Ocieplanie pianką Ostrołęka - jaka firma i jaki rodzaj pianki?

Założony przez marie
strony: 1 2 dalej
marie napisał(a):Mam pytanie odnośnie piankowania poddaszy. Chcę to zrobić u siebie i zastanawiam się nad kilkoma rzeczami. Chodzi o wybór pianki no i o wybór firmy, która to miałaby zrobić.Na eOstroleka reklamują się nie tylko firmy z Ostrołęki, ale trafiłam również na firmy z Polski, na firmę z Suwałk i Ostrowi Mazowieckiej. Na razie też wstępnie rozmawiałam telefonicznie z przedstawicielem jednej ostrołęckiej firmy od izolacji natryskowych, ale póki co nie będę zdradzała z jaką.Chciałbym dowiedzieć się, czy macie jakieś opinię. To jest branża na tyle młoda, ale już popularna i trochę ciężko znaleźć w internecie informacje, które z całą pewnością można uznać za wiarygodne. Jeżeli ktoś może podzielić się opinią i uwagami to będę wdzięczna.Dodam, że do ocieplenia mam jakieś 160m2 poddasza.  

marie

Wpisów: 3
Dołączył: 21.11.2016
12-07-2017, 11:26
#1
Mam pytanie odnośnie piankowania poddaszy. Chcę to zrobić u siebie i zastanawiam się nad kilkoma rzeczami. Chodzi o wybór pianki no i o wybór firmy, która to miałaby zrobić.Na eOstroleka reklamują się nie tylko firmy z Ostrołęki, ale trafiłam również na firmy z Polski, na firmę z Suwałk i Ostrowi Mazowieckiej. Na razie też wstępnie rozmawiałam telefonicznie z przedstawicielem jednej ostrołęckiej firmy od izolacji natryskowych, ale póki co nie będę zdradzała z jaką.Chciałbym dowiedzieć się, czy macie jakieś opinię. To jest branża na tyle młoda, ale już popularna i trochę ciężko znaleźć w internecie informacje, które z całą pewnością można uznać za wiarygodne. Jeżeli ktoś może podzielić się opinią i uwagami to będę wdzięczna.Dodam, że do ocieplenia mam jakieś 160m2 poddasza.  
Gość napisał(a):Wybierze piankę z USA. Ja mam taką u siebie i jest OK. Zwróć jednak uwagę, żeby dostawy były regularne z USA drogą lotniczą bo pianka ma termin ważności chyba 6 miesięcy i jak transport pójdzie po wodzie to niestety może okazać się, że jest po terminie.{!} Ale parametry chyba mają dobre.

Gość

12-07-2017, 15:19
#2
Wybierze piankę z USA. Ja mam taką u siebie i jest OK. Zwróć jednak uwagę, żeby dostawy były regularne z USA drogą lotniczą bo pianka ma termin ważności chyba 6 miesięcy i jak transport pójdzie po wodzie to niestety może okazać się, że jest po terminie.{!} Ale parametry chyba mają dobre.
Gość napisał(a):A w czym niby te pianki z USA mają być lepsze np. od polskich? Ja nie widzę tej różnicy. Współczynniki czasami nawet w polskich piankach są lepsze. Mówmy o konkretach a nie "wydaje mi się".Jeżeli wskażesz mi jakiś konkret to ja ci pokaże, że jesteś w błędzie.{!}

Gość

13-07-2017, 19:05
#3
A w czym niby te pianki z USA mają być lepsze np. od polskich? Ja nie widzę tej różnicy. Współczynniki czasami nawet w polskich piankach są lepsze. Mówmy o konkretach a nie "wydaje mi się".Jeżeli wskażesz mi jakiś konkret to ja ci pokaże, że jesteś w błędzie.{!}
Gość napisał(a):ja też uważam że polskie pianki są lepszeprzynajmniej dostosowane do naszych warunkówi zdecydowanie tańszew tym roku będę piankował poddasze

Gość

14-07-2017, 11:33
#4
ja też uważam że polskie pianki są lepszeprzynajmniej dostosowane do naszych warunkówi zdecydowanie tańszew tym roku będę piankował poddasze
Gość napisał(a):

Z tego co wiem to chyba najpolularniejszą firmą w Ostrołęce od piankowania poddaszy jest ta firma: http://ocieplenie-poddasza.com.pl/


Na sytronie można wyczytać, że ma w ofercie pianki hiszpańskie i polskie, więc jest w czym wybierać. Swoją drogą trzeba zastanowić się czy jakość tych pianek jest porównywalna czy ta hiszpańska jest w czymś lepsza. Ja jak będę budował dom to na pewno nie wybiorę wełny. Zastanawiam się nad pianką lub ostatecznie celulozą, ale chyba raczej pianka będzie lepsza i trwalsza.

