Śmieci

Założony przez kurp
strony: wstecz 1 2
Gość napisał(a):Czy wyznacznikiem dobrego zarzadzania jest zamordyzm i dyktatura?

Gość

09-09-2013, 22:04
#1
Czy wyznacznikiem dobrego zarzadzania jest zamordyzm i dyktatura?
Gość napisał(a):Mocne słowa jak na siedmiolatka.

Gość

09-09-2013, 23:28
#2
Mocne słowa jak na siedmiolatka.
Gość napisał(a):Widać,kacyk nad gminną gawiedzią{diabelek}spoko!Nasępną kadencje masz w kieszeni.Słuszną linie ma nasza władza{diabelek}

Gość

10-09-2013, 08:59
#3
Widać,kacyk nad gminną gawiedzią{diabelek}spoko!Nasępną kadencje masz w kieszeni.Słuszną linie ma nasza władza{diabelek}
Gość napisał(a):Co 2 tygodnie moje gospodarstwo produkuje zaledwie1 kosz 120 litrowy odpadów. Do czerwca br. pozbywając się odpadów korzystałam z usług  MPK w Ostrołęce płacąc miesięcznie za 2 wywozy kosza 120 litrowego 30zł 20 gr. Od lipca w wyniku przetargu zorganizowanego przez wójta Kadzidła,  wygranego przez  MPK w Ostrołęce muszę płacić  o 50% wyższą cenę niż dotychczas tj. 47 zł miesięcznie. Myślę że tak wysoka stawka ustalona przez MPK wynikła z faktu że przetarg w gminie Kadzidło został przeprowadzony w ostatniej możliwej chwili i MPK mógł sobie pozwolić na takie wywindowanie stawki. Gmina nie miała już czasu na jego unieważnienie i rozpisanie nowego, bo nie wyrobiła by się w czasie z wprowadzeniem nowych zasad gospodarki śmieciowej. A przecież można było ogłosić przetarg wcześniej, tak jak to zrobiły inne gminy, uzyskując niższą stawkę. Podobnie było z ceną koszy na śmieci w MPK. W lutym można było kupić kosz za 40 zł, a pod koniec czerwca kosztował on już 140 zł.We wrześniowych „Nowinach Kadzidlańskich” wójt w wywiadzie z samym sobą, odpowiadając na pytanie odnoszące się do kwestii gospodarki śmieciowej, i do tego, że w niektórych gminach ustalono niższe stawki za wywóz śmieci, pisze „Zważywszy, że najbliższe wybory odbędą się już za półtora roku, sztuczne obniżanie ceny śmieci [b]. Ani radni gminy Kadzidło, ani ja, nie mieliśmy żadnych wątpliwości: nie mamy prawa w imię własnych racji wyborczych sięgać po pieniądze podatników, tylko po to, aby w sposób sztuczny obniżyć ceny śmieci i próbować się w ten sposób przypodobać mieszkańcom”.Czy zatem fakt, o czym można przeczytać na stronie internetowej gminy, że MPK w Ostrołęce wsparło finansowo zorganizowaną przez wójta 8 września imprezę „Pożegnanie lata” w Dylewie [/b]?Wójt pisze też, że „Gmina Kadzidło nie może zarabiać na gospodarce śmieciowej ([b]zebranych od mieszkańców pieniędzy gmina przekazuje firmie odbierającej śmieci”). Zatem ciekawa jestem co się dzieje z tą [/b]częścią zebranych od mieszkańców pieniędzy? Tego już wójt nie był  łaskaw wyjaśnić  

