Bezpańskie psy w Gminie Kadzidło

Założony przez kurp
strony: wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 dalej
Gość napisał(a):zrobiło się cieplej to i pierwszy ruszy na spacerki i wycieczki rowerowe, pieski go pogonią to i na odłów kasę znajdzie {mruga}

Gość

15-04-2013, 20:37
#1
zrobiło się cieplej to i pierwszy ruszy na spacerki i wycieczki rowerowe, pieski go pogonią to i na odłów kasę znajdzie {mruga}
mjetek napisał(a):Moim zdaniem problem wałęsających się psów zaczyna się zupełnie w innym miejscu. Ustawa zobowiązuje gminy do zajmowania się tym problemem, ale niestety pieniędzy nie widać.Żadna gmina w powiecie ostrołęckim nie chce wykonywać tego zadania.Moim zdaniem ustawodawca powinien wprowadzić obowiązek oznakowania psów, za co powinni zapłacić ich właściciele.Jeżeli pies byłby oznakowany i na tej podstawie można by było ustalić jego właściciela to uwierzcie mi, że zaraz w dniu następnym otwieram firmę, która zajmuje się odławianiem psów. Dlaczego będę mógł to zrobić? Dlatego, że wówczas to właściciel ponosi koszty odłowu, przewozu itd. Jeden złapany piesek może wówczas kosztować w granicach od 2 do 3 tys zł. Taka firma spokojnie mogłaby istnieć przez 5-10 lat i po tym okresie ludzie nie puszczali by swoich piesków na "wolność".W chwili obecnej nie da się ustalić właściciela dlatego za złapanie musi zapłacić gmina. Jeżeli chcecie finansować takie dzieło - bardzo proszę o zgromadzenie budżetu na ten cel czyli zastosowanie dodatkowego podatku np. 150 zł na rok.Jeżeli chcesz złapać psa - zaoferuj mi 3 tys zł/ szt., a ja to wykonam.

mjetek

Wpisów: 121
Dołączył: 19.03.2006
16-04-2013, 13:42
#2
Moim zdaniem problem wałęsających się psów zaczyna się zupełnie w innym miejscu. Ustawa zobowiązuje gminy do zajmowania się tym problemem, ale niestety pieniędzy nie widać.Żadna gmina w powiecie ostrołęckim nie chce wykonywać tego zadania.Moim zdaniem ustawodawca powinien wprowadzić obowiązek oznakowania psów, za co powinni zapłacić ich właściciele.Jeżeli pies byłby oznakowany i na tej podstawie można by było ustalić jego właściciela to uwierzcie mi, że zaraz w dniu następnym otwieram firmę, która zajmuje się odławianiem psów. Dlaczego będę mógł to zrobić? Dlatego, że wówczas to właściciel ponosi koszty odłowu, przewozu itd. Jeden złapany piesek może wówczas kosztować w granicach od 2 do 3 tys zł. Taka firma spokojnie mogłaby istnieć przez 5-10 lat i po tym okresie ludzie nie puszczali by swoich piesków na "wolność".W chwili obecnej nie da się ustalić właściciela dlatego za złapanie musi zapłacić gmina. Jeżeli chcecie finansować takie dzieło - bardzo proszę o zgromadzenie budżetu na ten cel czyli zastosowanie dodatkowego podatku np. 150 zł na rok.Jeżeli chcesz złapać psa - zaoferuj mi 3 tys zł/ szt., a ja to wykonam.
kurp napisał(a):Temat dotyczy problemów mieszkańców, którzy często obawiają się o swoje dzieci.  Więc dywagacje o ustawie i nieprzekazanych za nią pieniądzach, a w szczególności o tym co ustawodawca powinien wprowadzić jest niedorzecznością i rozmydlaniem tematu.Gmina ma obowiązek, którego nie wypełnia, narażając na niebezpieczeństwo mieszkańców.

kurp

Wpisów: 23
Dołączył: 28.01.2010
16-04-2013, 22:05
#3
Temat dotyczy problemów mieszkańców, którzy często obawiają się o swoje dzieci.  Więc dywagacje o ustawie i nieprzekazanych za nią pieniądzach, a w szczególności o tym co ustawodawca powinien wprowadzić jest niedorzecznością i rozmydlaniem tematu.Gmina ma obowiązek, którego nie wypełnia, narażając na niebezpieczeństwo mieszkańców.
Gość napisał(a):Ty też masz wiele obowiązków, których nie wypełniasz.Nie płacisz abonamentu radiowo-telewizyjnego.:)Dlaczego?

