracając do mojego poprzedniego postu nie ulega wątpliwości, że Pan Tomek jest fotografem (jak w temacie postu) - ale zdecydowanie moim zdaniem nie fotografem ślubnym !!

krytyk_nr_2

Wpisów: 5
Dołączył: 24.08.2011
25-08-2011, 00:17
#11
Patryk,Żeby nie wdawać się w szczegóły, przychylam się do ogólnej oceny zdjęć D. Pogorzelskiego. Obróbka jest wyjątkowa, perfekcyjna. Może aż za perfekcyjna, że czasem brakuje odrobinę tej naturalności. Jednak zwracam tu szczególną uwagę, na zupełną odmienność obróbki P. Darka i P. Tomka. Ty zachwycasz się zarówno jedną i drugą - tak jakby brakowało Ci konsekwencji w ocenie. To dwa zupełnie różne światy - dla mnie diametralnie różne.Na wesele wybrałbym P.Darka, na wyprawę do Azji zabrałbym P. Tomka ;)Wracając do mojego poprzedniego postu nie ulega wątpliwości, że Pan Tomek jest fotografem (jak w temacie postu) - ale zdecydowanie moim zdaniem nie fotografem ślubnym !!
patryk_oka napisał(a):I tu drogi kolego wychodzi szydło z worka. Ty jesteś zwolennikiem tylko jednej nazwijmy to opcji. Jedna opcja jest dla ciebie do przyjęcia  natomiast druga nie. Ja nie zamykam sie na żadną z nich i oceniam to jaki ktoś ma warsztat.Nie będę oceniał stylu bo to rzecz gustu. Jednemu podoba się córka drugiemu teściowa ;) Czyli jeżeli będe konsekwentny na tylko jedną obróbkę to będę musiał na wejściu skreślić część fotografów a to jest niemerytoryczne i zwyczajnie nierzetelne.

patryk_oka

Wpisów: 40
Dołączył: 24.08.2011
25-08-2011, 00:20
#12
I tu drogi kolego wychodzi szydło z worka. Ty jesteś zwolennikiem tylko jednej nazwijmy to opcji. Jedna opcja jest dla ciebie do przyjęcia  natomiast druga nie. Ja nie zamykam sie na żadną z nich i oceniam to jaki ktoś ma warsztat.Nie będę oceniał stylu bo to rzecz gustu. Jednemu podoba się córka drugiemu teściowa ;) Czyli jeżeli będe konsekwentny na tylko jedną obróbkę to będę musiał na wejściu skreślić część fotografów a to jest niemerytoryczne i zwyczajnie nierzetelne.
krytyk_nr_2 napisał(a):[quote=patryk_oka][quote=Gość][quote=krytyk_nr_2]Witam,do ączę do dyskusji i odniosę się do:http://tomeklendo.viewbook.com/album/sweetnothings#1 [/quote]Przed pokuszeniem się o dalsze oceny proponuję:1) prześledzić cały materiał by nie mylić młodych ze świadkami2) skalibrować monitorCo do reszty - każdy ma prawo mieć własne zdanie{usmiech}pozdrawiamTomek [/quote]Popieram :) [/quote]1) przepraszam -  Faux Pas. aczkolwiek nie ma to większego znaczenia2) nie muszę kalibrować, wystarczy sprawdzić pipetąpozdrawiam

krytyk_nr_2

Wpisów: 5
Dołączył: 24.08.2011
25-08-2011, 00:24
#13
[quote=patryk_oka][quote=Gość][quote=krytyk_nr_2]Witam,do ączę do dyskusji i odniosę się do:http://tomeklendo.viewbook.com/album/sweetnothings#1 [/quote]Przed pokuszeniem się o dalsze oceny proponuję:1) prześledzić cały materiał by nie mylić młodych ze świadkami2) skalibrować monitorCo do reszty - każdy ma prawo mieć własne zdanie{usmiech}pozdrawiamTomek [/quote]Popieram :) [/quote]1) przepraszam -  Faux Pas. aczkolwiek nie ma to większego znaczenia2) nie muszę kalibrować, wystarczy sprawdzić pipetąpozdrawiam
patryk_oka napisał(a):[quote=krytyk_nr_2][quote=patryk_oka][quote=Gość][quote=kr ytyk_nr_2]Witam,dołączę do dyskusji i odniosę się do:http://tomeklendo.viewbook.com/album/sweetnothings#1 [/quote]Przed pokuszeniem się o dalsze oceny proponuję:1) prześledzić cały materiał by nie mylić młodych ze świadkami2) skalibrować monitorCo do reszty - każdy ma prawo mieć własne zdanie{usmiech}pozdrawiamTomek [/quote]Popieram :) [/quote]1) przepraszam -  Faux Pas. aczkolwiek nie ma to większego znaczenia2) nie muszę kalibrować, wystarczy sprawdzić pipetąpozdrawiam [/quote]Bardzo mylne pojęcie co do braku potrzeby kalibracji ;)o ale jak to się mówi jaki kraj taki obyczaj ;)Dyskusja schodzi na boczny tor. Maja być merytoryczne oceny.Pozdrawiam.

