Prośba o ofiary na fundusz założycielski

Założony przez Werbia
strony: 1
Werbia napisał(a):W związku z tym, że skierowałam prośbę do Ordynariusza Diecezji Łomżyńskiej  o poparcie moich starań w Urzędzie Miasta Ostrołęki o utworzenie w Ostrołęce muzeum poświęconego Bożemu Miłosierdziu a Ksiądz Biskup już jakiś czas temu dwa razy stwierdził, że w Ostrołęce nie ma możliwości założenia ani muzeum Bożego Miłosierdzia, ani fundacji na rzecz takiego muzeum, [u] bardzo proszę aby zainteresowani tym dziełem przekazali choć niewielką ofiarę na fundusz założycielski Fundacji Vera Eikon na konto Parafii pw. Świętego Wojciecha B.M. w Ostrołęce.[/u]Nr rachunku bankowego:Bank Zachodni WBK S.A. 06 1500 1588 1215 8003 0534 0000  *projekt Fundacji Vera Eikon zaakceptowany przez księdza proboszcza Marcina Walickiego SAC leży w Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej od listopada 2012 r.  

Werbia

Wpisów: 74
Dołączył: 07.11.2014
07-11-2014, 08:28
#1
W związku z tym, że skierowałam prośbę do Ordynariusza Diecezji Łomżyńskiej  o poparcie moich starań w Urzędzie Miasta Ostrołęki o utworzenie w Ostrołęce muzeum poświęconego Bożemu Miłosierdziu a Ksiądz Biskup już jakiś czas temu dwa razy stwierdził, że w Ostrołęce nie ma możliwości założenia ani muzeum Bożego Miłosierdzia, ani fundacji na rzecz takiego muzeum, [u] bardzo proszę aby zainteresowani tym dziełem przekazali choć niewielką ofiarę na fundusz założycielski Fundacji Vera Eikon na konto Parafii pw. Świętego Wojciecha B.M. w Ostrołęce.[/u]Nr rachunku bankowego:Bank Zachodni WBK S.A. 06 1500 1588 1215 8003 0534 0000  *projekt Fundacji Vera Eikon zaakceptowany przez księdza proboszcza Marcina Walickiego SAC leży w Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej od listopada 2012 r.  
Werbia napisał(a):W jednej z książek Wilfrida Stinssena OCD znalazłam cytat, którym przy okazji chciałam się z Państwem podzielić. [b]Wszyscy możemy odmawiać poniższą modlitwę, ale każdy z nas będzie ją odmawiał z własnej głębi:Panie Jezu Chryste, daję Ci moje ręce, abyś Ty sam przez nie działał,daję Ci moje nogi, abyś Ty sam nimi szedł,daję Ci moje oczy, abyś Ty sam nimi patrzył,daję ci moje usta, abyś Ty sam nimi mówił,daję Ci moje myśli, abyś Ty myślał we mnie,daję Ci mego ducha, abyś Ty modlił się we mnie.Nade wszystko daje Ci moje serce,byś również i we mnie uwielbiać mógł Ojcai wszystkich ludzi.Oddaję się Tobie całkowicie,abyś mógł we mnie wzrastać,byś żył, pracował i modlił się we mnie. Amen. [/b]

Werbia

Wpisów: 74
Dołączył: 07.11.2014
09-11-2014, 08:54
#2
W jednej z książek Wilfrida Stinssena OCD znalazłam cytat, którym przy okazji chciałam się z Państwem podzielić. [b]Wszyscy możemy odmawiać poniższą modlitwę, ale każdy z nas będzie ją odmawiał z własnej głębi:Panie Jezu Chryste, daję Ci moje ręce, abyś Ty sam przez nie działał,daję Ci moje nogi, abyś Ty sam nimi szedł,daję Ci moje oczy, abyś Ty sam nimi patrzył,daję ci moje usta, abyś Ty sam nimi mówił,daję Ci moje myśli, abyś Ty myślał we mnie,daję Ci mego ducha, abyś Ty modlił się we mnie.Nade wszystko daje Ci moje serce,byś również i we mnie uwielbiać mógł Ojcai wszystkich ludzi.Oddaję się Tobie całkowicie,abyś mógł we mnie wzrastać,byś żył, pracował i modlił się we mnie. Amen. [/b]
Werbia napisał(a):Osoby, które chciałyby osobiście podjąć się rozeznania w tym temacie na podstawie stanowiska wyrażonego przez Łomżyńską Kurię Diecezjalną, Urząd Miasta Ostrołęki, Księdza Proboszcza Parafii pw. św. Wojciecha B.M. w Ostrołęce oraz Nuncjaturę Apostolską w Polsce, bardzo proszę o kontakt e-mailowy: wiesia1a@vp.pl  

