Śmieci

Założony przez kurp
strony: 1 2 dalej
kurp napisał(a):Witam. Dzisiaj proponuję rozpocząć dyskusję czy nasza Gmina dobrze wprowadziła POpaprane prawo śmieciowe. Mnie osobiście zastanawia fakt: jak to możliwe, że ta sama firma odbierająca śmieci w innych gminach inkasuje mniej niż w naszej?  

kurp

Wpisów: 23
Dołączył: 28.01.2010
04-09-2013, 08:13
#1
Witam. Dzisiaj proponuję rozpocząć dyskusję czy nasza Gmina dobrze wprowadziła POpaprane prawo śmieciowe. Mnie osobiście zastanawia fakt: jak to możliwe, że ta sama firma odbierająca śmieci w innych gminach inkasuje mniej niż w naszej?  
Gość napisał(a):[quote=kurp]Witam. Dzisiaj proponuję rozpocząć dyskusję czy nasza Gmina dobrze wprowadziła POpaprane prawo śmieciowe. Mnie osobiście zastanawia fakt: jak to możliwe, że ta sama firma odbierająca śmieci w innych gminach inkasuje mniej niż w naszej?  [/quote]I już na początku mieszasz do tego POlitykę{nie} Zero dyskusji z Tobą{dobani}

Gość

04-09-2013, 08:29
#2
[quote=kurp]Witam. Dzisiaj proponuję rozpocząć dyskusję czy nasza Gmina dobrze wprowadziła POpaprane prawo śmieciowe. Mnie osobiście zastanawia fakt: jak to możliwe, że ta sama firma odbierająca śmieci w innych gminach inkasuje mniej niż w naszej?  [/quote]I już na początku mieszasz do tego POlitykę{nie} Zero dyskusji z Tobą{dobani}
Gość napisał(a):[quote=kurp]Mnie osobiście zastanawia fakt: jak to możliwe, że ta sama firma odbierająca śmieci w innych gminach inkasuje mniej niż w naszej?  [/quote]Może w innych gminach nie ma takich zawziętych Kurpi jak Ty?

Gość

04-09-2013, 12:14
#3
[quote=kurp]Mnie osobiście zastanawia fakt: jak to możliwe, że ta sama firma odbierająca śmieci w innych gminach inkasuje mniej niż w naszej?  [/quote]Może w innych gminach nie ma takich zawziętych Kurpi jak Ty?
Gość napisał(a):[quote=Gość][quote=kurp]Mnie osobiście zastanawia fakt: jak to możliwe, że ta sama firma odbierająca śmieci w innych gminach inkasuje mniej niż w naszej?  [/quote]Może w innych gminach nie ma takich zawziętych Kurpi jak Ty? [/quote]A co to ma do rzeczy? No chyba, że to Kurp przeprowadzał przetarg i wszystko co było związane z ustaleniem ceny za wywóz śmieci? Nie ulega wątpliwości, że nasza władza się nie spisała i śmieci są za drogie. Szczególnie to odczują starsze samotne osoby.

Gość

04-09-2013, 16:11
#4
[quote=Gość][quote=kurp]Mnie osobiście zastanawia fakt: jak to możliwe, że ta sama firma odbierająca śmieci w innych gminach inkasuje mniej niż w naszej?  [/quote]Może w innych gminach nie ma takich zawziętych Kurpi jak Ty? [/quote]A co to ma do rzeczy? No chyba, że to Kurp przeprowadzał przetarg i wszystko co było związane z ustaleniem ceny za wywóz śmieci? Nie ulega wątpliwości, że nasza władza się nie spisała i śmieci są za drogie. Szczególnie to odczują starsze samotne osoby.
Gość napisał(a):[quote=Gość][quote=kurp]Witam. Dzisiaj proponuję rozpocząć dyskusję czy nasza Gmina dobrze wprowadziła POpaprane prawo śmieciowe. Mnie osobiście zastanawia fakt: jak to możliwe, że ta sama firma odbierająca śmieci w innych gminach inkasuje mniej niż w naszej?  [/quote]I już na początku mieszasz do tego POlitykę{nie} Zero dyskusji z Tobą{dobani} [/quote]nie mówmy o polityce przy tematach politycznych. no ****a żelazna logika

