W Gminie Kadzidło Wójt likwiduje 5 szkół

Założony przez kurp
strony: wstecz 1 2 3 dalej
mjetek napisał(a):Jeżeli wójt zlikwidował by 2 albo 3 szkoły w roku poprzednim to byłoby dobrze? Ktoś podnosi temat, że inne gminy likwidacje szkół rozłożyły na lata. No i cóż to za argument?Jeżeli rozłożyły na lata to oznacza tylko tyle, że w tych gminach wiele szkół już do tej pory nie istnieje - podczas gdy w gminie Kadzidło jeszcze są finansowane.Osobie, która założyła ten temat i osobom, które potem w negatywny sposób wypowiadają się na ten temat nie chodzi o dobro dzieci z tych miejscowości. Dajcie szanse tym dzieciakom, aby uczyły się w szkołach dobrze wyposażonych, objętych większą opieką, z zagospodarowanym boiskiem, salami komputerowymi, pracowniami językowymi, z monitoringiem dla ich bezpieczeństwa. Dlaczego na siłę chcecie pozostawać w małych szkołach gdzie w konsekwencji będzie brakowało pieniędzy na WSZYSTKO. Ma dojść do tego, że dzieci same po sobie będą sprzątać, przynosić do kibelka swój papier toaletowy.Jeżeli ktoś tego nie zauważa to znaczy, że jest ignorantem.Proszę, chętnie wysłucham konkretnych argumentów za tym, aby te szkoły pozostały. Oczywiście chętnie też usłyszę jakie ma być źródło finansowania, a jeżeli pojawi się sugestia, że ma to być finansowane z funduszy gminy - chętnie zapoznam się z propozycją, w jakiej dziedzinie gmina może nie wydać przewidywanych środków (gdzie możliwe są oszczędności pozwalające zaspokoić potrzeby szkół).Pozdrawiam

mjetek

Wpisów: 121
Dołączył: 19.03.2006
16-04-2013, 13:29
#1
Jeżeli wójt zlikwidował by 2 albo 3 szkoły w roku poprzednim to byłoby dobrze? Ktoś podnosi temat, że inne gminy likwidacje szkół rozłożyły na lata. No i cóż to za argument?Jeżeli rozłożyły na lata to oznacza tylko tyle, że w tych gminach wiele szkół już do tej pory nie istnieje - podczas gdy w gminie Kadzidło jeszcze są finansowane.Osobie, która założyła ten temat i osobom, które potem w negatywny sposób wypowiadają się na ten temat nie chodzi o dobro dzieci z tych miejscowości. Dajcie szanse tym dzieciakom, aby uczyły się w szkołach dobrze wyposażonych, objętych większą opieką, z zagospodarowanym boiskiem, salami komputerowymi, pracowniami językowymi, z monitoringiem dla ich bezpieczeństwa. Dlaczego na siłę chcecie pozostawać w małych szkołach gdzie w konsekwencji będzie brakowało pieniędzy na WSZYSTKO. Ma dojść do tego, że dzieci same po sobie będą sprzątać, przynosić do kibelka swój papier toaletowy.Jeżeli ktoś tego nie zauważa to znaczy, że jest ignorantem.Proszę, chętnie wysłucham konkretnych argumentów za tym, aby te szkoły pozostały. Oczywiście chętnie też usłyszę jakie ma być źródło finansowania, a jeżeli pojawi się sugestia, że ma to być finansowane z funduszy gminy - chętnie zapoznam się z propozycją, w jakiej dziedzinie gmina może nie wydać przewidywanych środków (gdzie możliwe są oszczędności pozwalające zaspokoić potrzeby szkół).Pozdrawiam
Gość napisał(a):Jedno jest pewne Kurp który założył te tematy to pasożyt PiSowiec. Wszyscy mówią, piszą i myślą to samo. Chociaż może raczej lepiej powiedzieć nie myślą i chlapią językiem bez żadnego sensu, zastanowienia i logicznego myślenia. Zakrzyczenie ma być rozwiązaniem problemu. Ludzie PiSu pokory !!!

