Kasy fiskalne od 1 marca 2013

Założony przez marian
strony: 1
marian napisał(a):Witam.Czyli stało się{smutny} od 1 marca 2013 roku praktycznie każda osoba prowadząca działalność będzie musiała posiadać kasę fiskalną /sklep, zakład fryzjerski, solarium, warzywniak, szewc.../.Wasze odczucia na ten temat?Proszę o sensowne odpowiedzi{jezyk}

marian

Wpisów: 1
Dołączył: 20.02.2013
20-02-2013, 08:33
#1
Witam.Czyli stało się{smutny} od 1 marca 2013 roku praktycznie każda osoba prowadząca działalność będzie musiała posiadać kasę fiskalną /sklep, zakład fryzjerski, solarium, warzywniak, szewc.../.Wasze odczucia na ten temat?Proszę o sensowne odpowiedzi{jezyk}
Gość napisał(a):A co w tym złego? :)Za pierwsza kasę fiskalną Urząd Skarbowy zwraca 90% (max 700zł), więc wydatek może być niewielki.

Gość

20-02-2013, 14:16
#2
A co w tym złego? :)Za pierwsza kasę fiskalną Urząd Skarbowy zwraca 90% (max 700zł), więc wydatek może być niewielki.
Gość napisał(a):[quote=marian]Witam.Czyli stało się{smutny} od 1 marca 2013 roku praktycznie każda osoba prowadząca działalność będzie musiała posiadać kasę fiskalną /sklep, zakład fryzjerski, solarium, warzywniak, szewc.../.Wasze odczucia na ten temat?Proszę o sensowne odpowiedzi{jezyk} [/quote]zapewne to sprawka lobby producentów kas fiskalnych. Co z tego że będą mieli kasy jak dalej będą na kartach podatkowych, tak jak taxi i nikt ich z kas nie rozlicza a płaca dalej stały podatek z tyt. karty, albo i nie płaca bo odliczają zdrowotną. Chciałbym mieć paragon wychodzą np. od fryzjera albo od lekarza i z budki na rynku - gdzie marża to 200% i więcej procent.  

Gość

20-02-2013, 14:34
#3
[quote=marian]Witam.Czyli stało się{smutny} od 1 marca 2013 roku praktycznie każda osoba prowadząca działalność będzie musiała posiadać kasę fiskalną /sklep, zakład fryzjerski, solarium, warzywniak, szewc.../.Wasze odczucia na ten temat?Proszę o sensowne odpowiedzi{jezyk} [/quote]zapewne to sprawka lobby producentów kas fiskalnych. Co z tego że będą mieli kasy jak dalej będą na kartach podatkowych, tak jak taxi i nikt ich z kas nie rozlicza a płaca dalej stały podatek z tyt. karty, albo i nie płaca bo odliczają zdrowotną. Chciałbym mieć paragon wychodzą np. od fryzjera albo od lekarza i z budki na rynku - gdzie marża to 200% i więcej procent.  
Gość napisał(a):[quote=Gość][quote=marian]Witam.Czyli stało się{smutny} od 1 marca 2013 roku praktycznie każda osoba prowadząca działalność będzie musiała posiadać kasę fiskalną /sklep, zakład fryzjerski, solarium, warzywniak, szewc.../.Wasze odczucia na ten temat?Proszę o sensowne odpowiedzi{jezyk} [/quote]zapewne to sprawka lobby producentów kas fiskalnych. Co z tego że będą mieli kasy jak dalej będą na kartach podatkowych, tak jak taxi i nikt ich z kas nie rozlicza a płaca dalej stały podatek z tyt. karty, albo i nie płaca bo odliczają zdrowotną. Chciałbym mieć paragon wychodzą np. od fryzjera albo od lekarza i z budki na rynku - gdzie marża to 200% i więcej procent.  [/quote]Więc teraz dostaniesz paragon, jeżeli każdy przedsiębiorca będzie musiał mieć kasę.