Gość

04-09-2013, 17:18
#5
[quote=Gość][quote=kurp]Witam. Dzisiaj proponuję rozpocząć dyskusję czy nasza Gmina dobrze wprowadziła POpaprane prawo śmieciowe. Mnie osobiście zastanawia fakt: jak to możliwe, że ta sama firma odbierająca śmieci w innych gminach inkasuje mniej niż w naszej?  [/quote]I już na początku mieszasz do tego POlitykę{nie} Zero dyskusji z Tobą{dobani} [/quote]nie mówmy o polityce przy tematach politycznych. no ****a żelazna logika
Gość napisał(a):[quote=Gość]śmieci są za drogie.[/quote]Skoro za drogie to nie kupuj :)

Gość

04-09-2013, 21:05
#6
[quote=Gość]śmieci są za drogie.[/quote]Skoro za drogie to nie kupuj :)
Gość napisał(a):[quote=Gość][quote=kurp]Mnie osobiście zastanawia fakt: jak to możliwe, że ta sama firma odbierająca śmieci w innych gminach inkasuje mniej niż w naszej?  [/quote]Może w innych gminach nie ma takich zawziętych Kurpi jak Ty? [/quote]Ustawa jest do d u p y nie bierze pod uwagę że naród ma różne ilości odpadów.Zwykle jak więcej zarabia,więcej kupuje,więc i żyje lepiej a koszt śmieci nie ma większego znaczenia.Mądrala z gminy niech mi powie co ma zrobic rodzina gdzie jest troje bezrobotnych,kupuja tylko chleb,warzywa,jaja,słonine itp?Dla biedoty jest to kara!Poza tym są rodziny,dla których jeden pojemnik jest za mały i wieczorem czarny smierdzący dym wali z kominaSą firmy co mają dużo opakowań którymi pala w piecu oszczędzając na ogrzewaniu.I co na to ustawa?Do  d u p y !!!urawniłowka rodem z PRL-u skwapliwie wprowadzona przez urzędasa z gminy.NIE ZGADZAM SIĘ na okradanie biednych!