Gość

09-12-2017, 17:06
#5

Z tego co wiem to chyba najpolularniejszą firmą w Ostrołęce od piankowania poddaszy jest ta firma: http://ocieplenie-poddasza.com.pl/


Na sytronie można wyczytać, że ma w ofercie pianki hiszpańskie i polskie, więc jest w czym wybierać. Swoją drogą trzeba zastanowić się czy jakość tych pianek jest porównywalna czy ta hiszpańska jest w czymś lepsza. Ja jak będę budował dom to na pewno nie wybiorę wełny. Zastanawiam się nad pianką lub ostatecznie celulozą, ale chyba raczej pianka będzie lepsza i trwalsza.

Gość napisał(a):

Potwierdzam, pianka PUR jest super nowoczesnym i dobrym materiałem.

ocieplanie pianką

Taka pianka wejdzie w każdy zakamarek, każdy zakątek.

Gość

17-12-2017, 10:53
#6

Potwierdzam, pianka PUR jest super nowoczesnym i dobrym materiałem.

ocieplanie pianką

Taka pianka wejdzie w każdy zakamarek, każdy zakątek.

Gość napisał(a):

problemem są ostrołęccy wykonawcy a nie piana, nie potrafią zabezpieczyć okien i ścian. Często konczy się to większymi stratami nież koszt pianki. Panowie wykonawcy uczcię się, bo sama piana to nie wszystko :)

Gość

17-12-2017, 22:27
#7

problemem są ostrołęccy wykonawcy a nie piana, nie potrafią zabezpieczyć okien i ścian. Często konczy się to większymi stratami nież koszt pianki. Panowie wykonawcy uczcię się, bo sama piana to nie wszystko :)

Gość napisał(a):

jasne że trzeba zabezpieczyć okna i ściany bo jednak pianka dociera wszędzie

to jest robione pod ciśnieniem

Gość

18-12-2017, 12:42
#8

jasne że trzeba zabezpieczyć okna i ściany bo jednak pianka dociera wszędzie

to jest robione pod ciśnieniem

Gość napisał(a):

Ja mam takie pytanie bo będę robił wykończenie domu na wiosne i bardzo mi się podoba takie ocieplenie ale dach mam już zrobiony i nie mam deskowania tylko tą folię mam. Czy jak jest nakładana pod ciśnieniem to nic się złego nie stanie z tą folią, czy poprostu jej nie wypchnie jakoś nienaturalnie. Jeszcze nigdziej nie dzwoniłem po tych firmach, a może tu ktoś już takie coś miał, że ocieplał nie na deski tylko na folie dachową.

Gość

21-12-2017, 14:02
#9

Ja mam takie pytanie bo będę robił wykończenie domu na wiosne i bardzo mi się podoba takie ocieplenie ale dach mam już zrobiony i nie mam deskowania tylko tą folię mam. Czy jak jest nakładana pod ciśnieniem to nic się złego nie stanie z tą folią, czy poprostu jej nie wypchnie jakoś nienaturalnie. Jeszcze nigdziej nie dzwoniłem po tych firmach, a może tu ktoś już takie coś miał, że ocieplał nie na deski tylko na folie dachową.

Gość napisał(a):

Prawdopodobnie chodzi tobie o membranę dachową a nie o folię. Membrana dachowa jest materiałem, który przepuszcza parę wodną, podobnie jak pianka poliuretanowa w wersji otwarto-komókowej. Ale uwaga, nie dawaj pianki zamknięto-komórkowej, bo ona jest sztywna i twarda, a membrana przecież jest elastyczna. Nie musisz się bać o wypychanie membrany. Popatrz sobie na filmiki na yuotube, ta pianka jest elastyczna i rośnie w tym kierunku gdzie ma wolną przestrzeń. Z tego co się orientuje to na terenie Ostrołęki najbardziej popularna jest firma z Łomży, która stosuje głównie piankę z Litwy i firma z Ostrołęki - Tomczak, która stosuje piankę głównie hiszpańską.

Ja już się orientowałem w tym wszystkim bo chciałem robić sobie ocieplenie jesienią, ale po rozmowie z fachowcami, a wykonałem chyba z 10 telefonów, to większość mówiła, żebym zrobił po mokrych pracach typu posadzki i tynki. Dostałem już oferty i ta hiszpańska pianka wydaje się być lepsza, czytałem opinie na jej temat, a ceny wszyscy mają porównywalne. Różnica 5 zł przy moim niewielkim metrażu (ok. 120 m2) to rzecz, którą można pominąć. Co ważne, ta firma z Ostrołęki ma swój agregat prądotwórczy co dla mnie jest też istotne, bo zasilania dużego nie mam jeszcze i będę miał dopiero jesienią.

