Kultura w Gminie Kadzidło

Założony przez kurp
strony: wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 dalej
Gość napisał(a):Może jednak pogadamy o kurpiowskiej wsi?O tej chorej wizji kultury zawłaszczonej i niszczonej przez niekompetentnych przypadkowych gminnych obiboków na tłustych etatach?O nepotyzmie,układach,szwindlach, o manipulowaniu ludźmi,o marnotrawieniu środków na imprezy o żenująco niskim poziomie,o tzw "gwiazdach wieczoru",o świetlicach wiejskich i ofercie dla młodziezy spędzającej czas pod sklepem lub na przystanku PKS,o alkoholizmie,dopalaczach,patologiach w rodzinie,bezrobociu i ludzkiej bezradności,o zadłużeniu gminy.A na drugim biegunie o władzy opływającej w dostatki,aroganckiej,cynicznej,bezwzględnej i pazernej,która nachalnie lansuje się przy każdej okazji,władzy która poporzadkowała sobie WSZYSTKIE środowiska  w trosce o poparcie w wyborach,władzy która ma za złe,że ktoś odważył się wystąpić w wyborach.Tzw list otwarty adresowany do rywala,orędzie kardynalskie i słowa znanego pisarza na stronie internetowej to było kolokwialnie mówiąc "przegięcie pałki" To było swego rodzaju "kazanie"wójta, presja.Cynizm i pogarda wynikająca z posiadania władzy.Boję się myśleć co będzie po trzeciej kadencji. Książek ci u nas dostatek,choćby w słynnej biblioteczce pod brzozami(!) pachnącej kiełbasą wyborczą.Daruj więc sobie Emilu,czy kimkolwiek tam jesteś Spiski i przypadki które mogłyby się wydarzyć  i u nas,pomówmy o tym co jest tu i teraz bo,że jest źle to każdy widzi.Ok?

Gość

19-11-2014, 20:10
#1
Może jednak pogadamy o kurpiowskiej wsi?O tej chorej wizji kultury zawłaszczonej i niszczonej przez niekompetentnych przypadkowych gminnych obiboków na tłustych etatach?O nepotyzmie,układach,szwindlach, o manipulowaniu ludźmi,o marnotrawieniu środków na imprezy o żenująco niskim poziomie,o tzw "gwiazdach wieczoru",o świetlicach wiejskich i ofercie dla młodziezy spędzającej czas pod sklepem lub na przystanku PKS,o alkoholizmie,dopalaczach,patologiach w rodzinie,bezrobociu i ludzkiej bezradności,o zadłużeniu gminy.A na drugim biegunie o władzy opływającej w dostatki,aroganckiej,cynicznej,bezwzględnej i pazernej,która nachalnie lansuje się przy każdej okazji,władzy która poporzadkowała sobie WSZYSTKIE środowiska  w trosce o poparcie w wyborach,władzy która ma za złe,że ktoś odważył się wystąpić w wyborach.Tzw list otwarty adresowany do rywala,orędzie kardynalskie i słowa znanego pisarza na stronie internetowej to było kolokwialnie mówiąc "przegięcie pałki" To było swego rodzaju "kazanie"wójta, presja.Cynizm i pogarda wynikająca z posiadania władzy.Boję się myśleć co będzie po trzeciej kadencji. Książek ci u nas dostatek,choćby w słynnej biblioteczce pod brzozami(!) pachnącej kiełbasą wyborczą.Daruj więc sobie Emilu,czy kimkolwiek tam jesteś Spiski i przypadki które mogłyby się wydarzyć  i u nas,pomówmy o tym co jest tu i teraz bo,że jest źle to każdy widzi.Ok?
Gość napisał(a):Proszę bardzo pisz o czym chcesz ,ja n pewno to przeczytam ,tylko nie  mów mi o czym ja mam pisać .Chcę polecić  zainteresowanym książki które sam przeczytałem jeśli ciebie to nie obchodzi ,nie czytaj,a tematy związane z polityką poruszaj na innej stronie.Kultura łączy a nie dzieli.Z wyrazami szacunku Emil