Gość

20-02-2013, 17:39
#4
[quote=Gość][quote=marian]Witam.Czyli stało się{smutny} od 1 marca 2013 roku praktycznie każda osoba prowadząca działalność będzie musiała posiadać kasę fiskalną /sklep, zakład fryzjerski, solarium, warzywniak, szewc.../.Wasze odczucia na ten temat?Proszę o sensowne odpowiedzi{jezyk} [/quote]zapewne to sprawka lobby producentów kas fiskalnych. Co z tego że będą mieli kasy jak dalej będą na kartach podatkowych, tak jak taxi i nikt ich z kas nie rozlicza a płaca dalej stały podatek z tyt. karty, albo i nie płaca bo odliczają zdrowotną. Chciałbym mieć paragon wychodzą np. od fryzjera albo od lekarza i z budki na rynku - gdzie marża to 200% i więcej procent.  [/quote]Więc teraz dostaniesz paragon, jeżeli każdy przedsiębiorca będzie musiał mieć kasę.
Gość napisał(a):[quote=Gość][quote=marian]Witam.Czyli stało się{smutny} od 1 marca 2013 roku praktycznie każda osoba prowadząca działalność będzie musiała posiadać kasę fiskalną /sklep, zakład fryzjerski, solarium, warzywniak, szewc.../.Wasze odczucia na ten temat?Proszę o sensowne odpowiedzi{jezyk} [/quote]zapewne to sprawka lobby producentów kas fiskalnych. Co z tego że będą mieli kasy jak dalej będą na kartach podatkowych, tak jak taxi i nikt ich z kas nie rozlicza a płaca dalej stały podatek z tyt. karty, albo i nie płaca bo odliczają zdrowotną. Chciałbym mieć paragon wychodzą np. od fryzjera albo od lekarza i z budki na rynku - gdzie marża to 200% i więcej procent.  [/quote]To czy ja czegoś nie rozumiem?Jak wejdę w obowiązek kasy, to karta zamiera?Zresztą przy obecnym progu ustawionym na 20 tyś.zł to chyba nie będzie punktu na mieście bez kasy?

Gość

20-02-2013, 21:53
#5
[quote=Gość][quote=marian]Witam.Czyli stało się{smutny} od 1 marca 2013 roku praktycznie każda osoba prowadząca działalność będzie musiała posiadać kasę fiskalną /sklep, zakład fryzjerski, solarium, warzywniak, szewc.../.Wasze odczucia na ten temat?Proszę o sensowne odpowiedzi{jezyk} [/quote]zapewne to sprawka lobby producentów kas fiskalnych. Co z tego że będą mieli kasy jak dalej będą na kartach podatkowych, tak jak taxi i nikt ich z kas nie rozlicza a płaca dalej stały podatek z tyt. karty, albo i nie płaca bo odliczają zdrowotną. Chciałbym mieć paragon wychodzą np. od fryzjera albo od lekarza i z budki na rynku - gdzie marża to 200% i więcej procent.  [/quote]To czy ja czegoś nie rozumiem?Jak wejdę w obowiązek kasy, to karta zamiera?Zresztą przy obecnym progu ustawionym na 20 tyś.zł to chyba nie będzie punktu na mieście bez kasy?
Gość napisał(a):[quote=Gość]A co w tym złego? :)Za pierwsza kasę fiskalną Urząd Skarbowy zwraca 90% (max 700zł), więc wydatek może być niewielki. [/quote]To ja ci b u r a k u dodam następne 700{diabelek}

Gość

20-02-2013, 22:14
#6
[quote=Gość]A co w tym złego? :)Za pierwsza kasę fiskalną Urząd Skarbowy zwraca 90% (max 700zł), więc wydatek może być niewielki. [/quote]To ja ci b u r a k u dodam następne 700{diabelek}
Gość napisał(a):[quote=Gość][quote=marian]Witam.Czyli stało się{smutny} od 1 marca 2013 roku praktycznie każda osoba prowadząca działalność będzie musiała posiadać kasę fiskalną /sklep, zakład fryzjerski, solarium, warzywniak, szewc.../.Wasze odczucia na ten temat?Proszę o sensowne odpowiedzi{jezyk} [/quote]zapewne to sprawka lobby producentów kas fiskalnych. Co z tego że będą mieli kasy jak dalej będą na kartach podatkowych, tak jak taxi i nikt ich z kas nie rozlicza a płaca dalej stały podatek z tyt. karty, albo i nie płaca bo odliczają zdrowotną. Chciałbym mieć paragon wychodzą np. od fryzjera albo od lekarza i z budki na rynku - gdzie marża to 200% i więcej procent.  [/quote]No to cepie oddam ci ten biznes z marżą 200%{gafa}