patryk_oka

Wpisów: 40
Dołączył: 24.08.2011
25-08-2011, 00:28
#14
[quote=krytyk_nr_2][quote=patryk_oka][quote=Gość][quote=kr ytyk_nr_2]Witam,dołączę do dyskusji i odniosę się do:http://tomeklendo.viewbook.com/album/sweetnothings#1 [/quote]Przed pokuszeniem się o dalsze oceny proponuję:1) prześledzić cały materiał by nie mylić młodych ze świadkami2) skalibrować monitorCo do reszty - każdy ma prawo mieć własne zdanie{usmiech}pozdrawiamTomek [/quote]Popieram :) [/quote]1) przepraszam -  Faux Pas. aczkolwiek nie ma to większego znaczenia2) nie muszę kalibrować, wystarczy sprawdzić pipetąpozdrawiam [/quote]Bardzo mylne pojęcie co do braku potrzeby kalibracji ;)o ale jak to się mówi jaki kraj taki obyczaj ;)Dyskusja schodzi na boczny tor. Maja być merytoryczne oceny.Pozdrawiam.
krytyk_nr_2 napisał(a):Patryk,Założyłeś post, zacząłeś bardzo odważne a zarazem bardzo bardzo subiektywne oceny więc teraz nie komentuj moich ocen ale przyjmij je do wiadomości jako mój pogląd bo mam do tego prawo tak samo jak Ty. Mam odmienne zdanie od Ciebie w sprawie zdjęć P. Tomka. Sugestia kalibracji monitora jest raczej bzdurą gdybyście mieli o tym pojęcie. Nie obraź się ale Twoje wypowiedzi odbieram, jakbyś czuł się guru fotografii kokietując wciąż i powtarzając jakim to jesteś amatorem.[b]Wyobraź sobie, że każdy człowiek bardziej niż Tobie się wydaje potrafi ocenić czyjeś fotografie wg własnego gustu, upodobań, wartości. [/b]Zapewniam Cię, że 95% osób wybrałoby D. Pogorzelskiego a nie D. Głoska czy P. Rafała na swój Ślub ale nie każdego na to stać, nie każdy stawia to sobie za priorytet, a Pogorzelski nie dałby rady obskoczyć wszystkich Ślubów jednego dnia. Dlatego  fotografów jest więcej. Rynek sam bardzo szybko zweryfikuje, kto zostanie w branży a kto nie. Nie jesteś osobą kompetentną aby taką weryfikację prowadzić. Nie jesteś osobą upoważnioną aby komukolwiek publicznie na forum czynić uwagi, wytykać błędy, nikt Cię nie prosi o pomoc i nie sądzę aby ktokolwiek takiej pomocy potrzebował. Podkreślam, wszyscy jesteśmy świadomi i sami potrafimy powiedzieć co się nam podoba a co nie - nie potrzebujemy doradców !!. Pogorzelski też zaczynał, każdy zaczynał .... Jeśli P. Rafał, P. Głosek sami nie zauważą tego, że robią zdjęcia na dużo słabszym poziomie - to stracą klientów, to proste.[b]Apeluję do wszystkich Młodych Par[/b][b] Nie sugerujcie się forami w wyborze fotografa  !!!!! [/b]Forum jest przesiąknięte jadem, zawiścią, kłamstwem. Łatwo tu kogoś pomówić, zszargać czyjąś opinię, oskarżyć itd, ale forum nie daje żadnej ale to żadnej formy obrony. [b]Wybierajcie fotografa wg własnych upodobań, wg opinii Waszych przyjaciół i znajomych. Wybierajcie fotografów, których być może znacie, potraficie im zaufać. Nie słuchajcie anonimowych oszustów i nie czytajcie często totalnych bzdur na forach!! [/b]Zapewniam Was, że więcej się dowiecie o fotografie od kogoś kto miał już Ślub niż wyczytacie z forum.Niech forum będzie tylko i wyłącznie informacją o tym, jakich fotografów macie do wyboru w Ostrołęce i okolicach. Przeklejam listę fotografów z forum mo. Sugeruję aby lista była aktualizowana na bieżąco - zapewne jest nieaktualna.Trochę bardziej czytelnie:Zbyszek Lelujka http://www.fotograf.osa.pl/Kuba Dębek http://www.kuba-foto.pl/Wfoto http://www.wfoto.pl/Alex Atelier http://www.alexatelier.pl/Dariusz Pogorzelski http://dariuszpogorzelski.pl/Kuba http://www.fotograf-wesele.pl/fotograf_%20...%20ba_ostroleka _f769.htmlJarosław http://www.fotograf-wesele.pl/fotograf_%20...%20roslaw_ostro leka_f421.htmlAdam http://www.fotograf-wesele.pl/fotograf_%20...%20am_ostroleka _f373.htmlKontrast http://www.kontrastos.com.pl/index.php?%20...%20m_ponygaller y&Itemid=45Foton http://www.fotonsk.ynet.pl/Sebcio http://www.sebcio.pl/categories.php?cat%20...%20ssionid=95%2 0e3e860ee7366234b781d62eca98220Magdalena http://www.fotograf-wesele.pl/fotograf_slubny_magdalena_olsz tyn_f298.htmlStudio PerfectPołonina (Walentynka)Adam Wołosz  http://www.adamwolosz.pl/http://profphoto.pl/http://www.luka szdobkowski.pl/http://www.tomekgrzyb.pl/http://www.fotograf- wesele.pl/index.php?module=search&woj_id=7&s_miasto=ostro%B3 %EAka&s_data=ze swoje strony ucinam dyskusję i pozdrawiam wszystkich czytelników