Gość

16-04-2013, 22:45
#4
Ty też masz wiele obowiązków, których nie wypełniasz.Nie płacisz abonamentu radiowo-telewizyjnego.:)Dlaczego?
kurp napisał(a):[quote=Gość]Ty też masz wiele obowiązków, których nie wypełniasz.Nie płacisz abonamentu radiowo-telewizyjnego.:)Dlaczego? [/quote]moje obowiązki to moja prywatna sprawa i nikomu nic do nich - więc riposta niezbyt celna, a wójt nie realizując obowiązków nałożonych na gminę (konkretnie odławianie bezpańskich psów) naraża mieszkańców na niebezpieczeństwo, jeśli nie widzisz różnicy to rozmowa z tobą nie doprowadzi do niczego

kurp

Wpisów: 23
Dołączył: 28.01.2010
16-04-2013, 22:55
#5
[quote=Gość]Ty też masz wiele obowiązków, których nie wypełniasz.Nie płacisz abonamentu radiowo-telewizyjnego.:)Dlaczego? [/quote]moje obowiązki to moja prywatna sprawa i nikomu nic do nich - więc riposta niezbyt celna, a wójt nie realizując obowiązków nałożonych na gminę (konkretnie odławianie bezpańskich psów) naraża mieszkańców na niebezpieczeństwo, jeśli nie widzisz różnicy to rozmowa z tobą nie doprowadzi do niczego
Gość napisał(a):[quote=Gość]Ty też masz wiele obowiązków, których nie wypełniasz.Nie płacisz abonamentu radiowo-telewizyjnego.:)Dlaczego? [/quote]Dlaczego???To proste!NiejakiTusek apelował by nie płacić i tej wersji sie trzymajmy.Drugi POwód to poziom propagandy prawie tak wysoki jak na wójtowej roli{diabelek}az mię głowa boli{diabelek}

Gość

16-04-2013, 23:02
#6
[quote=Gość]Ty też masz wiele obowiązków, których nie wypełniasz.Nie płacisz abonamentu radiowo-telewizyjnego.:)Dlaczego? [/quote]Dlaczego???To proste!NiejakiTusek apelował by nie płacić i tej wersji sie trzymajmy.Drugi POwód to poziom propagandy prawie tak wysoki jak na wójtowej roli{diabelek}az mię głowa boli{diabelek}
mjetek napisał(a):Kurp, wiesz dlaczego nie jesteś wójtem? Żeby być wójtem to trzeba wygrać wybory.Wiesz dlaczego nie wygrasz wyborów?Dlatego, że mieszkańcy Gminy Kadzidło nie będą chcieli uwierzyć w to co możesz im obiecać.Wiesz dlaczego mieszkańcy Gminy Kadzidło nie uwierzą w Twoją propagandę. Dlatego, że interesują ich konkrety, a nie walki polityczne prowadzone przez PO i PiS.Kto rozwiąże problem psów bezpańskich w Kadzidle i na wsiach? Powiedz mi czy masz już kandydata?

mjetek

Wpisów: 121
Dołączył: 19.03.2006
17-04-2013, 11:32
#7
Kurp, wiesz dlaczego nie jesteś wójtem? Żeby być wójtem to trzeba wygrać wybory.Wiesz dlaczego nie wygrasz wyborów?Dlatego, że mieszkańcy Gminy Kadzidło nie będą chcieli uwierzyć w to co możesz im obiecać.Wiesz dlaczego mieszkańcy Gminy Kadzidło nie uwierzą w Twoją propagandę. Dlatego, że interesują ich konkrety, a nie walki polityczne prowadzone przez PO i PiS.Kto rozwiąże problem psów bezpańskich w Kadzidle i na wsiach? Powiedz mi czy masz już kandydata?
Gość napisał(a):E,tam{diabelek}wystarczy dobrze pojechać po urzędującym włodarzu i  się wygrywa w stylu iście amerykanckim{diabelek}metoda znana,opisywana w podręcznikach marketingu politycznego.A co do obietnic to nikt wam tyle nie da ile obecny wójt naobiecywał{jezyk}