Gość

05-09-2013, 07:00
#7
[quote=Gość][quote=kurp]Mnie osobiście zastanawia fakt: jak to możliwe, że ta sama firma odbierająca śmieci w innych gminach inkasuje mniej niż w naszej?  [/quote]Może w innych gminach nie ma takich zawziętych Kurpi jak Ty? [/quote]Ustawa jest do d u p y nie bierze pod uwagę że naród ma różne ilości odpadów.Zwykle jak więcej zarabia,więcej kupuje,więc i żyje lepiej a koszt śmieci nie ma większego znaczenia.Mądrala z gminy niech mi powie co ma zrobic rodzina gdzie jest troje bezrobotnych,kupuja tylko chleb,warzywa,jaja,słonine itp?Dla biedoty jest to kara!Poza tym są rodziny,dla których jeden pojemnik jest za mały i wieczorem czarny smierdzący dym wali z kominaSą firmy co mają dużo opakowań którymi pala w piecu oszczędzając na ogrzewaniu.I co na to ustawa?Do  d u p y !!!urawniłowka rodem z PRL-u skwapliwie wprowadzona przez urzędasa z gminy.NIE ZGADZAM SIĘ na okradanie biednych!
Gość napisał(a):Brak ustawy śmieciowej też jest niestety czymś bardzo złym.Nie jest prawdą to, że są ludzie, którzy nie produkują śmieci.Nie jest też prawdą to, że ludzie zamożni produkują więcej śmieci niż biedniejsi bo więcej konsumują.Napoje w plastikowych butelkach są tak tanie i tak dostępne, że nawet Ci biedni pozwalają sobie na wodę gazowaną z biedronki czy jeszcze inne 3cytryny :)Brak ustawy śmieciowej powodował to, że mieszkańcy gminy, którzy "nie produkowali śmieci" odpadów po codziennym funkcjonowaniu pozbywali się w okolicznych lasach.Nikt mi nie wmówi, że śmieci, które znajdowałem w lasach nie pochodzą właśnie od osób, które miały albo za mały koszt i wszystko nie dało się pomieścić, albo nie posiadały (nie płaciły) zupełnie kosza.Cieszy mnie bardzo fakt, że moja 4-osobowa rodzina nie musi się już martwić jak upchać do kosza śmieci, które wytworzy. Wcześniej mogłem wystawić jeden kosz. Teraz firma, która wygrała przetarg ma obowiązek odebrać ode mnie wszystkie śmieci, a dużymi gabarytami, oponami, odpadami budowlanymi mogę pojechać do punktu w kadzidle (jeszcze nie byłem, ale wiem, że mogę) i zostawić to tam bezpłatnie.Co do sposobu naliczania opłat. Każdy sposób będzie niedobry. Dla rodzin wielodzietnych płacenie od osoby niestety byłoby dużym obciążeniem. Dla osób samotnie zamieszkujących dom jednorodzinny płacenie ryczałtu od gospodarstwa domowego jest niestety krzywdzące. Ale czy są inne rozwiązania? Czy można zastosować różne sposoby naliczania w ramach jednej gminy - chyba tego niestety zrobić nie można.Osoby, które samotnie zamieszkują domy jednorodzinne nie są "pokrzywdzone" tylko z powodu śmieci. Podobnie jest z energią elektryczną, wodą, ściekami - można chyba wnioskować, że za wątpliwy luksus samotnego zamieszkiwania nieruchomości trzeba po prostu zapłacić. To tak jak z telewizją - nie ważne czy przed telewizorem siedzi jedna osoba, czy 10 osób, prąd zużywa tak samo, abonament trzeba zapłacić tak samo.Wydaje mi się, że w tej sytuacji, na podstawie deklaracji, które złożyli mieszkańcy do roboty może się brać ośrodek pomocy społecznej. Osoby w trudnej sytuacji finansowej powinny także udać się do tej instytucji.Wiem, że nie jest to łatwe dla tych, którzy autentycznie przeżywają biedę - chętniej tam idą osoby "obrotne", ale na to nie ma rady.Słyszałem, że w gminie Baranowo śmieci są tańsze. Tak się składa, że na terenie tej gminy mieszkają moi znajomi, a także rodzina.Cóż z tego, że śmieci są tańsze skoro gmina zaplanowała, że odbiór śmieci tzw. frakcji suchej jest dokonywany tylko jeden raz w miesiącu. Czy mieszkańcy gminy we własnym zakresie mają organizować sobie jakieś magazyny?Żeby było śmieszniej to osoba z mojej rodziny mówiła mi, że mimo planowanego terminu odbioru tych śmieci nikt po nie się nie zgłasza. Sytuacja trwała chyba ze 2 miesiące, ale nie wiem czy coś się zmieniło, czy do tej pory śmieci te nie zostały odebrane.Czy władza może dyktować warunki prywatnej firmie? Czy może nakazywać ceny? Czy nakazywanie cen jest zgodne z prawem?Wczoraj widziałem jak to Jarosław Kaczyński wypowiada się na tematy gospodarcze i mówi o tym, że państwo powinno zadbać o to, aby firmy płaciły swoim ludziom więcej. Chodziło o to, że firmy, które płacą "za mało" swoim pracownikom musiałyby płacić jakieś kary.Rozbawiła mnie ta wypowiedź tego śmiesznego człowieka.Fajnie jest być politykiem i dostawać pieniądze za gadanie takich głupot. Ja osobiście mógłbym za pieniądze jeszcze większe głupoty wymyślać, bardziej niż Donald Tusk i Jarosław Kaczyński do spółki z Palikotem i Millerem.Niestety za gadanie głupot nikt nie chce mi płacić dlatego mówię to co uważam.W grach politycznych, które tu na tym forum także się toczą niestety nie chodzi o dobro ludzkie szeroko rozumiane. W grach politycznych chodzi zawsze i tylko o to, aby dokopać temu czy innemu i dorwać się do tego koryta. Sytuacja wygląda identycznie na szczeblu gminnym.Łatwo chlapnąć takie czy inne zdanie.Trzeba zacząć od siebie.Popatrz jakim ty jesteś gospodarzem, jak prowadzisz swoje gospodarstwo domowe i zobaczysz, że zarządzać finansami w 4 osobowej rodzinie nie jest tak prosto i łatwo.