krytyk_nr_2

Wpisów: 5
Dołączył: 24.08.2011
25-08-2011, 01:13
#15
Patryk,Założyłeś post, zacząłeś bardzo odważne a zarazem bardzo bardzo subiektywne oceny więc teraz nie komentuj moich ocen ale przyjmij je do wiadomości jako mój pogląd bo mam do tego prawo tak samo jak Ty. Mam odmienne zdanie od Ciebie w sprawie zdjęć P. Tomka. Sugestia kalibracji monitora jest raczej bzdurą gdybyście mieli o tym pojęcie. Nie obraź się ale Twoje wypowiedzi odbieram, jakbyś czuł się guru fotografii kokietując wciąż i powtarzając jakim to jesteś amatorem.[b]Wyobraź sobie, że każdy człowiek bardziej niż Tobie się wydaje potrafi ocenić czyjeś fotografie wg własnego gustu, upodobań, wartości. [/b]Zapewniam Cię, że 95% osób wybrałoby D. Pogorzelskiego a nie D. Głoska czy P. Rafała na swój Ślub ale nie każdego na to stać, nie każdy stawia to sobie za priorytet, a Pogorzelski nie dałby rady obskoczyć wszystkich Ślubów jednego dnia. Dlatego  fotografów jest więcej. Rynek sam bardzo szybko zweryfikuje, kto zostanie w branży a kto nie. Nie jesteś osobą kompetentną aby taką weryfikację prowadzić. Nie jesteś osobą upoważnioną aby komukolwiek publicznie na forum czynić uwagi, wytykać błędy, nikt Cię nie prosi o pomoc i nie sądzę aby ktokolwiek takiej pomocy potrzebował. Podkreślam, wszyscy jesteśmy świadomi i sami potrafimy powiedzieć co się nam podoba a co nie - nie potrzebujemy doradców !!. Pogorzelski też zaczynał, każdy zaczynał .... Jeśli P. Rafał, P. Głosek sami nie zauważą tego, że robią zdjęcia na dużo słabszym poziomie - to stracą klientów, to proste.[b]Apeluję do wszystkich Młodych Par[/b][b] Nie sugerujcie się forami w wyborze fotografa  !!!!! [/b]Forum jest przesiąknięte jadem, zawiścią, kłamstwem. Łatwo tu kogoś pomówić, zszargać czyjąś opinię, oskarżyć itd, ale forum nie daje żadnej ale to żadnej formy obrony. [b]Wybierajcie fotografa wg własnych upodobań, wg opinii Waszych przyjaciół i znajomych. Wybierajcie fotografów, których być może znacie, potraficie im zaufać. Nie słuchajcie anonimowych oszustów i nie czytajcie często totalnych bzdur na forach!! [/b]Zapewniam Was, że więcej się dowiecie o fotografie od kogoś kto