Ostrołęka

Założony przez garif
strony: 1
garif napisał(a):Zapewne nie raz zachodziliście w głowe co ci "nasi" urzednicy wyrabiaja w tym naszym miescie. Piszcie tutaj co chcielibyscie zmienic w Ostrolece, co jest dla was smieszne i powinno zostac niezwlocznie zmienione, czy moze co powinno sie pojawic. Mysle ze kazdy ma w tym temacie cos do powiedzenia :)Co np mi sie nie podoba albo inaczej co mnie smieszy. Ostatnio zostala uchwalona pewna decyzja ktora "mowi" o tym ze zamiast jednej drogi bedziemy mieli 2 ulice i 2 aleje. Mowa tutaj o naszej obwodnicy lub o 1/4 tej  drogi bo to teraz nie jest jedna droga tylko 4 :D.  Widac urzednicy wola miec wiecej ulic na mapie. Tylko zdaje mi sie ze przez to wystawiaja sie na posmiewisko. Bo z kim nie rozmawiam o tym to sie zawsze taka osoba smieje :), zreszta tak jak ja. Paranoja do kwadratu, ale powinnismy sie juz przyzwyczaic do takich odchodzacych od normalnosci decyzji ratusza. No i jeszcze te ronda :D bedzie ich chyba 6 ciekawe jak je nazwa Ja bym proponowal Rondo 1 Rondo 2 ..... rondo 6 przynajmniej kierowcy sie nie pogubią bo z ulicami jest juz za pozno.

garif

Wpisów: 25
Dołączył: 12.03.2006
18-03-2006, 11:05
#1
Zapewne nie raz zachodziliście w głowe co ci "nasi" urzednicy wyrabiaja w tym naszym miescie. Piszcie tutaj co chcielibyscie zmienic w Ostrolece, co jest dla was smieszne i powinno zostac niezwlocznie zmienione, czy moze co powinno sie pojawic. Mysle ze kazdy ma w tym temacie cos do powiedzenia :)Co np mi sie nie podoba albo inaczej co mnie smieszy. Ostatnio zostala uchwalona pewna decyzja ktora "mowi" o tym ze zamiast jednej drogi bedziemy mieli 2 ulice i 2 aleje. Mowa tutaj o naszej obwodnicy lub o 1/4 tej  drogi bo to teraz nie jest jedna droga tylko 4 :D.  Widac urzednicy wola miec wiecej ulic na mapie. Tylko zdaje mi sie ze przez to wystawiaja sie na posmiewisko. Bo z kim nie rozmawiam o tym to sie zawsze taka osoba smieje :), zreszta tak jak ja. Paranoja do kwadratu, ale powinnismy sie juz przyzwyczaic do takich odchodzacych od normalnosci decyzji ratusza. No i jeszcze te ronda :D bedzie ich chyba 6 ciekawe jak je nazwa Ja bym proponowal Rondo 1 Rondo 2 ..... rondo 6 przynajmniej kierowcy sie nie pogubią bo z ulicami jest juz za pozno.
Gość napisał(a):a co jest złego w rondach ?bez przesady - ronad są pożytecznemożna umówić się przy rondziegdzie jest OCK ?przy rondziegdzie jest Mini Mal - też przy rondziegdzie jest salon Pegota - przy rondziegdzyby nie ronda - ile byśmy stracili :)z której strony byś nie wjechał do ostrołęki - spotkasz rondomi to w naszym mieście przeszkadza sławna już wodaherbata jest okropna, śmierdząca itdwstyd mi za ten smród z celulozyi wstyd mi za buraków w dresie

Gość

19-03-2006, 21:36
#2
a co jest złego w rondach ?bez przesady - ronad są pożytecznemożna umówić się przy rondziegdzie jest OCK ?przy rondziegdzie jest Mini Mal - też przy rondziegdzie jest salon Pegota - przy rondziegdzyby nie ronda - ile byśmy stracili :)z której strony byś nie wjechał do ostrołęki - spotkasz rondomi to w naszym mieście przeszkadza sławna już wodaherbata jest okropna, śmierdząca itdwstyd mi za ten smród z celulozyi wstyd mi za buraków w dresie
ochódzki ryszard napisał(a):Ludzie z innych miast to mają ubaw ja widzą jeszcze ulice których "patronami" są takie "osobistości" jak np; Marceli Nowotka albo Paweł Finder. To jest dopiero obciach!

