Świecki Karmel u Księży Pallotynów?

Założony przez Werbia
strony: 1
Werbia napisał(a):- Jakiś czas temu zainteresował mnie lokalny - niegdyś podobno bardzo żywy a w ostatnich dziesięcioleciach chyba trochę zaniedbany - kult Matki Bożej Szkaplerznej. Jedyne Bractwo Szkaplerzne w Diecezji Łomżyńskiej, o którym mi wiadomo znajduje się w Zambrowie. Owocem podejmowania przeze mnie tego tematu z Księżmi Pallotynami posługującymi w Parafii pw. św. Wojciecha B. M. w Ostrołęce była w lipcu 2012 roku nowenna (9 mszy świętych od 08 do 16 lipca) w kościele pw. św. Wojciecha B.M. o opiekę Matki Bożej z Góry Karmel, następnie plakat szkaplerzny w gablocie przed kościołem a potem poprowadzenie rekolekcji wielkopostnych przez rekolekcjonistę z Zakonu Braci Bosych Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.I na dzień dzisiejszy - chyba nie tylko dlatego, że figura Matki Bożej na placu przed kościołem w Wojciechowicach jakoś wydaje mi się ubrana w szaty karmelitańskie - zastanawiam się nad możliwością założenia przy kościele św. Wojciecha B.M. w Ostrołęce Świeckiego Karmelu. Podejmując próby rozeznania tego tematu, kontaktowałam się ze Świeckim Karmelem w Bednarach oraz Karmelitankami Bosymi z Karmelu Miłości Miłosiernej ze Szczecina. Przedstawicielka Świeckiego Karmelu z Bednar odpisała mi, że skoro tam się udało, to i w Ostrołęce może się udać, Karmelitanki Bose ze Szczecina też uważają, że warto próbować i obiecały modlitwę w tej intencji. Ksiądz Proboszcz z Wojciechowic czeka na ewentualną inicjatywę oddolną w tej kwestii, ale choć brałam udział i w spotkaniach Bractwa Szkaplerznego, i w spotkaniach Świeckiego Zakonu Karmelitańskiego, to po pierwsze: nigdy nie zakładałam żadnej wspólnoty modlitewnej i zwyczajnie nie wiem, od czego zacząć, a po drugie: jak dotąd nie spotkałam w Ostrołęce zbyt wielu osób, które pragnęłyby wprowadzić w swoją stałą praktykę religijną wyraźny kult Matki Bożej Szkaplerznej.Byłabym niezmiernie wdzięczna za Wasze opinie na ten temat.    

Werbia

Wpisów: 74
Dołączył: 07.11.2014
17-11-2014, 20:45
#1
- Jakiś czas temu zainteresował mnie lokalny - niegdyś podobno bardzo żywy a w ostatnich dziesięcioleciach chyba trochę zaniedbany - kult Matki Bożej Szkaplerznej. Jedyne Bractwo Szkaplerzne w Diecezji Łomżyńskiej, o którym mi wiadomo znajduje się w Zambrowie. Owocem podejmowania przeze mnie tego tematu z Księżmi Pallotynami posługującymi w Parafii pw. św. Wojciecha B. M. w Ostrołęce była w lipcu 2012 roku nowenna (9 mszy świętych od 08 do 16 lipca) w kościele pw. św. Wojciecha B.M. o opiekę Matki Bożej z Góry Karmel, następnie plakat szkaplerzny w gablocie przed kościołem a potem poprowadzenie rekolekcji wielkopostnych przez rekolekcjonistę z Zakonu Braci Bosych Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.I na dzień dzisiejszy - chyba nie tylko dlatego, że figura Matki Bożej na placu przed kościołem w Wojciechowicach jakoś wydaje mi się ubrana w szaty karmelitańskie - zastanawiam się nad możliwością założenia przy kościele św. Wojciecha B.M. w Ostrołęce Świeckiego Karmelu. Podejmując próby rozeznania tego tematu, kontaktowałam się ze Świeckim Karmelem w Bednarach oraz Karmelitankami Bosymi z Karmelu Miłości Miłosiernej ze Szczecina. Przedstawicielka Świeckiego Karmelu z Bednar odpisała mi, że skoro tam się udało, to i w Ostrołęce może się udać, Karmelitanki Bose ze Szczecina też uważają, że warto próbować i obiecały modlitwę w tej intencji. Ksiądz Proboszcz z Wojciechowic czeka na ewentualną inicjatywę oddolną w tej kwestii, ale choć brałam udział i w spotkaniach Bractwa Szkaplerznego, i w spotkaniach Świeckiego Zakonu Karmelitańskiego, to po pierwsze: nigdy nie zakładałam żadnej wspólnoty modlitewnej i zwyczajnie nie wiem, od czego zacząć, a po drugie: jak dotąd nie spotkałam w Ostrołęce zbyt wielu osób, które pragnęłyby wprowadzić w swoją stałą praktykę religijną wyraźny kult Matki Bożej Szkaplerznej.Byłabym niezmiernie wdzięczna za Wasze opinie na ten temat.    
Gość napisał(a):[quote=Werbia]nigdy nie zakładałam żadnej wspólnoty modlitewnej i zwyczajnie nie wiem, od czego zacząć[/quote]Oo, ja wiele razy zakładałam, więc jak będziesz miała jakieś pytania to się nie pier.dol tylko wal do mnie jak w dym, na PW oczywiście {mruga}.