Gość

17-04-2013, 11:47
#8
E,tam{diabelek}wystarczy dobrze pojechać po urzędującym włodarzu i  się wygrywa w stylu iście amerykanckim{diabelek}metoda znana,opisywana w podręcznikach marketingu politycznego.A co do obietnic to nikt wam tyle nie da ile obecny wójt naobiecywał{jezyk}
mjetek napisał(a):tak sobie tłumacz

mjetek

Wpisów: 121
Dołączył: 19.03.2006
17-04-2013, 11:53
#9
tak sobie tłumacz
Gość napisał(a):[quote=mjetek]tak sobie tłumacz [/quote]Odbiegacie od tematu a ciekawość mnie zżera jak był problem bezpańskich psów rozwiązywany przed zakupem klatki.Kto wyłapywał i co sie dalej działo.Jaka była celowośc zakupu klatki,ile razy jej używano,ile kosztowała i jakie pomysły ma gmina wobec niebezpiecznego stada psów w Kadzidle ale też i w terenie.CZy Wójt zza przyciemnionych szyb samochodziku dostrzega problem?Pytam!

Gość

17-04-2013, 12:14
#10
[quote=mjetek]tak sobie tłumacz [/quote]Odbiegacie od tematu a ciekawość mnie zżera jak był problem bezpańskich psów rozwiązywany przed zakupem klatki.Kto wyłapywał i co sie dalej działo.Jaka była celowośc zakupu klatki,ile razy jej używano,ile kosztowała i jakie pomysły ma gmina wobec niebezpiecznego stada psów w Kadzidle ale też i w terenie.CZy Wójt zza przyciemnionych szyb samochodziku dostrzega problem?Pytam!
mjetek napisał(a):Myślę, że możesz się zwrócić z takim zapytaniem do Gminy Kadzidło.Jeżeli nie chce Ci się iść do urzędu to wyślij pocztą.Jak otrzymasz odpowiedź - podziel się.

mjetek

Wpisów: 121
Dołączył: 19.03.2006
17-04-2013, 12:24
#11
Myślę, że możesz się zwrócić z takim zapytaniem do Gminy Kadzidło.Jeżeli nie chce Ci się iść do urzędu to wyślij pocztą.Jak otrzymasz odpowiedź - podziel się.
Gość napisał(a):dobra{diabelek}ale najpierw posłucham sobie jeszcze co chłopy gadają przy piwku za sklepem,a to jest baaardzo ciekawe{diabelek}ciekawe co na to obrońcy zwierząt? Będzie nowe epitafium dla zdechłego psa?

Gość

17-04-2013, 12:36
#12
dobra{diabelek}ale najpierw posłucham sobie jeszcze co chłopy gadają przy piwku za sklepem,a to jest baaardzo ciekawe{diabelek}ciekawe co na to obrońcy zwierząt? Będzie nowe epitafium dla zdechłego psa?
mjetek napisał(a):Oczywiście możesz posłuchać. Przy okazji pozdrów swoich kolegów od piwka.Obrońcy praw zwierząt już dołożyli cegiełkę do problemu bezpańskich psów w postaci zapisów w uchwalę, która zakazuje myśliwym Polskiego Związku Łowieckiego traktowania ich jako zagrożenia dla zwierząt dzikich i odstrzału.

mjetek

Wpisów: 121
Dołączył: 19.03.2006
17-04-2013, 12:45
#13
Oczywiście możesz posłuchać. Przy okazji pozdrów swoich kolegów od piwka.Obrońcy praw zwierząt już dołożyli cegiełkę do problemu bezpańskich psów w postaci zapisów w uchwalę, która zakazuje myśliwym Polskiego Związku Łowieckiego traktowania ich jako zagrożenia dla zwierząt dzikich i odstrzału.
Gość napisał(a):Z radością pozdrowię,na pewno się usieszą i osobiście zechcą POdziękowac{diabelek}a ty podziękuj za podziękowanie itd.to taka nowa świecka tradycja w Kadzidle.Załatw tez wiadoma torbę z wycinanką i flaszka bimbru{jezyk}przecież to tez wyborcy gotowi oddac swój cenny głos,ale żeby z tematu nie zbaczać bo znów mi sie dostanie to obrońcy zakazali myśliwym ale nie kłusownikom z zachrypłym głosem

Gość

17-04-2013, 13:25
#14
Z radością pozdrowię,na pewno się usieszą i osobiście zechcą POdziękowac{diabelek}a ty podziękuj za podziękowanie itd.to taka nowa świecka tradycja w Kadzidle.Załatw tez wiadoma torbę z wycinanką i flaszka bimbru{jezyk}przecież to tez wyborcy gotowi oddac swój cenny głos,ale żeby z tematu nie zbaczać bo znów mi sie dostanie to obrońcy zakazali myśliwym ale nie kłusownikom z zachrypłym głosem
mjetek napisał(a):Dobrze, abyś zaczął używać znaków interpunkcyjnych. Łatwiej będzie mi zrozumieć Twój bełkot.