Gość

28-12-2017, 14:11
#10

Prawdopodobnie chodzi tobie o membranę dachową a nie o folię. Membrana dachowa jest materiałem, który przepuszcza parę wodną, podobnie jak pianka poliuretanowa w wersji otwarto-komókowej. Ale uwaga, nie dawaj pianki zamknięto-komórkowej, bo ona jest sztywna i twarda, a membrana przecież jest elastyczna. Nie musisz się bać o wypychanie membrany. Popatrz sobie na filmiki na yuotube, ta pianka jest elastyczna i rośnie w tym kierunku gdzie ma wolną przestrzeń. Z tego co się orientuje to na terenie Ostrołęki najbardziej popularna jest firma z Łomży, która stosuje głównie piankę z Litwy i firma z Ostrołęki - Tomczak, która stosuje piankę głównie hiszpańską.

Ja już się orientowałem w tym wszystkim bo chciałem robić sobie ocieplenie jesienią, ale po rozmowie z fachowcami, a wykonałem chyba z 10 telefonów, to większość mówiła, żebym zrobił po mokrych pracach typu posadzki i tynki. Dostałem już oferty i ta hiszpańska pianka wydaje się być lepsza, czytałem opinie na jej temat, a ceny wszyscy mają porównywalne. Różnica 5 zł przy moim niewielkim metrażu (ok. 120 m2) to rzecz, którą można pominąć. Co ważne, ta firma z Ostrołęki ma swój agregat prądotwórczy co dla mnie jest też istotne, bo zasilania dużego nie mam jeszcze i będę miał dopiero jesienią.

Gość napisał(a):

Ja polecam firmę z Częstochowy ale dla nich to żaden problem podjechać do Ostrołęki i zrobić ocieplanie pianka PUR tu masz do nich namiary 660-719-208 a firma to Hermetik System

Gość

07-03-2018, 14:57
#11

Ja polecam firmę z Częstochowy ale dla nich to żaden problem podjechać do Ostrołęki i zrobić ocieplanie pianka PUR tu masz do nich namiary 660-719-208 a firma to Hermetik System

Gość napisał(a):

Z Częstochowy do Ostrołęki to chyba przesada :) W Ostrołęce i w Łomży jest sporo firm i jest w czym wybierać więc nie ma sensu jechać z Częstochowy.

Np. http://ocieplaniepianka.lomza.pl/

Gość

07-03-2018, 21:09
#12

Z Częstochowy do Ostrołęki to chyba przesada :) W Ostrołęce i w Łomży jest sporo firm i jest w czym wybierać więc nie ma sensu jechać z Częstochowy.

Np. http://ocieplaniepianka.lomza.pl/

Gość napisał(a):
Gość napisał(a):

Z Częstochowy do Ostrołęki to chyba przesada :) W Ostrołęce i w Łomży jest sporo firm i jest w czym wybierać więc nie ma sensu jechać z Częstochowy.


Np. http://ocieplaniepianka.lomza.pl/

Ale to dla chłopaków to żaden problem jechać 300 czy 500 km. mają duże auto i mogą się wybrać na kilka dni by wykonać ocieplenie poddasza czy fundamentów, pozatym nie byłby to pierwsze takie zlecenie którego się podejmują.

Gość

16-03-2018, 10:21
#13
Gość napisał(a):

Z Częstochowy do Ostrołęki to chyba przesada :) W Ostrołęce i w Łomży jest sporo firm i jest w czym wybierać więc nie ma sensu jechać z Częstochowy.


Np. http://ocieplaniepianka.lomza.pl/

Ale to dla chłopaków to żaden problem jechać 300 czy 500 km. mają duże auto i mogą się wybrać na kilka dni by wykonać ocieplenie poddasza czy fundamentów, pozatym nie byłby to pierwsze takie zlecenie którego się podejmują.