Gość

11-09-2013, 23:08
#4
Co 2 tygodnie moje gospodarstwo produkuje zaledwie1 kosz 120 litrowy odpadów. Do czerwca br. pozbywając się odpadów korzystałam z usług  MPK w Ostrołęce płacąc miesięcznie za 2 wywozy kosza 120 litrowego 30zł 20 gr. Od lipca w wyniku przetargu zorganizowanego przez wójta Kadzidła,  wygranego przez  MPK w Ostrołęce muszę płacić  o 50% wyższą cenę niż dotychczas tj. 47 zł miesięcznie. Myślę że tak wysoka stawka ustalona przez MPK wynikła z faktu że przetarg w gminie Kadzidło został przeprowadzony w ostatniej możliwej chwili i MPK mógł sobie pozwolić na takie wywindowanie stawki. Gmina nie miała już czasu na jego unieważnienie i rozpisanie nowego, bo nie wyrobiła by się w czasie z wprowadzeniem nowych zasad gospodarki śmieciowej. A przecież można było ogłosić przetarg wcześniej, tak jak to zrobiły inne gminy, uzyskując niższą stawkę. Podobnie było z ceną koszy na śmieci w MPK. W lutym można było kupić kosz za 40 zł, a pod koniec czerwca kosztował on już 140 zł.We wrześniowych „Nowinach Kadzidlańskich” wójt w wywiadzie z samym sobą, odpowiadając na pytanie odnoszące się do kwestii gospodarki śmieciowej, i do tego, że w niektórych gminach ustalono niższe stawki za wywóz śmieci, pisze „Zważywszy, że najbliższe wybory odbędą się już za półtora roku, sztuczne obniżanie ceny śmieci [b]. Ani radni gminy Kadzidło, ani ja, nie mieliśmy żadnych wątpliwości: nie mamy prawa w imię własnych racji wyborczych sięgać po pieniądze podatników, tylko po to, aby w sposób sztuczny obniżyć ceny śmieci i próbować się w ten sposób przypodobać mieszkańcom”.Czy zatem fakt, o czym można przeczytać na stronie internetowej gminy, że MPK w Ostrołęce wsparło finansowo zorganizowaną przez wójta 8 września imprezę „Pożegnanie lata” w Dylewie [/b]?Wójt pisze też, że „Gmina Kadzidło nie może zarabiać na gospodarce śmieciowej ([b]zebranych od mieszkańców pieniędzy gmina przekazuje firmie odbierającej śmieci”). Zatem ciekawa jestem co się dzieje z tą [/b]częścią zebranych od mieszkańców pieniędzy? Tego już wójt nie był  łaskaw wyjaśnić  
Gość napisał(a):Co 2 tygodnie moje gospodarstwo produkuje zaledwie1 kosz 120 litrowy odpadów. Do czerwca br. pozbywając się odpadów korzystałam z usług  MPK w Ostrołęce płacąc miesięcznie za 2 wywozy kosza 120 litrowego 30zł 20 gr. Od lipca w wyniku przetargu zorganizowanego przez wójta Kadzidła,  wygranego przez  MPK w Ostrołęce muszę płacić  o 50% wyższą cenę niż dotychczas tj. 47 zł miesięcznie. Myślę że tak wysoka stawka ustalona przez MPK wynikła z faktu że przetarg w gminie Kadzidło został przeprowadzony w ostatniej możliwej chwili i MPK mógł sobie pozwolić na takie wywindowanie stawki. Gmina nie miała już czasu na jego unieważnienie i rozpisanie nowego, bo nie wyrobiła by się w czasie z wprowadzeniem nowych zasad gospodarki śmieciowej. A przecież można było ogłosić przetarg wcześniej, tak jak to zrobiły inne gminy, uzyskując niższą stawkę. Podobnie było z ceną koszy na śmieci w MPK. W lutym można było kupić kosz za 40 zł, a pod koniec czerwca kosztował on już 140 zł.We wrześniowych „Nowinach Kadzidlańskich” wójt w wywiadzie z samym sobą, odpowiadając na pytanie odnoszące się do kwestii gospodarki śmieciowej, i do tego, że w niektórych gminach ustalono niższe stawki za wywóz śmieci, pisze „Zważywszy, że najbliższe wybory odbędą się już za półtora roku, sztuczne obniżanie ceny śmieci należy uznać za wysoce nieetyczne. Ani radni gminy Kadzidło, ani ja, nie mieliśmy żadnych wątpliwości: nie mamy prawa w imię własnych racji wyborczych sięgać po pieniądze podatników, tylko po to, aby w sposób sztuczny obniżyć ceny śmieci i próbować się w ten sposób przypodobać mieszkańcom”.Czy zatem fakt, o czym można przeczytać na stronie internetowej gminy, że MPK w Ostrołęce wsparło finansowo zorganizowaną przez wójta 8 września imprezę „Pożegnanie lata” w Dylewie należy uznać za etyczne?Wójt pisze też, że „Gmina Kadzidło nie może zarabiać na gospodarce śmieciowej (zdecydowana większość zebranych od mieszkańców pieniędzy gmina przekazuje firmie odbierającej śmieci”). Zatem ciekawa jestem co się dzieje z tą zdecydowanie mniejszą częścią zebranych od mieszkańców pieniędzy? Tego już wójt nie był  łaskaw wyjaśnić  