Gość

16-04-2013, 13:43
#2
Jedno jest pewne Kurp który założył te tematy to pasożyt PiSowiec. Wszyscy mówią, piszą i myślą to samo. Chociaż może raczej lepiej powiedzieć nie myślą i chlapią językiem bez żadnego sensu, zastanowienia i logicznego myślenia. Zakrzyczenie ma być rozwiązaniem problemu. Ludzie PiSu pokory !!!
Gość napisał(a):Jeżeli Kurp to PIS-owiec to ty jesteś platfusem z  polskiej zjednoczonej platformy obywatelskiej,której nie wolno krytykować bo zagarneła już wszystkie dziedziny życi,od samorządu do prezydenta.Jak rządzi to widzimy na codzień a fatalny stan Państwa przykrywa propagandą sukcesu jak w PRL-u i swoje porażki zwala na poprzedników.Żałosne

Gość

16-04-2013, 14:29
#3
Jeżeli Kurp to PIS-owiec to ty jesteś platfusem z  polskiej zjednoczonej platformy obywatelskiej,której nie wolno krytykować bo zagarneła już wszystkie dziedziny życi,od samorządu do prezydenta.Jak rządzi to widzimy na codzień a fatalny stan Państwa przykrywa propagandą sukcesu jak w PRL-u i swoje porażki zwala na poprzedników.Żałosne
kurp napisał(a):[quote=Gość]Jedno jest pewne Kurp który założył te tematy to pasożyt PiSowiec. Wszyscy mówią, piszą i myślą to samo. Chociaż może raczej lepiej powiedzieć nie myślą i chlapią językiem bez żadnego sensu, zastanowienia i logicznego myślenia. Zakrzyczenie ma być rozwiązaniem problemu. Ludzie PiSu pokory !!! [/quote]typowe podejście tchórza, jeśli mnie nie chwali a do tego jeszcze krytykuje to na pewno jest z PiSu... poza tym jak rozumiem te krzyki i kalumnie pod moim adresem to pokorne podejście do adwersarza? gratulacje, na szczęście każdy swój rozum ma i umie ocenić zachowanie i wpisy każdego z nas, zarówno moje jak i twoje

kurp

Wpisów: 23
Dołączył: 28.01.2010
16-04-2013, 21:50
#4
[quote=Gość]Jedno jest pewne Kurp który założył te tematy to pasożyt PiSowiec. Wszyscy mówią, piszą i myślą to samo. Chociaż może raczej lepiej powiedzieć nie myślą i chlapią językiem bez żadnego sensu, zastanowienia i logicznego myślenia. Zakrzyczenie ma być rozwiązaniem problemu. Ludzie PiSu pokory !!! [/quote]typowe podejście tchórza, jeśli mnie nie chwali a do tego jeszcze krytykuje to na pewno jest z PiSu... poza tym jak rozumiem te krzyki i kalumnie pod moim adresem to pokorne podejście do adwersarza? gratulacje, na szczęście każdy swój rozum ma i umie ocenić zachowanie i wpisy każdego z nas, zarówno moje jak i twoje
Gość napisał(a):Jestem przeciw szufladkowaniu ludzi, metkowaniu ich: pisowiec, platfus, itp. to nic nie wnosi do dyskusji. "każdy swój rozum ma i umie ocenić zachowanie i wpisy każdego z nas"kurpiu, twoje wpisy są ogólnikowe, miałkie, kopiują wyświechtane frazesy, nie są uargumentowane danymi, nie są otwarciem dyskusji, tylko siermiężną tezą. Popracuj trochę nad tym.