Gość

05-09-2013, 10:57
#8
Brak ustawy śmieciowej też jest niestety czymś bardzo złym.Nie jest prawdą to, że są ludzie, którzy nie produkują śmieci.Nie jest też prawdą to, że ludzie zamożni produkują więcej śmieci niż biedniejsi bo więcej konsumują.Napoje w plastikowych butelkach są tak tanie i tak dostępne, że nawet Ci biedni pozwalają sobie na wodę gazowaną z biedronki czy jeszcze inne 3cytryny :)Brak ustawy śmieciowej powodował to, że mieszkańcy gminy, którzy "nie produkowali śmieci" odpadów po codziennym funkcjonowaniu pozbywali się w okolicznych lasach.Nikt mi nie wmówi, że śmieci, które znajdowałem w lasach nie pochodzą właśnie od osób, które miały albo za mały koszt i wszystko nie dało się pomieścić, albo nie posiadały (nie płaciły) zupełnie kosza.Cieszy mnie bardzo fakt, że moja 4-osobowa rodzina nie musi się już martwić jak upchać do kosza śmieci, które wytworzy. Wcześniej mogłem wystawić jeden kosz. Teraz firma, która wygrała przetarg ma obowiązek odebrać ode mnie wszystkie śmieci, a dużymi gabarytami, oponami, odpadami budowlanymi mogę pojechać do punktu w kadzidle (jeszcze nie byłem, ale wiem, że mogę) i zostawić to tam bezpłatnie.Co do sposobu naliczania opłat. Każdy sposób będzie niedobry. Dla rodzin wielodzietnych płacenie od osoby niestety byłoby dużym obciążeniem. Dla osób samotnie zamieszkujących dom jednorodzinny płacenie ryczałtu od gospodarstwa domowego jest niestety krzywdzące. Ale czy są inne rozwiązania? Czy można zastosować różne sposoby naliczania w ramach jednej gminy - chyba tego niestety zrobić nie można.Osoby, które samotnie zamieszkują domy jednorodzinne nie są "pokrzywdzone" tylko z powodu śmieci. Podobnie jest z energią elektryczną, wodą, ściekami - można chyba wnioskować, że za wątpliwy luksus samotnego zamieszkiwania nieruchomości trzeba po prostu zapłacić. To tak jak z telewizją - nie ważne czy przed telewizorem siedzi jedna osoba, czy 10 osób, prąd zużywa tak samo, abonament trzeba zapłacić tak samo.Wydaje mi się, że w tej sytuacji, na podstawie deklaracji, które złożyli mieszkańcy do roboty może się brać ośrodek pomocy społecznej. Osoby w trudnej sytuacji finansowej powinny także udać się do tej instytucji.Wiem, że nie jest to łatwe dla tych, którzy autentycznie przeżywają biedę - chętniej tam idą osoby "obrotne", ale na to nie ma rady.Słyszałem, że w gminie Baranowo śmieci są tańsze. Tak się składa, że na terenie tej gminy mieszkają moi znajomi, a także rodzina.Cóż z tego, że śmieci są tańsze skoro gmina zaplanowała, że odbiór śmieci tzw. frakcji suchej jest dokonywany tylko jeden raz w miesiącu. Czy mieszkańcy gminy we własnym zakresie mają organizować sobie jakieś magazyny?