ochódzki ryszard

Wpisów: 6
Dołączył: 05.04.2006
07-04-2006, 18:35
#3
Ludzie z innych miast to mają ubaw ja widzą jeszcze ulice których "patronami" są takie "osobistości" jak np; Marceli Nowotka albo Paweł Finder. To jest dopiero obciach!
near napisał(a):Co mi sie nie podoba...BROD i SYF ;/ ale to akurat zawdzieczamy naszej mlodziezy ktora nie moze wyrzucic kawalka papieru do kosza. A co do rond to bardzo dobrze ze powstaja sa bezpieczniejsze od skrzyzowan. Aha i moglo by byc troche wiecej imprez np.: koncertow bo nawet jesli juz jakis jest to bardzo biednie zorganizowany.

near

Wpisów: 18
Dołączył: 10.04.2006
10-04-2006, 16:13
#4
Co mi sie nie podoba...BROD i SYF ;/ ale to akurat zawdzieczamy naszej mlodziezy ktora nie moze wyrzucic kawalka papieru do kosza. A co do rond to bardzo dobrze ze powstaja sa bezpieczniejsze od skrzyzowan. Aha i moglo by byc troche wiecej imprez np.: koncertow bo nawet jesli juz jakis jest to bardzo biednie zorganizowany.
Gość napisał(a):garif fajnie sie czepiac o wszystko to wez inciatywe w swoje rece zadzialaj aktywnie sprobuj cos zorganizowac .. ronda miastu dodaja uroku miasto jest ladniejsze przez to a nie takie sztywne jak np bialystok co do ulic nowotki i tak dalej ich mieszkancy sami ostro protesuja przed zmiana  nazwy wiec urzad nie moze nic zrobic ... czepiac sie tez trzeba umiec bo dosc latwo to odeprzec ale co do smrodu i syfu to niestety nic sie nie da powiedziec ale moze go nie wyolbrzymiajmy jest to dzielnica przemyslowa wojciechowice i dzialaj tam fabryki w lodzi w przemyslowych dzielnicach tez smierdzi ale miasto jest o wiele wieksze i nikt nie zwraca na to takiej uwagi

Gość

29-06-2006, 15:23
#5
garif fajnie sie czepiac o wszystko to wez inciatywe w swoje rece zadzialaj aktywnie sprobuj cos zorganizowac .. ronda miastu dodaja uroku miasto jest ladniejsze przez to a nie takie sztywne jak np bialystok co do ulic nowotki i tak dalej ich mieszkancy sami ostro protesuja przed zmiana  nazwy wiec urzad nie moze nic zrobic ... czepiac sie tez trzeba umiec bo dosc latwo to odeprzec ale co do smrodu i syfu to niestety nic sie nie da powiedziec ale moze go nie wyolbrzymiajmy jest to dzielnica przemyslowa wojciechowice i dzialaj tam fabryki w lodzi w przemyslowych dzielnicach tez smierdzi ale miasto jest o wiele wieksze i nikt nie zwraca na to takiej uwagi
SHQ napisał(a):Nasza piękna ( Obwodnica ) powinna miec jedną nazwę ale niestety już 15 lat temu jak pamiętam w planach funkcjonowały dwie nazwy Bohaterów Warszawy i Bohaterów Westerplatte no teraz tylko dołożono jeszcze kilka . Tak wogóle to cieszmy się , ze wogóle powstaje ta droga bo jest to ostatnia szansa na to żeby te miasto odżyło . Aco do nazwy tej drogi to może by nasze władze konkurs zrobiły bo jednak lepiej jak byłaby to jedna nazwa tej naszej Trasy Średnicowej.