miał już Ślub niż wyczytacie z forum.Niech forum będzie tylko i wyłącznie informacją o tym, jakich fotografów macie do wyboru w Ostrołęce i okolicach. Przeklejam listę fotografów z forum mo. Sugeruję aby lista była aktualizowana na bieżąco - zapewne jest nieaktualna.Trochę bardziej czytelnie:Zbyszek Lelujka http://www.fotograf.osa.pl/Kuba Dębek http://www.kuba-foto.pl/Wfoto http://www.wfoto.pl/Alex Atelier http://www.alexatelier.pl/Dariusz Pogorzelski http://dariuszpogorzelski.pl/Kuba http://www.fotograf-wesele.pl/fotograf_%20...%20ba_ostroleka _f769.htmlJarosław http://www.fotograf-wesele.pl/fotograf_%20...%20roslaw_ostro leka_f421.htmlAdam http://www.fotograf-wesele.pl/fotograf_%20...%20am_ostroleka _f373.htmlKontrast http://www.kontrastos.com.pl/index.php?%20...%20m_ponygaller y&Itemid=45Foton http://www.fotonsk.ynet.pl/Sebcio http://www.sebcio.pl/categories.php?cat%20...%20ssionid=95%2 0e3e860ee7366234b781d62eca98220Magdalena http://www.fotograf-wesele.pl/fotograf_slubny_magdalena_olsz tyn_f298.htmlStudio PerfectPołonina (Walentynka)Adam Wołosz  http://www.adamwolosz.pl/http://profphoto.pl/http://www.luka szdobkowski.pl/http://www.tomekgrzyb.pl/http://www.fotograf- wesele.pl/index.php?module=search&woj_id=7&s_miasto=ostro%B3 %EAka&s_data=ze swoje strony ucinam dyskusję i pozdrawiam wszystkich czytelników
Gość napisał(a):[quote=krytyk_nr_2]ze swoje strony ucinam dyskusję i pozdrawiam wszystkich czytelników [/quote]No proszę, pan anonimowy pokazał się na forum, przejechał krytycznym walcem po moich (i niczyich innych) zdjęciach, żeby na końcu stwierdzić, że.. to nie ma sensu {usmiech}Próba udowodnienia, że ja i Patryk to ta sama osoba spaliła na panewce {usmiech}. Bo to zwyczajnie nieprawda.pozdrawiamTomekPS. Potraktowałem ocenę jako fajną, trochę wakacyjną zabawę, ale jak widać niektórzy ludzie są strasznie sfrustrowani i rozwalą każdy wątek, gdy tylko pojawi się nazwisko, które wywołuje u nich palpitacje serca i drżenie rąk. Nie wiem za co ty mnie tak nie lubisz, ale nie jestem ciekaw.Drogi anonimowy krytyku, pojawiłeś się, puściłeś bąka i uciekłeś. Niby jest jak przedtem, ale jednak coś tu śmierdzi...