Żeby było śmieszniej to osoba z mojej rodziny mówiła mi, że mimo planowanego terminu odbioru tych śmieci nikt po nie się nie zgłasza. Sytuacja trwała chyba ze 2 miesiące, ale nie wiem czy coś się zmieniło, czy do tej pory śmieci te nie zostały odebrane.Czy władza może dyktować warunki prywatnej firmie? Czy może nakazywać ceny? Czy nakazywanie cen jest zgodne z prawem?Wczoraj widziałem jak to Jarosław Kaczyński wypowiada się na tematy gospodarcze i mówi o tym, że państwo powinno zadbać o to, aby firmy płaciły swoim ludziom więcej. Chodziło o to, że firmy, które płacą "za mało" swoim pracownikom musiałyby płacić jakieś kary.Rozbawiła mnie ta wypowiedź tego śmiesznego człowieka.Fajnie jest być politykiem i dostawać pieniądze za gadanie takich głupot. Ja osobiście mógłbym za pieniądze jeszcze większe głupoty wymyślać, bardziej niż Donald Tusk i Jarosław Kaczyński do spółki z Palikotem i Millerem.Niestety za gadanie głupot nikt nie chce mi płacić dlatego mówię to co uważam.W grach politycznych, które tu na tym forum także się toczą niestety nie chodzi o dobro ludzkie szeroko rozumiane. W grach politycznych chodzi zawsze i tylko o to, aby dokopać temu czy innemu i dorwać się do tego koryta. Sytuacja wygląda identycznie na szczeblu gminnym.Łatwo chlapnąć takie czy inne zdanie.Trzeba zacząć od siebie.Popatrz jakim ty jesteś gospodarzem, jak prowadzisz swoje gospodarstwo domowe i zobaczysz, że zarządzać finansami w 4 osobowej rodzinie nie jest tak prosto i łatwo.
mjetek napisał(a):[quote=kurp]Mnie osobiście zastanawia fakt: jak to możliwe, że ta sama firma odbierająca śmieci w innych gminach inkasuje mniej niż w naszej?  [/quote]A mnie osobiście zastanawia fakt, skąd kurpiu masz informacje ile firma inkasuje u nas, a ile w innych gminach?Może się mylę (masz wiedzę to mnie popraw), ale wydaje mi się, że firmy składając ofertę musiały podać cenę ryczałtową za obsługę całej gminy.Jeżeli jest tak jak myślę, to znaczy, że obliczając tą wartość musiały brać pod uwagę ilość zameldowanych mieszkańców, powierzchnię gminy, ilość gospodarstw, ilość miejscowości.Jeżeli gmina posiada 10 tys mieszkańców to chyba jasne jest, że zapłaci większą kwotę niż gmina, która posiada 5 tys mieszkańców.Napisz może co wiesz na ten temat. Bo jak do tej pory wiedzą się nie poPISałeś {gafa}Wszyscy znamy Twoje zamiłowanie do Jarosława Kaczyńskiego, do PiSu, a także niechęć do PO i niestety bardzo negatywny stosunek do wójta gminy kadzidło. To już wiemy. Wiemy, że na samą myśl o Łukaszewskim stają Ci przed oczyma te wszystkie najgorsze kataklizmy, których doświadczyłeś lub możesz doświadczyć. Wiemy, że masz żal do niego o to wszystko co się wydarzyło, a nawet o to co się jeszcze wydarzy zarówno w gminie jak i w Twoim prywatnym życiu. Wiemy, kto według Twojej opinii jest za to odpowiedzialny. Nie zdziwi więc mnie osobiście (i nikogo nie powinno to dziwić) jeżeli na tym forum pojawią się dużo cięższe opinie podpisane przez kurpia.Powiem nawet, że jeżeli to forum umożliwiałoby zakładanie tematów przez użytkowników niezarejestrowanych to większość w taki właśnie sposób Ty byś tu założył.