SHQ

Wpisów: 13
Dołączył: 15.04.2006
29-06-2006, 16:17
#6
Nasza piękna ( Obwodnica ) powinna miec jedną nazwę ale niestety już 15 lat temu jak pamiętam w planach funkcjonowały dwie nazwy Bohaterów Warszawy i Bohaterów Westerplatte no teraz tylko dołożono jeszcze kilka . Tak wogóle to cieszmy się , ze wogóle powstaje ta droga bo jest to ostatnia szansa na to żeby te miasto odżyło . Aco do nazwy tej drogi to może by nasze władze konkurs zrobiły bo jednak lepiej jak byłaby to jedna nazwa tej naszej Trasy Średnicowej.
Suchy napisał(a):Moim skromnym zdaniem to ta obwodnica łączy NIC z NICZYM!!! gdyby łaczyla trase warszawska z Wojciechowicami to odciazylaby ruch tirow przez mosty, a tak to na co man droga z goworowskiej do wojciechowic!. To mi sie akurat nie podoba zdaje mi sie ze za ta obwodnice płaci Unia, wiec napewno mozna było przedstawic bardzij potrzebny projekt i na nieog wydac pieniadze. Sprawdzaja sie słowa "Unia daje wiec budujmy byle co byle było"!

Suchy

Wpisów: 1
Dołączył: 16.06.2006
30-06-2006, 13:55
#7
Moim skromnym zdaniem to ta obwodnica łączy NIC z NICZYM!!! gdyby łaczyla trase warszawska z Wojciechowicami to odciazylaby ruch tirow przez mosty, a tak to na co man droga z goworowskiej do wojciechowic!. To mi sie akurat nie podoba zdaje mi sie ze za ta obwodnice płaci Unia, wiec napewno mozna było przedstawic bardzij potrzebny projekt i na nieog wydac pieniadze. Sprawdzaja sie słowa "Unia daje wiec budujmy byle co byle było"!
SHQ napisał(a):Droga ta jest naprawde potrzebna , będzie to skrót dla wielu wielu ludzi , niektórzy mogą mówic po co aż dwa pasy ... Po to , że jest to droga na przyszłość .Napewno teraz ruchu na niej ogromnego nie będzie ale spójżmy w przyszłość przecież góra 5 lat i wszystkie tereny wokół tej drogi się zabudują.

SHQ

Wpisów: 13
Dołączył: 15.04.2006
03-07-2006, 14:28
#8
Droga ta jest naprawde potrzebna , będzie to skrót dla wielu wielu ludzi , niektórzy mogą mówic po co aż dwa pasy ... Po to , że jest to droga na przyszłość .Napewno teraz ruchu na niej ogromnego nie będzie ale spójżmy w przyszłość przecież góra 5 lat i wszystkie tereny wokół tej drogi się zabudują.
Gość napisał(a):Znając sposób wykonania polskich dróg to ta droga za 5 lat bedzie do remontu ona 5 lat nie wytrzyma bedzie pełna dziur i kolein.

Gość

03-07-2006, 16:16
#9
Znając sposób wykonania polskich dróg to ta droga za 5 lat bedzie do remontu ona 5 lat nie wytrzyma bedzie pełna dziur i kolein.
gmark napisał(a):heh to żałosne w sumie to ta droga będzie troszke problemem, szczególnie dla pobliskich mieszkańców osiedla centrum. Co gorsze niewiem kto taki mądry wybudował obwodnice 2metry obok Kościoła. Tylko czekać aż ruszą tam tiry i inne samochody....wątpie aby jeździły na tak szerokiej drodze z przepisami. Przewidując jak do kościoła co niedziela idzie przynajmniej połowa centrun gdzieś 6tys osób to z 5 pewnie będzie potrąconych na ulicy..hmmm to pewnie jeszcze mniej osób będzie tam chodzić na mszę bo przecież jest przeszkoda <obwodnica>. Mam nadzieje, że nietrafi się taki głópek co do kościoła by wjechał samochodem;] choć wszystko możliwe jak niewychamuje przed przejściem:P Bida się dzieje