Gość

25-08-2011, 08:35
#16
[quote=krytyk_nr_2]ze swoje strony ucinam dyskusję i pozdrawiam wszystkich czytelników [/quote]No proszę, pan anonimowy pokazał się na forum, przejechał krytycznym walcem po moich (i niczyich innych) zdjęciach, żeby na końcu stwierdzić, że.. to nie ma sensu {usmiech}Próba udowodnienia, że ja i Patryk to ta sama osoba spaliła na panewce {usmiech}. Bo to zwyczajnie nieprawda.pozdrawiamTomekPS. Potraktowałem ocenę jako fajną, trochę wakacyjną zabawę, ale jak widać niektórzy ludzie są strasznie sfrustrowani i rozwalą każdy wątek, gdy tylko pojawi się nazwisko, które wywołuje u nich palpitacje serca i drżenie rąk. Nie wiem za co ty mnie tak nie lubisz, ale nie jestem ciekaw.Drogi anonimowy krytyku, pojawiłeś się, puściłeś bąka i uciekłeś. Niby jest jak przedtem, ale jednak coś tu śmierdzi...
patryk_oka napisał(a):Panie krytyku.... Ja wskazuje błędy których potencjalny klient nie zauważy na pierwszy rzut oka.. było kilka opini,że faktycznie ktoś po mojej opinii obejrzał ponownie podkreślam "PONOWNIE" te zdjecia i zauważył te niedociągnięcia. Takie opinie są rzeczowe i w jakiś sposób mogą ustrzec kogoś przed tym przykrym dniem za kilka lat  kiedy to będzie sie wstydził pokazać zdjęcia które są źle wykonanie technicznie. Nie zarzuci mi nikt,ze jade po tym lub po tamtym bo jestem konkurencja phiiii, żadna ze mnie konkurencja a zwykły amator. To ma być fajny wątek bez jadu a ty go psujesz!!{dobani} Ps. wynieś się do wątku o wyborze fotografa i tam sobie pluj jadem. Jeśli masz pisać to oceniaj rzeczowo fotografów. Smiac mi sie chciało czytając o "niechlujnych" kadrach Pana Tomka... chyba nie wiesz jak wygląda niechlujny kadr kolego z klocków LEGO...

patryk_oka

Wpisów: 40
Dołączył: 24.08.2011
25-08-2011, 09:29
#17
Panie krytyku.... Ja wskazuje błędy których potencjalny klient nie zauważy na pierwszy rzut oka.. było kilka opini,że faktycznie ktoś po mojej opinii obejrzał ponownie podkreślam "PONOWNIE" te zdjecia i zauważył te niedociągnięcia. Takie opinie są rzeczowe i w jakiś sposób mogą ustrzec kogoś przed tym przykrym dniem za kilka lat  kiedy to będzie sie wstydził pokazać zdjęcia które są źle wykonanie technicznie. Nie zarzuci mi nikt,ze jade po tym lub po tamtym bo jestem konkurencja phiiii, żadna ze mnie konkurencja a zwykły amator. To ma być fajny wątek bez jadu a ty go psujesz!!{dobani} Ps. wynieś się do wątku o wyborze fotografa i tam sobie pluj jadem. Jeśli masz pisać to oceniaj rzeczowo fotografów. Smiac mi sie chciało czytając o "niechlujnych" kadrach Pana Tomka... chyba nie wiesz jak wygląda niechlujny kadr kolego z klocków LEGO...
krytyk_nr_2 napisał(a):Panowie, świetna wakacyjna zabawa w "kopanie leżącego". Tak samo anonimowy Patryk_oka jak i ja, wyjechał swoim krytycznym wałem na ulice Ostrołęki i mówi wszystkim kto jest fajny a kto nie. Kto jest fotografem a kto fotopstrykiem. Nagle pojawia się krytyk_nr_2, który ma inny pogląd (obiektywny, merytoryczny i nie obrażający nikogo) i psuje zabawę obu Panom !!"niektórzy ludzie są strasznie sfrustrowani i rozwalą każdy wątek"Panie Tomku, przepraszam, że rozwaliłem Waszą świetną zabawę klepania się po plecach, zabawę w kółko wzajemnej adoracji, tylko przez to, że [b]wyraziłem swój własny pogląd[/b]. Wyraziłem się w sposób kulturalny i merytoryczny na temat Pana zdjęć. Widać, krytyka również Pana boli. Ja się bardzo dziwię, że Pan mnie atakuje.Patryku_oka w zasadzie nie wiem co mi zarzucasz, że każesz mi się wynosić. czy po "ponownym" obejrzeniu zdjęć Pana Tomka nie dostrzegasz wad, które wypisałem? Sugerujesz, że moja wypowiedź jest mniej merytoryczna niż Twoja ??Ja nie chciałem stąd uciekać, nikogo nie obraziłem ale tu nie ma miejsca na inne poglądy jak te jedyne właściwe anonimowego Patryka_oka. pozdrawiam i jeszcze raz przepraszam, że zepsułem Waszą zabawę