Gość

11-09-2013, 23:10
#5
Co 2 tygodnie moje gospodarstwo produkuje zaledwie1 kosz 120 litrowy odpadów. Do czerwca br. pozbywając się odpadów korzystałam z usług  MPK w Ostrołęce płacąc miesięcznie za 2 wywozy kosza 120 litrowego 30zł 20 gr. Od lipca w wyniku przetargu zorganizowanego przez wójta Kadzidła,  wygranego przez  MPK w Ostrołęce muszę płacić  o 50% wyższą cenę niż dotychczas tj. 47 zł miesięcznie. Myślę że tak wysoka stawka ustalona przez MPK wynikła z faktu że przetarg w gminie Kadzidło został przeprowadzony w ostatniej możliwej chwili i MPK mógł sobie pozwolić na takie wywindowanie stawki. Gmina nie miała już czasu na jego unieważnienie i rozpisanie nowego, bo nie wyrobiła by się w czasie z wprowadzeniem nowych zasad gospodarki śmieciowej. A przecież można było ogłosić przetarg wcześniej, tak jak to zrobiły inne gminy, uzyskując niższą stawkę. Podobnie było z ceną koszy na śmieci w MPK. W lutym można było kupić kosz za 40 zł, a pod koniec czerwca kosztował on już 140 zł.We wrześniowych „Nowinach Kadzidlańskich” wójt w wywiadzie z samym sobą, odpowiadając na pytanie odnoszące się do kwestii gospodarki śmieciowej, i do tego, że w niektórych gminach ustalono niższe stawki za wywóz śmieci, pisze „Zważywszy, że najbliższe wybory odbędą się już za półtora roku, sztuczne obniżanie ceny śmieci należy uznać za wysoce nieetyczne. Ani radni gminy Kadzidło, ani ja, nie mieliśmy żadnych wątpliwości: nie mamy prawa w imię własnych racji wyborczych sięgać po pieniądze podatników, tylko po to, aby w sposób sztuczny obniżyć ceny śmieci i próbować się w ten sposób przypodobać mieszkańcom”.Czy zatem fakt, o czym można przeczytać na stronie internetowej gminy, że MPK w Ostrołęce wsparło finansowo zorganizowaną przez wójta 8 września imprezę „Pożegnanie lata” w Dylewie należy uznać za etyczne?Wójt pisze też, że „Gmina Kadzidło nie może zarabiać na gospodarce śmieciowej (zdecydowana większość zebranych od mieszkańców pieniędzy gmina przekazuje firmie odbierającej śmieci”). Zatem ciekawa jestem co się dzieje z tą zdecydowanie mniejszą częścią zebranych od mieszkańców pieniędzy? Tego już wójt nie był  łaskaw wyjaśnić  
Gość napisał(a):a ile osób mieszka w twoim gospodarstwie, które produkuje tak mało śmieci?Jest wyjście, żeby obniżyć koszty odbioru śmieci.Można dobrać współlokatorów i wtedy "na głowę" wyjdzie dużo taniej.Nie musisz przecież mieszkać sam w takim wielkim domu. 240m2 to trochę dużo jak dla jednej osoby. Spokojnie możesz wynajmować pokoje. TEŻ Będzie tanio.Kiedyś było tak tanio, że ludzie pozbywali się śmieci w lasach.A teraz też może być tak tanio, albo jeszcze taniej i wszystkie śmieci odbierze gmina.