gmark

Wpisów: 3
Dołączył: 02.08.2006
17-08-2006, 09:26
#10
heh to żałosne w sumie to ta droga będzie troszke problemem, szczególnie dla pobliskich mieszkańców osiedla centrum. Co gorsze niewiem kto taki mądry wybudował obwodnice 2metry obok Kościoła. Tylko czekać aż ruszą tam tiry i inne samochody....wątpie aby jeździły na tak szerokiej drodze z przepisami. Przewidując jak do kościoła co niedziela idzie przynajmniej połowa centrun gdzieś 6tys osób to z 5 pewnie będzie potrąconych na ulicy..hmmm to pewnie jeszcze mniej osób będzie tam chodzić na mszę bo przecież jest przeszkoda <obwodnica>. Mam nadzieje, że nietrafi się taki głópek co do kościoła by wjechał samochodem;] choć wszystko możliwe jak niewychamuje przed przejściem:P Bida się dzieje
Gość napisał(a):To będzie ciekawa obwodnica :D na pewo ułatwi i przyśpieszy przejazd przez ostrołękę kiedy bedzie trzeba zatrzymywać się przy kościele żeby przepuścić ludzi :P mam nadzieję że powstaną chociaż ekrany akustyczne, bo jeśli nie to biada mieszkańcom bloków stojących przy obwodnicy :D śmiech na sali - najlepszy komentarz

Gość

18-08-2006, 15:58
#11
To będzie ciekawa obwodnica :D na pewo ułatwi i przyśpieszy przejazd przez ostrołękę kiedy bedzie trzeba zatrzymywać się przy kościele żeby przepuścić ludzi :P mam nadzieję że powstaną chociaż ekrany akustyczne, bo jeśli nie to biada mieszkańcom bloków stojących przy obwodnicy :D śmiech na sali - najlepszy komentarz
Evril napisał(a):Wydaje mi się, że jest jeszcze jedna rzecz na którą warto zwrócić uwagę. To są [b] ścieżki rowerowe. [/b]Nie wydaje mi się, że trudno jest oznaczyć główne ulice miasta tak, aby kierowcy wiedzieli, gdzie się spodziewać rowerzystów. Wystarczy przerywana linia metr od krawężnika i odpowiednie znaki, a rowerzyści (a jest ich w obecnych czasach coraz więcej) czuli się bezpieczniej na ulicach. Nie wystarczy dzieciom dawać znaczków w szkole, aby byli widziani na ulicy. Skoro jadąc do szkoły na pierwszym lepszym skrzyżowaniu potrąci go samochód, albo rower przejeżdzający po chodniku(bo przecież nie ma gdzie jeździć).A jak juz się buduje ścieżkę, np. tę od minimala do nowego szpitala to powinno się ją odpowiednio przedłużyć do starego miasta. Bo co z tego jak się jedzie po scieżce wyjeżdzając z centrum jak juz na rondzie przy minimalu trzeba z niego zsiąść. A potem robić różne akrobacje co by przechodnia nie potrącić.Nie rozumiem władz. Dlaczego jak budują drogę to nie moga odrazu ze ścieszką rowerową. Czy tak trudno poszerzyć o ten metr ulicę? Przeciez ważne jest bezpieczeństwo.Będąc ostatnio w Niemczech zauważyłam wiele odstępstw od naszego rodzinnego regionu. Co śmieszniejsze, tam nawet na wsi na ulicach są ścieżki. {mruga} Będziemy gonić Unię jeszcze lata, ale czemu nie zacząć już teraz? W końcu nasze dzieci też kiedyś będą jeździć po ulicach Ostrołęki!!![b] Do przyszłych władz: Nie ważne czy budujecie drogę osiedlową czy miejską, zróbcie ją tak,aby rowerzyści mieli swój pas ruchu to ułatwi życie!!![/b]