Werbia

Wpisów: 74
Dołączył: 07.11.2014
10-11-2014, 09:48
#3
Osoby, które chciałyby osobiście podjąć się rozeznania w tym temacie na podstawie stanowiska wyrażonego przez Łomżyńską Kurię Diecezjalną, Urząd Miasta Ostrołęki, Księdza Proboszcza Parafii pw. św. Wojciecha B.M. w Ostrołęce oraz Nuncjaturę Apostolską w Polsce, bardzo proszę o kontakt e-mailowy: wiesia1a@vp.pl  
Gość napisał(a):zebrałaś już coś?

Gość

14-11-2014, 10:04
#4
zebrałaś już coś?
Werbia napisał(a):[quote=Gość]zebrałaś już coś? [/quote]- Kiedy Ksiądz Biskup z Prowincjałem Księży Pallotynów dadzą mi upoważnienie do zarządzania kapitałem parafialnym to taka wiadomość bez wątpienia zostanie podana w ogłoszeniach parafialnych i opublikowana w [i]Głosie Katolickim[/i]. {usmiech}- Tymczasem proszę jednak skierować to pytanie do Księdza Proboszcza.

Werbia

Wpisów: 74
Dołączył: 07.11.2014
17-11-2014, 16:26
#5
[quote=Gość]zebrałaś już coś? [/quote]- Kiedy Ksiądz Biskup z Prowincjałem Księży Pallotynów dadzą mi upoważnienie do zarządzania kapitałem parafialnym to taka wiadomość bez wątpienia zostanie podana w ogłoszeniach parafialnych i opublikowana w [i]Głosie Katolickim[/i]. {usmiech}- Tymczasem proszę jednak skierować to pytanie do Księdza Proboszcza.
Werbia napisał(a):[quote=Werbia]W związku z tym, że skierowałam prośbę do Ordynariusza Diecezji Łomżyńskiej  o poparcie moich starań w Urzędzie Miasta Ostrołęki o utworzenie w Ostrołęce muzeum poświęconego Bożemu Miłosierdziu a Ksiądz Biskup już jakiś czas temu dwa razy stwierdził, że w Ostrołęce nie ma możliwości założenia ani muzeum Bożego Miłosierdzia, ani fundacji na rzecz takiego muzeum, [u] bardzo proszę aby zainteresowani tym dziełem przekazali choć niewielką ofiarę na fundusz założycielski Fundacji Vera Eikon na konto Parafii pw. Świętego Wojciecha B.M. w Ostrołęce.[/u]Nr rachunku bankowego:Bank Zachodni WBK S.A. 06 1500 1588 1215 8003 0534 0000  *projekt Fundacji Vera Eikon zaakceptowany przez księdza proboszcza Marcina Walickiego SAC leży w Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej od listopada 2012 r.  [/quote]Gdyby Jego Ekscelencja nie zmienił zdania i po raz trzeci stwierdził, że w Ostrołęce nie ma możliwości założenia ani muzeum Bożego Miłosierdzia, ani fundacji na rzecz takiego muzeum (a okoliczności wskazują, że tak może się stać), to przekażę prośbę lokalnym władzom kościelnym, żeby zgromadzone środki zostały przeznaczone na odnowienie ołtarza z wyrzeźbioną postacią Św. Wojciecha B. M. w Ostrołęce - Wojciechowicach.  