krytyk_nr_2

Wpisów: 5
Dołączył: 24.08.2011
25-08-2011, 09:48
#18
Panowie, świetna wakacyjna zabawa w "kopanie leżącego". Tak samo anonimowy Patryk_oka jak i ja, wyjechał swoim krytycznym wałem na ulice Ostrołęki i mówi wszystkim kto jest fajny a kto nie. Kto jest fotografem a kto fotopstrykiem. Nagle pojawia się krytyk_nr_2, który ma inny pogląd (obiektywny, merytoryczny i nie obrażający nikogo) i psuje zabawę obu Panom !!"niektórzy ludzie są strasznie sfrustrowani i rozwalą każdy wątek"Panie Tomku, przepraszam, że rozwaliłem Waszą świetną zabawę klepania się po plecach, zabawę w kółko wzajemnej adoracji, tylko przez to, że [b]wyraziłem swój własny pogląd[/b]. Wyraziłem się w sposób kulturalny i merytoryczny na temat Pana zdjęć. Widać, krytyka również Pana boli. Ja się bardzo dziwię, że Pan mnie atakuje.Patryku_oka w zasadzie nie wiem co mi zarzucasz, że każesz mi się wynosić. czy po "ponownym" obejrzeniu zdjęć Pana Tomka nie dostrzegasz wad, które wypisałem? Sugerujesz, że moja wypowiedź jest mniej merytoryczna niż Twoja ??Ja nie chciałem stąd uciekać, nikogo nie obraziłem ale tu nie ma miejsca na inne poglądy jak te jedyne właściwe anonimowego Patryka_oka. pozdrawiam i jeszcze raz przepraszam, że zepsułem Waszą zabawę
patryk_oka napisał(a):1.Słaba obróbka?? To odnieś sie do obróbki pana Ostrowskiego.Piszesz,ze kadr jest ciasny... ale pomysl tylko troche to nie oli, zdjęcie nie było ustawiane i mogło być tak ,że fotograf nie miał już miejsca aby odejść dalej stąd ciasny kadr któy nie moze dyskwalifikować zdjęcia.Delikatne pochylenie rzędu 0,5 cm no litości, zamontuj na body poziomice ;) O co ten fotograf nei dba? Proszę wskaż mi to :)Piszesz,ze ustawienie jest niekorzystne bo widać otyłą rękę... no wybacz taki człowiek jest jakim go na zdjęciu mamy, fotoshopem miał zmniejszyć jej ręke?? Litości chłopie litości.Ja uważam ,ze ton kolor "niebieski" jest ciekawy bo ożywia to zdjęcie i kobieta tak nie powiedziała bo ,żle nie wyszła :)Zdjęcie jest spontaniczne ale chyba nie wiesz co to znaczy.2.Gdzie ty tu różowe widzisz?? Balans kolorów wiele pozostawia do życzenia?? Nie pomyślałeś ,że bez obróbki zdjęcie było po prostu mdłe?? Widać nie....Ciasny kadr?? Hmmm.. widać ,ze miejsca jest mało wiec co miał rozszerzyć korytarz? 3.Detal chłopie detal mówi Ci to coś?? Zdjecie urozmaica reportaż. Powiedz mi co wnosi u Pana Ostrowskiego wchodzenie po drabinie albo trzymanie za nogę młodego słucham :D4.Ciasny kadr? A po co wiecej ludzi na tym kadrze? Skłądanka? Więcej osób w kadrze = zaburzenie zdjecia i ti tego co ma pokazać.Trudne światło ? To Co by Pan Ostrowski zrobił??:)5.Detal chłopie detal....10. Tak wal fotoszopem :) maskuj wszystko, każdy pieprzyk każdą zmarszczkę :p Brawo za pomysł :) Wtedy to bedzie naturalne o taaaak :)14. Spróbuj nie zrobić takiego "standardu" zobaczymy co powie PM :) Powodzenia , fakt kolory mdłę :/ ale zdjęcie które musi byc zostało zrobione.15. ewidentnie masz problemy z oczami lub oglądasz to na laptopie :) Gdzie ty widzisz osmoloną rękę?? Nie każde zdjęcie się udaje więc ucieczka w BW jest normalnym wyjsciem aby uratować zdjęcie.  Czyli jest pan specjalistą od Fotoszopa :) Maskuje pan wszystko co sie da i ludzie wychodzą jak mydło ;) Każde zdjecie panu wychodzi bezbłędnie każd jest piękne i cacy .Paletę barw ma pan obcykaną na TIP TOP ;) Mrocznej strony jak to Pan ujął ja tu nie widze , nie wiem skąd tak diametralna różnica no ale to chyba ja mam coś z Oczami :)No i mam ogromną prośbe bo widac ewidentnie ,że ma Pan Uczulenie na Pana Tomka L. wiec prosze pana o ocenę prac pana Ostrowskiego :) Tam mam pan pole do popisu odnośnie obróbki, ekspozycji i barw ;)  

