krajobraz pocerkiewny

Założony przez Werbia
strony: 1
Werbia napisał(a):W swoim czasie trochę czytałam o ikonach, i gdybym miała okazję bez wahania zapisałabym się na kurs pisania ikon, ale mój dawny nauczyciel plastyki, pan Żerański, niestety ich w ostrołęckiej galerii nie prowadzi :)Mistyce ikon naprawdę trudno się oprzeć - proszę spróbować: http://www.zobacz.cerkiew.pl/I m. in. z tego powodu trochę bardziej niż trochę zainteresował mnie lokalny krajobraz pocerkiewny: i okazuje się że lokalny Lud Boży barbarzyński tylko w jednym budynku pocerkiewnym zorganizował kościół (kościół pw. św. Wojciecha B.M. w budynku dawnej cerkwi pw. św. Piotra i Pawła). W budynku cerkwi pw. Przemienienia Pańskiego jest sala gimnastyczna ZSZ nr. 1 - A budynek cerkwi pw. Ikony Matki Bożej Wlodzimierskiej został najprawdopodobniej rozbudowany na hale magazynowe w ostrołęckich zakładach celulozowo-papierniczych ... No niesamowite wyczucie sacrum i zorientowanie na wschód ... ... ... - Ale może jakiś lokalny historyk - lepiej zorientowany w tym temacie ode mnie - dorzuci komentarz- ?    

Werbia

Wpisów: 74
Dołączył: 07.11.2014
01-10-2015, 10:17
#1
W swoim czasie trochę czytałam o ikonach, i gdybym miała okazję bez wahania zapisałabym się na kurs pisania ikon, ale mój dawny nauczyciel plastyki, pan Żerański, niestety ich w ostrołęckiej galerii nie prowadzi :)Mistyce ikon naprawdę trudno się oprzeć - proszę spróbować: http://www.zobacz.cerkiew.pl/I m. in. z tego powodu trochę bardziej niż trochę zainteresował mnie lokalny krajobraz pocerkiewny: i okazuje się że lokalny Lud Boży barbarzyński tylko w jednym budynku pocerkiewnym zorganizował kościół (kościół pw. św. Wojciecha B.M. w budynku dawnej cerkwi pw. św. Piotra i Pawła). W budynku cerkwi pw. Przemienienia Pańskiego jest sala gimnastyczna ZSZ nr. 1 - A budynek cerkwi pw. Ikony Matki Bożej Wlodzimierskiej został najprawdopodobniej rozbudowany na hale magazynowe w ostrołęckich zakładach celulozowo-papierniczych ... No niesamowite wyczucie sacrum i zorientowanie na wschód ... ... ... - Ale może jakiś lokalny historyk - lepiej zorientowany w tym temacie ode mnie - dorzuci komentarz- ?    
Werbia napisał(a):- Jak myślicie; czy w związku z tym, że w Polsce są przez Kościół Prawosławny sukcesywnie prowadzone procesy o odzyskanie utraconego mienia, wszyscy pracownicy Stora Enso w Ostrołęce mogą stanąć przed widmem utraty pracy czy tylko Stora Enso przed ewentualną utratą rynku wschodniego? [ ... .... temat dla mnie dość istotny ze względu na aktualne źródło dochodów ... .... .... ]    

Werbia

Wpisów: 74
Dołączył: 07.11.2014
11-10-2015, 13:26
#2
- Jak myślicie; czy w związku z tym, że w Polsce są przez Kościół Prawosławny sukcesywnie prowadzone procesy o odzyskanie utraconego mienia, wszyscy pracownicy Stora Enso w Ostrołęce mogą stanąć przed widmem utraty pracy czy tylko Stora Enso przed ewentualną utratą rynku wschodniego? [ ... .... temat dla mnie dość istotny ze względu na aktualne źródło dochodów ... .... .... ]    

strony: 1
Informacje dodatkowe
Aktualnie na forum jest 0 zalogowanych użytkowników.
Lista zalogowanych użytkowników: Brak użytkowników na forum
Prawa dostępu
  • Dodawanie wpisów