mjetek

Wpisów: 121
Dołączył: 19.03.2006
05-09-2013, 11:18
#9
[quote=kurp]Mnie osobiście zastanawia fakt: jak to możliwe, że ta sama firma odbierająca śmieci w innych gminach inkasuje mniej niż w naszej?  [/quote]A mnie osobiście zastanawia fakt, skąd kurpiu masz informacje ile firma inkasuje u nas, a ile w innych gminach?Może się mylę (masz wiedzę to mnie popraw), ale wydaje mi się, że firmy składając ofertę musiały podać cenę ryczałtową za obsługę całej gminy.Jeżeli jest tak jak myślę, to znaczy, że obliczając tą wartość musiały brać pod uwagę ilość zameldowanych mieszkańców, powierzchnię gminy, ilość gospodarstw, ilość miejscowości.Jeżeli gmina posiada 10 tys mieszkańców to chyba jasne jest, że zapłaci większą kwotę niż gmina, która posiada 5 tys mieszkańców.Napisz może co wiesz na ten temat. Bo jak do tej pory wiedzą się nie poPISałeś {gafa}Wszyscy znamy Twoje zamiłowanie do Jarosława Kaczyńskiego, do PiSu, a także niechęć do PO i niestety bardzo negatywny stosunek do wójta gminy kadzidło. To już wiemy. Wiemy, że na samą myśl o Łukaszewskim stają Ci przed oczyma te wszystkie najgorsze kataklizmy, których doświadczyłeś lub możesz doświadczyć. Wiemy, że masz żal do niego o to wszystko co się wydarzyło, a nawet o to co się jeszcze wydarzy zarówno w gminie jak i w Twoim prywatnym życiu. Wiemy, kto według Twojej opinii jest za to odpowiedzialny. Nie zdziwi więc mnie osobiście (i nikogo nie powinno to dziwić) jeżeli na tym forum pojawią się dużo cięższe opinie podpisane przez kurpia.Powiem nawet, że jeżeli to forum umożliwiałoby zakładanie tematów przez użytkowników niezarejestrowanych to większość w taki właśnie sposób Ty byś tu założył.
Gość napisał(a):"...Osoby, które samotnie zamieszkują domy jednorodzinne nie są "pokrzywdzone" tylko z powodu śmieci. Podobnie jest z energią elektryczną, wodą, ściekami - można chyba wnioskować, że za wątpliwy luksus samotnego zamieszkiwania nieruchomości trzeba po prostu zapłacić. To tak jak z telewizją - nie ważne czy przed telewizorem siedzi jedna osoba, czy 10 osób, prąd zużywa tak samo, abonament trzeba zapłacić tak samo..."Co za pokrętna kombinacja! Jak można POrównywać haracz za śmieci  do opłaty za ścieki czy prąd.Rozejrzyj się po chałupie a na pewno znajdziesz liczniki zużycia a jak przetrzesz ślipka to przeczytasz też ile zużyłeś.To działa od lat!A co do abonamentu tv to sam Tusk nawoływał żeby nie płacić!Telewizor mogę wyrejestrować.A co do śmieci to wystarczy licznik w postaci wagi. albo od PEŁNEGO pojemnika.PROSTE?Nie pieprz,że nie ma dobrego rozwiązania.jest tylko niekompetencja gryzipiórków.Co do wywożenia śmieci do lasów to nie upilnujesz podobnie jak spalania styropianu w piecu bo to sprawa świadomości i edukacji.W tym zakresie gmina NIC nie robi.Do Kaczyńskiego radzę sie przyzwyczajać albo pakować manatki,dooobre notowania ostatnio.czas POsprzątać PO gościu co dużo naobiecywał a nic nie zrobił.Długi PO nim spłacać będą jeszcze nasze wnuki

Gość

05-09-2013, 12:08
#10
"...Osoby, które samotnie zamieszkują domy jednorodzinne nie są "pokrzywdzone" tylko z powodu śmieci. Podobnie jest z energią elektryczną, wodą, ściekami - można chyba wnioskować, że za wątpliwy luksus samotnego zamieszkiwania nieruchomości trzeba po prostu zapłacić. To tak jak z telewizją - nie ważne czy przed telewizorem siedzi jedna osoba, czy 10 osób, prąd zużywa tak samo, abonament trzeba zapłacić tak samo..."Co za pokrętna kombinacja! Jak można POrównywać haracz za śmieci  do opłaty za ścieki czy prąd.Rozejrzyj się po chałupie a na pewno znajdziesz liczniki zużycia a jak przetrzesz ślipka to przeczytasz też ile zużyłeś.To działa od lat!A co do abonamentu tv to sam Tusk nawoływał żeby nie płacić!Telewizor mogę wyrejestrować.A co do śmieci to wystarczy licznik w postaci wagi. albo od PEŁNEGO pojemnika.PROSTE?Nie pieprz,że nie ma dobrego rozwiązania.jest tylko niekompetencja gryzipiórków.Co do wywożenia śmieci do lasów to nie upilnujesz podobnie jak spalania styropianu w piecu bo to sprawa świadomości i edukacji.W tym zakresie gmina NIC nie robi.Do Kaczyńskiego radzę sie przyzwyczajać albo pakować manatki,dooobre notowania ostatnio.czas POsprzątać PO gościu co dużo naobiecywał a nic nie zrobił.Długi PO nim spłacać będą jeszcze nasze wnuki
Gość napisał(a): I nie czepiaj sie Kaczyńskiego bo to jeden z niewielu uczciwych polityków nie uwikłany w afery.dlatego jest zwalczany przez wrogów Polski.Nie dołączaj do nich