Gość

19-09-2013, 17:00
#6
a ile osób mieszka w twoim gospodarstwie, które produkuje tak mało śmieci?Jest wyjście, żeby obniżyć koszty odbioru śmieci.Można dobrać współlokatorów i wtedy "na głowę" wyjdzie dużo taniej.Nie musisz przecież mieszkać sam w takim wielkim domu. 240m2 to trochę dużo jak dla jednej osoby. Spokojnie możesz wynajmować pokoje. TEŻ Będzie tanio.Kiedyś było tak tanio, że ludzie pozbywali się śmieci w lasach.A teraz też może być tak tanio, albo jeszcze taniej i wszystkie śmieci odbierze gmina.
Gość napisał(a):[quote=Gość]a ile osób mieszka w twoim gospodarstwie, które produkuje tak mało śmieci?Jest wyjście, żeby obniżyć koszty odbioru śmieci.Można dobrać współlokatorów i wtedy "na głowę" wyjdzie dużo taniej.Nie musisz przecież mieszkać sam w takim wielkim domu. 240m2 to trochę dużo jak dla jednej osoby. Spokojnie możesz wynajmować pokoje. TEŻ Będzie tanio.Kiedyś było tak tanio, że ludzie pozbywali się śmieci w lasach.A teraz też może być tak tanio, albo jeszcze taniej i wszystkie śmieci odbierze gmina. [/quote]Co za głupoty{diabelek}zobacz ile śmieci leży w rowach np. przy drodze do Todzi czy Piaseczni.Co ma do tego cena za śmieci?Ja oddaję pół pojemnika a kto pozbiera w lasach.Ustawa jest do d...py.znam firmę co właściciel pali opakowania w piecu bo ma za mały pojemnik i co?Ustawa do d...py

Gość

04-10-2013, 09:24
#7
[quote=Gość]a ile osób mieszka w twoim gospodarstwie, które produkuje tak mało śmieci?Jest wyjście, żeby obniżyć koszty odbioru śmieci.Można dobrać współlokatorów i wtedy "na głowę" wyjdzie dużo taniej.Nie musisz przecież mieszkać sam w takim wielkim domu. 240m2 to trochę dużo jak dla jednej osoby. Spokojnie możesz wynajmować pokoje. TEŻ Będzie tanio.Kiedyś było tak tanio, że ludzie pozbywali się śmieci w lasach.A teraz też może być tak tanio, albo jeszcze taniej i wszystkie śmieci odbierze gmina. [/quote]Co za głupoty{diabelek}zobacz ile śmieci leży w rowach np. przy drodze do Todzi czy Piaseczni.Co ma do tego cena za śmieci?Ja oddaję pół pojemnika a kto pozbiera w lasach.Ustawa jest do d...py.znam firmę co właściciel pali opakowania w piecu bo ma za mały pojemnik i co?Ustawa do d...py
Gość napisał(a):W gminie Goworowo od 1 stycznia 2015 r obniżono stawki za wywóz śmieci:- -odbiór odpadów zmieszanych (opłata miesięczna) gospodarstwo wieloosobowe – 30,00 zł-odbiór odpadów zmieszanych (opłata miesięczna) gospodarstwo jednoosobowe – 15,00 zł-odbiór odpadów segregowanych (opłata miesięczna) gospodarstwo wieloosobowe – 20,00 zł-odbiór odpadów segregowanych (opłata miesięczna) gospodarstwo jednoosobowe – 10,00 złMożna, można