Gość

17-04-2013, 00:50
#5
Jestem przeciw szufladkowaniu ludzi, metkowaniu ich: pisowiec, platfus, itp. to nic nie wnosi do dyskusji. "każdy swój rozum ma i umie ocenić zachowanie i wpisy każdego z nas"kurpiu, twoje wpisy są ogólnikowe, miałkie, kopiują wyświechtane frazesy, nie są uargumentowane danymi, nie są otwarciem dyskusji, tylko siermiężną tezą. Popracuj trochę nad tym.
Gość napisał(a):[quote=Gość]Jestem przeciw szufladkowaniu ludzi, metkowaniu ich: pisowiec, platfus, itp. to nic nie wnosi do dyskusji. "każdy swój rozum ma i umie ocenić zachowanie i wpisy każdego z nas"kurpiu, twoje wpisy są ogólnikowe, miałkie, kopiują wyświechtane frazesy, nie są uargumentowane danymi, nie są otwarciem dyskusji, tylko siermiężną tezą. Popracuj trochę nad tym. [/quote]Możesz być przeciw POdziałom ale to i tak nic nie zmieni bo POdziały wprowadza ten co ma władzę.Przypomnij sobie że wszystko sie zaczęło gdy Tusek przegrał wybory i rozwalił PO-PIS. zgodnie z rzymska zasadą dziel i rządźW Kadzidle jest POdobnie i sympatie POlityczne wodarza są znane.Nie przypominam sobie by zaprosił  kogoś mądrego z PIS-u lub innej osoby krytycznej wobec PO bo przeciez byłoby to wbrew POprawności POlitycznej,którą sie kieruje.

Gość

17-04-2013, 09:52
#6
[quote=Gość]Jestem przeciw szufladkowaniu ludzi, metkowaniu ich: pisowiec, platfus, itp. to nic nie wnosi do dyskusji. "każdy swój rozum ma i umie ocenić zachowanie i wpisy każdego z nas"kurpiu, twoje wpisy są ogólnikowe, miałkie, kopiują wyświechtane frazesy, nie są uargumentowane danymi, nie są otwarciem dyskusji, tylko siermiężną tezą. Popracuj trochę nad tym. [/quote]Możesz być przeciw POdziałom ale to i tak nic nie zmieni bo POdziały wprowadza ten co ma władzę.Przypomnij sobie że wszystko sie zaczęło gdy Tusek przegrał wybory i rozwalił PO-PIS. zgodnie z rzymska zasadą dziel i rządźW Kadzidle jest POdobnie i sympatie POlityczne wodarza są znane.Nie przypominam sobie by zaprosił  kogoś mądrego z PIS-u lub innej osoby krytycznej wobec PO bo przeciez byłoby to wbrew POprawności POlitycznej,którą sie kieruje.
mjetek napisał(a):Kurp, a może odniesiesz się do Argumentów, które przytoczyłem w tej "dyskusji".Celowo ująłem słowo Dyskusja w cudzysłów. Nie wyczytałem tutaj żadnych konkretnych argumentów po stronie Kurpa.  

mjetek

Wpisów: 121
Dołączył: 19.03.2006
17-04-2013, 10:30
#7
Kurp, a może odniesiesz się do Argumentów, które przytoczyłem w tej "dyskusji".Celowo ująłem słowo Dyskusja w cudzysłów. Nie wyczytałem tutaj żadnych konkretnych argumentów po stronie Kurpa.  
Gość napisał(a):Mjetek nie tlumacz się z cudzysłowu{diabelek}a "argumenty" wcale nie nabiorą mocy jak je napiszesz z dużej litery{jezyk}  

Gość

17-04-2013, 10:36
#8
Mjetek nie tlumacz się z cudzysłowu{diabelek}a "argumenty" wcale nie nabiorą mocy jak je napiszesz z dużej litery{jezyk}  
mjetek napisał(a):[quote=kurp][quote=Gość]Jedno jest pewne Kurp który założył te tematy to pasożyt PiSowiec. Wszyscy mówią, piszą i myślą to samo. Chociaż może raczej lepiej powiedzieć nie myślą i chlapią językiem bez żadnego sensu, zastanowienia i logicznego myślenia. Zakrzyczenie ma być rozwiązaniem problemu. Ludzie PiSu pokory !!! [/quote]typowe podejście tchórza, jeśli mnie nie chwali a do tego jeszcze krytykuje to na pewno jest z PiSu... poza tym jak rozumiem te krzyki i kalumnie pod moim adresem to pokorne podejście do adwersarza? gratulacje, na szczęście każdy swój rozum ma i umie ocenić zachowanie i wpisy każdego z nas, zarówno moje jak i twoje [/quote]Kolego, ale przecież wiadomo, że jesteś z PiSu.