Gość

18-11-2014, 20:31
#2
[quote=Werbia]nigdy nie zakładałam żadnej wspólnoty modlitewnej i zwyczajnie nie wiem, od czego zacząć[/quote]Oo, ja wiele razy zakładałam, więc jak będziesz miała jakieś pytania to się nie pier.dol tylko wal do mnie jak w dym, na PW oczywiście {mruga}.
Werbia napisał(a):Kiedy się weźmie pod uwagę Ojców Założycieli, znak zapytania na końcu tego tematu staje się większy niż treść zapytania. Skoro SAC zostało założone przez św. Wincentego Pallottiego a Zakon  Karmelitański jedynie przez Ducha Świętego w Osobie Własnej, to chyba zrozumiałe, że i kultu Matki Bożej Szkaplerznej, i założycieli oraz członków Świeckiego Karmelu co roztropniejsi wyglądają raczej w Ostrołęckim Ruchu Charyzmatycznym. Nie wiem, może do Zielonych Świątek 2015 coś się w tej sprawie wyklaruje.  

Werbia

Wpisów: 74
Dołączył: 07.11.2014
19-11-2014, 09:20
#3
Kiedy się weźmie pod uwagę Ojców Założycieli, znak zapytania na końcu tego tematu staje się większy niż treść zapytania. Skoro SAC zostało założone przez św. Wincentego Pallottiego a Zakon  Karmelitański jedynie przez Ducha Świętego w Osobie Własnej, to chyba zrozumiałe, że i kultu Matki Bożej Szkaplerznej, i założycieli oraz członków Świeckiego Karmelu co roztropniejsi wyglądają raczej w Ostrołęckim Ruchu Charyzmatycznym. Nie wiem, może do Zielonych Świątek 2015 coś się w tej sprawie wyklaruje.  
Werbia napisał(a):{usmiech} Gdyby w Ostrołęckim Ruchu Charyzmatycznym i okolicy - poza mną - {usmiech} znalazły się jeszcze jakieś osoby, które pragną wprowadzić wyraźny kult Matki Bożej Szkaplerznej w stałą praktykę religijną, bardzo proszę o kontakt na e-mail: wiesia1a@vp.pl

Werbia

Wpisów: 74
Dołączył: 07.11.2014
06-02-2015, 21:16
#4
{usmiech} Gdyby w Ostrołęckim Ruchu Charyzmatycznym i okolicy - poza mną - {usmiech} znalazły się jeszcze jakieś osoby, które pragną wprowadzić wyraźny kult Matki Bożej Szkaplerznej w stałą praktykę religijną, bardzo proszę o kontakt na e-mail: wiesia1a@vp.pl

strony: 1
Informacje dodatkowe
Aktualnie na forum jest 0 zalogowanych użytkowników.
Lista zalogowanych użytkowników: Brak użytkowników na forum
Prawa dostępu
  • Dodawanie wpisów