Gość

19-11-2014, 20:57
#2
Proszę bardzo pisz o czym chcesz ,ja n pewno to przeczytam ,tylko nie  mów mi o czym ja mam pisać .Chcę polecić  zainteresowanym książki które sam przeczytałem jeśli ciebie to nie obchodzi ,nie czytaj,a tematy związane z polityką poruszaj na innej stronie.Kultura łączy a nie dzieli.Z wyrazami szacunku Emil
Gość napisał(a):wszystkie przeczytane książki chcesz polecać? Dużo tego?Dlaczego ci zależy na tym?

Gość

19-11-2014, 21:37
#3
wszystkie przeczytane książki chcesz polecać? Dużo tego?Dlaczego ci zależy na tym?
Gość napisał(a):Potrafisz już składać sylaby?Jedną książkę przeczytał i zaraz poleca,dobre

Gość

20-11-2014, 12:36
#4
Potrafisz już składać sylaby?Jedną książkę przeczytał i zaraz poleca,dobre
Gość napisał(a):Emil, nie przejmuj się opiniami ludzi takich jak ten tępak, który kryje się pod IP 83.28.7.194on pewnie w życiu żadnej książki nie przeczytał i nie przeczyta.

Gość

20-11-2014, 13:24
#5
Emil, nie przejmuj się opiniami ludzi takich jak ten tępak, który kryje się pod IP 83.28.7.194on pewnie w życiu żadnej książki nie przeczytał i nie przeczyta.
Gość napisał(a):Dziś chce napisać kilka słów o książce Jacka Dukaja LÓD ta ponad tysiąc stronicowa powieść z gatunku historii alternatywnych zachwyci wszystkich miłośników opowieści pełnych od początku do końca  ,nic tam nie jest niepotrzebne, jedno wynika z drugiego co daje ogromną satysfakcje czytelnikowi.Rzecz dzieje się w okresie pierwszej wojny światowej tylko jej nie ma ,po prostu nie wybuchła nie będzie też rewolucji ,końca caratu i tego wszystkiego co znamy z historii.Po upadku meteorytu tunguskiego znaczną część świata pochłania nowe zlodowacenie. Okolice Bajkału stają się centrum nowych technologi opartych na zimnie.Prawa fizyki i chemii są nowe ,nowe prądy religijne walczą ze starymi .I w tym polski bohater taki mało bohaterski zmuszony przez ochranę do działań których nie pojmuje.Dziwny język ,maniera pisarza nie koniecznie przypada do gustu ,ale po jakimś czasie wciąga.Jacek Dukaj to pisarz do którego jeszcze wrócę ,i mam nadzieję ,że czytelnicy też.To wielka postać współczesnej literatury .Polecam .Emil

Gość

20-11-2014, 16:44
#6
Dziś chce napisać kilka słów o książce Jacka Dukaja LÓD ta ponad tysiąc stronicowa powieść z gatunku historii alternatywnych zachwyci wszystkich miłośników opowieści pełnych od początku do końca  ,nic tam nie jest niepotrzebne, jedno wynika z drugiego co daje ogromną satysfakcje czytelnikowi.Rzecz dzieje się w okresie pierwszej wojny światowej tylko jej nie ma ,po prostu nie wybuchła nie będzie też rewolucji ,końca caratu i tego wszystkiego co znamy z historii.Po upadku meteorytu tunguskiego znaczną część świata pochłania nowe zlodowacenie. Okolice Bajkału stają się centrum nowych technologi opartych na zimnie.Prawa fizyki i chemii są nowe ,nowe prądy religijne walczą ze starymi .I w tym polski bohater taki mało bohaterski zmuszony przez ochranę do działań których nie pojmuje.Dziwny język ,maniera pisarza nie koniecznie przypada do gustu ,ale po jakimś czasie wciąga.Jacek Dukaj to pisarz do którego jeszcze wrócę ,i mam nadzieję ,że czytelnicy też.To wielka postać współczesnej literatury .Polecam .Emil
Gość napisał(a):https://www.facebook.com/video.php?v=1515484515376081[youtub e]