mjetek

Wpisów: 121
Dołączył: 19.03.2006
17-04-2013, 10:51
#9
[quote=kurp][quote=Gość]Jedno jest pewne Kurp który założył te tematy to pasożyt PiSowiec. Wszyscy mówią, piszą i myślą to samo. Chociaż może raczej lepiej powiedzieć nie myślą i chlapią językiem bez żadnego sensu, zastanowienia i logicznego myślenia. Zakrzyczenie ma być rozwiązaniem problemu. Ludzie PiSu pokory !!! [/quote]typowe podejście tchórza, jeśli mnie nie chwali a do tego jeszcze krytykuje to na pewno jest z PiSu... poza tym jak rozumiem te krzyki i kalumnie pod moim adresem to pokorne podejście do adwersarza? gratulacje, na szczęście każdy swój rozum ma i umie ocenić zachowanie i wpisy każdego z nas, zarówno moje jak i twoje [/quote]Kolego, ale przecież wiadomo, że jesteś z PiSu.
Gość napisał(a):No i co z tego?jeszcze trochę i będziesz sie wstydził że jesteś z peło ta twoja platforma idzie na dno więc zbieraj manatki i goń za szczurami

Gość

17-04-2013, 11:17
#10
No i co z tego?jeszcze trochę i będziesz sie wstydził że jesteś z peło ta twoja platforma idzie na dno więc zbieraj manatki i goń za szczurami
mjetek napisał(a):Nie głosowałem nigdy na PO i od jakiegoś czasu PiS też nie może liczyć na moje poparcie. Nie martwi mnie więc spadek notować PO, nie martwi mnie też to, że PiS zyskuje. Poruszamy problemy lokalne, a tu chyba nie ma większego znaczenia, że ktoś popiera PO czy PiS.Zacznij dyskutować na argumenty, a nie na wyzwiska.

mjetek

Wpisów: 121
Dołączył: 19.03.2006
17-04-2013, 11:20
#11
Nie głosowałem nigdy na PO i od jakiegoś czasu PiS też nie może liczyć na moje poparcie. Nie martwi mnie więc spadek notować PO, nie martwi mnie też to, że PiS zyskuje. Poruszamy problemy lokalne, a tu chyba nie ma większego znaczenia, że ktoś popiera PO czy PiS.Zacznij dyskutować na argumenty, a nie na wyzwiska.
Gość napisał(a):Chyba???Możesz bajki dzieciom opowiadać mjetek{diabelek}twoje słowo nie jest warte czapki gruszek.zrób rachunek sumienia...

Gość

17-04-2013, 11:33
#12
Chyba???Możesz bajki dzieciom opowiadać mjetek{diabelek}twoje słowo nie jest warte czapki gruszek.zrób rachunek sumienia...
mjetek napisał(a):a twoje słowa nie sa warte nawet tej czapki

mjetek

Wpisów: 121
Dołączył: 19.03.2006
17-04-2013, 11:45
#13
a twoje słowa nie sa warte nawet tej czapki
Gość napisał(a):[oquote=mjetek]a twoje słowa nie sa warte nawet tej czapki [/quote]ok{diabelek}moje mogąnie być ale twoje powinny być droższe od pieniędzy.Nie masz honoru za grosz...

Gość

17-04-2013, 11:55
#14
[oquote=mjetek]a twoje słowa nie sa warte nawet tej czapki [/quote]ok{diabelek}moje mogąnie być ale twoje powinny być droższe od pieniędzy.Nie masz honoru za grosz...
mjetek napisał(a):Ty za to masz honor. Może chociaż zalogujesz się na forum. Zauważ, że temat nie jest o wartości Twoich słów tylko o szkołach na wsi, które mają być likwidowane.Możesz inaczej rozmawiać? Czy tylko taka pyskówka Cię interesuje?