Evril

Wpisów: 10
Dołączył: 25.08.2006
25-08-2006, 19:27
#12
Wydaje mi się, że jest jeszcze jedna rzecz na którą warto zwrócić uwagę. To są [b] ścieżki rowerowe. [/b]Nie wydaje mi się, że trudno jest oznaczyć główne ulice miasta tak, aby kierowcy wiedzieli, gdzie się spodziewać rowerzystów. Wystarczy przerywana linia metr od krawężnika i odpowiednie znaki, a rowerzyści (a jest ich w obecnych czasach coraz więcej) czuli się bezpieczniej na ulicach. Nie wystarczy dzieciom dawać znaczków w szkole, aby byli widziani na ulicy. Skoro jadąc do szkoły na pierwszym lepszym skrzyżowaniu potrąci go samochód, albo rower przejeżdzający po chodniku(bo przecież nie ma gdzie jeździć).A jak juz się buduje ścieżkę, np. tę od minimala do nowego szpitala to powinno się ją odpowiednio przedłużyć do starego miasta. Bo co z tego jak się jedzie po scieżce wyjeżdzając z centrum jak juz na rondzie przy minimalu trzeba z niego zsiąść. A potem robić różne akrobacje co by przechodnia nie potrącić.Nie rozumiem władz. Dlaczego jak budują drogę to nie moga odrazu ze ścieszką rowerową. Czy tak trudno poszerzyć o ten metr ulicę? Przeciez ważne jest bezpieczeństwo.Będąc ostatnio w Niemczech zauważyłam wiele odstępstw od naszego rodzinnego regionu. Co śmieszniejsze, tam nawet na wsi na ulicach są ścieżki. {mruga} Będziemy gonić Unię jeszcze lata, ale czemu nie zacząć już teraz? W końcu nasze dzieci też kiedyś będą jeździć po ulicach Ostrołęki!!![b] Do przyszłych władz: Nie ważne czy budujecie drogę osiedlową czy miejską, zróbcie ją tak,aby rowerzyści mieli swój pas ruchu to ułatwi życie!!![/b]
Gość napisał(a):Mam drobny pytanie, kto był tak "dowcipny", że w sobotę 26 sierpnia dał zgodę na wyłączenie z ruchu parkingu przy Prądzyńskiego? Jakaś, bez nazwy bo to byłaby dla nich reklama, firma kosmentyczna i to z grupy tz. sprzedaży bezpośredniej, robi sobie imprezkę i blokuje 25% parkingu. Ludzi może i z 10 osób było. To po co jest plac między Kupcem a Handlowcami? A tak na marginesie to było to użyczenie, wynajem, czy może nielegalne zgromadzenie.

Gość

27-08-2006, 08:34
#13
Mam drobny pytanie, kto był tak "dowcipny", że w sobotę 26 sierpnia dał zgodę na wyłączenie z ruchu parkingu przy Prądzyńskiego? Jakaś, bez nazwy bo to byłaby dla nich reklama, firma kosmentyczna i to z grupy tz. sprzedaży bezpośredniej, robi sobie imprezkę i blokuje 25% parkingu. Ludzi może i z 10 osób było. To po co jest plac między Kupcem a Handlowcami? A tak na marginesie to było to użyczenie, wynajem, czy może nielegalne zgromadzenie.
Gość napisał(a):a mi nie podoba się,że ostrołęka jest mało tolerancyjna. denerwuje mnie tez wpływ kościoła na władze miasta. {!}

Gość

31-07-2008, 12:43
#14
a mi nie podoba się,że ostrołęka jest mało tolerancyjna. denerwuje mnie tez wpływ kościoła na władze miasta. {!}
Gość napisał(a):popieram [b]ścieżkę rowerową[/b]tego trochę brakuje u nas

Gość

13-08-2009, 02:35
#15
popieram [b]ścieżkę rowerową[/b]tego trochę brakuje u nas
Gość napisał(a):xxxxx

Gość

10-09-2009, 11:16
#16
xxxxx

strony: 1
Informacje dodatkowe
Aktualnie na forum jest 0 zalogowanych użytkowników.
Lista zalogowanych użytkowników: Brak użytkowników na forum
Prawa dostępu
  • Dodawanie wpisów