Werbia

Wpisów: 74
Dołączył: 07.11.2014
02-12-2014, 10:15
#6
[quote=Werbia]W związku z tym, że skierowałam prośbę do Ordynariusza Diecezji Łomżyńskiej  o poparcie moich starań w Urzędzie Miasta Ostrołęki o utworzenie w Ostrołęce muzeum poświęconego Bożemu Miłosierdziu a Ksiądz Biskup już jakiś czas temu dwa razy stwierdził, że w Ostrołęce nie ma możliwości założenia ani muzeum Bożego Miłosierdzia, ani fundacji na rzecz takiego muzeum, [u] bardzo proszę aby zainteresowani tym dziełem przekazali choć niewielką ofiarę na fundusz założycielski Fundacji Vera Eikon na konto Parafii pw. Świętego Wojciecha B.M. w Ostrołęce.[/u]Nr rachunku bankowego:Bank Zachodni WBK S.A. 06 1500 1588 1215 8003 0534 0000  *projekt Fundacji Vera Eikon zaakceptowany przez księdza proboszcza Marcina Walickiego SAC leży w Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej od listopada 2012 r.  [/quote]Gdyby Jego Ekscelencja nie zmienił zdania i po raz trzeci stwierdził, że w Ostrołęce nie ma możliwości założenia ani muzeum Bożego Miłosierdzia, ani fundacji na rzecz takiego muzeum (a okoliczności wskazują, że tak może się stać), to przekażę prośbę lokalnym władzom kościelnym, żeby zgromadzone środki zostały przeznaczone na odnowienie ołtarza z wyrzeźbioną postacią Św. Wojciecha B. M. w Ostrołęce - Wojciechowicach.  
Gość napisał(a):psycholodzy określają to mianem „syndromu człowieka ja-mam-rację”. Człowiek ja-mam-rację żyje w świecie fantazji,  ulega górnolotnym marzeniom o sukcesie (nagrodzie w niebie), bez konieczności włożenia realnego wysiłku w jego urzeczywistnienie. Polega on na swojej „wierze” religijnej i na składanych bogu „ofiarach”, które ostatecznie mają rzekomo zagwarantować mu wspaniałą „nagrodę”.Werbia,może warto skontaktować się ze specjalistą?

Gość

08-12-2014, 16:56
#7
psycholodzy określają to mianem „syndromu człowieka ja-mam-rację”. Człowiek ja-mam-rację żyje w świecie fantazji,  ulega górnolotnym marzeniom o sukcesie (nagrodzie w niebie), bez konieczności włożenia realnego wysiłku w jego urzeczywistnienie. Polega on na swojej „wierze” religijnej i na składanych bogu „ofiarach”, które ostatecznie mają rzekomo zagwarantować mu wspaniałą „nagrodę”.Werbia,może warto skontaktować się ze specjalistą?
Werbia napisał(a):[quote=Gość] Werbia,może warto skontaktować się ze specjalistą? [/quote]Kontaktowałam się ze specjalistami: począwszy od diecezjalnego egzorcysty oraz cenionych w kraju kierowników duchowych po znaczące autorytety w dziedzinie psychiatrii i psychoterapii.   Serce ludzkie jest zawsze wielką tajemnicą: patrząc na formację religijną prezydenta Ostrołęki (pomijając już to, że ma moją kuzynkę za żonę) oraz jednego z wiceprezydentów, który ponoć należy do Domowego Kościoła oraz jednego z ostrołęckich radnych, który jest liderem Odnowy w Duchu Świętym, jestem naprawdę zaskoczona takim obrotem sprawy ... [... faceci, ... militarne zabawki ... i zero instynktu samozachowawczego ... ]I choć wydaje mi się, że mam sporą wyobraźnię, to nawet ja nie potrafię wyobrazić sobie dwóch rzeczy:1. Że Kościół wycofa błogosławieństwo na utworzenie Muzeum Bożego Miłosierdzia gdziekolwiek w Polsce lub poza jej granicami.2. Że Ksiądz Biskup będzie na kolanach błagał prezydenta Ostrołęki o umożliwienie założenia Muzeum Bożego Miłosierdzia akurat w Ostrołęce (skoro Miasto nie potrzebuje takiej instytucji kultury, to chyba i Kościół się bez niej tutaj obędzie). A mnie też ani Ksiądz Biskup, ani żaden kierownik duchowy jakoś nie nauczyli klękać przed jakimkolwiek prezydentem, ...      