mjetek

Wpisów: 121
Dołączył: 19.03.2006
17-04-2013, 11:57
#15
Ty za to masz honor. Może chociaż zalogujesz się na forum. Zauważ, że temat nie jest o wartości Twoich słów tylko o szkołach na wsi, które mają być likwidowane.Możesz inaczej rozmawiać? Czy tylko taka pyskówka Cię interesuje?
Gość napisał(a):Sorry,nie na temat.Szkoły miały być utrzymane a są zamykane wbrew  obietnicom ale przeciez nikt z poddanych nie przykuł sie łańcuchem i nie głodował w proteście,więc sytuacja jest opanowanamoje słowa mogą nie mieć żadnej wartości,ale słowa wójta powinny mieć wagę złota

Gość

17-04-2013, 12:29
#16
Sorry,nie na temat.Szkoły miały być utrzymane a są zamykane wbrew  obietnicom ale przeciez nikt z poddanych nie przykuł sie łańcuchem i nie głodował w proteście,więc sytuacja jest opanowanamoje słowa mogą nie mieć żadnej wartości,ale słowa wójta powinny mieć wagę złota
mjetek napisał(a):To, że dana szkoła jest wytypowana do zamknięcia to nie efekt polityki na szczeblach samorządowych.Prawdopodobnie, gdyby nasza gmina była Mega Bogata to moglibyśmy sobie pozwolić na utrzymanie szkół wbrew rachunkom ekonomicznym.Czy Gmina ma powiększać zadłużenie?Chyba nikt tego nie chce, aby zadłużenie było powiększane, i to nie na inwestycje, ale na bieżące funkcjonowanie.Według rządzących naszym krajem gmina otrzyma finanse w określonym zakresie a ten zakres finansowania zmusza do tego, aby w klasie było tych dzieciaków nie 2 czy 5, ale raczej 15, 20?Kto ma zapłacić za funkcjonowanie klasy z dwójką dzieci? Rząd nie da tych pieniędzy. Czy Kowalskiego będzie stać na utrzymywanie nauczyciela, który naucza dwójkę dzieci, na dyrektora, który zarządza budynkiem, zespołem ludzi dla potrzeb małej grupki dzieciaków?[b]Pomijając już aspekt ekonomiczny, bo chyba należy mieć nadzieję, że pieniądze nie rządzą wszystkim. Dla dobra tych dzieci, dla ich przyszłości lepiej będzie jak te szkoły zostaną zamknięte.[/b]

mjetek

Wpisów: 121
Dołączył: 19.03.2006
17-04-2013, 12:40
#17
To, że dana szkoła jest wytypowana do zamknięcia to nie efekt polityki na szczeblach samorządowych.Prawdopodobnie, gdyby nasza gmina była Mega Bogata to moglibyśmy sobie pozwolić na utrzymanie szkół wbrew rachunkom ekonomicznym.Czy Gmina ma powiększać zadłużenie?Chyba nikt tego nie chce, aby zadłużenie było powiększane, i to nie na inwestycje, ale na bieżące funkcjonowanie.Według rządzących naszym krajem gmina otrzyma finanse w określonym zakresie a ten zakres finansowania zmusza do tego, aby w klasie było tych dzieciaków nie 2 czy 5, ale raczej 15, 20?Kto ma zapłacić za funkcjonowanie klasy z dwójką dzieci? Rząd nie da tych pieniędzy. Czy Kowalskiego będzie stać na utrzymywanie nauczyciela, który naucza dwójkę dzieci, na dyrektora, który zarządza budynkiem, zespołem ludzi dla potrzeb małej grupki dzieciaków?[b]Pomijając już aspekt ekonomiczny, bo chyba należy mieć nadzieję, że pieniądze nie rządzą wszystkim. Dla dobra tych dzieci, dla ich przyszłości lepiej będzie jak te szkoły zostaną zamknięte.[/b]
Gość napisał(a):[quote=mjetek]To, że dana szkoła jest wytypowana do zamknięcia to nie efekt polityki na szczeblach samorządowych.Prawdopodobnie, gdyby nasza gmina była Mega Bogata to moglibyśmy sobie pozwolić na utrzymanie szkół wbrew rachunkom ekonomicznym.Czy Gmina ma powiększać zadłużenie?Chyba nikt tego nie chce, aby zadłużenie było powiększane, i to nie na inwestycje, ale na bieżące funkcjonowanie.Według rządzących naszym krajem gmina otrzyma finanse w określonym zakresie a ten zakres finansowania zmusza do tego, aby w klasie było tych dzieciaków nie 2 czy 5, ale raczej 15, 20?Kto ma zapłacić za funkcjonowanie klasy z dwójką dzieci? Rząd nie da tych pieniędzy. Czy Kowalskiego będzie stać na utrzymywanie nauczyciela, który naucza dwójkę dzieci, na dyrektora, który zarządza budynkiem, zespołem ludzi dla potrzeb małej grupki dzieciaków?[b]Pomijając już aspekt ekonomiczny, bo chyba należy mieć nadzieję, że pieniądze nie rządzą wszystkim. Dla dobra tych dzieci, dla ich przyszłości lepiej będzie jak te szkoły zostaną zamknięte.[/b] [/quote]Tak,gmina Mega Zadłużona-efekt polityki pijaka.Co następne do likwidacji?Ale pensyjka bez zmian a nawet wyższa niż w pierwszej kadencji.A gdyby tak pensyjke obniżyć o połowę z okazji kryzysu?Są takie przykłady w naszym  kraju,ale w  kadzidlańskim eldorado jest inaczej bo radni się nie odważą zrobić coś przeciw wladzy