Gość

20-02-2013, 22:16
#7
[quote=Gość][quote=marian]Witam.Czyli stało się{smutny} od 1 marca 2013 roku praktycznie każda osoba prowadząca działalność będzie musiała posiadać kasę fiskalną /sklep, zakład fryzjerski, solarium, warzywniak, szewc.../.Wasze odczucia na ten temat?Proszę o sensowne odpowiedzi{jezyk} [/quote]zapewne to sprawka lobby producentów kas fiskalnych. Co z tego że będą mieli kasy jak dalej będą na kartach podatkowych, tak jak taxi i nikt ich z kas nie rozlicza a płaca dalej stały podatek z tyt. karty, albo i nie płaca bo odliczają zdrowotną. Chciałbym mieć paragon wychodzą np. od fryzjera albo od lekarza i z budki na rynku - gdzie marża to 200% i więcej procent.  [/quote]No to cepie oddam ci ten biznes z marżą 200%{gafa}
Gość napisał(a):Czytam i się pytam, bo mnie to dotyczy /branża kosmetyczna/ co będzie dalej? Ja kupię kasę fiskalną a co z tymi kosmetyczkami  po kursach co się ogłaszają po naszych portalach /moja,twoja nasza, wasza/?ROZUMIEM, ŻE ZAJMIE SIĘ NIMI ZUS I URZĄD SKARBOWY?  PYTANIE DO ZUS-U I URZĘDU SKARBOWEGO.   ZAJMIECIE SIĘ OGŁOSZENIAMI NA NASZYCH PORTALACH?  Tych co nic nie płacą z szarej strefy?  Ja zrobię wszystko, będziecie mieli namiary na każde "lewe'' ogłoszenie...I niech płacą po 5 tysi za lewiznę:)

Gość

20-02-2013, 22:29
#8
Czytam i się pytam, bo mnie to dotyczy /branża kosmetyczna/ co będzie dalej? Ja kupię kasę fiskalną a co z tymi kosmetyczkami  po kursach co się ogłaszają po naszych portalach /moja,twoja nasza, wasza/?ROZUMIEM, ŻE ZAJMIE SIĘ NIMI ZUS I URZĄD SKARBOWY?  PYTANIE DO ZUS-U I URZĘDU SKARBOWEGO.   ZAJMIECIE SIĘ OGŁOSZENIAMI NA NASZYCH PORTALACH?  Tych co nic nie płacą z szarej strefy?  Ja zrobię wszystko, będziecie mieli namiary na każde "lewe'' ogłoszenie...I niech płacą po 5 tysi za lewiznę:)
Gość napisał(a):[quote=Gość][quote=Gość]A co w tym złego? :)Za pierwsza kasę fiskalną Urząd Skarbowy zwraca 90% (max 700zł), więc wydatek może być niewielki. [/quote]To ja ci b u r a k u dodam następne 700{diabelek} [/quote]Czy ja Cię człowieku obrażam w jakiś sposób, że się tak do mnie zwracasz? Grzecznie zapytałam, a ty pokazałeś swój przerażająco niski poziom odpowiedzi - to takie typowe dla niektórych... brakuje mądrych argumentów do rozmowy, to najlepiej zaatakować i obrazić. Żałosne.Mnie też dotyczy nowa ustawa i nie widzę problemu, żeby zainstalować w swojej firmie kasę.  

Gość

21-02-2013, 10:03
#9
[quote=Gość][quote=Gość]A co w tym złego? :)Za pierwsza kasę fiskalną Urząd Skarbowy zwraca 90% (max 700zł), więc wydatek może być niewielki. [/quote]To ja ci b u r a k u dodam następne 700{diabelek} [/quote]Czy ja Cię człowieku obrażam w jakiś sposób, że się tak do mnie zwracasz? Grzecznie zapytałam, a ty pokazałeś swój przerażająco niski poziom odpowiedzi - to takie typowe dla niektórych... brakuje mądrych argumentów do rozmowy, to najlepiej zaatakować i obrazić. Żałosne.Mnie też dotyczy nowa ustawa i nie widzę problemu, żeby zainstalować w swojej firmie kasę.  
Gość napisał(a):Może inaczej: dlaczego tak bardzo przeraża cię zainstalowanie kasy fiskalnej?Z twoich odpowiedzi wnioskuję, że pracujesz na rynku. Dlaczego tak bardzo nie chcesz tej kasy? Tylko odpowiedz bez obrażania mnie, ja pytam z czystej ciekawości. Co cię tak przeraża? :)  

Gość

21-02-2013, 10:17
#10
Może inaczej: dlaczego tak bardzo przeraża cię zainstalowanie kasy fiskalnej?Z twoich odpowiedzi wnioskuję, że pracujesz na rynku. Dlaczego tak bardzo nie chcesz tej kasy? Tylko odpowiedz bez obrażania mnie, ja pytam z czystej ciekawości. Co cię tak przeraża? :)  
Gość napisał(a):[quote=Gość][quote=Gość]A co w tym złego? :)Za pierwsza kasę fiskalną Urząd Skarbowy zwraca 90% (max 700zł), więc wydatek może być niewielki. [/quote]To ja ci b u r a k u dodam następne 700{diabelek} [/quote]"kto kogo przezywa sam sie tak nazywa" {diabelek}