Gość

05-09-2013, 12:20
#11
I nie czepiaj sie Kaczyńskiego bo to jeden z niewielu uczciwych polityków nie uwikłany w afery.dlatego jest zwalczany przez wrogów Polski.Nie dołączaj do nich
Gość napisał(a):... właśnie, a jak coś obiecuje to słowa zawsze dotrzymuje

Gość

05-09-2013, 12:50
#12
... właśnie, a jak coś obiecuje to słowa zawsze dotrzymuje
Gość napisał(a):Pamietacie"program wyborczy"PO czyli lużne kartki i w dodatku puste.Nic dziwnego,cała polityka skupiała sie na ładnym wizerunku,poprawności politycznej i przypodobaniu się rynkom finansowym.Corcznie kosztowało nas to 300 mld długu.W zamian mieliśmy miraż zielonej wyspy.A jaka jest rzeczywistośc to widzimy na każdym kroku.I ktoś tu mówi że polityka go nie interesuje...

Gość

05-09-2013, 14:03
#13
Pamietacie"program wyborczy"PO czyli lużne kartki i w dodatku puste.Nic dziwnego,cała polityka skupiała sie na ładnym wizerunku,poprawności politycznej i przypodobaniu się rynkom finansowym.Corcznie kosztowało nas to 300 mld długu.W zamian mieliśmy miraż zielonej wyspy.A jaka jest rzeczywistośc to widzimy na każdym kroku.I ktoś tu mówi że polityka go nie interesuje...
Gość napisał(a):POdoba ci sie ekipa PO?Nic dziwnego,za nasze pieniądze!Spółka Cam Media S.A. w latach 2008-2013(V) otrzymała zamówienia na usługi wizerunkowe od urzędów centralnych na kwotę: 51 594 938 zł. W tym z samego MSZ na 34 mln zł.Scyzoryk sie w kieszeni otwiera!

Gość

05-09-2013, 21:54
#14
POdoba ci sie ekipa PO?Nic dziwnego,za nasze pieniądze!Spółka Cam Media S.A. w latach 2008-2013(V) otrzymała zamówienia na usługi wizerunkowe od urzędów centralnych na kwotę: 51 594 938 zł. W tym z samego MSZ na 34 mln zł.Scyzoryk sie w kieszeni otwiera!
Gość napisał(a):Mi też może się scyzoryk otwierać w kieszeniach. Prawdą jest niestety też to, że po drugiej stronie barykady są tacy sami cwaniacy, którzy po nieswoje pieniądze też rękę wyciągną, wyciągali i będą wyciągać.Cały ten Duda z Solidarności - co on może wiedzieć o życiu.Jeżeli z roku 2012 nie zużyłeś ani 1kW prądu to nie zapłacisz za dostawę?Jeżeli w 2012 roku z twojego kranu nie poleciała ani jedna kropla wody to myślisz, że nie zapłacisz za wodę ani grosze.Właśnie o tym pisałem.Osoby, które mieszkają samotnie ponoszą pewne koszty stałe, które nie są zależne od konsumowania.Do tych kosztów stały dołączył teraz podatek za ekologię.Nie zmienia to faktu, że czepianie się gminy o to, że firma zaoferowała taką a nie inną cenę za wywóz odpadów to nieporozumienie.To tak jakbyś się czepiał rolnika o to, że mleczarnia skupuje mleko płacąc za litr 1,2 zł.To tak jakbyś się czepiał rolnika o to, że skupy owoców skupują maliny po 3,5 zł, jabłka po 0,80 zł a żywiec po 6,50 zł.Albo może inaczej (żebyś lepiej zrozumiał) to tak jakbyś się czepiał swojej mamusi o to, że neostrada kosztuje 49 zł miesięcznie ;)