Gość

20-11-2014, 17:43
#7
https://www.facebook.com/video.php?v=1515484515376081[youtub e]
Gość napisał(a):

Gość

20-11-2014, 18:07
#8
Gość napisał(a):http://youtu.be/PgfCKPuk70Y

Gość

20-11-2014, 18:47
#9
http://youtu.be/PgfCKPuk70Y
Gość napisał(a):Emiiiil{diabelek}pebało cie???? 1000 stron? To ile na kiblu siedziałes?{diabelek}[quote=Gość]Dziś chce napisać kilka słów o książce Jacka Dukaja LÓD ta ponad tysiąc stronicowa powieść z gatunku historii alternatywnych zachwyci wszystkich miłośników opowieści pełnych od początku do końca  ,nic tam nie jest niepotrzebne, jedno wynika z drugiego co daje ogromną satysfakcje czytelnikowi.Rzecz dzieje się w okresie pierwszej wojny światowej tylko jej nie ma ,po prostu nie wybuchła nie będzie też rewolucji ,końca caratu i tego wszystkiego co znamy z historii.Po upadku meteorytu tunguskiego znaczną część świata pochłania nowe zlodowacenie. Okolice Bajkału stają się centrum nowych technologi opartych na zimnie.Prawa fizyki i chemii są nowe ,nowe prądy religijne walczą ze starymi .I w tym polski bohater taki mało bohaterski zmuszony przez ochranę do działań których nie pojmuje.Dziwny język ,maniera pisarza nie koniecznie przypada do gustu ,ale po jakimś czasie wciąga.Jacek Dukaj to pisarz do którego jeszcze wrócę ,i mam nadzieję ,że czytelnicy też.To wielka postać współczesnej literatury .Polecam .Emil [/quote]

Gość

20-11-2014, 22:54
#10
Emiiiil{diabelek}pebało cie???? 1000 stron? To ile na kiblu siedziałes?{diabelek}[quote=Gość]Dziś chce napisać kilka słów o książce Jacka Dukaja LÓD ta ponad tysiąc stronicowa powieść z gatunku historii alternatywnych zachwyci wszystkich miłośników opowieści pełnych od początku do końca  ,nic tam nie jest niepotrzebne, jedno wynika z drugiego co daje ogromną satysfakcje czytelnikowi.Rzecz dzieje się w okresie pierwszej wojny światowej tylko jej nie ma ,po prostu nie wybuchła nie będzie też rewolucji ,końca caratu i tego wszystkiego co znamy z historii.Po upadku meteorytu tunguskiego znaczną część świata pochłania nowe zlodowacenie. Okolice Bajkału stają się centrum nowych technologi opartych na zimnie.Prawa fizyki i chemii są nowe ,nowe prądy religijne walczą ze starymi .I w tym polski bohater taki mało bohaterski zmuszony przez ochranę do działań których nie pojmuje.Dziwny język ,maniera pisarza nie koniecznie przypada do gustu ,ale po jakimś czasie wciąga.Jacek Dukaj to pisarz do którego jeszcze wrócę ,i mam nadzieję ,że czytelnicy też.To wielka postać współczesnej literatury .Polecam .Emil [/quote]
Gość napisał(a):

Gość

21-11-2014, 22:52
#11
Gość napisał(a):Kadzidło się promuje - droga do Europy

Gość

21-11-2014, 22:55
#12
Kadzidło się promuje - droga do Europy
Gość napisał(a):Gminny pęd do kultury

Gość

22-11-2014, 18:01
#13
Gminny pęd do kultury
Gość napisał(a):co wójt  sie rozbija po drozkach - a take wszystkiie cacy

Gość

22-11-2014, 20:09
#14
co wójt  sie rozbija po drozkach - a take wszystkiie cacy
Gość napisał(a):Szanowni Państwo!Drodzy mieszkańcy naszej Gminy!Kochani Kurpie!W imieniu miszkańców, szczerze dziękuję, za mądrą Państwa obojętnośćDziękujemy  za, wrażliwość, dobroć i odwagę.