patryk_oka

Wpisów: 40
Dołączył: 24.08.2011
25-08-2011, 10:21
#19
1.Słaba obróbka?? To odnieś sie do obróbki pana Ostrowskiego.Piszesz,ze kadr jest ciasny... ale pomysl tylko troche to nie oli, zdjęcie nie było ustawiane i mogło być tak ,że fotograf nie miał już miejsca aby odejść dalej stąd ciasny kadr któy nie moze dyskwalifikować zdjęcia.Delikatne pochylenie rzędu 0,5 cm no litości, zamontuj na body poziomice ;) O co ten fotograf nei dba? Proszę wskaż mi to :)Piszesz,ze ustawienie jest niekorzystne bo widać otyłą rękę... no wybacz taki człowiek jest jakim go na zdjęciu mamy, fotoshopem miał zmniejszyć jej ręke?? Litości chłopie litości.Ja uważam ,ze ton kolor "niebieski" jest ciekawy bo ożywia to zdjęcie i kobieta tak nie powiedziała bo ,żle nie wyszła :)Zdjęcie jest spontaniczne ale chyba nie wiesz co to znaczy.2.Gdzie ty tu różowe widzisz?? Balans kolorów wiele pozostawia do życzenia?? Nie pomyślałeś ,że bez obróbki zdjęcie było po prostu mdłe?? Widać nie....Ciasny kadr?? Hmmm.. widać ,ze miejsca jest mało wiec co miał rozszerzyć korytarz? 3.Detal chłopie detal mówi Ci to coś?? Zdjecie urozmaica reportaż. Powiedz mi co wnosi u Pana Ostrowskiego wchodzenie po drabinie albo trzymanie za nogę młodego słucham :D4.Ciasny kadr? A po co wiecej ludzi na tym kadrze? Skłądanka? Więcej osób w kadrze = zaburzenie zdjecia i ti tego co ma pokazać.Trudne światło ? To Co by Pan Ostrowski zrobił??:)5.Detal chłopie detal....10. Tak wal fotoszopem :) maskuj wszystko, każdy pieprzyk każdą zmarszczkę :p Brawo za pomysł :) Wtedy to bedzie naturalne o taaaak :)14. Spróbuj nie zrobić takiego "standardu" zobaczymy co powie PM :) Powodzenia , fakt kolory mdłę :/ ale zdjęcie które musi byc zostało zrobione.15. ewidentnie masz problemy z oczami lub oglądasz to na laptopie :) Gdzie ty widzisz osmoloną rękę?? Nie każde zdjęcie się udaje więc ucieczka w BW jest normalnym wyjsciem aby uratować zdjęcie.  Czyli jest pan specjalistą od Fotoszopa :) Maskuje pan wszystko co sie da i ludzie wychodzą jak mydło ;) Każde zdjecie panu wychodzi bezbłędnie każd jest piękne i cacy .Paletę barw ma pan obcykaną na TIP TOP ;) Mrocznej strony jak to Pan ujął ja tu nie widze , nie wiem skąd tak diametralna różnica no ale to chyba ja mam coś z Oczami :)No i mam ogromną prośbe bo widac ewidentnie ,że ma Pan Uczulenie na Pana Tomka L. wiec prosze pana o ocenę prac pana Ostrowskiego :) Tam mam pan pole do popisu odnośnie obróbki, ekspozycji i barw ;)  
Gość napisał(a):[quote=krytyk_nr_2]Wyraziłem się w sposób kulturalny i merytoryczny na temat Pana zdjęć. Widać, krytyka również Pana boli. Ja się bardzo dziwię, że Pan mnie atakuje.[/quote]Co do merytorycznej oceny, to wystarczyło obejrzeć CAŁY reportaż, by nie mylić młodego ze świadkiem (zdjęcie 21 - czy "pan młody" odbierałby z tyłu koperty zamiast przyjmować gratulacje?). Krytykę, że "ktoś przy tuszy, wyszedł jak ktoś przy tuszy" pomijam milczeniem. Odniosłeś się do paru zdjęć [u]z przygotowań[/u] i oceniłeś wesele, którego nawet nie obejrzałeś.Krytyka mnie nie boli, mam świadomość, że ludzie mają różne gusta, podobnie jak ja mam swój gust. Jedni wolą zdjęcia widowiskowe, modne, odjechane. Ja wolę standard. Dlaczego? Chętnie uzasadnię. Moda mija a standard zawsze jest standardem. W latach 80. panie dumnie obnosiły się z modną trwałą ondulacją, dziś wstydliwie chowają zdjęcia z tamtych lat w szufladzie {usmiech}. A klasyczne zdjęcia Marylin Monroe z lat 60.? Zawsze dobre, klasyczne i nigdy nie starzejące się ujęcia są nadal chętnie kupowane.Taka jest moja filozofia. Komu odpowiada, ten skorzysta z usług, komu nie, znajdzie z pewnością kogoś innego. Styl komuś pasuje, albo nie, ale na pewno nie można mi zarzucić, że są to bezrefleksyjne, nieudane pstryki.Sęk w tym, że ty oceniłeś kawałek reportażu, ale nawet tam nie znalazłeś [u]ani jednego dobrego zdjęcia[/u], co świadczy o twoich intencjach. Bo może nie pretendują one do miana mistrzostwa świata, ale są solidne.Wybacz, że nie położyłem uszu po sobie i bronię swojego zdania. Jak zauważył poprzednik masz na mnie jakieś uczulenie. Nie wiem czemu. Szkoda, bo czytelnicy mają w ten sposób niepełny ogląd sytuacji. Może będzie uczciwiej jak się przedstawisz? {usmiech}