Gość

11-01-2015, 23:38
#8
W gminie Goworowo od 1 stycznia 2015 r obniżono stawki za wywóz śmieci:- -odbiór odpadów zmieszanych (opłata miesięczna) gospodarstwo wieloosobowe – 30,00 zł-odbiór odpadów zmieszanych (opłata miesięczna) gospodarstwo jednoosobowe – 15,00 zł-odbiór odpadów segregowanych (opłata miesięczna) gospodarstwo wieloosobowe – 20,00 zł-odbiór odpadów segregowanych (opłata miesięczna) gospodarstwo jednoosobowe – 10,00 złMożna, można
Gość napisał(a):[quote=Gość]W gminie Goworowo od 1 stycznia 2015 r obniżono stawki za wywóz śmieci:- -odbiór odpadów zmieszanych (opłata miesięczna) gospodarstwo wieloosobowe – 30,00 zł-odbiór odpadów zmieszanych (opłata miesięczna) gospodarstwo jednoosobowe – 15,00 zł-odbiór odpadów segregowanych (opłata miesięczna) gospodarstwo wieloosobowe – 20,00 zł-odbiór odpadów segregowanych (opłata miesięczna) gospodarstwo jednoosobowe – 10,00 złMożna, można [/quote]Wójt chce przodować we wszystkim, więc musi mieć w Kadzidle najwyższe stawki za wywóz śmieci.Musi też mieć koniecznie najwyższą pensję. Ciekawe czy zdążył sobie już ją podnieść do poziomu Prezydent Warszawy, czy Prezydenta Polski? Przecież tyle się napracuje dla tych niewdzięcznych Kadzidlan a jeszcze do tego musi pisać wiersze o miodnej,  pożarze w kroczu........

Gość

12-01-2015, 22:33
#9
[quote=Gość]W gminie Goworowo od 1 stycznia 2015 r obniżono stawki za wywóz śmieci:- -odbiór odpadów zmieszanych (opłata miesięczna) gospodarstwo wieloosobowe – 30,00 zł-odbiór odpadów zmieszanych (opłata miesięczna) gospodarstwo jednoosobowe – 15,00 zł-odbiór odpadów segregowanych (opłata miesięczna) gospodarstwo wieloosobowe – 20,00 zł-odbiór odpadów segregowanych (opłata miesięczna) gospodarstwo jednoosobowe – 10,00 złMożna, można [/quote]Wójt chce przodować we wszystkim, więc musi mieć w Kadzidle najwyższe stawki za wywóz śmieci.Musi też mieć koniecznie najwyższą pensję. Ciekawe czy zdążył sobie już ją podnieść do poziomu Prezydent Warszawy, czy Prezydenta Polski? Przecież tyle się napracuje dla tych niewdzięcznych Kadzidlan a jeszcze do tego musi pisać wiersze o miodnej,  pożarze w kroczu........
Gość napisał(a):
kurp napisał(a):Witam. Dzisiaj proponuję rozpocząć dyskusję czy nasza Gmina dobrze wprowadziła POpaprane prawo śmieciowe. Mnie osobiście zastanawia fakt: jak to możliwe, że ta sama firma odbierająca śmieci w innych gminach inkasuje mniej niż w naszej?  

ba

Gość

29-01-2018, 11:51
#10
kurp napisał(a):Witam. Dzisiaj proponuję rozpocząć dyskusję czy nasza Gmina dobrze wprowadziła POpaprane prawo śmieciowe. Mnie osobiście zastanawia fakt: jak to możliwe, że ta sama firma odbierająca śmieci w innych gminach inkasuje mniej niż w naszej?  

ba

Gość napisał(a):

UUU, ostro odświeżony temat. Czy zaczynamy kampanię tak wcześnie?

Gość

29-01-2018, 16:05
#11

UUU, ostro odświeżony temat. Czy zaczynamy kampanię tak wcześnie?

Gość napisał(a):

powiem Wam, że mega ciekawy wątek

Gość

18-01-2022, 07:14
#12

powiem Wam, że mega ciekawy wątek


strony: wstecz 1 2
Informacje dodatkowe
Aktualnie na forum jest 0 zalogowanych użytkowników.
Lista zalogowanych użytkowników: Brak użytkowników na forum
Prawa dostępu
  • Dodawanie wpisów