Gość

22-11-2014, 20:23
#15
Szanowni Państwo!Drodzy mieszkańcy naszej Gminy!Kochani Kurpie!W imieniu miszkańców, szczerze dziękuję, za mądrą Państwa obojętnośćDziękujemy  za, wrażliwość, dobroć i odwagę.
Gość napisał(a):Pewnie wójt rozjeżdził peugotem ,bo kto?,taki szkodnik jedzie i dziury ryje,bo miejscowe to tylko welocyped majo.

Gość

24-11-2014, 16:16
#16
Pewnie wójt rozjeżdził peugotem ,bo kto?,taki szkodnik jedzie i dziury ryje,bo miejscowe to tylko welocyped majo.
Gość napisał(a):to jest przykład jak wót dba o kulturę

Gość

24-11-2014, 16:38
#17
to jest przykład jak wót dba o kulturę
Gość napisał(a):Joanna Bator to nazwisko o którym głośno od jakiegoś czasu,zwłaszcza za sprawą znakomitej książki CIEMNO PRAWIE NOC.Myślę że większość czytelników już ją zna ,nawet Biedronka ją sprzedawała.Co niczym nie umniejsza wartości publikacji.Ale to nie ją chciałem dziś polecić .Dziś polecam poprzednie książki tej autorki PIASKOWĄ GÓRĘ i CHMURDALIĘ ,w powieściach tych próżno szukać tak nośnych kryminalnych wątków jak w CIEMNO PRAWIE NOC ,za to te co są wystarczą aby obdzielić kilka fabuł Są to powieści współczesne z licznymi retrospekcjami ,dygresje zostają w głowie na długo.Będziemy o nich myśleć i przypominać sobie opowieści naszych matek,  babek, sąsiadów tych których kiedyś nie chciało nam się wysłuchać do końca.Joanna Bator wysłuchała,jej opowieści mają koniec,nie koniecznie dobry .BO czy koniec jest dobry czy nie,dobrze ze jest.Przeczytajcie wszystkie książki J.Bator na pewno się nie zawiedziecie ,jej pisarstwo niema słabych stron.A opowiadania z tomu REKIN Z PARKU YOYOGITO już wiśnia na torcie.Dodam jeszcze że jest laureatką nagrody Nike 2013 za CIEMNO PRAWIE NOC .Polecam Emil    

Gość

27-11-2014, 22:50
#18
Joanna Bator to nazwisko o którym głośno od jakiegoś czasu,zwłaszcza za sprawą znakomitej książki CIEMNO PRAWIE NOC.Myślę że większość czytelników już ją zna ,nawet Biedronka ją sprzedawała.Co niczym nie umniejsza wartości publikacji.Ale to nie ją chciałem dziś polecić .Dziś polecam poprzednie książki tej autorki PIASKOWĄ GÓRĘ i CHMURDALIĘ ,w powieściach tych próżno szukać tak nośnych kryminalnych wątków jak w CIEMNO PRAWIE NOC ,za to te co są wystarczą aby obdzielić kilka fabuł Są to powieści współczesne z licznymi retrospekcjami ,dygresje zostają w głowie na długo.Będziemy o nich myśleć i przypominać sobie opowieści naszych matek,  babek, sąsiadów tych których kiedyś nie chciało nam się wysłuchać do końca.Joanna Bator wysłuchała,jej opowieści mają koniec,nie koniecznie dobry .BO czy koniec jest dobry czy nie,dobrze ze jest.Przeczytajcie wszystkie książki J.Bator na pewno się nie zawiedziecie ,jej pisarstwo niema słabych stron.A opowiadania z tomu REKIN Z PARKU YOYOGITO już wiśnia na torcie.Dodam jeszcze że jest laureatką nagrody Nike 2013 za CIEMNO PRAWIE NOC .Polecam Emil    
Gość napisał(a):http://www.eostroleka.pl/dzien-dobry-tvn-w-muzeum-kurpiowski m-w-wachu,art45049.html