mjetek

Wpisów: 121
Dołączył: 19.03.2006
17-04-2013, 13:33
#15
Dobrze, abyś zaczął używać znaków interpunkcyjnych. Łatwiej będzie mi zrozumieć Twój bełkot.
mjetek napisał(a):Obrońcy niestety nie mogą nic nikomu zakazać. Dobrze, abyś trochę zapoznał się z prawem.Kłusownictwo jest zabronione i nie ważne, że kłusownik ma zachrypnięty głos czy nie. Zachrypły głos nie zmienia uprawnień.

mjetek

Wpisów: 121
Dołączył: 19.03.2006
17-04-2013, 13:49
#16
Obrońcy niestety nie mogą nic nikomu zakazać. Dobrze, abyś trochę zapoznał się z prawem.Kłusownictwo jest zabronione i nie ważne, że kłusownik ma zachrypnięty głos czy nie. Zachrypły głos nie zmienia uprawnień.
Gość napisał(a):[quote=mjetek]Obrońcy niestety nie mogą nic nikomu zakazać. Dobrze, abyś trochę zapoznał się z prawem.Kłusownictwo jest zabronione i nie ważne, że kłusownik ma zachrypnięty głos czy nie. Zachrypły głos nie zmienia uprawnień. [/quote]Wiadomo,że obrońcy jak sama nazwa mówi są bezradni{jezyk} ale władza to władza, jak nakaże to mus, a o robotę nie łatwo...

Gość

17-04-2013, 13:57
#17
[quote=mjetek]Obrońcy niestety nie mogą nic nikomu zakazać. Dobrze, abyś trochę zapoznał się z prawem.Kłusownictwo jest zabronione i nie ważne, że kłusownik ma zachrypnięty głos czy nie. Zachrypły głos nie zmienia uprawnień. [/quote]Wiadomo,że obrońcy jak sama nazwa mówi są bezradni{jezyk} ale władza to władza, jak nakaże to mus, a o robotę nie łatwo...
mjetek napisał(a):Wszystko fajnie. Masz coś do powiedzenia w temacie bezpańskich psów czy tylko tak sobie postanowiłeś popisać?

mjetek

Wpisów: 121
Dołączył: 19.03.2006
17-04-2013, 13:59
#18
Wszystko fajnie. Masz coś do powiedzenia w temacie bezpańskich psów czy tylko tak sobie postanowiłeś popisać?
Gość napisał(a):[quote=mjetek]Wszystko fajnie. Masz coś do powiedzenia w temacie bezpańskich psów czy tylko tak sobie postanowiłeś popisać? [/quote]Aleś ty nie kumaty mjetek{diabelek}przecież cały czas pieprzymy na temat bezpanskich psów a nie jakies tam klatki sratki na które kasy brak a problemy i tak trzeba "rozwiązac",po cichu,prawda?Co gmina zrobi? czekam na pomysły.A może przeniesc temat na nasze iniciatywy?

Gość

17-04-2013, 14:13
#19
[quote=mjetek]Wszystko fajnie. Masz coś do powiedzenia w temacie bezpańskich psów czy tylko tak sobie postanowiłeś popisać? [/quote]Aleś ty nie kumaty mjetek{diabelek}przecież cały czas pieprzymy na temat bezpanskich psów a nie jakies tam klatki sratki na które kasy brak a problemy i tak trzeba "rozwiązac",po cichu,prawda?Co gmina zrobi? czekam na pomysły.A może przeniesc temat na nasze iniciatywy?
mjetek napisał(a):Wiesz, nie wiem czy Ci się uda cokolwiek przenieść. Jako użytkownik niezalogowany nie masz takich uprawnień.Może warto się zalogować. {usmiech}

mjetek

Wpisów: 121
Dołączył: 19.03.2006
17-04-2013, 14:40
#20
Wiesz, nie wiem czy Ci się uda cokolwiek przenieść. Jako użytkownik niezalogowany nie masz takich uprawnień.Może warto się zalogować. {usmiech}

strony: wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 dalej
Informacje dodatkowe
Aktualnie na forum jest 0 zalogowanych użytkowników.
Lista zalogowanych użytkowników: Brak użytkowników na forum
Prawa dostępu
  • Dodawanie wpisów