Gość

06-09-2013, 14:25
#15
Mi też może się scyzoryk otwierać w kieszeniach. Prawdą jest niestety też to, że po drugiej stronie barykady są tacy sami cwaniacy, którzy po nieswoje pieniądze też rękę wyciągną, wyciągali i będą wyciągać.Cały ten Duda z Solidarności - co on może wiedzieć o życiu.Jeżeli z roku 2012 nie zużyłeś ani 1kW prądu to nie zapłacisz za dostawę?Jeżeli w 2012 roku z twojego kranu nie poleciała ani jedna kropla wody to myślisz, że nie zapłacisz za wodę ani grosze.Właśnie o tym pisałem.Osoby, które mieszkają samotnie ponoszą pewne koszty stałe, które nie są zależne od konsumowania.Do tych kosztów stały dołączył teraz podatek za ekologię.Nie zmienia to faktu, że czepianie się gminy o to, że firma zaoferowała taką a nie inną cenę za wywóz odpadów to nieporozumienie.To tak jakbyś się czepiał rolnika o to, że mleczarnia skupuje mleko płacąc za litr 1,2 zł.To tak jakbyś się czepiał rolnika o to, że skupy owoców skupują maliny po 3,5 zł, jabłka po 0,80 zł a żywiec po 6,50 zł.Albo może inaczej (żebyś lepiej zrozumiał) to tak jakbyś się czepiał swojej mamusi o to, że neostrada kosztuje 49 zł miesięcznie ;)
Gość napisał(a):ble ble ble.ustawa srawa.był czas że zgodnie z ustawą mordowano patriotów na ub.teraz zgodnie z ustawą dorzyna się bezrobotnych,biednych,chorych,rodziny wielodzietne.nie masz pojęcia co znaczy przez lata odmawiać sobie wszystkiego,oszczędzac,oszczędzać,liczyć i nie spac po nocach myśląc co dalej,jak żyć?od dawna nie wykupuję leków,żyję na krawedzi siłą inercji...

Gość

06-09-2013, 22:05
#16
ble ble ble.ustawa srawa.był czas że zgodnie z ustawą mordowano patriotów na ub.teraz zgodnie z ustawą dorzyna się bezrobotnych,biednych,chorych,rodziny wielodzietne.nie masz pojęcia co znaczy przez lata odmawiać sobie wszystkiego,oszczędzac,oszczędzać,liczyć i nie spac po nocach myśląc co dalej,jak żyć?od dawna nie wykupuję leków,żyję na krawedzi siłą inercji...
Gość napisał(a):Może opieka społeczna?Nigdy!To krowa dojna dla urzędasów i paru obrotnych cwaniaków.Układ zamknięty w którym brak miejsca dla rzeczywiście potrzebujących a mniej zaradnych z poczuciem godności i honoru

Gość

07-09-2013, 08:50
#17
Może opieka społeczna?Nigdy!To krowa dojna dla urzędasów i paru obrotnych cwaniaków.Układ zamknięty w którym brak miejsca dla rzeczywiście potrzebujących a mniej zaradnych z poczuciem godności i honoru
Gość napisał(a):z niektórych wypowiedzi można wywnioskować, że Gminy w których mieszkańcy płacą mniejsze stawki za wywóz śmieci są źle zarządzane, ja uważam, że jest w prost odwrotnie

Gość

09-09-2013, 18:45
#18
z niektórych wypowiedzi można wywnioskować, że Gminy w których mieszkańcy płacą mniejsze stawki za wywóz śmieci są źle zarządzane, ja uważam, że jest w prost odwrotnie
Gość napisał(a):a ja uważam odwrotnie

Gość

09-09-2013, 22:01
#19
a ja uważam odwrotnie
Gość napisał(a):Co to znaczy dobrze zarządzana gmina?

Gość

09-09-2013, 22:02
#20
Co to znaczy dobrze zarządzana gmina?

strony: 1 2 dalej
Informacje dodatkowe
Aktualnie na forum jest 0 zalogowanych użytkowników.
Lista zalogowanych użytkowników: Brak użytkowników na forum
Prawa dostępu
  • Dodawanie wpisów