Gość

21-02-2013, 10:27
#11
[quote=Gość][quote=Gość]A co w tym złego? :)Za pierwsza kasę fiskalną Urząd Skarbowy zwraca 90% (max 700zł), więc wydatek może być niewielki. [/quote]To ja ci b u r a k u dodam następne 700{diabelek} [/quote]"kto kogo przezywa sam sie tak nazywa" {diabelek}
Gość napisał(a):Super. Wreszcie Skonczy się lewizna. Jestem za. Kasy boi się ten kto unikania płacenia podatków, czyli okrada Państwo.

Gość

21-02-2013, 11:05
#12
Super. Wreszcie Skonczy się lewizna. Jestem za. Kasy boi się ten kto unikania płacenia podatków, czyli okrada Państwo.
Gość napisał(a):No to wydaje mi się że teraz tylko czekać na jakąś listę osób która robi to poza paragonem fiskalnym (bez podatku i ZUS . Plus tego może być tylko taki że będzie mniej osób nie zadowolonych z usługi

Gość

21-02-2013, 16:45
#13
No to wydaje mi się że teraz tylko czekać na jakąś listę osób która robi to poza paragonem fiskalnym (bez podatku i ZUS . Plus tego może być tylko taki że będzie mniej osób nie zadowolonych z usługi
Gość napisał(a):No a co z tymi co pracują na czarno i ogłaszają się bez problemu na naszych portalach?Może tak jak na zachodzie, chcesz dać ogłoszenie, podajesz dane firmy:)I też się skończą jeszcze większe lewizny...

Gość

22-02-2013, 12:31
#14
No a co z tymi co pracują na czarno i ogłaszają się bez problemu na naszych portalach?Może tak jak na zachodzie, chcesz dać ogłoszenie, podajesz dane firmy:)I też się skończą jeszcze większe lewizny...
Gość napisał(a):a na którym zachodzie tak jest?

Gość

22-02-2013, 12:41
#15
a na którym zachodzie tak jest?
Gość napisał(a):[quote=Gość]a na którym zachodzie tak jest? [/quote]No... na tym bardziej na zachód, tylko troszeczkę w dół od północy

Gość

22-02-2013, 14:43
#16
[quote=Gość]a na którym zachodzie tak jest? [/quote]No... na tym bardziej na zachód, tylko troszeczkę w dół od północy
Gość napisał(a):Kolejny człowiek który z pewnością ma kasę fiskalna "Witam jestem fotografem początkującym szukam Pary młodej ktora zechce skorzystac z mojej usługi . Zależy mi abym miał jakieś zdjecia do portfolio. "http://www.ogloszenia.moja-ostroleka.pl/fotograf-za-darmo,5 44307.html

Gość

24-02-2013, 18:37
#17
Kolejny człowiek który z pewnością ma kasę fiskalna "Witam jestem fotografem początkującym szukam Pary młodej ktora zechce skorzystac z mojej usługi . Zależy mi abym miał jakieś zdjecia do portfolio. "http://www.ogloszenia.moja-ostroleka.pl/fotograf-za-darmo,5 44307.html
Gość napisał(a):Wiesz co to jest umowa o dzieło?

Gość

26-02-2013, 11:06
#18
Wiesz co to jest umowa o dzieło?
Gość napisał(a):wszystko ok.ale czy ktoś próbował zakupić kasę np 28 lutego.bo ja tak .dowiedziałem się dzień wcześniej  i szukałem.po trudach ale znalazłem.szkopuł w tym że ta kasa nie kosztowała 900zł.a 2000zł.i co ?700 zwrotu a reszta to jak na firmę usługową  jednoosobową to dużo.kto wiedział wcześniej to się cieszył.

Gość

05-03-2013, 08:13
#19
wszystko ok.ale czy ktoś próbował zakupić kasę np 28 lutego.bo ja tak .dowiedziałem się dzień wcześniej  i szukałem.po trudach ale znalazłem.szkopuł w tym że ta kasa nie kosztowała 900zł.a 2000zł.i co ?700 zwrotu a reszta to jak na firmę usługową  jednoosobową to dużo.kto wiedział wcześniej to się cieszył.

strony: 1
Informacje dodatkowe
Aktualnie na forum jest 0 zalogowanych użytkowników.
Lista zalogowanych użytkowników: Brak użytkowników na forum
Prawa dostępu
  • Dodawanie wpisów