Gość

17-04-2013, 12:59
#18
[quote=mjetek]To, że dana szkoła jest wytypowana do zamknięcia to nie efekt polityki na szczeblach samorządowych.Prawdopodobnie, gdyby nasza gmina była Mega Bogata to moglibyśmy sobie pozwolić na utrzymanie szkół wbrew rachunkom ekonomicznym.Czy Gmina ma powiększać zadłużenie?Chyba nikt tego nie chce, aby zadłużenie było powiększane, i to nie na inwestycje, ale na bieżące funkcjonowanie.Według rządzących naszym krajem gmina otrzyma finanse w określonym zakresie a ten zakres finansowania zmusza do tego, aby w klasie było tych dzieciaków nie 2 czy 5, ale raczej 15, 20?Kto ma zapłacić za funkcjonowanie klasy z dwójką dzieci? Rząd nie da tych pieniędzy. Czy Kowalskiego będzie stać na utrzymywanie nauczyciela, który naucza dwójkę dzieci, na dyrektora, który zarządza budynkiem, zespołem ludzi dla potrzeb małej grupki dzieciaków?[b]Pomijając już aspekt ekonomiczny, bo chyba należy mieć nadzieję, że pieniądze nie rządzą wszystkim. Dla dobra tych dzieci, dla ich przyszłości lepiej będzie jak te szkoły zostaną zamknięte.[/b] [/quote]Tak,gmina Mega Zadłużona-efekt polityki pijaka.Co następne do likwidacji?Ale pensyjka bez zmian a nawet wyższa niż w pierwszej kadencji.A gdyby tak pensyjke obniżyć o połowę z okazji kryzysu?Są takie przykłady w naszym  kraju,ale w  kadzidlańskim eldorado jest inaczej bo radni się nie odważą zrobić coś przeciw wladzy
Gość napisał(a):Oczywiście, powinni obniżyć wynagrodzenie wójtowi. Przynajmniej o tyle samo procent co obniżył sobie wynagrodzenie Prezydent Miasta Ostrołęki.Wiesz o ile sobie obniżył?

Gość

17-04-2013, 13:02
#19
Oczywiście, powinni obniżyć wynagrodzenie wójtowi. Przynajmniej o tyle samo procent co obniżył sobie wynagrodzenie Prezydent Miasta Ostrołęki.Wiesz o ile sobie obniżył?
mjetek napisał(a):A co powiesz na to, aby dopłaty do rolnictwa zredukować o połowę z powodu kryzysu?

mjetek

Wpisów: 121
Dołączył: 19.03.2006
17-04-2013, 13:09
#20
A co powiesz na to, aby dopłaty do rolnictwa zredukować o połowę z powodu kryzysu?

strony: wstecz 1 2 3 dalej
Informacje dodatkowe
Aktualnie na forum jest 0 zalogowanych użytkowników.
Lista zalogowanych użytkowników: Brak użytkowników na forum
Prawa dostępu
  • Dodawanie wpisów