Gość

28-11-2014, 14:54
#19
http://www.eostroleka.pl/dzien-dobry-tvn-w-muzeum-kurpiowski m-w-wachu,art45049.html
Gość napisał(a):[quote=Gość]Joanna Bator to nazwisko o którym głośno od jakiegoś czasu,zwłaszcza za sprawą znakomitej książki CIEMNO PRAWIE NOC.Myślę że większość czytelników już ją zna ,nawet Biedronka ją sprzedawała.Co niczym nie umniejsza wartości publikacji.Ale to nie ją chciałem dziś polecić .Dziś polecam poprzednie książki tej autorki PIASKOWĄ GÓRĘ i CHMURDALIĘ ,w powieściach tych próżno szukać tak nośnych kryminalnych wątków jak w CIEMNO PRAWIE NOC ,za to te co są wystarczą aby obdzielić kilka fabuł Są to powieści współczesne z licznymi retrospekcjami ,dygresje zostają w głowie na długo.Będziemy o nich myśleć i przypominać sobie opowieści naszych matek,  babek, sąsiadów tych których kiedyś nie chciało nam się wysłuchać do końca.Joanna Bator wysłuchała,jej opowieści mają koniec,nie koniecznie dobry .BO czy koniec jest dobry czy nie,dobrze ze jest.Przeczytajcie wszystkie książki J.Bator na pewno się nie zawiedziecie ,jej pisarstwo niema słabych stron.A opowiadania z tomu REKIN Z PARKU YOYOGITO już wiśnia na torcie.Dodam jeszcze że jest laureatką nagrody Nike 2013 za CIEMNO PRAWIEzapraszamy do czytelni dla meneli-pod brzózkami

Gość

29-11-2014, 22:42
#20
[quote=Gość]Joanna Bator to nazwisko o którym głośno od jakiegoś czasu,zwłaszcza za sprawą znakomitej książki CIEMNO PRAWIE NOC.Myślę że większość czytelników już ją zna ,nawet Biedronka ją sprzedawała.Co niczym nie umniejsza wartości publikacji.Ale to nie ją chciałem dziś polecić .Dziś polecam poprzednie książki tej autorki PIASKOWĄ GÓRĘ i CHMURDALIĘ ,w powieściach tych próżno szukać tak nośnych kryminalnych wątków jak w CIEMNO PRAWIE NOC ,za to te co są wystarczą aby obdzielić kilka fabuł Są to powieści współczesne z licznymi retrospekcjami ,dygresje zostają w głowie na długo.Będziemy o nich myśleć i przypominać sobie opowieści naszych matek,  babek, sąsiadów tych których kiedyś nie chciało nam się wysłuchać do końca.Joanna Bator wysłuchała,jej opowieści mają koniec,nie koniecznie dobry .BO czy koniec jest dobry czy nie,dobrze ze jest.Przeczytajcie wszystkie książki J.Bator na pewno się nie zawiedziecie ,jej pisarstwo niema słabych stron.A opowiadania z tomu REKIN Z PARKU YOYOGITO już wiśnia na torcie.Dodam jeszcze że jest laureatką nagrody Nike 2013 za CIEMNO PRAWIEzapraszamy do czytelni dla meneli-pod brzózkami

strony: wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 dalej
Informacje dodatkowe
Aktualnie na forum jest 0 zalogowanych użytkowników.
Lista zalogowanych użytkowników: Brak użytkowników na forum
Prawa dostępu
  • Dodawanie wpisów