Werbia

Wpisów: 74
Dołączył: 07.11.2014
09-12-2014, 09:50
#8
[quote=Gość] Werbia,może warto skontaktować się ze specjalistą? [/quote]Kontaktowałam się ze specjalistami: począwszy od diecezjalnego egzorcysty oraz cenionych w kraju kierowników duchowych po znaczące autorytety w dziedzinie psychiatrii i psychoterapii.   Serce ludzkie jest zawsze wielką tajemnicą: patrząc na formację religijną prezydenta Ostrołęki (pomijając już to, że ma moją kuzynkę za żonę) oraz jednego z wiceprezydentów, który ponoć należy do Domowego Kościoła oraz jednego z ostrołęckich radnych, który jest liderem Odnowy w Duchu Świętym, jestem naprawdę zaskoczona takim obrotem sprawy ... [... faceci, ... militarne zabawki ... i zero instynktu samozachowawczego ... ]I choć wydaje mi się, że mam sporą wyobraźnię, to nawet ja nie potrafię wyobrazić sobie dwóch rzeczy:1. Że Kościół wycofa błogosławieństwo na utworzenie Muzeum Bożego Miłosierdzia gdziekolwiek w Polsce lub poza jej granicami.2. Że Ksiądz Biskup będzie na kolanach błagał prezydenta Ostrołęki o umożliwienie założenia Muzeum Bożego Miłosierdzia akurat w Ostrołęce (skoro Miasto nie potrzebuje takiej instytucji kultury, to chyba i Kościół się bez niej tutaj obędzie). A mnie też ani Ksiądz Biskup, ani żaden kierownik duchowy jakoś nie nauczyli klękać przed jakimkolwiek prezydentem, ...      
Gość napisał(a):Mój Boże.............

Gość

09-12-2014, 12:46
#9
Mój Boże.............
Gość napisał(a):[quote=Werbia][quote=Gość] Werbia,może warto skontaktować się ze specjalistą? [/quote]Kontaktowałam się ze specjalistami: począwszy od diecezjalnego egzorcysty oraz cenionych w kraju kierowników duchowych po znaczące autorytety w dziedzinie psychiatrii i psychoterapii.   Jednak jest gorzej niż myślałem....

Gość

09-12-2014, 14:50
#10
[quote=Werbia][quote=Gość] Werbia,może warto skontaktować się ze specjalistą? [/quote]Kontaktowałam się ze specjalistami: począwszy od diecezjalnego egzorcysty oraz cenionych w kraju kierowników duchowych po znaczące autorytety w dziedzinie psychiatrii i psychoterapii.   Jednak jest gorzej niż myślałem....
Werbia napisał(a):[quote=Gość]psycholodzy określają to mianem „syndromu człowieka ja-mam-rację”. [/quote]- A kierownicy duchowi nazywają to środowiskowym syndromem Rozmyślania o Dwóch sztandarach; por. Ignacy Loyola [i]Ćwiczenia Duchowne[/i] 136-148  {usmiech}  

Werbia

Wpisów: 74
Dołączył: 07.11.2014
09-12-2014, 21:44
#11
[quote=Gość]psycholodzy określają to mianem „syndromu człowieka ja-mam-rację”. [/quote]- A kierownicy duchowi nazywają to środowiskowym syndromem Rozmyślania o Dwóch sztandarach; por. Ignacy Loyola [i]Ćwiczenia Duchowne[/i] 136-148  {usmiech}  
Gość napisał(a):A kto to jest kierownik duchowy?

Gość

10-12-2014, 21:18
#12
A kto to jest kierownik duchowy?
Werbia napisał(a):[quote=Gość]A kto to jest kierownik duchowy? [/quote]można to pytanie zadać katechecie, księdzu proboszczowi, wrzucić na https://www.google.pl/ poszukać odpowiedzi w wypasionym  Katechizmie Kościoła Katolickiego albo w Youcatpolecam też artykuł na na ten temat pod adresem: http://mateusz.pl/duchowosc/bs4-ffc-kdijz.htm

Werbia

Wpisów: 74
Dołączył: 07.11.2014
11-12-2014, 09:25
#13
[quote=Gość]A kto to jest kierownik duchowy? [/quote]można to pytanie zadać katechecie, księdzu proboszczowi, wrzucić na https://www.google.pl/ poszukać odpowiedzi w wypasionym  Katechizmie Kościoła Katolickiego albo w Youcatpolecam też artykuł na na ten temat pod adresem: http://mateusz.pl/duchowosc/bs4-ffc-kdijz.htm

strony: 1
Informacje dodatkowe
Aktualnie na forum jest 0 zalogowanych użytkowników.
Lista zalogowanych użytkowników: Brak użytkowników na forum
Prawa dostępu
  • Dodawanie wpisów