Gość napisał(a):

Może nie problem, ale koszty. Uważasz, że ten przyjazd nie kosztuje? :)

Gość

24-03-2018, 22:54
#14

Może nie problem, ale koszty. Uważasz, że ten przyjazd nie kosztuje? :)

Gość napisał(a):

Skoro taki jest problem z wykonawcami to może nie warto ryzykować i wybrać wełnę. Od late do dachu stosuje się wełnę a na ściany, fundamenty, podłogę itd. styropian i to rozwiązanie się sprawdza. Pod warunkiem oczywiście że kupisz izolator z rekomendacjami ITB. Polecam rodzimych producentów - niektórzy mają naprawdę dobrej jakości materiłay

Gość

30-03-2018, 13:50
#15

Skoro taki jest problem z wykonawcami to może nie warto ryzykować i wybrać wełnę. Od late do dachu stosuje się wełnę a na ściany, fundamenty, podłogę itd. styropian i to rozwiązanie się sprawdza. Pod warunkiem oczywiście że kupisz izolator z rekomendacjami ITB. Polecam rodzimych producentów - niektórzy mają naprawdę dobrej jakości materiłay

Gość napisał(a):

Nawet najlepsze wełny to gwarancja max 2 lata. Za wełne to ja już dziękuje. Nie ma żadnego problemu z wykonawcami izolacji pianką. Jest ich coraz więcej bo i ludzie są coraz bardziej świadomi to wybierają piankę. Ech, niestety pierwszy dom buduje się nie dla siebie :)

Jakby co to mam do sprzedania dom :)

Gość

01-04-2018, 08:47
#16

Nawet najlepsze wełny to gwarancja max 2 lata. Za wełne to ja już dziękuje. Nie ma żadnego problemu z wykonawcami izolacji pianką. Jest ich coraz więcej bo i ludzie są coraz bardziej świadomi to wybierają piankę. Ech, niestety pierwszy dom buduje się nie dla siebie :)

Jakby co to mam do sprzedania dom :)

Gość napisał(a):

Jak ocieplać to tylko dobrym styropianem, ale trzeba sprawdzać raporty GUNB, wielu producentów styropianu oszukuje na jakości zwłaszcza teraz gdy termoizolacja stała się jeszcze bardziej powszechna z uwagi na zanieczyszczenie powietrza

Gość

08-04-2018, 22:27
#17

Jak ocieplać to tylko dobrym styropianem, ale trzeba sprawdzać raporty GUNB, wielu producentów styropianu oszukuje na jakości zwłaszcza teraz gdy termoizolacja stała się jeszcze bardziej powszechna z uwagi na zanieczyszczenie powietrza

Gość napisał(a):

Ja polecam firmę z okolic Łomży Remo Pur. Kilka rodzajów pian dobrej jakości mają, wszystko oklejone i posprzatane.

www.remopur.pl

Gość

11-04-2018, 23:42
#18

Ja polecam firmę z okolic Łomży Remo Pur. Kilka rodzajów pian dobrej jakości mają, wszystko oklejone i posprzatane.

www.remopur.pl

Gość napisał(a):

Uważam, że ocieplenie pianką poliuretanową to dobra sprawa, bo nie osadzają się tam grzyby i pleśnie, bezproblemowo się ją aplikuje i pochłania dźwięki, u brata robili takie ocieplenie z https://izolbyd.pl/jak-ocieplamy/ocieplanie-stropu-i-dachu-p ianka i mówi, że różnica jest kolosalna, a sama inwestycja dosyć szybko mu się zwróciła.

Gość

11-05-2018, 17:31
#19

Uważam, że ocieplenie pianką poliuretanową to dobra sprawa, bo nie osadzają się tam grzyby i pleśnie, bezproblemowo się ją aplikuje i pochłania dźwięki, u brata robili takie ocieplenie z https://izolbyd.pl/jak-ocieplamy/ocieplanie-stropu-i-dachu-p ianka i mówi, że różnica jest kolosalna, a sama inwestycja dosyć szybko mu się zwróciła.

Gość napisał(a):

Zastanawiam się czy wybrać piankę hiszpańską, amerykańską czy polską. Cena ocieplania tymi pianami wcale nie są aż tak mocno zróżnicowane http://ocieplenie-poddasza.com.pl/cennik-izolacje-pianka-pur

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w piankami polskimi firmy PCC?

Gość

22-05-2018, 07:50
#20

Zastanawiam się czy wybrać piankę hiszpańską, amerykańską czy polską. Cena ocieplania tymi pianami wcale nie są aż tak mocno zróżnicowane http://ocieplenie-poddasza.com.pl/cennik-izolacje-pianka-pur

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w piankami polskimi firmy PCC?


strony: 1 2 dalej
Informacje dodatkowe
Aktualnie na forum jest 0 zalogowanych użytkowników.
Lista zalogowanych użytkowników: Brak użytkowników na forum
Prawa dostępu
  • Dodawanie wpisów