Gość

25-08-2011, 11:04
#20
[quote=krytyk_nr_2]Wyraziłem się w sposób kulturalny i merytoryczny na temat Pana zdjęć. Widać, krytyka również Pana boli. Ja się bardzo dziwię, że Pan mnie atakuje.[/quote]Co do merytorycznej oceny, to wystarczyło obejrzeć CAŁY reportaż, by nie mylić młodego ze świadkiem (zdjęcie 21 - czy "pan młody" odbierałby z tyłu koperty zamiast przyjmować gratulacje?). Krytykę, że "ktoś przy tuszy, wyszedł jak ktoś przy tuszy" pomijam milczeniem. Odniosłeś się do paru zdjęć [u]z przygotowań[/u] i oceniłeś wesele, którego nawet nie obejrzałeś.Krytyka mnie nie boli, mam świadomość, że ludzie mają różne gusta, podobnie jak ja mam swój gust. Jedni wolą zdjęcia widowiskowe, modne, odjechane. Ja wolę standard. Dlaczego? Chętnie uzasadnię. Moda mija a standard zawsze jest standardem. W latach 80. panie dumnie obnosiły się z modną trwałą ondulacją, dziś wstydliwie chowają zdjęcia z tamtych lat w szufladzie {usmiech}. A klasyczne zdjęcia Marylin Monroe z lat 60.? Zawsze dobre, klasyczne i nigdy nie starzejące się ujęcia są nadal chętnie kupowane.Taka jest moja filozofia. Komu odpowiada, ten skorzysta z usług, komu nie, znajdzie z pewnością kogoś innego. Styl komuś pasuje, albo nie, ale na pewno nie można mi zarzucić, że są to bezrefleksyjne, nieudane pstryki.Sęk w tym, że ty oceniłeś kawałek reportażu, ale nawet tam nie znalazłeś [u]ani jednego dobrego zdjęcia[/u], co świadczy o twoich intencjach. Bo może nie pretendują one do miana mistrzostwa świata, ale są solidne.Wybacz, że nie położyłem uszu po sobie i bronię swojego zdania. Jak zauważył poprzednik masz na mnie jakieś uczulenie. Nie wiem czemu. Szkoda, bo czytelnicy mają w ten sposób niepełny ogląd sytuacji. Może będzie uczciwiej jak się przedstawisz? {usmiech}

strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 dalej
Informacje dodatkowe
Aktualnie na forum jest 0 zalogowanych użytkowników.
Lista zalogowanych użytkowników: Brak użytkowników na forum
Prawa dostępu
  • Dodawanie wpisów